Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Calycanthus floridus - Ananas

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Grmlje
Opis foruma: Sve o grmlju i drvenastom bilju.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1243
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 12:44
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Calycanthus floridus - Ananas
Objavio: shasha
Tema: Calycanthus floridus - Ananas
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 20:46
Spororastući grm koji sadimo najviše zbog snažnog mirisa cvijeta.Kako miriše na ananas,ljudi ga najčešće tako i zovu. Nije zahtjevan,no više mu odgovara sunčano i polusjenovito te plodno tlo.
Cvate u 6 i 7 mjesecu.
Orezuju se samo suhe grane. Razmnožava se sjemenom,reznicama ili mladicama.

Po našem,kalikant ili ukrasni ananas.

Slika s neta:







Odgovori:
Objavio: Branka
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 21:23
kod mene se to zove kalekantus i ja za ovaj drugi naziv nisam čula , a zakorijenjuje se najviše polijeganjem grana u zemlju ili se čeka dok ne izrastu novi podmladci tj nove grančice , međutim dosta ih je teško izvaditi od matice a da se ne ošteti  tako da je bolje polegnuti grane u zemlju , barem sam tako ja radila kod mame .ima nekoliko vrsta ili boja 


Objavio: toni
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 23:04
 i ja sam ga pokusavao razmnoziti sa mladicama ali  nede,tesko se odvajaju od maticnog grma.Sad sam i ja poceo sa uvaljivanjem.Probao sam prosle godine ali mi nije pustio korenje.Neznam nisam primjetio da ima sjeme ,ili nisam gledao.
Nisam ni vidio drugih boja osim smeđeg.


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 05 Svibanj 2008 u 22:56
Cvetom podseca na magnoliju. Wink


Objavio: dada
Datum objave: 06 Svibanj 2008 u 13:13
svidja mi se. jako .
a kak visoko (i siroko) naraste? nisam jos vidjela nigdje u zivo! i kojih jos boja ima?


Objavio: toni
Datum objave: 06 Svibanj 2008 u 15:05
moj je visok oko 2 metra,a sirok zavisi kako ga odrzavas.Ako ti je samo jedna stabljika nije sirok ako ti je ovako ko moj da ima okolo jos stabalca onda moze biti siri.Boja znaden samo ovu tamno smeđu tako nest kao onaj kukac rogac hr u

-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: Fatka
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 07:03
Da li se moze razmnozavati granicama i kako?


Objavio: kamilica
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 19:09

Ovo drvo sam stavila i u slike iz mog vrta. To drvce ima moja sestrična. Mladicu je donijela iz Njemačke i tamo ga zovu Božje drvo. Cvijet i list miriši na ananas.

Uzela sam plod i zasadila smjeme, ali i grančicu sam stavila pod čašu.
Zanima me zna li netko kakvo je to drvo i nešto više o njemu.
 
 


Objavio: Fatka
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 22:03
Kod mene je cvijtao ali nigdje nisam vidjela sjeme.


Objavio: vila2
Datum objave: 15 Rujan 2012 u 22:25
Molim Vas koji imate kalikant u vrtu da napišete ponešto o njegovim zahtjevima i potrebama, prezimljava li bez problema kontinentalnu klimu?
Već duže vremena ga pokušavam nabaviti, ali nigdje ga ne nalazim za kupiti. Bila bi jako zahvalna za info ako netko zna...


Objavio: milica7
Datum objave: 15 Rujan 2012 u 22:48
Ne znam da li je točno ali mislim da može preživjeti zimu na kontinentu. Prema nekim slikama sa neta smo ovu biljku nazivali jagodica, ne znam zašto takav naziv ali to je bilo udomaćeni naziv. 
Ako netko ima korisnije  i točnije informacije bilo bi dobro da saznamo nešto više.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 15 Rujan 2012 u 22:59
Kalikantus bez ikakvih problema preživi zimu kod nas,nema nikakvim posebnih zahtjeva.Dosta brzo raste,ja ga rezidbom držim pod kontrolom.

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: vila2
Datum objave: 16 Rujan 2012 u 09:39
Hvala na brzinskom odgovoru!



Objavio: Monna
Datum objave: 06 Studeni 2012 u 18:10
evo ovako vilo....u subotu bas idem do tete na rodjendan, pa cu pronjuskati da nije slucajno bacio koju mladicu....ako je...obecavam da je tvoja sigurno....ako ne mogu i tebi poslati reznicu pa probaj i sama piknuti....
nadam se da nije bilo nista strasno i suvise ozbiljno vezano za boravak u bolnici ...


-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: vila2
Datum objave: 07 Studeni 2012 u 22:22
MonnaHeart
Nisam baš iskusni vrtlar, pa sumnjam da bi uspjela sama zakorijeniti tako zahtjevnu reznicu Smile ... iako svi kažu da imam zelenu ruku, tako da ću svakako pokušati. Hvala Vam u svakom slučaju, kao i na riječima podrške.
Nadam se da ćemo malo oživiti temu o ovom krasnom grmu!


Objavio: Monna
Datum objave: 08 Studeni 2012 u 15:09
draga vilo.....ajde kao prvo nemoj me oslovljavati sa "vi"....ovo je forum gdje godine stvarno nisu bitne, a postivamo se svakako medjusobno jer svi volimo cvijece....velika pusa iz suncane pozegesmile79

-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: Carol
Datum objave: 08 Studeni 2012 u 17:42
[QUOTE=toni] i ja sam ga pokusavao razmnoziti sa mladicama ali  nede,tesko se odvajaju od maticnog grma.Sad sam i ja poceo sa uvaljivanjem.Probao sam prosle godine ali mi nije pustio korenje.Neznam nisam primjetio da ima sjeme ,ili nisam gledao.
Nisam ni vidio drugih boja osim smeđeg.
 
 
 
Cula sam jos od nekih forumasa da nisu uspjeli razmnoziti sa mladicama. Mozda je osjetljiv ako se osteti prilikom odvajanja od maticnog grma. Ja imam dva grma, koja sam dobila kad je veliki maticni iskopan i razdijeljen. 
Sjemenke isto nisam primjetila.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Monna
Datum objave: 08 Studeni 2012 u 21:00
carol...mladica=mlada biljka s korjenom, pretpostavljam da si mislila na reznicu...nju bi trebalo uzeti dok je jos zelena, dakle u 4-tom mjesecu...
isto tako znam da mnogi siju ananas...malo duze treba da nikne, ali uspjeva...
samo kada bi netko rekao informaciju kada pokupiti sjeme...meni nije na oku biljka svaki dan, a ne da mi se trcati svako malo provjeravati jel ima sjemena....Embarrassed


-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: vila2
Datum objave: 13 Studeni 2012 u 17:46
Draga Monna, nadam se da si uspjela uzeti mladice  Smile
Neizmjerno se veselim ovo grmiću...
Hoćeš li posaditi i kod sebe u vrt?
Ako ti se da, daj još koju rečenicu o ovoj divnoj biljci... Baš se jako malo pisalo o njemu...



Objavio: Monna
Datum objave: 14 Studeni 2012 u 07:23
vilo, jos nista.....kisa mi ne da mira, jedva cekam samo pola sata lijepog vremena da odem po njih, naravno iza 15.00h jer do tada radim..
ja cu obavezno sebi staviti jedan ananascic, posebno zato jer dosta sporo raste...naime sjecam se jos iz djetinjstva da sam vjecito gurala nos u njegove cvjetove, tome ima sigurnih 30 godina.....
 
moram malo s tetom prokomentirati ovaj grmic jer i ja o njemu znam vrlo malo i moram priznati da ga nigdje drugdje nisam ni vidjelaConfused
 
 


-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: faster_stronger
Datum objave: 01 Prosinac 2012 u 20:16
Jel se može ta biljka kod kuće uzgajat?

-------------


Objavio: Monna
Datum objave: 02 Prosinac 2012 u 10:14
Originalno poslano od člana faster_stronger faster_stronger napisao:

Jel se može ta biljka kod kuće uzgajat?
 
to je klasican vanjski grm...dakle nije za u kuci...


-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: vila2
Datum objave: 02 Prosinac 2012 u 11:14
 Mladica je predivna, samo sam u velikom problemu, nadam se da će mi netko pomoći savjetom! Baš to jutro kad sam ga krenula smjestiti u zemlju, imala sam šta vidjeti! Vani pada snijeg i ne prestaje... Jako se bojim da ne ostanem bez njega sad kad ga napokon imam... još uvijek nisam sigurna gdje da ga posadim... 


Objavio: Monna
Datum objave: 03 Prosinac 2012 u 07:23
nemoj u snijeg....stavi u loncanicu pa na neko hladnije mjesto....iako, je to zasebna biljka sa formiranim korjenom, hmmm ...ne bi joj smjelo nista biti...
mozda imas neko hladno stepeniste....
'ajde nek netko jos pomogne vili....


-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: vila2
Datum objave: 03 Prosinac 2012 u 18:09
Monna, vidim da isto razmišljamo o ovom slučaju... Smile
Zasad sam ga posadila u veliku teglu i ostavila u negrijanom hodniku...
Čudno da se baš nitko ne oglašava na ovoj temi!
Nadam se ipak da će se netko sa iskustvom javiti!
Tebi šaljem još jednu veliku pusu, hvala na svemu!


Objavio: Mira K
Datum objave: 05 Veljača 2013 u 23:28
Divan je
http://www.google.hr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=images&cd=&cad=rja&docid=3gWUTFK3Qd5YIM&tbnid=IDwcs7qGU_LU-M:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.finegardening.com%2Fplantguide%2Fcalycanthus-floridus-carolina-allspice.aspx&ei=l4cRUdXZFs7IsgaX-YGIDw&bvm=bv.41934586,d.Yms&psig=AFQjCNGDAhxysK0L8LOzuasg7QKk89YKUg&ust=1360189649969604">


-------------
Rijeka



Objavio: SlavujVk
Datum objave: 27 Veljača 2013 u 15:47
Originalno poslano od člana vila2 vila2 napisao:

Monna, vidim da isto razmišljamo o ovom slučaju... [IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" /> Zasad sam ga posadila u veliku teglu i ostavila u negrijanom hodniku... Čudno da se baš nitko ne oglašava na ovoj temi!Nadam se ipak da će se netko sa iskustvom javiti!Tebi šaljem još jednu veliku pusu, hvala na svemu!



ja već godinama imam calycanthus.
odgojila sam ga kao stabalce i održavam mu stalno istu visinu-negdje oko 1,5 m.inače on vrlo brzo raste kada se dobro ukorjeni-i u dužinu i u širinu.cijelo ljeto ga pomalo orezujem i uklanjam mlade grane koje stalno rastu. unatoč tome on cijelo ljeto neumorno cvjeta.
u podnožju ima jako puno mladica ali se jako teško vade i odvajaju od matičnog stabla.
miris mu je prekrasan,pogotovo kada puhne lagani vjetar i raznese ga po cijelom vrtu.
u selu gdje sam se rodila zovu ga jagodnjak.
zanimljivo je da mu miriše i grančica kada se prelomi.


Objavio: SlavujVk
Datum objave: 09 Ožujak 2014 u 08:34





Objavio: Belina
Datum objave: 10 Ožujak 2014 u 07:43
Drvce je preljepo,Clap



-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 10 Ožujak 2014 u 08:32
Je, prelijepo je smile71


Objavio: Nadicab
Datum objave: 23 Travanj 2014 u 21:32
ja sam ovo proljeće uspjela rasaditi 4 sadnice

Editiran je dio poruke kojemu ovdje nije mjesto. Poruke koje pripadaju temi Oglasi moći ćeš koristiti kad provedeš jedno aktivno vrijeme na forumu i prikupiš određen broj bodova tj. poruka, isto tako i uslugu privatnih poruka. Pročitaj Pravila foruma. 
Upoznaj se s temama foruma, pa ćeš pronaći i temu s receptima. Drugdje receptima nije mjesto.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk