Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ranunkula, žabnjak - Ranunculus

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Lukovice i gomolji
Opis foruma: Sve o lukovičastom i gomoljastom cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1039
Datum ispisa: 16 Lipanj 2024 u 19:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
Objavio: Branka
Tema: Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 22:08
danas sam kupila na tržnici biljku koja se zove ranunkula . ima prekrasan crveni cvijt   i trajnica je  namjeravam je posaditi na kamenjaru . ima li netko taj cvijet  i kako je zadovoljan sa njime .dali je osjetljiv  molim savjet kako očuvati .



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 01:23
Nikad čula za to.Imaš slikicu?


Objavio: Branka
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 14:02
bit će večeras smile149


Objavio: kika
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 20:46
Ova biljka je prekrasna. Zove se Žabnjak, a latinski naziv joj je Ranunculus. Raste iz gomoljčića.


Objavio: SilveK
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:25
Pozdrav.
Sadila sam gomolje ranunculusa prošlu godinu, i otkrila da je biljka jako osjetljiva na pepelnicu. Jedva da su mi uspjele cvasti prošle godine, ali sam izvadila gomolje prošle godine koji su se dosta razmnožili, pa već imam 2 biljke u tegli, čekam cvijet, a ostale sam pred mjesec dana posadila vani.
Inače sam našla u knjizi Biovrt podatak da baš ne podnosi dobro niske temperature...


Objavio: Donata
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:38

Ranunkula – u vrtu i u vazi





Radi ranije cvatnje, ranunkule se mogu posaditi u posude te držati u zatvorenome. Najbolje ih je staviti na prozor okrenut jugu ili zapadu.

Temperatura od oko 13° C je idealna. U rano proljeće postupno ih prilagođavamo na vanjske uvjete tako da ih svaki dan sve dulje
držimo vani. Prije noći unosemo ih u kuću. Na otvoreno se sade sredinom svibnja.
Biljke koje uzgajamo u posudama dobro je svaka dva tjedna prihraniti hranjivom za cvatuće biljke.

http://www.gospodarski-list.hr

Perzijska zlatica (ranunkula), mešanica
(Ranunculus asiaticus)







Objavio: Branka
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 18:45
bravo donata i kika - ja se ispričavam što se nisam ranije javila - ali evo prije sat vremena sam stigla sa puta i odmah došla da vidim šta ima novega  .  zahvaljujem se vjernim prijateljicama što su umjesto mene stavile slike  . da to je jako lijepa biljka i zato sam je kupila  i tražila savjet jer se do sada nisam susretala sa njom . vidim da nisam pogriješila što sam je kupila , ustvari privukao me je njezin cvijet koji je predivan , tamno crveni smile128


Objavio: primorka
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 12:02
Posadila sam jesenas dva gomolja ranunkule u vrt, a osam u teglicu. Ove dvije u vrtu su krasne i već su bacile pupove, a ove u teglici ne djeluju baš sjajno.
Možda da i njih prebacim u vrt?
 


Objavio: primorka
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 12:04

Inače zovu ih još i svilena ruža.

Jedva čekam da moje otvore svoje pupove.


Objavio: Triša
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 16:54
Ove godine sam ih ja posadila u posude koje držim na balkonu i nisam ih unosila u kuću, a sad vidim da sam možda trebala. Tek je desetak dana od sadnje, pa vjerujem da će mi izaći, držite fige, ovo mi je prvi put.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: primorka
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 09:56
Triša uopće ne sumnjam da će ti niknuti. Po svemu što sam pročitala i vidjela na forumu ti imaš zelenu ruku :)
 
Ovo su moji u vrtu, preživjeli i hladnoću i buru. One u tegli me je sram i pokazati  Embarrassed
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 22:04
Ajme baš su zgodni pupoljci, veselim se mojima, neć biti tako brzo, ali ....

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Arwen
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 01:07
je li mi kasno za sadnju gomoljčića ove biljke? vidim da će kod nekih skoro procvitat Confused

-------------



Objavio: primorka
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 09:27

Arwen stvarno ne znam da li je kasno, ali vidjela sam da ih još uvijek prodaju pa bi ja pokušala. Nemaš što izgubiti jer je to ionako trajnica pa ako neće ove, cvast će druge godine.

A vidjela sam da na placu prodaju već izrasle biljčice pa ih možeš i tako kupiti


Objavio: primorka
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 09:40

Evo procvjetali su i izgledaju ovako



Objavio: Branka
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 20:50
moj cvijeti je pun pogodak , sav je u cvijetu , avidim da se i vama sviđa 


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 21:14
Primorka tvoje su izgleda vani u vrtu, prekrasne su. Ja sam ih stavila u dugačke posude i vidim da tek izviruju, anadam  se da će biti lijepe kao i tvoje.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 21:39
I moji su sad niknuli (oni koje sam pred 2 mjeseca posadila vani) jedva čekam, Još jednom upozoravam - pregledavajte ih redovito jer se rado zaraze pepelnicom - odmah uklonite zaražene dijelove da se ne bi zaraza širila...... Inače gomolji se razmnožavaju, tako da je dobro na jesen izvaditi ih i razdvojiti novonastale gomolje i posaditi zasebno, ili posušiti pa saditi na proljeće...čula sam od nekih da im nisu prezimjeli u kontinentalnom dijelu...

Primorka, tvoji su prekrasni...


Objavio: primorka
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 10:29
Hvala!
 
Prebacila sam i one posađene u tegli u vrt i nadam se da će se oporaviti.
A muž me je pitao gdje sam stavila onaj petrusin (peršin) iz teglice :))


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 12:43
Moje rastu i stvarno list sliči na peršin, valjda ima neće smetati što su u dugačkoj tegli, imaju puno zemljei prostora.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:35
Evo mojih ranunculusa.... jedva čekam da procvatu...ali to ću očigledno još čekati jedno vrijeme




Objavio: Triša
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 14:35
U tvoje su velike prema mojima
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: maso
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 15:35
..i moje su izvirile iz zemlje , slicno kao kod SilveK...ma brzo ce one, jedva cekamsmile99

-------------


Objavio: primorka
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 09:12
Samo da ih malo obasja sunce i za čas će to biti krasne biljčice. Meni se čini da dosta brzo rastu.
 
Ja sam svoje posadila jesenas i zato su tako velike.


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 09:57
Sreća pa mi nisi daleko, ako moje ne uspiju, doletim  k tebi užicati koju.smile153

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: primorka
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 20:26
Nema problema Wink


Objavio: nuna
Datum objave: 15 Svibanj 2008 u 22:29
Evo malo ranunkula:


Objavio: Arwen
Datum objave: 15 Svibanj 2008 u 22:43
to već cvita?!? moja jedva da je niknula.....

-------------



Objavio: nuna
Datum objave: 15 Svibanj 2008 u 22:47

Ovo je slika od prije sedam dana tako da sada uveliko odbacuju latice.



Objavio: maso
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 08:49
...i moje vec prolaze smile57

-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 20 Svibanj 2008 u 00:15
UPOMOĆ!!!!!!! smile107
napali mi ranunkulu neki tamni mušuni! smile43

jel zna tko kakvo djelotvorno sredstvo protiv njih????


-------------



Objavio: Triša
Datum objave: 20 Svibanj 2008 u 17:16
nuna prekrasne su. Moje su lijepih zdravih listova, ali još ne dvjetaju, valjda hoće.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mrvica
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 15:27
bas su fine,meni su od svih najdraže bijele

-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: kat.rea
Datum objave: 11 Prosinac 2008 u 17:05
I ja sam u proljeće kupila ranunkulei posadila u široku teglu. Lijepo su krenule, čak su se pojavili pupovi i onda su ih napale nekakve uši i mravi. Brzo sam ih izvadila da mi ne zaraze ostalo cvijeće i ostavila u nekakvoj maloj teglici ispod bora, da se prosuše i zaboravila na njih. Sada u jesen sam ih našla, ali su već potjerale listiće, pa sam ih posadila u teglu i baš ih danas gledam, vani su na prozoru, lišće zeleno i zdravo i mislim šta da radim sa njima. Sada ste me zbunile. Ja sam ih mislila ostaviti vani, a nakon svega što sam pročitala, mislim da bih ih trebala unijeti. Slijedeća dilema je podrum ili u svjetlu prostoriju?


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Prosinac 2008 u 17:24
Ranunkule su meni ostale vani (ali ja sam u Rijeci), izašli su im listovi, koji se fino drže, a cjelo ljeto su cvjetale, ali kako iha imam prvi puta ne znam dali će opstati do proljeća. Moje su direktno u vrtu, a ako su tvoje u teglama, mislim da mogu u podrum, neka spavaju zimski san.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mimar
Datum objave: 18 Ožujak 2009 u 19:47
Po prvi put je imam i bas sam joj se obradovala kada sam je dobila (nesto mi je ta zuta boja sve draza )samo ne znam da li je treba prebaciti u vrt   


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Ožujak 2009 u 19:57
Ništa ne diraj da nešto ne pokvariš - predivna je, lani sam imala nekoliko u vrtu, ove godine nije izašla niti jedna.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mimar
Datum objave: 18 Ožujak 2009 u 20:31
OK bice kako ti kazes, ostaje u saksiji!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Ožujak 2009 u 09:32
Ja sam  jesenas nekako slučajno posadila ranukulu u vrt(našla se sa zumbulima i šafranima koje sam selila na drugo mjesto).Nebi ni znala da sad nije niknula među šafranima.Budući da joj mjesto ne odgovara(ispod lavande) ,posadila sam je u teglu,da mi cvate na terasi.
Prošle godine sam je prvi puta kupila tako da ni ja ne znam šta sa njom treba no očito podnosi niske temperature budući je ova zima bila dosta hladna.


Objavio: primorka
Datum objave: 20 Ožujak 2009 u 10:54

Od nekolicine ranukula koje sam imala i koje su ostale vani u vrtu, sad mi je niknula samo jedna. Možda je zima ipak bila prehladna.



Objavio: shasha
Datum objave: 20 Ožujak 2009 u 11:23
Jučer smo uz stručnu pomoć SilveK zaključile da ovo o čemu sam pisala nije ranukula nego anemona(očito nisam sve Triši poslalaBig%20smile)
Eto,znači poima nemam jel može ona prezimiti,no anemona možesmile42


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Ožujak 2009 u 22:09
No možda među tvojim anemonama ima koja ranunkula - baš dobro.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: natalija
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 14:42
u subotu sam čula jedan savjet pa da ga napišem tu prije nego ga zaboravim - prije sadnje gomoljčića ranunkule, kad su u suhom stanju treba ih staviti u vodu 6 sati da se natope

eto, ja to nisam znala pa možda još kome bude trebalo, a mislim da se nije spomenulo do sada


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 17:36
Hvala Natalija.Nisam to znala pa sam ih i ja normalno,samo posadila u zemlju onako suhe.Ok,sve su niknule i bez namakanja no možda bi prije niknule da sam ih namočila.


Objavio: baka
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 17:47
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Jučer smo uz stručnu pomoć SilveK zaključile da ovo o čemu sam pisala nije ranukula nego anemona(očito nisam sve Triši poslalaBig%20smile)
Eto,znači poima nemam jel može ona prezimiti,no anemona možesmile42
Confusedja posijala /sadila ranunkule i anemone. Niknulo lišće, jedno sliči peršinu a drugo ne.
Cvijet koji je procvjetao mislim da su anemone, ali ako se znalci zbrkaju, što tek meni preostaje. Dok ne niknu svi cvjetovi....Confused


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 18:06
Baka, ono plavo što si slikala u vrtu je anemona. Ranunkuli imaju gomolje kao kandžice


Objavio: baka
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 18:37
Ma skužila sam ja po cvijetu. A i po lišću.Sad samo čekam da procvatu i ranunkuli, valjda hoće!Confused
A kad sam ih bola u zemlju (jedne i druge) jaaako sam razmišljala što ide gore a što dole!ConfusedConfusedBig%20smile


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 06 Travanj 2010 u 23:20
kod mene su iznikle ranunkule koje mi je Otok poslala
a ni ja nisam znala šta ide gore a šta dolje kad sam ih sadila


Objavio: ron82
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 12:37
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/proljece/ranunkula/10803.aspx">


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 12:51
baka list više sliči celeru
hrvatski naziv je žabljak,planinčica,a moje rastu pomalo,teško nekako kao da im se ne da


Objavio: ron82
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 12:54
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/narandzasta_ranunkula/10806.aspx">


Objavio: ron82
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 12:56
rastu pomalo jer im je vruće i imaju previse svijetla


Objavio: ruzica dana
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 13:07
kako je preljepo!!!! prvi put to vidim! gdje se to moze kupiti?smile64


Objavio: ron82
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 13:36
Nažalost sezona im je gotova ,njihova sezona je od 1.1 do 1.5 a možete ih kupiti na žitnjaku (ja ih inače proizvodim i prodajem)


Objavio: ron82
Datum objave: 26 Svibanj 2010 u 13:54
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/ranunkula_pink_2/10809.aspx">


Objavio: ruzica dana
Datum objave: 27 Svibanj 2010 u 16:05
tako rano? dali se onda drzi u kuci? ja zivim na moru onda mozda mogu biti i vani. ali svakako ju moram imati.smile113


Objavio: ron82
Datum objave: 24 Kolovoz 2010 u 19:23
mogu biti vani jer dobro podnose hladnoću ali trebate paziti da vam ne smrznu,tako da bi ih ipak bilo bolje saditi vani u rano proljeće


Objavio: milica7
Datum objave: 26 Listopad 2010 u 15:19
Ima li netko lukovice ranunkule? Gdje se to može nabaviti?


Objavio: VILMAČ
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 15:45
milica7 i mene to zanima!???? ljudi pomagajte!?


Objavio: antonija
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 21:03
ja sam u 10-om mjesecu u konzumu kupila ranunkule, one nisu lukovice nego neki gomoljčići, mislim da nisu ni rizomi, fino su mi nikleThumbs%20Up

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: VILMAČ
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 15:32
prekrasno! a sad nam daj malo podataka o tom cvijećusmile143


Objavio: ron82
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 22:38
Imas na forumu pod lukovice i gomolji temu pod ranunkula i tamo imas sve sta te zanima o uzgoju. Uvozne mozes nabaviti tokom cijele godine dok ja svoje prodajem u Zagrebu od 1.1 - 1.5 na Veletržnici cvijeća a uzgajam ih u Dalmaciji.


Objavio: ron82
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 22:46
">

gomolji ranunkule


Objavio: milica7
Datum objave: 25 Studeni 2010 u 09:28
Lijepo je da ste nam ovo pokazali kako izgleda ali opet ne znam gdje se može kupiti. Ispada da svi negdje kupe a ja gdje god pitam, nigdje nema.Cry


Objavio: antonija
Datum objave: 25 Studeni 2010 u 18:24
iz priloženog sam zaključila da nisam u jesen trebala ih saditi, iznikla mi je svaka i ima 10cm, nadam se da mi neće smrznuti. u vrtu su pa ih nemogu unijeti, ostaje mi samo nada!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: ron82
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 18:42
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/cvijece_i_vjencanja_/narancasta_ranunkula_u_pupu_/19750.aspx"> [/IMG]


Objavio: milica7
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 19:00
Prelijepe su......Mogu samo sanjati.....


Objavio: milica7
Datum objave: 14 Siječanj 2011 u 14:58
Hvala. Ron, na lijepim slikama!  Kad ćeš se odlučiti da prodaš makar koji korjenčić?smile134smile160


Objavio: Tea
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 11:55
Pozdrav ljudi...ranunkule su prekrasne i htjela bi si ih kupiti ali u dilemi sam...Živim u stanu koji je jako mali a ovakvo prekrasno cvijeće je moja tiha patnja :-) jer nemam baš prostora za sve.Može li se ranunkula uspješno uzgajati na balkonu ili zahtjeva vrt i veći prostor?Molim vas pomagajte,zbilja mi se sviđa a ne znam dali da ju kupim ili ne...hvala unaprijed...


Objavio: ron82
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 16:27
Mozete ih sigurno imati na balkonu,one kad narastu su veličine malo veće salate,posuda od 3 l već će im bit dovoljna.


Objavio: ron82
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 16:30
Hvala. Ron, na lijepim slikama! Kad ćeš se odlučiti da prodaš makar koji korjenčić?

Inace se ne bavim prodajom lukovica vec samo rezanih ranunkula , ali ima ih uzet u bilo kojem boljem vrtnom centru.


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 16:43
Sad će se one pojaviti u prodaji zajedno sa ostalim proljetnim lukovicama - anemone, frezije ...


Objavio: milica7
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 17:53
Dat ću se u potragu za tim ljepoticama. Vidjela sam anemone i frezije ali za ove  mnogi nisu ni čuli.


Objavio: milica7
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 19:13
Prekrasno.......


Objavio: Tea
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 23:24
Ron,hvala na brzom odgovoru.Bas sam se razveselila.Ovo je prekrasno cvjece i bilo bi steta ne uzivati u njihovoj ljepoti.Probat cu ih nabavit sto prije,nadam se da ne kasnim sa kupnjom i sadnjom...


Objavio: milica7
Datum objave: 26 Veljača 2011 u 12:45
NIsam nigdje vidjela gomoljčiće ranunkule. Ili je još rano pa nisu stigle ili se prodaju samo u jesen. Ako netko vidi da se prodaju , molim  da odmah javite gdje ste vidjeli.
 
  Ron - Jedno pitanje: Ako slučajno naiđem negdje na procvjetane ranunkule da li će mi ostati taj gomolj da se može ponovo posaditi u jesen i što se treba napraviti s njima.? Hvala na odgovoru.



-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: moon
Datum objave: 27 Veljača 2011 u 19:18
milica7.....u Bauhausu imaš za kupiti lukovice ranunculusa identično kao i svih ostalih lukovičastih biljaka, baš kao što ti je i Otok napisala...čemu tolika panika, nalaze se redovno u prodaji, ima ih i sad.

-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 27 Veljača 2011 u 20:53
Hvala  na odgovoru. Valjda ću negdje naći.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: maso
Datum objave: 28 Veljača 2011 u 14:44
i u Bumaxu ih ima ;)


Objavio: moon
Datum objave: 28 Veljača 2011 u 16:40
Naravno da ćeš ih naći...ako stigneš progibaj po većim trg.centrima - ima ih i već procvjetalih

-------------


Objavio: Gogadj
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 16:17
Molim vas za kontakt vezano za gomolje ranunkule, da li ih  možda šaljete  i poštom?



Objavio: milica7
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 21:04
Konačno sam se domogla procvjetane ranunkule ali....na moju veliku žalost dvije su već propale, povenulo lišće i cvijet a evo i treća se objesila. Mislim da im nije prevruće ( oko 18 C) a i umjereno su zalijevane. Zemlja je vlažna. Trajale su mi svega 10-tak dana. Gdje sam pogriješila?smile43

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: ron82
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 21:06
posaljite slike


Objavio: ron82
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 21:09
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/cvijece_i_vjencanja_/makro_ranunkula/22294.aspx"> [/IMG]


Objavio: milica7
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 21:35
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/proljece/ranunkule/22297.aspx">    Evo slike 

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 21:47
Cry     Što da im napravim da i ova treća ne propadne ????


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 21:50
ova je malo bolja http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/proljece/ranunkule/22298.aspx">

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: ron82
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 22:07
moguce da su obolile od botritisa.Nadjite u poljoapoteci otrov za botritis i polijte ovu preostalu po uputama.Ili je to ili ste zalijevali previse


Objavio: milica7
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 22:35
Hvala na odgovoru. Nastojat ću da makar ovu spasim      .smile85

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: natalija
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 07:08
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Konačno sam se domogla procvjetane ranunkule ali....na moju veliku žalost dvije su već propale, povenulo lišće i cvijet a evo i treća se objesila. Mislim da im nije prevruće ( oko 18 C) a i umjereno su zalijevane. Zemlja je vlažna. Trajale su mi svega 10-tak dana. Gdje sam pogriješila?smile43


milice mislim da je greška bila što su unesene u topli zatvoren prostor, a to su biljke za vani,
 izbacite ih na balkon ili prozor


-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 10:05
Hvala Natalija, na savjetu. Ovu treću sam stavila   u zatvorenu terasu gdje je temperatura za 2 stupnja veća nego vani. Možda uspijem ovu sačuvati.smile162

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: ron82
Datum objave: 24 Ožujak 2011 u 11:36
To nema nikakve veze,ako im je pretoplo one nece uvenuti vec ce im cvijet biti losije kvalitete.Mi svoje uzgajamo u plastenicima gdje temperature budu i preko 25c pa ne venu. Ove su najvjerovatnije uvenule uslijed prevelike vlage jer to potice razvoj bolesti a pogotovo botritisa.


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Ožujak 2011 u 13:02
Hvala vam svima koji ste mi pomogli savjetom ali mislim da neće biti ništa ni od ove treće. Ta isto ovih dana završava svoj  kratki život. Baš mi je žao. ali kako se kaže: nek' je sve zlo u tome...... Hvala vam.....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 29 Ožujak 2011 u 20:12
imala sam lani dva prekrasna cvijeta iz gomolja što mi je poslala Otok, kasnije sam lukovice negdje zametnula, sad vidim da jedna niče na mjestu gdje su lani bileBig%20smile


Objavio: milica7
Datum objave: 29 Ožujak 2011 u 20:16
Konačno došli  gomoljčići i kod nas u trgovinu. Kupila sam jedno pakovanje. Malo su mi čudne. Ne znam hoće li biti nešto iz toga jer su jako suhe. Ne znam kakve trebaju biti. Posadila sam pa ću vidjeti što će biti iz toga.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Ožujak 2011 u 20:23
milice čula sam da ih se prije sadnje treba namočiti u vodi, možda nije kasno da probaš

-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 29 Ožujak 2011 u 21:22
Hvala, Natalija. Pokušat ću raskopati zemlju da vidim kako izgledaju.smile127

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: ron82
Datum objave: 06 Travanj 2011 u 10:17
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/cvijece_i_vjencanja_/vjencani_buket_od_ranunkula_/23225.aspx">


Objavio: milica7
Datum objave: 06 Travanj 2011 u 11:23
Evo da javim moju radost. Moje posađene ranunkule počele izvirivati. Baš se veselim....smile57

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: arwen_vila
Datum objave: 06 Travanj 2011 u 13:28
Da li ranunkule podnose presađivanje, ja bih svoje presadila sad u veću posudu?



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk