Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Posude za cvijeće - razni načini izrade

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Uradi sam
Opis foruma: Vaši uradci i savjeti kako nešto napraviti za vrt i cvijeće.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1203
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 16:12
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Posude za cvijeće - razni načini izrade
Objavio: iris
Tema: Posude za cvijeće - razni načini izrade
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 20:58
ove su me oduševile:
http://www.kamenipitarimilas.hr/ -

http://www.kamenipitarimilas.hr/

http://www.kamenipitarimilas.hr/galerija.html - http://www.kamenipitarimilas.hr/galerija.html






Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 21:24
i ove sa vuletove slike su mi smile211
http://i274.photobucket.com/albums/jj278/vule-o2/IMG_2004.jpg -


al kako da izdubim deblo ??????


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 21:27
Iris nešto slično sam i ja pokušala raditi od ostataka keramičkih pločica, slikati ću kad bude gotovo, ali ove kamene su fantazija.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 22:12
Prošlo smo ljeto netjak i ja inspirirani Istarskim kažunčićem slagali kamenčiće za male pitarčiće, nismo vidjeli ove ideje, jednostavno smo se igrali a susjed je imao morta (nešto je zidao). Mali je nemirko i stalno nešto mora raditi. Jasno vam je da bi započinjali zajedno a onda sam ja sama završavala. Igrali smo se i s jednom kutijom od sladoleda, na nju smo nalijepili eho ljepilom kamenčiće i školjkice. To je dočekalo njegovu mamu koja je skoro suzama razlijepila posudu. Prije nekoliko godina smo isto tako jednu njegovu vodenim bojama napravljenu sličicu zalijepili na karton, paspartu (jasno da je karton bio veći od slike) smo premazali običnim karbon ljepilom i posuli  suhim pjeskom i onda lijepili opet školjkice, pužiće i kamenčiće. Moj je netjak posebno bio oduševljen malim kremen kamenčićima (to su njemu ili dragulji, svjetlucaju na suncu). Znam da ne sumnjate da ta slika ima posebno mjesto u njihovoj dnevnoj sobi.
Jedva čekam ljeto, nadam se samo da nije previše odrastao od lani, ima 9 godina. Neumorno godinama kući dovlači  interesantne kamančiće, kamenje, kamenčuge. Fasciniraju ga oblici, boje, reljefnost, ma opsjednut je kamenjem.  Samo si zamislite što ćemo sve raditi ovo ljeto - ovako puna ideja a i znanja pokupljenih na Fourmu.


Objavio: vrtlarica
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 08:29
Predprošle godine na bundeku na floraartu je bila izložba sličnih pitara ali nije tako komplicirano bilo napravljeno ali je bilo prekrasno, napravljeno je bilo od benkovačkog kamena ali večih komada napravljeno dno od jednog velikog i onda ljepljeno okomitim srednji komadima u neobičnim oblicima, mogu vam reći da ne izgleda da je komplicirano da sami napravite, malo kamena i ljepila za vanjske pločice!!!


Objavio: rijeka53
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 23:43
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Prošlo smo ljeto netjak i ja inspirirani Istarskim kažunčićem slagali kamenčiće za male pitarčiće, nismo vidjeli ove ideje, jednostavno smo se igrali a susjed je imao morta (nešto je zidao). Mali je nemirko i stalno nešto mora raditi. Jasno vam je da bi započinjali zajedno a onda sam ja sama završavala. Igrali smo se i s jednom kutijom od sladoleda, na nju smo nalijepili eho ljepilom kamenčiće i školjkice. To je dočekalo njegovu mamu koja je skoro suzama razlijepila posudu. Prije nekoliko godina smo isto tako jednu njegovu vodenim bojama napravljenu sličicu zalijepili na karton, paspartu (jasno da je karton bio veći od slike) smo premazali običnim karbon ljepilom i posuli  suhim pjeskom i onda lijepili opet školjkice, pužiće i kamenčiće. Moj je netjak posebno bio oduševljen malim kremen kamenčićima (to su njemu ili dragulji, svjetlucaju na suncu). Znam da ne sumnjate da ta slika ima posebno mjesto u njihovoj dnevnoj sobi.
Jedva čekam ljeto, nadam se samo da nije previše odrastao od lani, ima 9 godina. Neumorno godinama kući dovlači  interesantne kamančiće, kamenje, kamenčuge. Fasciniraju ga oblici, boje, reljefnost, ma opsjednut je kamenjem.  Samo si zamislite što ćemo sve raditi ovo ljeto - ovako puna ideja a i znanja pokupljenih na Fourmu.
 
Ja pak imam unuku takvu, stalno nesto crta, skarama reze i ljepi, pa ako ki zna za kakovu knjigu koja bi jos vise produbila njihove ideje, a i meni olaksala rad sa njom, as ja bas nisam tako manualnaSmile


Objavio: Perla
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 12:40
Malo sam zbunjena time što nije objavljeno na ovu temu ništa od proljeća. Bojim se da moje pitanje ide u prazno.
Željela bih napraviti tegle - žardinjere za cvijeće od  breze. Gdje bih mogla nabaviti stablo (deblo) breze, cca 3 m, debljine 15 cm?


Objavio: OTOK
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 12:55
javascript:;">


Objavio: OTOK
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 12:57
Jeste li vidjeli kamene posude Decore Buzet? Prekrasne su, pogledajte i ostale na njihovim stranicama


Objavio: OTOK
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 13:00
Rijeka, za tvoju unuku preporučam ti časopis Unikat, tamo ima vakakvih kreativnih ideja. Ne znam da li ga ima po kioscima, ali se možeš pretplatiti pa stiže poštom, a ima i za kupiti starih brojeva.


Objavio: OTOK
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 13:10
Rijeka, sad sam tek vidjela kada je postavljeno tvoje pitanje vezano za kreativnu unučicu, ali ako se još niste snašle..... 


Objavio: Lantana
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 14:14
Nisam do sada vidjela ovu temu, ali mislim da je jako dobra. Imam puno slika s interesantnim posudama za cvijeće (pitari, žardinjere, tegle... od prirodnih materijala kamen, željezo, trekaota, drvo...)
Evo nekoliko slika za početak













-------------
život je more


Objavio: Lantana
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 14:16
Staro kameno kolo za mlin (umjesto one duple s prethodnog posta)




-------------
život je more


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 17:05
Lantana posude su predivne, a i tema je baš zgodna, to se naša Iris sjetila, a mi smo zanemarile.
Kupovne tegle (ima ih prekrasnih) su jako skupei zato je uvijek nešto improviziram, baš sam danas gledala svoje tegle od terakote, koje su inače po 9 kn, samo ih treba malo ukrasiti, kamenčić, školjkica, - staviti ću sliku kad ih dovršim.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: griva1978
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 17:32
... od terakote za 9 kn?!! gdje??? idem odmah!! :)))...ja ih volim vulgaris:)


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 18:54
Pa u našem vrtnom centru na Viškovu, obična vaza visine cca 2o cm - promjera cca 15 cm, i ako se malo potrudiš ispadne baš neka posebna.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dzomba
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 21:58
Lantana,kameno kolo je prelijepa ideja ..

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: griva1978
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 17:47
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Pa u našem vrtnom centru na Viškovu, obična vaza visine cca 2o cm - promjera cca 15 cm, i ako se malo potrudiš ispadne baš neka posebna.



...na viškovu od terakote po 9 kn... moram priznai da ih nisam vidjela.... ali hvala na infu...morat ću ponovo malo bolje baciti pogled.. :)))




Objavio: Triša
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 19:07
Griva neke slike iz Viškova stavila sam u temu dnevnik radova pod Plantlover dnevnik na drugoj stranici, a u njegovom dnevniku su na 11, to jest na posljednjoj stranici - imaš i cijene. Ne mogu stavit link, nešto me zeza.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 19:30
Evo i mojih prvih mačića.
Ideja moja (sa net-a, of course ) a rad MM:





Objavio: hoya
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 19:37
Super ti izgledaju prvi mačići!!! Mene kopka kako da sami napravimo onu "loptu" iz decore.
Već sam radila kod MKM od bijelog cementa i pijeska. Kalup su mi bili stari pitari.
Idem naći slike.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 19:43
Fermina tm je pravi majstor, vaz su predivne.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 20:14

Jedva sam našla! Ovo je samo dio slike pa se ne vidi baš kako treba, ali mi je sama izrada vaze vrlo jednostavna. Danas cijeli dan razmišljam kako napraviti kalup - kuglu.

 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: manči
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 21:02
....ljudi moji pa ovo je .....tema i po....smile126
 
...već  duže  razmišljam kako napraviti lijepe , a velike pitare za taracu....imam nekoliko sadnica koje čekaju,  a kupovne terakote, velike su po 200-300  kn....


Objavio: manči
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 21:04
...hoya.... je  li to bijeli cimenat?
 
....napiši malo, please!!!smile143


Objavio: hoya
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 21:25
To ti je bili cimenat i bila škalja (čitaj pijesakWink).
 
Za kalup smo uzeli onu vazu (mislim da je malo tko od nas nema) koja ima stalak i gore je promera cca 50 cm. Ovdje se vidi još jedna koju smo napravile.
 
 
Skinule smo gornji dio te vaze i unutrašnjost smo dobro namazale uljem. Na dno smo okomito stavile čvrsto smotani karton (stegnut izolir trakom) za odvod vode.
Sve po dnu i u krug motale smo tanku žicu.
 
Napravile smo mekanu maltu i najprije pokrile dno. Pri tom smo pazile da žica ostane unutar malte (da ne viri iz betona). I naravno da karton koji smo stavile za rupicu za vodu bude na mjestu.
 
Cijela je ta vaza namjenjena za krizanteme pa smo u sredinu stavili jedan veći pitar i oko njega nalili maltu. U pitar smo stavili do pola pijeska da ga friška malta ne izbacije van.
 
Treba se sušiti barem 3-4 dana i za to vrijeme ga uopće ne micati, ali pitar u njemu treba stalno lagano i pažljivo vrtiti da se ne uhvati. Naročito nakon prvih sati kad malta počne stezati.  
 
Nama to stoji na mjestu gdje nas nema, a trebalo bi biti uredno. Ovako vaze ne prevrće vjetar, a mama sama mijenja pitare sa rascvjetanim biljkama.
 
Manči oprosti - ali nisam mogla kraće  Embarrassed 
 
 
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: manči
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 21:40
Što stavite u sredinu..da ostane šupljina..neku manju vazu???


Objavio: hoya
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 21:48
Dok sam ja mijenjala slike i dodavala tekst ti si postavila pitanje. Pogledaj gore . jesam li dobro oglasnila?

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 22:04
Evo još jedne ideje, stare pitare obući s malim kamenima, koji se mogu ljepiti cementom ili ljepilom za pločice.





-------------
život je more


Objavio: manči
Datum objave: 23 Siječanj 2009 u 22:19
...hoya....baš si to super objasnila...puno hvala...Thumbs%20Up
....mislila sam direktno staviti zemlju u pitar od bijelog  cimenta.....može li to???
 
 
...lantana...planiram i tako nešto napravit, jer uvijek ko manijak skupljam kamenje....da li ljepilo hvata za plastični pitar??


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 08:13

Može i zemlja direktno u pitar ako ti ostane otvor za vodu.

Ovo što je lantana pokazala pokušat ću staviti na onaj kolut od betonskih cijevi. Imam jedan komad, a ako dobro ispadne bit će mi ideja za dalje. Moram i sliku od toga negdje naći.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 10:00
Manči mislim da bi išlo i na plastiku, ali i na željezo i bolje je stavljati male kamenčiće ima više posla ali je ljepše.
Hoya to na betonski kolut je isto dobra ideja, možeš ga namazati nekim ljepilom i onda samo uvaljat u sitan šljunak, kasnije otreseš višak i popuniš eventualne praznine.

-------------
život je more


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 10:17
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Hoya to na betonski kolut je isto dobra ideja, možeš ga namazati nekim ljepilom i onda samo uvaljat u sitan šljunak, kasnije otreseš višak i popuniš eventualne praznine.
 
Sad sam ga našla u kutu vrta, ružan i blatan, ali čitav. Jedva čekam da ga "obučem"


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 10:30
Hoya predivno izgleda, meni je jedini problem što su takve vaze jako teške, pa ih ne mogu sama micati, a nekada je to potrebno. No dobro to bi već nekako smislili.
Za fiksna rješenja je predivno.
Kod kćeri na balkanu smo jednu dugačku betonsku vazu obložili s kamenjem s Riječine, koje smo zaljepili ljepilom za pločice i to nekin fleksibilnim za vanjske radove.
Kamenje s Riječine je sivo, ali je plosnatije nego ono s mora, pa se lakše zakelji.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 13:49
...treba malo njuškati oko gradilišta...možda imaju viška kakvih betonskih "dragulja" za naše vrtove....LOL


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 13:57
Evo ovo je velika vaza moje kćeri koju smo same obložile kamenjem, kao da lijepiš pločice, ljepilom, a da ne govorim da svi imamo nekih ostataka pločica koje se mogu upotrijebiti za nekakav mozaik na vazi napravljenoj od siporeksa, to je ujedno i jeftinija verzija, jer imate blok siporeksa debljine 5 cm već po 7,00 kn, može se piliti i oblikovati kako god hoćete, samo vam treba malo dobre volje i strpljenja.




-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 13:59
Izvinite balkon moje kćeri je malo neuredan, nema je doma, a ne pada mi na pamet da joj ga očistim - samo sam vam slikala vazu za idejusmile156

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 14:08

Vaza je super. Ja sam mislila oblagati sa šiljatim i rupičastim kamenjem, ali bi to zaista bilo preteško. A danas sam prala to kamenje od mahovine i definitivno odustajem od njih jer su bili ne zeleni nego crni.

Ako su ovi sa Rječine plosnati više mi odgovara, a koliko vidim ostali su bijeli!
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 14:14
Pa vaza je napravljena pred 4 godine, to je ustvari dio terase 2,30 x 60 ograđen siporeksom i onda uređen s kamenjem. Mahovina se ne lovi, ali tu i tamo otpadne koji kamen, kojeg nismo valjda dobro zaljepile, ali to nije problem.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 15:04
Triša, Thumbs%20Up sve sam snimila!

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: manči
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 19:35
Triša, ooodličnooo, ali što je siporeks?   Itong?


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 19:53
To je onaj mateijal što ga možeš rezati pilom za drva, relativno je lagan i jako dobar izolator, a lagano ga možeš i slomiti čekićem ili nečim sličnim. Blokovi su 60 dugački, a 25 široki, a ima ga od 5, 7,5 , 10 i rijeđe 20 cm. debljine.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 19:58
...dobro...već ću nać nešto tako.....hvala na idejama....smile126


Objavio: OTOK
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 19:14
Evo jedna drvena, ako je netko majstor
Fioriera%20in%20faggio


Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 19:36
Jako lijepa!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Lantana
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 22:26
Otok ova tvoja drvena je jako interesantna, ali mislim da je i važno koji je cvijet u njoj da sve skupa ima neki sklad, a kod tebe je pun pogodak.
Ja najviše volim ove kamene i to one starinske.











-------------
život je more


Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 22:58
Lantana,kako dodjes do ovih vazni...tj.gdje ih nabavis?

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Lantana
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 23:06
Dzo, dio je nasljedstvo, a dio sam dobila od svoga brata koji zna da ih ja obožavam pa mi nabavi kad radi na terenu. Inače je to sada jako skupo i teško ih je nabaviti. 

-------------
život je more


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 23:22
Predivne su ove kamene.Ne da je skupo,par tih posuda ili ljetovanje,cjena je tu negdje.Ali su fenomenalnesmile94


Objavio: Lantana
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 23:35
Tako je Shasha, ali su zato vječne, a to im daje vrijednost.

-------------
život je more


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 23:41
Znam,Lantana i ja bi mjenjala,bez razmišljanja,ljetovanje za tako nešto.No neidem na ljetovanje pa ne moguLOLa i MM bi me se odrekaoBig%20smile


Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 23:45
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Dzo, dio je nasljedstvo, a dio sam dobila od svoga brata koji zna da ih ja obožavam pa mi nabavi kad radi na terenu. Inače je to sada jako skupo i teško ih je nabaviti. 



Kad odem kuci,morat cu malo prosvrljati,kod nas to svijet ostavi po strani i zaboravi na njih... ...

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: proljeće
Datum objave: 02 Svibanj 2010 u 21:21
Sve ideje su super, ali MM je rekao da isprintam ovu sliku kada sam mu pokazala.
 
Fioriera%20in%20faggio
 
Izgleda da ću dobiti nešto u tom stilu...Wink


Objavio: smrcko
Datum objave: 02 Svibanj 2010 u 21:43
Clap To Proljećence, treba zaposliti muške da se maknu iz fotelja. Vremenom zavole cvijećeWink 

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: lucy
Datum objave: 10 Svibanj 2010 u 23:57
Danas su ove kamene posude za cvijeće doista skupe, cijenjene su i velika je potražnja za njima. Nekada davno nona je u takve kamenice stavljala hranu i vodu za kokoši, a cvijeće je sadila u stare lonce. 


Objavio: smrcko
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 00:03
Napravite si od cementa, pjeska i zemlje kakav želite oblik i pofarbajte fasadnom bojom kakava vam je po volji. Ako vas zanima ćemo pročačkati i naći kako se praveWink Identične su kamenimTongue

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: makk
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 09:38
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Napravite si od cementa, pjeska i zemlje kakav želite oblik i pofarbajte fasadnom bojom kakava vam je po volji. Ako vas zanima ćemo pročačkati i naći kako se prave[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" /> Identične su kamenim[IMG]smileys/smiley17.gif" align="absmiddle" alt="Tongue" />

Smrcko, mene jako zanima postupak pravljenja ovih "kamenih" saksija, pa ako može........
Ja ih ne bi farbala, jer su mi najljepše kad izgledaju prirodno kao kamen. Hvala

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: ivna
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 15:02
I mene ovo kopka od zime, ajde "detektivko" Šmrckice istraži to u ime nas Wink!


Objavio: smrcko
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 15:27
Već ste bili kod mene, ali da stavim za druge.
U moj dnevnik sam stavila kako bi to trebalo izgledati, i ja ću jednog dana praviti samo ne znam kada

<> forum_posts.asp?TID=4425&PID=391548#391548 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4425&PID=391548#391548


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: hoya
Datum objave: 10 Rujan 2010 u 21:22

Prije par dana probala sam raditi sa hypertufom.  Prerano sam je dirala pa ću morati ponoviti. Uglavnom sam shvatila u čemu je greška.

Danas popodne sam napravila za probu dvije posude od mješavine mulja starih novina i bijelog cementa. Jedva čekam da vidim rezultate.
Ako mi uspije lopta za pilates postaje kalup. Silno bi željela imati velike polulopte, a u trgovinama su jako skupe.
Kažu da su ovakve posude puno lakše ...


Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Rujan 2010 u 22:14
Nemojte mi to raditi. Vidjela sam toliko prekrasnih posuda od hypertufe na netu. Još mi samo fali da se i to uhvatim raditi


Objavio: hoya
Datum objave: 11 Rujan 2010 u 08:17

Komadi hipertufe koja mi se raspala kad sam prvi dan dirala su mi super. Sad ću od njih napraviti umjetno kamenje za vaze sa sukulentima.

A ovo što sam sinoć radila mi je baš bilo za dušu. Toliko podatan materijal da mi je bilo žao što sam zgotovila.
Večeras gledam rezultat!


Objavio: natalija
Datum objave: 11 Rujan 2010 u 22:37
tu ima recept
http://www.coolinarika.com/recept/hipertufa - http://www.coolinarika.com/recept/hipertufa

a evo i filmića na engleskom
http://www.youtube.com/watch?v=RcRJ2XbPA3I - http://www.youtube.com/watch?v=RcRJ2XbPA3I

i(li) kliknite na one ponuđene sa strane




Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 08:34
Natalija je stavila linkove, a smrcko ima na svojim temama opširno objašnjeno sve o hypertufi.
 
Jučer sam izvadila iz kalupa prvu vazu napravljenu od starih novina, bijelog cementa, sredstva za vodonepropusnot i vlakana. Zadovoljna sam:
 
Sad bi je trebalo malo doratiti, iščetkati, obojati, a meni je ovakva baš super. Ovu neću dirati. Na drugima ću se igrati.
Sa ovim materijalom mogu se izraditi posude sa tanjim stijenkama, lakše su, a ono što mi je jako važno ne upjaju vlagu, samim time i manja je opasnost od smrzavanja i pucanja. Kažu da su ih nakon 5 godina samo malo izpolirali, obojali i vratili u vrt.
Tako sam čitala, a praksa će pokazati da li je to točno.
Ja u svakom slučaju danas dan povodim u - podrumu!


Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 09:09
Ovu sam napravila od ostataka materijala. Tek toliko za jednu čuvarkuću. Nju sam svježe izvađenu obojala bojom za drvo:


Objavio: waterlily
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 09:26
Hoya, krasne su ti posude!!!smile141
Ja se isto spremam raditi kugle, ali nikak da kupim sav potreban  materijal.
Meni će kao kalup za cijele kugle poslužiti izbušene dječje lopte. Baš sam u petak u baumau vidla kamene, negdje 20-30 cm promjera i koštaju preskupih  149 kn. Onda sam si za dušu uzela 20 kg kamena umjesto kugli.
Što si upotrijebila za vodonepropusnost??


I kad smo već kod posuda za cvijeće, nabavila sam one košarice za lukovice. Tri komada nekih 15 kn, mislim da se teta blagajnica zeznula, čini mi se da su ipak koju kunu skuplje, ali kak smo imali više stvari, nisam odmah provjerila, vidjela sam tek kad smo ušli u auto.Tongue


Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 09:38
Waterlily, za vodoneprospusnot sam stavljala neki proizvod od Sike. To su mi dali u trgovini.
Ja danas radim na pilates lopti.


Objavio: waterlily
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 09:47
Sretno, jedva čekam slike!!!
Hvala na informaciji!smile113


Objavio: administrator
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 10:21

Otvorena je nova tema za objašnjavanje izrade hipertufe.

 
Pa bi bilo lijepo da tamo sve na jednom okupu stavljamo članke i opise izrade i samou tehniku izrade stvari od hipertufe.
 
I naravno slike vaših radova
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5183&PID=441392#441392 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5183&PID=441392#441392
 
smile57


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: smrcko
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 11:13
Bravo Hojasmile141, prava umjetnost 


Nadam se da nisu preteške za nositi


Objavio: Lora
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 21:19
Eh da imam koju godinu manje

Hoya   

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Silvestra
Datum objave: 08 Svibanj 2011 u 22:13
Nije ni moja košarica loša....Wink http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/starinska_kosara/25449.aspx">


Objavio: Pinus
Datum objave: 08 Svibanj 2011 u 22:31
Silvestra ovo je odlično ispalo !
Kopirati ću to prvom prilikom.


Objavio: Silvestra
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 13:50
Pinus imam još jednu manju mislim da se vidi na stranici moj vrt u slikama i posadila sam unutra cvjeće ali još je majušno ,pa se ne vidi.Naravno slikat ću ćim procvjeta JEDVA ČEKAM.smile106


Objavio: Silvestra
Datum objave: 06 Lipanj 2011 u 15:06
Ista košara sada...smile170 http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/cvjetna_kosara/27694.aspx">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 06 Lipanj 2011 u 15:18
Zapravo,nije to ona prazna košara,već druga ,imam dvije....smile69 http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/cvjetna_kosara/27695.aspx">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 07 Lipanj 2011 u 13:05
I kantica za mlijeko ,moje bake dobro je došla,u njoj je terezinka,tako je kod mene zovu.smile149 http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/terezinka_u_kantici_za_mljeko/27738.aspx">


Objavio: dijana7566
Datum objave: 12 Lipanj 2011 u 10:38
Super ideja.Na tavanima i ostavama bi se svašta moglo nači samo treba dobra ideja,


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 14 Lipanj 2011 u 11:41
što se tiće ideja moram vam nešto ispričati imam i ja ovakvu kanticu, pa kojekakve korpe uglavnom što god nađem zgodno ja nešto posadim i prije par dana 2 moje susjede kod mene na dvorištu pijemo kavu dolazi treča , smije se i kaže još samo čekam da nešto posadiš i u kontejner od smeća naravno smijale smo se do suza sve 4

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Silvestra
Datum objave: 19 Lipanj 2011 u 22:37
Nono,i kontejner za smeće ne bi bio loš za kompost pravit,pa nek znaju da nisu bile daleko od stvarnosti,ja sam baš i pomislila kad bi imala onakav veliki kontejner za kompost  kakavsmile156 imaju ispred zgrada u gradu bio bi idealan za kompost,a u kompost posadiš krumpir i da znaš kakvi bi to krupni krumpiri bili...eto i u kotejner bi bilo dobro saditi ali ja ga nemam.


Objavio: GOSPODJA DOGA
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 22:59
zdravo svima,nova sam na foruma,intersuje me dali je neko imao iskustva sa pravljenjem saksije od svega i svaceg Wink a da to naravno lijepo izgleda
sjetila sam se kad sam bila u osnovnoj radili smo figurice od gline ,pa mi dodje ideja sta mislite o saksijama norm.velicine od gline
znam da sve sto je potrebno je glina,voda i oblik u koji bi pravili saksije
e sad,ne znam koliko je to isplativo,tj.ne znam koliko kesa gline bi poslo na norm.velicinu saksije,ako je neko imao iskustva neka pise,s obzirom da su krenuli lijepi dani i pripremam se za uredjenje terasice ,hvala i pozdrav svimaEmbarrassed


Objavio: radoja956
Datum objave: 27 Lipanj 2012 u 22:45
imam desetak standardnih auto guma koje niu u upotrebi. Ne bih pravila one rezane poisude koje liče na korpe sa ručkama. ima li neko ideju kako ih upotrijebiti kao saksije. najradije bi ih ostavila u obliku u kojem jesu, stavila jednu na drugu i spojila ljepkom, ali ne znam čime ih obložiti sa vanjske strane.


Objavio: radoja956
Datum objave: 01 Srpanj 2012 u 00:09
ćini se da na ovu temu niko ne zalazi. baš mi je žao. moraču se sama snači kako umijem.


Objavio: lilie
Datum objave: 02 Srpanj 2012 u 00:44
Meni ovo ne izgleda loše:
                                           



-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: radoja956
Datum objave: 04 Srpanj 2012 u 11:03
lilie, vidjela sam ja ovo, ali na mojim gumama nema feluga. Ja sam spojila svije gume, stavljajući ih jednu na drugu i pokušala oblagati masom za hipertufru. Već 4 dana stoji. Ništa nije otpalo, a moglo bi izgledati kao velike okrugle žardinjere.Ovo sa stepenastim krugovima je nešto što bi, takođe zadovoljilo . Hvala


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 26 Kolovoz 2012 u 14:57
Ako zelite praviti posude kruznog oblika, treba vam kao prvo i loncarsko kolo.
postoji ono koje radi na struju, ili ono na nozni pogon. Kvalitetnija loncarska kola se mogu poruciti preko interneta i kostaju i do 1000 eura, ali ima ih i za duplo manje. Takodje mozete ih potraziti i kod zanatlija, il ida vam napravi neko ko se razume u mehaniku.

Pored tog alata treba vam  i posebna prostorija u kojoj bi to izradjivali, jer se to napolju ne moze raditi - glina puca vani prilikom susenja, pa cak i prilikom oblikovanja (brzo se susi), treba joj ujednacena temperatura i ujednacena vlaznost vazduha da bi se neka posuda osusila pravilno, da bi tek onda bila spremna za pecenje u peci.
Takodje pravilo je, da sto vecu posudu ili skulpturu pravite, onda je ne mozete napraviti iz cuga, vec u etapama - svaki dan nadogradjivati po malo (zbog moguceg pucanja).

Grncarstvo je i umetnost na neki nacin i nauka, a svakako i zanat.

Sto se gline tice, postoje razne vrste gline, kaolin (bela glina, koja se smatra 'najcistijom' vrstom gline) se na primer koristi u izradi porcelana, dok su druge vrste 'obicnije' gline sa primesama drugacijih minerala pogodne za one klasicne terakota posude.

U zavisnosti od kvaliteta gline, dobija se i razlicit kvalitet posude. Ako kvalitet gline nije odgovarajuci, ili ako posuda nije susena kako treba ili kod pecenja je doslo do gresaka, posude ce biti porozne, i pucace, ili nece biti dugotrajne.

Neki umetnici u glinu umesaju i neke druge stvari da bi bila pogodnija za oblikovanje, i zbog kvaliteta krajnjeg proizvoda. 

Nabavite za pocetak neku dobru knjigu o grncarstvu, ili se uclanite na neki vajarski kurs. Ali i na internetu ima dosta tekstova o vrstama gline i kako poceti sa tim.

Medjutim, svakako vam ne moze skoditi da sami eksperimentisete i pravite posude od gline cak i nepravilnog oblika (dok ne nabavite loncarsko kolo).
Cak i rad sa glinamolom 9smesa koja se posle susenja ne mora peci, ali nije otporna na vlagu ukoliko se koristi kao saksija) je koristan da steknete osecaj rada sa materijalom poput gline. Glinamol je inace smesa gline i nekakvog lepka, i cesto se koristi u skolama. Posle susenja, deca takve posude ili figure boje raznim bojama, a ako se pravi nakit, onda se na kraju lakira providnim lakom (onim za parkete-brzosusecim, ili onim na uljanoj bazi-sporije susecim).

Pre vajanja, glina se mora dobro umesiti rukama sa dodavanjem malo vode pri tom, a ako se radi o vecoj kolicini gline, za to umetnici i zanatlije koriste cak i obicne busilice na koje umesto burgije stave nekakav propeler ili najvecu burgiju - da se glina tako moze umutiti u vecoj posudi sa malo vode (radi omeksavanja, ali i radi toga da vazduh koga ima u glini izadje iz nje - da se spreci veca poroznost)...

To bi bilo ukratko iz mog iskustva.


Objavio: Silvestra
Datum objave: 15 Listopad 2012 u 23:04
Meni se ovo sviđa...skinula sam sa internet stranica. http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/ukrasne_velike_zardinjere_za_cvjece/51331.aspx">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 15 Listopad 2012 u 23:09
Čovjek je ovo sam doma napravio...meni to slići na mali kamenjar. http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/ukrasne_velike_zardinjere_za_cvjece/51332.aspx">


Objavio: goran44
Datum objave: 27 Listopad 2012 u 12:51
Možete iskoristiti i stiropor kutije koje se koriste kod transporta, ima većih i manjih i to da se napravi smjesa od cementa, pijeska ili sl. već ranije opisano, stavi se preko stiropor kutije žica (koja se koristi za ograde) i preko toga se nanese smjesa iznutra i izvana. 


Objavio: lucy
Datum objave: 28 Listopad 2012 u 00:31
Ideje su odlične.

-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: Glikica
Datum objave: 13 Prosinac 2012 u 12:29
Evo kako si ja napravim zanimljive posude za moje biljčice:

http://imageshack.us/photo/my-images/835/pc110259.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


http://imageshack.us/photo/my-images/41/pc110260.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: administrator
Datum objave: 14 Siječanj 2013 u 20:48
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/povrce_i_vrt/vrt_jagode/53981.aspx">

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Leona31
Datum objave: 18 Siječanj 2013 u 18:57
Malo teze je ove sa lepljenjem kamencica,skoljki ili polpvine koski od raznog kostunjavog voca.
Vreme treba da bude toplo ne direktno sunce,kako bi se smesa brze susila.
Potreban materijal(tu vam muzevi mogu pomoci)
Lepak za lepljenje stiropora
-mreza za fasadu
-balon plasticni od vode
POSTUPAK
Odseci ravno gornji deo balona do visine koju zelite,probusiti dole rupe da voda otice,zamesati smesu lepka i vode da bude onako gusto kao za malterisanje kuce,okrenuti balon na secenu stranu na dno balona stavite lepka zatim komad mreze koju zaseci na ivcama da lakse legne na dno odnosno da se zalepi za balon oko 5 cm,niz balon,naneti ponovo jedan sloj i sacekati da se malo prosusi,onda krece zidanje,lagano sa nekim savitljivim nozem nanositi po jedno 5 cm u visinu,debljina oko 1 cm,na taj deo utapati pripremljene kamencice ili vec sta ste spremili,nastaviti mrezu od dela gde je presla dno do vrha gde treba mreza biti duza 3-4 cm koju treba zarezati na nekoliko mesta,oblepiti sve to sa tankim slojem lepka,nastaviti sa nanosenjem debljeg sloja i redjanja kamencica,sve do skoro vrha kada treba sacekati da se poluosusi sve to i onda ,uz APAURINLOLpolako prevrnuti balon na dno,MORA DOBRO DA SE PAZI da se ne iskrivi i popadaju kamencici,ubaciti unutra onaj visak mreze koji je zaseckan unutra i lagano i to unutra oblepi da voda ne bi usla prilikom zalivanja izmedju mreze i plastike,nastaviti sa lepljenjem do vrha,kada je sve gotovo ostaviti da se susi do 24 h,kada se prelazi na lakirane,moze obican lak a moze onaj za kamen.
Nek vam je sa srecom,ako uspete skidam kapu,jer ja sam pre pravljenja gledala ali na zalost kad sam pravila nisam slikala postupak.ako nesto nije jasno oko naziva ili bilo cega slobodno pitajte.


Objavio: Leona31
Datum objave: 20 Siječanj 2013 u 18:24
Sad cu sigurno uspeti,evo sa kamencicima.









Objavio: Leona31
Datum objave: 20 Siječanj 2013 u 18:27
Od cebeta-deke objasnicu kako se radiWink








Objavio: Leona31
Datum objave: 20 Siječanj 2013 u 18:37
Cup- u pokusajuLOLLOLLOL










Objavio: Glikica
Datum objave: 20 Siječanj 2013 u 19:44
Leona, ovo je jako lijepo. Samo ja nisam shvatila sa čime si tu deku namazala, koja ti je to smjesa preko deke ?
Vidim i neki najlon ispod deke ?
Ajde plizz još malo pojasni, ako ti nije mrsko.
Umjesto deke može i neka jutena vreća ili nešto slično ?
A jesam te zasula pitanjima, zahvaljujuem unaprijed.


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: ajama
Datum objave: 20 Siječanj 2013 u 22:00
leona ovo je super.vidjela sam već ovo sa dekom i drago mi je da si pokazala ćup.ono što sam ja vidjela bilo je da se deka namače u ljepilo za fasadu,ali vjerojatno može i neko drugo ljepilo.(za pločice ili slično)

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Leona31
Datum objave: 21 Siječanj 2013 u 07:04
Glikice,AjamaTongueTongueTongue,za ove od deke nisam ni pisala,evo
Moze,deka,prekrivac ali je pozeljno tanje,ne jako debelo, a od jutanog dzaka nisam probala,cement i voda,najlon,neki panj na koji ces navuci predmet(kofa,serpa,lonac....Wink)znaci da posuda na koju stavljas bude visoko iznad zemlje,tj.da ne dodiruju krajevi zemlju,vidi na slici,pre nego sto zamesis smesusve pripremi komad tkanine odmeri da pada preko posude,
POSTUPAK
STAVI PANJ,NA PANJ POSUDU NA POSUDU NAJLON(RADI LAKSEG SKIDANJA)
CEMENT I VODU(NEMAM MERU OTPRILIKE)ZAMESAJ DA BUDE DOSTA GUSCE NEGO ZA PALACINKE,DOBRO PROMESAJ DA NEMA GRUDVICA,POTOPI KRPU DOBRO SVAKI DEO RA UPIJE,LAGANO PREBACI PREKO POSUDE NAMESTI NABORE OKOLO I PORACNJAJ,ALI VODI RACUNA DA ZNAS KOJA JE PREDNJA STRANA,(NISAM REKLA PARCE TKANINE ZA MASNU-TRAKU)POTOPI I TO PA STAVI PREKO SREDINE ILI VEC PO IZBORU ,ZAVEZI DOBRO STEGNI I OSTAVI DA SE SUSI 24 SATA,U POLUSENCI,SKINI POLAKO DA SE NE OSTETI ,AKO ZELITE DA BUDE BAS GLATKA MOZETE JE PRELITI CEMENTNIM MLEKOM ALI OPET MORATE PUSTITI DA SE SUSI STIM STO JE MORATE I VODOM POLIVATI DA NE ISPUCA,KADA JE GOTOVO BOJENJE PREPUSTAM VAMA,JA SAM BOJOLA STA SAM IMALA,SADOLIN,BOJA ZA BETON,SPREJ....ALI IVICE OBAVEZNO NEKI SPREJ ,ZA MENE JE NAJLEPSI ZLATNI....SRECNO VAM BILOLOLWink


Objavio: Leona31
Datum objave: 21 Siječanj 2013 u 07:06
Ako nesto dodatno treba objasniti pitajte slobodnosmile63



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk