Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Viseći lotus - Lotus Berthelotii

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1504
Datum ispisa: 24 Lipanj 2024 u 05:12
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Viseći lotus - Lotus Berthelotii
Objavio: sheep
Tema: Viseći lotus - Lotus Berthelotii
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 18:58
Pozdrav svima!
Kupila sam danas viseći lotus, ima li ga tko?Možete li mi dati savjete za održavanje? LOTUS BERTHELOTII je pravo ime.
Hvala



Odgovori:
Objavio: vepar
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 20:02
mi se pokrećemo tek kada fotka padneWinkLOL

-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 20:06
 Lotus%20berthelotiinije nešto previse zahtjevna biljka... voli sunce i ne previse vode.. znaci redovito zalijevanje ali ne preterano... voli propusnu zemlju moze se staviti i malo pijeska...  cvijeta tjekom ljeta a zimi se sprema u kucu, staklenik (toplije mjesto na kojem nece smrnuti)


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 20:07
Ps. ja sam ju imao prije par godina i u kamenjaru i supre je izgledala...


Objavio: Donata
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 20:17
Evo sličica LOTUSA od prošlogodišnje izložbe iz Filip Jakova...
ove godine su bili neki mali primjerci pa ih nisam ni slikala...



Znam da je trajnica i da potječe sa Canarskih otoka...Čista egzotika...
oprašuju ga ptice.... ako saznam još nešto ubacim...


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 23:00
Predivna je biljka pa i djeluje vrlo egzotično.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: sheep
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 16:54
hvala svima :)


Objavio: Amal
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 15:53

sretna sam što su mi predivni članovi identifikovali moju nedavno kupljenu biljku....ali i razočarana što joj se cvijet osušio. Nisam ga previše zalijevala, na sunčanom je balkonu....ali prestao je cvjetati. zalijevala sam ga i umj. gnjoivom ali nema rezuiltata. Ostale su samo zelene grane.....



-------------
I pokloni osmjeh onom koji ga nikad nije imao.
Uzmi zraku sunca i pusti je tamo gdje kraljuju noći....
(M.G)


Objavio: katruža
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 17:36
Imala sam ga više godina ,ali sam uvijek, svakog proljeća, kupovala nove je mi stari nisu prezimili. Osušili su se u podrumu, možda sam trebala više zalijevati.
Cvao je samo ispočetka ,a kasnije je bio bez cvijetova, tu i tamo se pojavio pokoji cvijetić. Sadila sam ga uvijek u tegle sa ostalim cvijećem,kao zelenu podlogu. Narastao je sa prozorske police pa skoro do zemlje. 
Bilo je crvenih i narančastih u ponudi, ali kupovala sam crvene je sam lakše kombinirala boje.
 


Objavio: bubica 78
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 18:50
mali sam, al se širim..
 


-------------
začin mora teći


Objavio: vepar
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 23:51
Originalno poslano od člana katruža katruža napisao:

Imala sam ga više godina ,ali sam uvijek, svakog proljeća, kupovala nove je mi stari nisu prezimili. Osušili su se u podrumu, možda sam trebala više zalijevati.
Cvao je samo ispočetka ,a kasnije je bio bez cvijetova, tu i tamo se pojavio pokoji cvijetić. Sadila sam ga uvijek u tegle sa ostalim cvijećem,kao zelenu podlogu. Narastao je sa prozorske police pa skoro do zemlje. 
Bilo je crvenih i narančastih u ponudi, ali kupovala sam crvene je sam lakše kombinirala boje.
 
kada se sprema u podrum,tj.na prezimljavanje,potrebno ga je orezati,tj,jednostavno okružiti škarama oko posude,znači skratiti i tjekom prezimljavanja redovito zalijevati prema potrebi,za cvatnju je najbolje gnojiti sa tek.gnojivom za cvatuće lončanice i naravno voli da se prihrani i sa malo željeza
 


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: dugokosa
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 23:55
ni meni nije uspio pa sam odustala

-------------
sutra je novi dan


Objavio: vepar
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 00:07
ja ugrabio dva na flori,pa ćemo vidjeti
http://imageshack.us">
http://g.imageshack.us/g.php?h=220&i=dsc00091ju7.jpg">


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: dugokosa
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 00:11
ovi su kapitalci ja sam imala puuuuuno manjeg

-------------
sutra je novi dan


Objavio: vepar
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 00:16
jeftino ih dobioWink dva za 150 kn


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: TeaK
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 13:17
a ovaj je bio smo 8 smile71



(a sami zmišjajte kakav je dalje)


-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 20:54
Pa jasno da su bili jeftini kad je Vepar u strah natjerao prodavačasmile108. Plavuša ga se nije preplašila i sačuvala svoje ljepotane po 100,00 kn. Istina da će mojem ljepotanu trebati 5 godina da stigne Veprovog ali i koštao je 5 puta manje pa ako preživi nitko sretniji o mene, a ako ne preživi zimu, kupit ću ponovno novog za 15 kuna! Sada ganja cvijet za cvijetom, imam osjećaj da će imati više cvijetova nego listića i baš me uveseljava.
pregledavajući fotkice ustanovila sam a je za dva tjedna doslovce duplo narastao


Objavio: lana2
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 20:55
ovaj je daleko manji od veprovog ali s obzirom na cijenu (samo 5 kn) morala sam ga donijeti kući .....
 
naravno viseća posuda je moja
 


Objavio: aurora2
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 21:06
Originalno poslano od člana Amal Amal napisao:

sretna sam što su mi predivni članovi identifikovali moju nedavno kupljenu biljku....ali i razočarana što joj se cvijet osušio. Nisam ga previše zalijevala, na sunčanom je balkonu....ali prestao je cvjetati. zalijevala sam ga i umj. gnjoivom ali nema rezuiltata. Ostale su samo zelene grane.....



Amal, tako je bilo i kod mog kad sam ga kupila. Bio je sav rascvjetan, onda su se cvjetici osusili i otpali i jedno vrijeme je mirovao....I vidim ga sad da je opet pun. Malo strpljenja, mozda i tvoj ponovo procvjeta. Wink


Objavio: ines
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 21:26
A to je taj lotus o kojem ste pričali na Flori smile42
Joj sad mi je neugodno jel sam mislila na onaj lotus iz jezerca. smile184
 
Zanimljiv cvjetakEmbarrassed


Objavio: Amal
Datum objave: 05 Lipanj 2008 u 13:09
Nadam se da će se oporaviti.... stvarno je bio predivan. platila sam ga 60 kn i pošto sutra idem u Zadar tj Bibinje kupit ću sebi još jedan.....prosto sam se zaljubilasmile76

-------------
I pokloni osmjeh onom koji ga nikad nije imao.
Uzmi zraku sunca i pusti je tamo gdje kraljuju noći....
(M.G)


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Lipanj 2008 u 14:26
Ines i ja sam to mislila, ali sam ostala paf kad mi ga je na flori Franjica pokazala, stvarno je predivan.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 05 Lipanj 2008 u 19:40
Uf, sad mi je lakše, nisam jedina smile182


Objavio: aurora2
Datum objave: 10 Lipanj 2008 u 08:21
Evo ga. Nakon prvog cvjetanja se umirio, imala sam utisak da je ta prica gotova i da nista vise nece biti od njega. Ali iznenadio me i evo ga cvjeta ponovo.

http://imageshack.us">


Objavio: Amal
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 15:48
smile93Aurora , stvarno je  predivan. nadam se da će se oporaviti i moj i da ću vam ga moći pokazati u svoj njegovoj ljepoti. Drugi nisam kupila, nije ih bilo dok sam boravila na moru.

-------------
I pokloni osmjeh onom koji ga nikad nije imao.
Uzmi zraku sunca i pusti je tamo gdje kraljuju noći....
(M.G)


Objavio: maraskinoo
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 18:17
ova biljka sluzbeno je izumrla u prirodi zato sto su joj prirodni polinatori izumrli. gdje ste je uopce kupili?


Objavio: andrea01
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 18:20
Već dve godine ga vidim u rasadnicima, a i na Floraartu su bili lijepi primjerci. 


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 20:55
Da Andrea i meni je žao što ga nisam na flori kupila jer su bili primjerci predivni, pa baš mi nije jasno o čemu priča maraskino - očito je da znaš puno o cvijeću  - dobrodošla među cvjetoljupce. (ili možda dobrodošao)

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: maraskinoo
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 23:52
iz splita sam,na floraartu nisam bio,a ovdje nisam naisao na ovu biljku u ponudi pa sam je guglao,da malo procackam
s Kanara je; smatra se da ju je nemoguce vise razmnozavati buduci da je njen polinator(neki kolibric bice) izumro.zato je vise nema u prirodi
http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_berthelotii ,ako koga zanima

btw nov sam na forumu,ali ne i u cvijecu Wink


Objavio: spring
Datum objave: 24 Listopad 2008 u 23:32
Super.. ja svoj spremim pa možda i preživi za sljedeču godinu!!


Objavio: SilveK
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 17:33
I ja sam svoje spremila za slijedeću godinu, međutim, evo gledam malo temu i vidim nisam jedina: nisu uopće cvali ove godine Confused. Biljka je stvarno velika, razgranata, ali od cvijeta niti c. Da li možda radi susjeda u tegli, bidensa, ili?


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 09:15
Viseći lotus.E ovo prvi put vidim,ja sam mislila da je to lotus iz jezeraEmbarrassed

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 20:48
Ha, idemo po škare pa ćemo ga ošišati mada izgleda predivno zdravo, prva dva puta cvijetao stvarno obilato a onda se malo prorijedio cvijet ali zadnji je bio negdje u 9. mjesecu, baš bih voljela da mi preživi jer me je stvarno oduševio. Bio mi je na sjevernoj strani kuće, baš ne na direktnom suncu ali ne u sjeni, dobro se držao i kad je bio na "vodenoj dijeti" za vrijeme mog GO.
Prelijena sam tražiti na koliko stupnjeva ga moram smjesiti na prezimljavanje pa molim fino (Vepre, javi se!, maraskinoo- piši) pa mi lijepo servirajte znanje, koliko ga zalijevati, čime... sve pametne savjete primam i zahvaljujem unaprijed!


Objavio: Tija
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 10:43
ja sam svog "bebača" Lotusa kupila na Flora artu (10 Kn) i posadila ga vani u zemlju razgranao se prestrašno a cvao prelijepo nadam se da će preživiti zimu jer nisam imala pojma da bi to trebalo biti u tegli i onda preseliti u kuću, jer mi se čini kao zgodni pokrivač tla, efektan je ispod stabalca Salixa.

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 12:59
jedino sto zna biti nezgodno kada se posadi u vrt kao pokrivac tla, je to da ga zna trava vrlo rako prekriti i prtevladati jer nije tako jako nametljiv.
 
I drziv fige da prezimi iako mislim da su jako male mogucnosti za to jer ove goine i nije tako blaga zima...


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Jasenka
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 13:21
Ja sam na proljeće kupila jednu sadnicu (vidla sam ga 4 na gusto zasađenog i u punom cvatu i naravno sa cijenom od 100 kuna, dok me sadnica došla 10 kuna) ali mi ovo ljeto nije baš jako cvao (ukupno oko 15 cvjetova). Sad je u hodniku ... za sada se još drži, bum vidla na proljeće kako će se ponašati kad ga iznesem van s ostalim cvijeće... nadam se da će bujno procvasti :)

-------------


Objavio: Tija
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 20:09
druge godine ako preživi ću ga smjestiti unutra, čovjek uči dok je živ

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 20:43
Tija to je istina da covjek uci dok je ziv...
zato smo tu da podjelimo savjete i ucimo na tuđim greskama.
 
 
Ps. Jasenka, ne znam zasto ali ponekad baš zna lotus biti gnjavator pa nece da cvijeta.  I to stvarno ne znam zasto. Imao sam ga par puta i bilo je godina kada je cvjetao kao lud a nekad ni za lijeka jednom ocvjetao i gotovo....
 
a zasto stvarno nemam pojma.. ako netko zna neka pomaze
 
 


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Tija
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 09:01
Admine izvještaj da li je  Lotus preživio zimu dati ću u proljeće

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:12
Drzim fige ali mislim da ovaku zimu nece izdrzati sigurno...smile204
 
 
 
ps. ako izdrzi odmah se biljezim za koji pelcer od "hrabrog"


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Tija
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 08:57
OK, onda će to biti nova sorta Lotusa

-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 22:06
baš me zanima hoće li preživjeti vani, moj je u špajzi, nekako se osušio i ne izgleda baš lijepo, no stabljike su čvrste pa ćemo vidjeti na proljeće. Bože, tko će ga dočekati!


Objavio: lana2
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 08:08
moj se na stubištu osušio, ništa od njega


Objavio: Tija
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 09:16
Znači moj bebač je pokusni kunić i moram obavezno napisati izvještaj na proljeće?

-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 08:18
i što je bilo s vašim lotusima?
ja sam kupila maleckog i na brzinu pročitala temu o njima
...sad mi fali kraj priče, tj. nastavak


Objavio: primorka
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 15:40

I ja kupila dva malena (svaki po 5 kn). Posadila ih u isti pitar i polako rastu.

Vidim i prve cvjetiće :-)
 
Gospođa koja mi ih je prodala mi je rekla da obavezno trebaju dohranu i to stalno jer ako im preskočim raspored da onda prestanu cvjetati.
Ima li istine u tome ili ona malo pretjeruje?


Objavio: Tija
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Znači moj bebač je pokusni kunić i moram obavezno napisati izvještaj na proljeće?
 
 
Evo izvještaja; moj Lotus nije preživio zimu vani, žao mi je ali više sreće i pameti drugi put.


-------------


Objavio: fuksija
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 21:18
Bas mi je zao Tija.
Sda kad ga kupis ponovo, znas da ga ne mozes ostaviti u vrtu.
Jedno iskustvo vise.

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Svibanj 2009 u 07:32
tija Hug

ja sam svoje presadila u veću posudu i stavila na sunce
za sada ima samo 1 otvoren cvjetić, ostali pupovi se naziru, ali... o tom potom


Objavio: Tija
Datum objave: 13 Svibanj 2009 u 13:31
Meni nitko nije rekao da on u zemlju ne ide, ali sad znam da to niti nije biljčica za zemlju, uživajte u svojima a ja sebi možda nabavim koji

-------------


Objavio: domingo
Datum objave: 13 Svibanj 2009 u 18:09
Originalno poslano od člana Amal Amal napisao:

Nadam se da će se oporaviti.... stvarno je bio predivan. platila sam ga 60 kn i pošto sutra idem u Zadar tj Bibinje kupit ću sebi još jedan.....prosto sam se zaljubilasmile76


Tako i ja volim, zaljubiti se na prvi pogled.....sanjati ga i da nema suza poslje


Objavio: domingo
Datum objave: 13 Svibanj 2009 u 18:39


ove sam kupio za 5kn po komadu.....
Pišite nam malo više....koje gnojivo, kakva imate iskustva.....može li se koristiti vulkanska zemlja....itd


Objavio: SBiba
Datum objave: 14 Svibanj 2009 u 11:47
SUPER!  baš sam tražila podatak o tom cvijetu, uslikala sam ga na izložbi u Ludbregu i htjela saznati ime i ostale detalje:)

http://www.pticica.com/slike/viseca-zardinjera/666308

(neznam kak ubaciti sliku, pa sam stavila link na Ptičicu:))


Objavio: lana2
Datum objave: 14 Svibanj 2009 u 12:21
SBiba evo tvoje slike visećeg lotusa. Oduševila sam se kad sam pogledala na ptičici pa je evo stavljam jer si napisala da neznaš staviti fotke. Nadam se da se ne ljutiš.




Objavio: Triša
Datum objave: 14 Svibanj 2009 u 12:41
Bravo lana, ovaj SBibin lotus je fenomenalan, moj je još malecki, ali cvjeta i malo je svjetliji od ovog, ne znam kakve su sve nijanse, ali svi su prekrasni.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SBiba
Datum objave: 19 Svibanj 2009 u 23:46
Hvala, Iana!  Baš mi je drago da si stavila sliku, drago mi je da svi vide ovu ljepotu:)))Smile
Vidjela sam već prije sajma mali lotus kod jedne poznanice ali nije još cvao, a kad sam ga na sajmu ugledala u punom cvatu oduševila sam se!Tongue
Nova sam na forumu, moram malo proučiti kak funkcionira, ali za to ću morati pronaći malo dodatnog vremena; a dotle zahvaljujem na svakoj pomoći:)))Thumbs%20Up


Objavio: anči39
Datum objave: 30 Ožujak 2011 u 08:59
Ja sam ga danas vidjela na tržnici  Tongue
 
Predivna biljčica.
 
Nisam ga kupila jel sam htjela pročitati što vi pišete o njemu Wink.
 
Nitko ga nije pokušao razmnožiti !?Embarrassed


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: brunda
Datum objave: 17 Svibanj 2012 u 20:06
danas sam na placu naletjela na jedan predivan primjerak lotusa i zaljubila se na prvi pogled. još kada mi je prodavačica rekla da vole sunce ništa me nije moglo spriječiti da ne kupim četiri malene sadnice i da im odmah ustupim mjesto na ogradi svog balkona Smile


Objavio: Glikica
Datum objave: 30 Srpanj 2012 u 14:26
Dobila sam jučer ovu biljku, sad me zanima kako ju potaknuti da cvate ? Do sad je bila u hladovini, pa ću ju polako prilagođavati na sunce, koliko sam pročitala, vidjela sam da voli sunce. Ima li još koja fora da ga udobrovoljim da mi procvate ?

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: natalija
Datum objave: 30 Srpanj 2012 u 15:14
glikice ne znam, jednom sam ga imala i propao je u rekordnom roku
bio je na suncu i koliko se sjećam, nije mu odgovaralo
ma čini mi se da puno biljaka koje kao vole sunce kod mene ne izdrže na suncu...
ko da mi je ozonska rupa direktno iznad dvora i balkona Confused


-------------


Objavio: Glikica
Datum objave: 31 Srpanj 2012 u 08:37
evo ga moj lotus, dosta je veliki, trebao bi cvasti, samo kad će i kako da ga navedem da procvate ?




-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: administrator
Datum objave: 31 Srpanj 2012 u 10:46
to zna biti dosta komplicirano i dosta težak zadatak.
Ja sam ga uzgajao dosta dugo za prodaju ali smo odustali jer je bio isti problem, jako ga je tesko nagovoriti da procvijeta.
 
 


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Glikica
Datum objave: 31 Srpanj 2012 u 16:08
Hvala Admine, baš si me "utješio " , ma biljčica je i ovako lijepa, ali kad sam vidjela kako cvate, oduševila sam se, tako da bih ipak voljela imati i cvijet.

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 05 Kolovoz 2012 u 05:36
Citam ovu temu i vidim da imate problema sa ovom biljkom, pa da vam kazem svoje iskustvo. Ja sam na Hvaru. Lotus je posadjen na mjesto gdje ima sunce cijeli cjelcati dan, uz samo more, gdje ga bije jugo i posolica. Nema ljepse biljke u cijelom selu, od negdje sredine siječnja pa do svibnja. Toliko cvate onim svojim cvjeticima koji su kao mali plamenovi, da je nalik na zapaljeni slap. Nesto nevjerojatno, toliko nevjerojatno da mi ga svi cupkaju kako prodju.
Dakle, sunce sigurno voli. U zemlji je, a sjecam se da sam ga u pocetku imala u pitaru, i da mi se stalno zasusivao, dakle hoce i vode ako je u pitaru. Ovako u zemlji mu treba manje nego nekim drugim biljkama, npr. verbenama.
Takodjer, treba ga cesto pincirati, jer samo kada se dobro razgrana onda ima guste, guste cvjetice. (Tu meni pomazu susjedi!). On mora biti toliko gust tako da se od lista ne vidi zemlja.
U Dalmaciji je mnogo bolji posadjen u vrtu nego  u pitaru.
Cvate samo u rano proljece, nekad procvate ponovo i u jesen, ali manje obilno.
Ne trazi apsolutno nikakvu njegu, nisam ga nikad prihranila, u vrlo losoj je zemlji.
E sad, vi koji ste na kontinentu, ako mozete nesto od ovoga primijeniti u svojim uvjetima....
 
ciao, Nina


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Glikica
Datum objave: 05 Kolovoz 2012 u 11:41
Odlično nina, hvala ti na ovome, meni znači mnogo.

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: natalija
Datum objave: 19 Kolovoz 2012 u 13:22
nina taj tvoj je viošegodišnji? pretpostavljam da i zimi ostaje vani, ako je tako

do prije par dana sam mislila da je to jednogodišnja, sezonska biljka
a onda sam u jednom rasadniku vidjela biljku koja ima "deblo" prst debljine, a iz njega idu grančice s cvjetovima
nema šanse da je tek ove godine uzgojena

jednom sam ga i ja imala, bio je u tegli, na suncu i nije mi dugo potrajao


-------------


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 19 Kolovoz 2012 u 16:35
Je, visegodisnja. Posadjen u vrt.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Glikica
Datum objave: 19 Kolovoz 2012 u 21:12
Krasno, a kamo ću ja s njim preko zime ?

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: stefica.n
Datum objave: 19 Kolovoz 2012 u 21:23
Glikice,koji problemi oko jednog cvijeta,pa stavi ga sa kaktusima,ako oni ne smrznu neće ni on kad već moze ostati vani na moru bit će mu dobro na polici sa bodljikavcima


Objavio: moon
Datum objave: 19 Kolovoz 2012 u 23:08
Nisam uspjela pročitati nigdje koliku najnižu temperaturu podnosi, možda mi je i promakloLOL, pa sam proguglala i pronašla da preživljava do -6°C, da li j to netko isprobao ?


Objavio: Glikica
Datum objave: 20 Kolovoz 2012 u 08:11
Štefice meni se jako sviđa pa ga ne bih htjela izgubiti, kužiš ? Negdje piše da ga se treba ošišati do ruba tegle pred zimovanje i u podrum, tako će i biti.
Moon, tnx.


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: stefica.n
Datum objave: 20 Kolovoz 2012 u 08:28
Glikice nabavit cemo novi ako taj ne prezivi


Objavio: brunda
Datum objave: 09 Rujan 2012 u 20:36
ovakav je bio kada sam ga kupila sredinom 5. mjeseca


a ovakav nakon nepunih mjesec dana kod mene na balkonu na cjelodnevnom suncu


nažalost, nije preživio moj godišnji iako ga je susjeda zalijevala. no dva dana je preskočila (tako kaže) i sasvim se osušio.
prije nego sam otišla na godišnji sačuvala sam sjemenke pa me zanima može li ga posijati, kada i kako. ima li itko da je probao i da mu je uspjelo?


Objavio: Glikica
Datum objave: 09 Prosinac 2012 u 15:54
evo ga danas, bio je cijelo vrijeme na prohladnoj verandi, što sad s njim ?



http://imageshack.us/photo/my-images/405/pc090253.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: vesna277
Datum objave: 13 Siječanj 2013 u 21:30
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

ni meni nije uspio pa sam odustala
ja sam ih kupovala na floraartui nisu mi prezimili a imali su sve uvjete,pami rekla cvječarka da to nije trajnica..

-------------
Nestati ne znači i izgubiti


Objavio: stefica.n
Datum objave: 14 Siječanj 2013 u 09:15
Glikice,dali je tvoj još živ?


Objavio: Glikica
Datum objave: 14 Siječanj 2013 u 16:26
Štefice, kao da je. Ja sam njega ošišala do ruba tegle, povremeno mu dam malo vode, za sad još nije povenuo, samo su mu oni sićušni listići otpali. Glavne grane su još čvrste.

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: dea78
Datum objave: 09 Lipanj 2014 u 14:25
da malo podignemo temu.Viseci lotus jos zovu papagajev kljun,potjece sa Kanarskih otoka,pripada porodici Fabaceae.Vrlo dekorativno izgleda u vis.teglama ali moze biti i kao piokrivac tla.voli suncana mjesta ali podnasa i polusjenu.Za ovu je biljku vrlo vazno da ima dobro drenirano tlo,ali i vrlo pazljivo zaljevanje,jer je osjetljiv na veliku vlagu.trazi redovno zaljevanje ali izmedu njih treba zemlja da se malo prosusi.Previse ili premalo zaljevanja =otpadanje listica.Tokom zime ide unutra i zemlja se odrzava jedva vlaznom,u proljece kada se iznese treba se orezati.Povremeno otkinuti vrhove da se potakne cvatnja cjelog ljeta.Razmnozava se sjemenom ili reznicama.Biljke uzgojene sjemenom ne cvatu prve godine prihranjivati ih 1 u 2 tjedna.Reznice uzimati krajem ljeta i oziljavati ih pri temp od 7-13 C na jakoj svjetlosti i uz smanjeno zaljevanje.AKO se REZNICA uzme sa CVIJETNE grane oziljena biljka cvate iste godine.SJEME se sije iste godine.Podaci sa internetne stranice drugog foruma.
mozda sad shvatimo di smo pogrijesili kad smo ih spremali.



-------------
Pozdrav iz Zagreba!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk