Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Evo da i ja počnem pisati što sam radila

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1169
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 11:18
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Evo da i ja počnem pisati što sam radila
Objavio: ines
Tema: Evo da i ja počnem pisati što sam radila
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 21:25
Moram priznati da se nekako još više brinem i bavim cvijećem od kad se družim s vama. Nije da nisam do sada se brinula, ali sad to nekako radim s novim poletom.
Prošli tjedan sam posijala sadnice koje su već pomalo niknule, a danas sam napokon posadila bijelu ružu. Uf , jedva čekam da procvjeta. S obzirom na vrijeme malo sam se prepala da će proći predugo vrijeme odkad sam je kupila pa do sadnje, ali dobro se držala.  O daljnjim radovima ću vas obavijestiti na vrijeme, a nadam se i ubaciti pokoju slikicu. LOL



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 21:34
ovo mi je tako drago za cuti....
 
da se nekako još više brinem i bavim cvijećem od kad se družim s vama...smile55
ps. maknem ovu poruku da ne skrecemo sa teme... ali morao sam reci kako mi je drago sto ovo cujem!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 22:01
Ines, samnom je bilo isto tako, davno sam odlučila da ću se više baviti cvijećem kad odem u mirovinu, ali se poklopio i dolazak u ovo predivno društvo i sada sam luda za cvjećem kao što nikad nisam bila. Mislim da će me moj vrt ove godine za tu ljubav obilno nagraditi.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 22:02
Draga moja Ines prvo te potaknu da se još više no do sada brineš i njeguješ cvijeće a onda odjednom ti i svaki cvijet koji vidiš baš treba, pa ti onda Shasha ili Triša pokažu nešto čime su se ponovile, pa Donata (neću uopće misliti i sanjati o njezinim škampima) i Frida jave o svojim cvjetićima  o Teak da ne pričam, Šefi i Miha su posebna tema, sva sreća da nam je Dina malo daleko pa ne trčimo na njezine izvore ai zato Andrea zna sve, Vule i Ivan barem jednom mjesečno "zasole", Tibor osjeti potrebu da nam malo poremeti krugove, Mima nam sa Vendelom i Vrtlaricom uvijek nešto otkriju - znaš što se dogodi na kraju - dođeš doma, ne stigneš niti jesti nego ideš "škicnuti" tko je što napravio i što ima novog - ovo ti je društvo čista droga, ako imaš snage pobjegni dok nije kasno smile199
No ipak pričekaj još malo, idemo prvo popiti kavicu pa onda ćemo skupa u SOS selo i gotova si kao i ja - ostaješ cvjetak u Adminovu cvjetnom društvu.
P.S. nisam popila antisklerin pa naj oprostiju oni koje nisam izrijekom spomenula. bum drugi put!


Objavio: ines
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 16:46
Istina Franjica, slažem se s tobom. Neki dan sam vidjela temu o suncokretima i naravno da sam nabavila sjeme, čekam kraj tjedna da ga zapiknem u vrt. Embarrassed
A kad dođem s posla dragom pričam što sam pročitala na forumu umjesto kak mi je bilo na poslu. Jučer me pogledao i pitao da li sam možda promijenila radno mjesto i firmu, a da sam ga zaboravila informirati. LOL


Objavio: andrea01
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 20:26
Mnogima je tako ines... LOL


Objavio: ines
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 20:57
Danas nisam nešto bila vrijedna, nisam stigla Cry ali sam barem zalila cvijeće i još malo dosijala u posudice. Primjetila sam da neke već lijepo klijaju, a neke još nisu ni promigoljile nos iz zemlje. Jedva čekam kraj tjedna jer sam slobodna od petka do ponedjeljka pa ću se baciti ozbiljno na posao. Mislim da je vrijeme da posadim i malo povrća. To mi je ujedno i alibi što se neću javljati do utorkasmile161


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:09
Ako budeš imala što za pokazati od radova - oprašta ti seWink 


Objavio: ines
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:11
Pa za početak blato pod noktima smile96


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:17
Svaka stvar koja nam oplemeni vrijeme provedeno na radnom mjestu je dobra, meni je jedino žao što baš i ne uspijem previše se razveseljavati na poslu ali zato to nadoknadim uveće doma. Nadam se da me neće izbaciti iz kućesmile96


Objavio: ines
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 18:04
Ja sam danas bila poluvrijedna. Prije posla sam uspjela presaditi afričke ljubičice s obzirom da se razmnožavaju ko zečevi. LOL
U jednoj teglici su niknule 3 nove i već sve cvjetaju. Andrea, sutra donesem višak na kavicu.
 
Ali zato se brusim za vikend, nadam se da će vrijeme biti taman za motikanje po vrtu.


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 22:55
Ines drago mi je da i ti pišeš dnevnik, zarazno je to zar ne?

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 12:08

Koliko mi je trebalo da okrijem tko je donio ljubice, to ti je kad sporo kopčaš a brzo zaboravljaš, stvarno su bile predivne, zdrave, šteta samo što sam ih do sada upropastila nekoiko desetaka pa se bojim uopće ponovno započinjati novo druženje s njima.smile78



Objavio: ines
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 07:00
Ja sam ovaj viken iskoristila do maximuma. Imam upalu svih mišića i od sad propagiram motiku umjesto teretane. LOL
 
Posadila sam cvijeće koje nam je donijela Andrea na kavicu, prekopala još malo vrta, posijala salatu, luk, mrkvu, prešin, rotkvice. Posijala za presadnice paradajz, papriku, krastavce, karfiol i još malo cvijeća. Ne znam gdje ću ga više staviti, ali u najgorem slučaju stradat će još malo travnjaka.
 
E da bila sam i u Baumaxu na sajmu i ostala malo razočarana, ali ipak sam upecala još jednu facu od orhideje i dragi si kupio Kristov trn (zaboravih latinski naziv).
 
I za kraj, bila mi Hele u gostima i udomila monstruma od monstere, sad već smišljam što ću ugurati u taj kut.


Objavio: lana_1
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 08:47
ines stvarno si vrijedna. zanima me u vezi sijanja mrkve, gdje posijati (kakva zemlja, da li može u vrt)? htjela bi posijati malo da imamo domaće a kako nemam ni vrta ni polja jedina opcija mi je da posijem u mame u vrt, pa me zanima kako ti to radiš


Objavio: ines
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 09:24
Ma obična zemlja, nekad bio travnjak. Preštihala par puta i posijala. Bez puno filozofije Wink


Objavio: lana_1
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 09:49
vidit ću i ja u majke ima li išta slobodno pa da i ja malo zasijem mrkvice....


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 11:13
Ines vrijedne ruke, ne treba teretana, to nikako da objasnim mojoj kćeri, da im je teretana ispod nosa, besplatna, a još je hrana i odmor za dušu. Ali neka, svaka budala ima svoju radost- kažu moja bezobrazna djeca, a kad sve procvate onda se dive.
Ja ću sijat malo kasnije, ali ti si to već sve ili bar veći dio obavila.
Glavna si - nema šta evo ti od menesmile78


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 11:33
A, joj, a hvala Embarrassed
 
To mi je svakako poticaj da budem još vrjednija Smile


Objavio: miha-m
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 08:51
Ne daj se Ines..., bolovi u mišićima će proći, ali ljepota vrta ostaje.smile141smile141

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: ines
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 13:28
A koju liniju ću tek imati do ljeta LOL 
Otvorit ću fitness centar u vrtu. Glavne sprave motika, grablje i lopata... Za napredne kosilica za travu LOLLOL 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 18:17
Ines - pitam se koju to liniju ti trebaš tesati a javljam se za prodaju na placu kad ti to sve rodi, dodatna zarada uvijek dobro dođe smile78


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 19:21
Ines izvini nije bila namjera ugurati se u tvoj dnevnik na ovaj način, ali evo od mene sve pohvale za tebe, samo tako nastavi, možda se i mi ograbemo za nešto.smile55

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 06:31
Nema problema Triša, ja sam uvijek za dobru ekipu u svom vrtu Embarrassed
 
A Franjica, štand broj 3 na Trešnjevačkom placu je naš, dogovorit ćemo se za smjene LOL
 
 


Objavio: ines
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 06:40
Moram priznati da mi je ovo vrijeme napravilo mali zastoj s radovima u vrtu, ali zato u kući sve buja. Kupila sam neki dan koktel paradajziće u Konzumu, nigdje nisam našla sjeme, pa sam ih otvorila, izvadila sjeme i posadila. Sad čekam...
Dragi me u čudu gledao, sa već napravljenim sendvičem i samo pitao: "A to nije za jesti? Daj barem jednu." 
Ah, smilovala sam se i dala mu jednu. LOLLOL 
 
Danas sam se smrzla kad sam ugledala mraz vani. Odmah sam se sjetila svih vas sa velikim voćnjacima. Nadam se da neće biti prevelike štete. Shocked
 
 


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 09:53
A što oglase ne čitaš Iris??? Pa i  SilveK i ja nudimo sjeme te rajčice(ja nudim jer mi Silvek puno dalaLOL)


Objavio: ines
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 11:09
Pa ako mi za tjedan dana nikaj ne proklija ja ću vikatiWink


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 21:59
Evo nas opet na tom problemu, pelcerići trebaju vremena da pohvataju što sve i gdje ima na forumu. Definitivno treba napisati uputstvo kao sa stavljanjem slika da nam olakša i da ne trošimo novac bez veze. Ines, kad nekaj hoćeš a ti vikni, netko će ti ponuditi dok ne pronađemo gdje se stari forumaši dogovaraju za dilanje smile96
Shasha užicala sam i salvetice za tebe!!!!!


Objavio: miha-m
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 09:51
Opet se najavljuje dilanjesmile186

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 11:53
Gdje, kada, tko, kako


Objavio: miha-m
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 12:15
smile187


-------------
...štihača je zakon...


Objavio: Ivan
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 13:58
"celo selo šmrče belo "

-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 21:48
krivo si shvatio - prešli smo na žuto


Objavio: ines
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 06:48
Halo ljudi, kakav je to nered u mom dvorištu?!? Navući ćete mi policiju na vrat LOLLOL
 
Ja vrijedno radim, sijem, sadim, kopam, a vi mi uvaljujete neko dilanje trave. Nemam ja ništa s tim!!!! smile68


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 10:12
aj nemoj sad pripovedati, a kaj je bilo ono na stolu, znaš gdje i znaš kada smile96 Pa sve je snimljeno a oni dečki kraj nas su bili deksteri u civilu
smile96smile96smile96smile96smile96smile96smile96 Pa kaj nisi vidla auto pred kućom kad je Hele iznosila monstruma...


Objavio: ines
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 12:46
OK, ok, dilam, priznajem. Ali isto tako ja ako to radim radim na veliko smile132


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 13:51
Ajd pošaljite malo trave i za Rijeku, baš ste neki, znate da kod nas sve otmu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 22:35
Tko vam je kriv  vama u RI kaj to radite u kontejnerima, pa vas vide s Učke, mi to lijepo u novinčice pa najlon vrečice i sve ide. Ines, mislit ću sutra na tebe u popodnevnoj smjeni. Negdje na početku tvoje smjene ja moram baciti jedan spavanac pa ću te se sigurno sjetiti smile96 dok ću tonuti u polusan smile78


Objavio: ines
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 14:20
S obzirom na ovog kaj se valja po podu od smijeha baš ćeš lijepo misliti na mene Confused


Objavio: ines
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 14:31

Joj za ovaj Uskrs nisam ništa još napravila. Inače sve puno ranije sredim i organiziram, ali ovaj sam zakazala. Teta od koje kupujem domaća jaja je zakazala i donijet će mi ih tek danas oko 1h!!!! Halo, ja od 1h radim, tako da nisam niti pekla kolače, a ni ofarbala pisanice. Trebala ih je donijeti jučer ujutro pa mi bilo glupo kupovati. Mislim da je upravo izgubila jednu jako vjernu i redovitu mušteriju. Angry Dragi je bio zadužen za šunku i kako radi u dućanu trebao ju je jučer donijeti da je danas ujutro skuham, ali zaboravio je pa će danas (radi popodne ko i ja) tako da još nemam ni šunke. Jedino imam janjetinu i krumpir sutra za ručak. Dead

Uglavnom kad dođem kući čeka me hrpa posla i nadam se da ću biti gotova taman da stignem ujutro na blagoslov hrane.  Hvala Bogu na mojoj majčici koja će speći kolače tako da se barem oko toga ne moram brinuti.
 


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 14:36
Uh baš ste morali raditi danas popodne, ali neka vidim ja da optimizma ne nedostaje, pa stići će te dan traje do ponoći, pa nekoliko sati sna i ujutro na blagoslov,iako ima jedna na tu temu.
Kažu da ima puno ljudi koji ne mogu stići ujutro blagosloviti hranu i da je dovoljno staviti malo hrane za blagoslov na prozor, a kako bog vidi sve, pa i vašu dobro volju - biti će blagoslovljena suncem ili kišom - ovisi kakve je volje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 14:42
Nisam to znala za blagoslov, ali lijepo zvuči.  S obzirom da kiša lijeva ko luda mislim da ću stići  na blagoslov pogotovo jer su kod nas mise svakih sat vremena od 7 - 11h ujutro.


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 15:45
Draga moja sve ćete vas dvoje obaviti i još se malo prišmajhlati majčici i bit će pun stol. Evo, jednostavno nije bilo suđeno da odradiš na vrijeme, promijenit ne možeš ništa - osim doći k meni na doručak (jasno ako doneseš kolače od mame) jer pitanje hoće li moji uspjeti jer se tek sad spremam peći ih. Nikada do sada nije tako bilo, no što je tu je. smile78


Objavio: ines
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 16:24
Joj, Franjice hvala na pozivu Embarrassed
 
Ma ne brinem se baš nešto pretjerano jel znam da kad moj dragi i ja zasučemo rukave i bacimo se na posao nema nam ravnih. Istina da vjerojatno nekome tko nas gleda sa strane izgledamo ko ona dva smotanca iz "A je to" LOL ali znam da će nam barem biti zabavno. To je i bit tih svih blagdana, zar ne?  Smile


Objavio: ines
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 19:21
Evo mene malo u mom dnevniku. Moram priznati da je na kraju Uskrs ispao super.
 
Danas sam primjetila da su mi proklijali krastavci na prozoru i rastu naočigled, a i moje eksperiment s koktel rajčicama raste. Sad ih je već dosta proklijalo i dobilo listiće.
Malo me frka za povrće kaj sam posijala u vrt (peršin, salatu, mrkvu i rotkvice). Bojim se da neće biti ništa od toga s obzirom na vrijeme. Angry
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 19:56
Ines ne mora značiti, zemlja se možda nije tako ohladila, pa bude uspješno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 20:17
Peršinu i rotkvici definitivno ne smeta hladnoća kod klijanja, jedino peršinu treba 30 dana za nicanje - tako da ne brini ako mu dugo treba, a mislim da ti neće ni naštetiti salati - moja sama niče kroz zimu na vrtu.


Objavio: ines
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 20:22

Nadam se da je tako.  Ako ništa ne izađe, sijat ću ponovo. Valjda ću se ove godine napokon najesti svoje salate, ako mi je puževi ne pojedu ko lani Angry



Objavio: ines
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 20:09
Danas me razveselilo sunce. Tako sam se brzo obukla i izjurila van da se sve prašilo zamnom, a kad ono jedva 6 stupnjeva. Brrrrrrr Confused Mislim da sam se još brže vratila i šćućurila kraj peći.smile66 Pa dobro kad će više toplo vrijeme.
 Cosmee su mi toliko šibnule u visinu da uopće neznam kako ću ih saditi u vrt. Ne znam dal one imaju sposobnost ukorjenjivanja pa da ih malo dublje ukopam.'


Objavio: shasha
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:54
Ines,vele da će biti,ako ne prije,drugi tjedan toplije.Strpi se još malo


Objavio: ines
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 13:43
Ma nije do mene, nego mije cvijeće je već prolupalo. Ode u vis da je to strašno. Valjda mi želi kroz krov izaći van LOLLOL


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 19:36
Lijepo ti u nekakvu platičnu posudicu stavi zlatom obrubljenu sabljicu i gledaj je kako raste dok ti sunce na prozorčiću ne zasja


Objavio: ines
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 19:40
Franjice, jer ti to mene tjeraš da čitam između redova Wink 


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 21:12
Ines nebi to Franjica nikada.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 21:40
Ma znam zato i pitam, sve mi nekako čudno što mi to želi reći Wink


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 13:35

Ines, pa ti to sve rasturaš,šta siješ i povrće?

Svaka ti čast da sve to stigneš!!!Daj stavi koju sliku s vrta i iz cvjetnjaka!Thumbs%20Up


Objavio: ines
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 15:08
Ma ne radi se tu o velikim površinama. Povrtnjak mi je veličinie 2mx3m. Tek toliko da stane po red mojeg najdražeg povrća (mrkva, peršin, rotkvice, zelena salata, paradajz, krastavci i paprika) smile161
Cvijeće je već druga priča jer ga imam svuda po malo i po dvorištu i po teglama, a tu je i  travnjak.  Osim toga shvatila sam da ako se brinem o svemu redovito da mi je dovoljno sat-dva dnevno kako bi sve bilo održavano. A imam i sreću da mi dragi voli kopati pa mi uvijek pomaže. On si je kod terase uzurpirao mali komadić (2x2m) i to je kao njegov cvjetnjak pa se stalno natječe samnom. Moram priznati da mu redovito nekaj, kao usput dosijem, a da i ne znaLOLLOL


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 15:26
Ha,ha strašna si sa ovim podmetanjem!!!smile186


Objavio: ines
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 21:24
Ma nisu to podmetanja, nego samo da mu malo pomognem smile60
Najsmješnije mi je bilo kad mi je odrezao granu na fikusu benjaminu koja je malo stršala i zasadio je u taj vrt. Kaj je najbolje, primila se, ali htio je eksperimentirati i vidjeti da li će preživjeti zimu pa mi nije dao da ga na jesen presadim u teglu. Naravno da se smrznuoAngry


Objavio: ines
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 06:51
Ovaj viken sam se manje više vukla. Mislila sam se malo primiti motikice, ali nekako mi se nije dalo nakon generalke po kući. Popikala rajčice, presadila jedan cvijet i uglavnom to bi bilo to. Jučer sam imala poziv od frendice da dođem hitno u inspekciju jer joj drvo života umire. Dragi me zezao da sam dr. Dolittle za cvijećeLOLLOL 
Kad sam došla imala sam što i vidjeti, jadnik je plivao u vodi, a površina zemlje se sva spljesnivila od silne vlage. Ona je mislila da se to zemlja skorila jer je suha pa ga je zato svako malo zalijevala. Confused 
 
Sprašila sam je u dućan po zemlju, presadila jadniče i rekla joj da mu nije ni prismrdila 10-ak dana. Sad nam je čekati hoće li pacijen preživjeti, ali optimistična sam.
 
E da i maznula sam njenoj svekrvi majušnog čuvarkuću, bilo ih je hrpa naguranih u jednoj tegli pa da im malo napravim mjestaLOLLOL


Objavio: lana_1
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 06:58
ines tako je bilo i sa mojim drvom života, dobila sam ga kao dar za vjenčanje i kako bješe ljeto ja pomislila da on voli piti malo češće, pa to preraslo u svaki dan, a ono mi počelo crniti (listovi). onda smo ga ja i MM presadili i odrezali mu pocrnile dijelove sad izgleda malo unakažen al dobro se razvija. i da zabranio mi je prpati svaki dan oko biljaka, al tad sam imala samo drvo života i lucky bambooe.to stanje s dracenom me i ponukalo da počmem tražiti savjete po netu, pa evo stigoh i do ove prekrasne stranice.


Objavio: ines
Datum objave: 01 Travanj 2008 u 11:33
Jučer sam se baš nabrijala na sadnju i kopanje, ali dok sam došla sa posla toliko mi je falio onaj jedan sat da sam samo nešto ubacila u kljun i izvalila se u horizontalu smile49
Predvečer sam ipak nadobudno izašla i malo pikala presadnice u vrt, ali naišla susjeda pa bla bla bla. Na kraju je ispalo da sam samo šetala s motikicom po vrtu.


Objavio: ines
Datum objave: 02 Travanj 2008 u 07:12
E jučer sam bila vrijedna, tj. billi smo vrijedni. Moram i dragog pohvalitiWink Dok je dragi pokosio travu ja sam još malo prekopala po povrtnjaku, popikala neke presadnice cvijeća u vrt, zalila sve i onda smo sjeli na terasu i uživali u mirisu svježe pokošene trave. Prije toga sam posijala prkos u korita na terasi, nadam se da nije prekasnoConfused
Danas su najavili kišu i moram priznati da bi mi pasalo da malo padne i namoči zemlju. Primjetila sam i da je počelo klijati ono što sam posijala u vrtu. Govorim "ono" jer ne znam više što sam od cvijeća posijala LOLLOL, a od povrća vidim da niču salata  i rotkvice.
Na prozoru presadnice su već postale prave face. Rajčica fino raste i dobiva sve više listića, krastavci i karfiol isto fino napreduju. Paprika je malo sporija, ali vidim da probija tako da se nadam da će biti i od nje nešto. Čak mi i eksperiment od koktel rajčica fino raste. Mislim da bi ipak moglo biti nešto od njih.
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 02 Travanj 2008 u 11:13
Bravo Ines i TM, vidimo da bumo Lana i ja gdje imale doći papati i napariti okicesmile78


Objavio: ines
Datum objave: 02 Travanj 2008 u 12:36
Samo dođite, nabavit ću ja i vama motikice. Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Travanj 2008 u 13:52
Biljke vidim napreduju, ti sve vrednija, Lana i Franjica dolaze pomoć, stol na tersi je spreman, kave valjda imaš, pa kad budu koktel rajčice evo i mene.smile116

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 06:49
Može, može, uz koktel rajčice valjda bumo zmiksale i kakve koktele Wink


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 10:15
Opasno se približavaš smile199"klubu odabranih"


Objavio: ines
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 13:06
Trudim se, tipkam da se sve praši. Ne moram ti napominjati da mi posao trpi. LOLLOLLOL


Objavio: ines
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 06:48
Jučer sam tragom informacije svoje kolegice da su u baumaxu orhideje po 30kn zahaklala dragog i pravac Jankomir. Kad ono lažna informacija. Nije čak bio ni 1.travanjAngry
 
Ipak kupila sam mami jednu za 70kn, u subotu joj je rođendan i odmah je dostavila. Ne moram ni reći da je bila oduševljena! Nema boljeg osjećaja nego kad vidiš da si nekome pogodio poklon i kad se iskreno raduje Embarrassed
 
Sebi sam kupila sadnicu ribizla (17kn), lončić sa crvenim čuvarkućama i još neku trajnicu za kamenjar (trajnice su po 8kn). Jedva sam se suzdržala da i sebi ne uzmem još jednu orhidejicuConfused
 
Uglavnom dan sam provela u skitnji, a danas s obzirom da najavljuju prometni kolaps ću malo kopati po vrtu (ako vrijeme ne zakaže)Shocked


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 07:11
Ines bravo za orhideju, da sam tvoja mama i ja bih takvim poklonom bila oduševljena.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 12:37
Htjela sam te nešto pitati i dok sam sve do kraja pročitala šta si radila, ja zaboravila, pa sam se morala vraćati- ali tko nema u glavi- ima u nogama!!!
Nego, gdje si kupila prkos, to je u sjemenu?Šta samo si ga posadila u zemlj?
Ja bih ga isto htjela, jer sam čula da brzo raste, a tako mi nešto treba radi hlada na terasi!?
Tongue


Objavio: ines
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 12:47
Da, samo sam ga posijala u korita i zalila. Jedino kaj on ti je nizak, neće ti on napraviti hlad. Ako želiš brzi zaklon od sunca uzmi ukrasni slak, raste brzo, ide ko lud u visinu, a ne smeta mu kad ga režeš


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 12:52
Ok hvala ti, ali se sad nešto razmišljam ako si to posadim onda će mi možda praviti hlad za ostalo cvijeće, pa sam u nedoumici???
Budem još vidjela!!!
Hvala,


Objavio: ines
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 14:39

Ako hoćeš zanimljivu penjačicu, a da ti ne radi hlad posadi mirisnu grahoricu



Objavio: ines
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 15:58
Jučer sam posadila ribizl, valjda će se primiti jer mi se činilo da ima užasno malo korijenja. Valjda su ih zato i prodavali po 17knConfused

Malo sam se igrala sa kamenčićima i napravila mali kamenjar za stol na terasi. Kamenje sam povezala silikonom. Stavila zemljicu i posadila čuvarkuće. Baš sam bila ponosna na sebe.Embarrassed

Slike stavim čim sa Franjicom dogovorim ADSLSmile


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 19:04
Mislim da bu brže bilo da ja dojdem slikati (Lana bi imala drugi glagol na ...ati)smile183. Kaj ti moje siroče danas popodne delaš? Bum te malo zezala pa ti bu kraći dan smile96


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 21:51
Ines, čekat ćemo slikice ribizla, ai ostalog, nismo mi tako nestrpljivi.
Znači veza je tu za ADSL, a Franjica može doć i poslikati - ipak ona ima najnoviji f.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:16
Je, je. Danas su stričeki došli kopati i bušiti i još moraju nekaj spojiti i fiksna je tu. Tongue
Bila sam danas u MBM-u. Uf koja je to samokontrola bila. Došla sam kući samo sa jednom jagodom i aronijom. Aronija je novi hit među voćkama (navodno). To je kao neka mješevina borovnice i maline, navodno je jako fina, zdrava i otporna na jako niske temperature, boleštine i nije zahtjevna što se tiče tla, vlage i sl. Raste kao grm, a s obzirom da ima lijepe cvjetove može se saditi i kao ukrasni grm.
 
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:20
Dok si se ti jardna mučila i radila (skitala po forumu) ja sam njanjala i tek sada vidim kako si bila vrijedna, kad ti rode te tvoje "ironije"?smile50


Objavio: ines
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:25
Aronije iliti po tvojem ironije LOL plodove daju u 8.mj. Moja je još mala tak da mislim da nebum papala ništa s nje ove godine. Možda sljedeće.


Objavio: SilveK
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 22:05
Jedva čekam sliku aronije...Prvi put čujem za to...


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 22:07
Nikad čula, ali ako je otporna na hladnoću kako kažeš mogla bi zainteresirati mm, jer voće prepuštam njemu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 22:09
Ja sam čula za sok od aronijeBig%20smile


Objavio: proljeće
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:28
Ines šta ima sve u MBM-u???
I ja jedva čekam slike aronije jer nemam pojma što bi to bilo???smile43


Objavio: ines
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:44
Uf, ima puno lipih stvari. Od vanjskog i unutrašnjeg cvijeća preko drveća, grmlja, voćki, tegli.... čak ima i ukrasa za vjenčanja (onih malih cvijetića za kitice, mašne i sl.)
 
Aronija je najsličnija borovnici. Ja sam čak mislila da to je borovnica dok mi šogi koji se bavi voćarstvom nije objasnio što je to.


Objavio: ines
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 08:36
Jap pa ja nisam ništa radila već 4 dana. Samo šetam po vrtu i snimam jer kaj viri. Zasad se naziru rotkvice, salata i hm... nisam sigurna jel to peršin ili mrkva.
 
Cijeli tjedan najavljuju kišu i ja nikak da zalijem vrt jer si mislim kiša će, a kad ono ništa...Confused Vidim da sad malo kaplje. Da barem pljusne i malo natopi.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 21:33
Mislim da ti se želja ispunila! 


Objavio: shasha
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 22:40
Ines,nakon ove kiše na očigled će sve rastiThumbs%20Up


Objavio: ines
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 06:49
Uf, je, dobro je natopila. Zasad bujanje vidim na travi, mislim da će dragi ovaj tjedan paliti kosilicu. Već mu vidim facu. Otprilike ovakva -  Confused
 
Jučer mi mama iz Like donijela cvijet iz bakinog vrta da si posadim. Kaže evo da ti donesem malo djetinjstva, baš me razveselila.Embarrassed
Ne znam stručan naziv cvijeta, u Lici ga zovu pavenka. Puzava je biljka, širi se po zemlji, ima plavi cvijet.
 
Jučer sam malo bila u inspekciji presadnica. Dosta mi ih je propalo (cvijaća)Cry jer su već izrasle, a u kući baš nema svjetla. Sijat ću ponovo.
 
Brinu me rajčice, pikirala sam ih u čaše od jogurta u sad su već poprilično izrasle, a još je rano da ih posadim vani. Moram priznati da sam sad malo u nedoumici dal da ih presadim u nekaj veće ili da ih pustim ovako još tjedan dana pa riskiram i presadim ih vani...hmConfused 
 
Ono što me posebno veseli ove godine je clematis koji se fino razgranao i mislim da će ove godine imati rekordan broj cvjetova. Baš se veselim. Tongue


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 20:11
Ines, bravo za tebe, da tu biljku mi pak zovemo povenka, na negdje na forumu sam vidjela - venka. U svakom slučaju jako je slatka, pokriva tlo i ne traži previše svjetla, a može i nasuncu, a cvjetići su jako nježni.
Clematis jedva čekam da vidim kakav ti je jer ga i ja prvi put imam ove godine.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 22:05
Ines scuaj mi malo venkice, meni nekaj takvog puzavog fali da se zuta boja malo smiri a sabljice te cekaju smile71


Objavio: shasha
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 22:09
Ines,mislim da ti nije baš toliko rano za sadnju paradajza van.Ako je baš tako narastao,posadi ga.Zemlja je dosta topla a mraza više nebude(valjda).


Objavio: ines
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 06:25
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Ines scuaj mi malo venkice, meni nekaj takvog puzavog fali da se zuta boja malo smiri a sabljice te cekaju smile71
Joj Franjice pa znaš da budem. Već mi dio frendica počapala, ali za tebe će uvijek biti.
Inače ja sam s pavenkom kitila salu kad sam se udavala. Omotala sam je kao bršljan oko stupova u sali i baš je super izgledalo. Kao iz nekog filma o RimljanimaLOL Poslije su me svi pitali što je to.


Objavio: ines
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 06:32
Jučer smo bili malo vrijedni, tek toliko da se vidi da radimoLOLLOL
Pokosili smo travu, nakon kiše preko noći šiknula u vis, malo kopali oko ruža, ja još malo nekaj dosijavala. Dragi mi jučer okopao jorgovan dok nisam gledala, a ja oko njega posijala cvijeće koje je baš fino niknulo. Joooj kak sam bila ljuta. Kad sam graknula da kaj radi, da mi je tu cvijeće, pogledao me umiljato i samo rekao, draga, mislim da tu više nemaš cvijeća.Confused
Na kraju sam mu se morala nasmijati. Embarrassed 
 
 
 
 


Objavio: ines
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 06:41
Triša, vjerujem da ćeš uživati u svom clematisu, meni je to  jedna od najdražih biljkica u vrtu. Imam vrstu capatain... nešto, baš ću provjeriti pa sutra napišem. Ima velike roze cvjetove sa bijelim crtama.


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 09:51
A vrijedna si, vrijedna!!
Hoćemo slike!!!Thumbs%20Up


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 11:00
Srecica moja mala, pa ti sad vise nemas cvijetica, nemoj graktati, pa znas da su muzici-puzici njezna vrsta, mogel bi ga herc drmnuti kad ti takva krupna i glasna,  grakces - u tisini smnisli kaznu, kaznicu, pa onda smile98i sav bu sretan da te vidi veselu u nekom vrtnom centru...


Objavio: dada28
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 21:42
Da, hoćemo slike!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: ines
Datum objave: 17 Travanj 2008 u 06:27

Polako, trenutno imam tehničkih problema, ali slikice će doći, bez brige.




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk