Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Crnooka Suzana-Thunbergia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Penjačice
Opis foruma: Sve o penjačicama.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1655
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 21:38
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Crnooka Suzana-Thunbergia
Objavio: Sensa
Tema: Crnooka Suzana-Thunbergia
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 00:44
Evo jedne interesantne cvetnice. Ima je u beloj, plavoj, cvenoj i zutoj boji. Na sredini cveta se nalazi udubljenje koje je tamno-ljubicaste, skoro crne boje. Postoje vrste koje su bez te tamne boje i one izgledaju isto predivno. Cveta neprekidno od proleca do kasne jeseni, nije puno zahtevna.

Evo moje zute






Odgovori:
Objavio: mimar
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 08:34

Predivna je, dolazim pod hitno smile116da proverim uzivo da li je tako lepa i izmolim za jedno pelcerce Smile!



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 08:36
Hvala za info-do sda znam samo za zutu.

-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 16:07
prekrasna je

jesi je sama sijala ili kupila vec gotovu biljku?

pitam te zato jer sam je ja sijala prije godinu dvije i nikad mi nisu bile lijepe i raskosne kao one koje sam vidjlala u peveca i u ostalim trgovinama cvijecem


Objavio: Božikovine
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 18:57
mi smo ih isto posijali ove godine, ali izrasle su samo tri. nije ni to tako loše (za početak). meni je ona preslatka, ali nisam znala za druge boje, osim žute. ove naše još ne cvjetaju, ali kad se pojave cvjetovi, vidjet ćemo kakvi su.


Objavio: Sensa
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 19:15
Natalija, nisam ih sejala, kupila vec gotovu. Kazu da je uzeti seme od nje jako tesko, jer se razleti odmah posle susenja latica. I stvarno ja pokusavam da nadjem semenke ali ih ne vidim samo mesto gde su bile. Treba ih pokupiti dok cvet jos nije skroy svenuo.

Mimar, otvorena vrata ya tebe, dodji i izaberi pelcer.

Lepe su i bele sa tim crnim u sredini i stvarno kada je gledas kao da je oko, ali se meni vise svidela zuta.


Objavio: andrea01
Datum objave: 01 Lipanj 2008 u 21:42
Evo i ja danas postala vlasnica ove biljke, dali netko može spomenuti kakvo mjesto joj odgovora. Imam predviđeno mjesto, ali bojim se da bi joj bilo presunčano do 17 sati. Cry


Objavio: SilveK
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 22:16
Voli sunčano mjesto i plodnu zemlju.Smile Ja imam par mladica na direktnom suncu, par u polusjeni, i sad mi se čini da ove u polusjeni ljepše napreduju, a zapravo na vrečici sjemenja piše ono što sam prvo napisalaConfused


Objavio: Božikovine
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 23:04
i naše dosta sporo napreduju...prvo su bile u polusjeni pa je bilo slabo; sada su na suncu i jedino što se promijenilo je da se pojavila još jedna nova biljčica i to valjda više od mjesec dana kako smo ih posijali(!)...prvo smo ih zalijevali svaki dan, ali sada mi se čini da im više paše da je to svaki drugi, ili recimo jedan dan ujutro, a slijedeći tek naveče...malo neobična biljka...sve druge puno brže napreduju.


Objavio: Božikovine
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 15:29
kako napreduju vaše suzane?


Objavio: TILjO
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 18:12
Ovo mi je prekrasna puzavica...

-------------


Objavio: Željka
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 20:20
Hello narode, ja sam isto posijala Suzanu i dugo dugo ništa, a onda se pojavilo 6 mladica (od cijele vrećice!), al dobro,ja zadovoljna i s tim, jedino što su listovi malo uvrnuti, kao da su oštećeni. Užasno sporo napreduje.Za dva mjeseca tek po dva malecka listića ! A obzirom da je jednogodišnja biljka- pa kad ću dočekati da ocvate??

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 20:36
Mogli ste staviti sliku mlade biljke da vidim dali je i ja imam, mislim da sam je dobila od SilveK, ali sad ne znam koja je.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 21:50
Nisi Triša, ja sam tek ove godine uspjela nabaviti par sjemenki i par biljčica, ali druge godine budešWink

Željka, pogledaj ispod listova, možda su je napale uši. Navodno voli plodnu zemlju i sunčano mjesto.


Objavio: Triša
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 22:06
SilveK išla gledati, zbrkala sam se to je moja djevojka u zelenom ili nešto slično, a roza trubice lete u vis, ali još ne cvatu, no vidim da hoće, kalifornijski mak isto, kosmos cvate, noćurak cvate i tako redom.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Božikovine
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 23:11
evo sasvim isto i kod nas...kako kaže željka...od cijele vrećice - 6 biljčica...i uuužasno sporo napreduju...i mi se isto pitamo da li će uspjeti procvjetati ove godine?! pa mora da ima nešto što ne znamo u vezi te biljke! ako netko nešto zna...


Objavio: Željka
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 13:36
SilveK pogledala sam ispod tih malih listića- nema ništa, a listovi kao zakržljali. Tko zna kakvo je sjeme, a možda sam i malo kasno posijala (3.mj? Uglavnom sam se držala uputstava na vrećici. Drugi put ću je posijati odmah u siječnju. A staviti sliku ovdje, to je za mene trenutno nemoguća misija, moram prvo malo proučiti kako ( a nemam baš puno vremena,.. beba .. )

-------------


Objavio: Željka
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 13:40
Sensa, tvoja Suzy je DIVNA! Ljubomorna sam

-------------


Objavio: SilveK
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 16:52
Moje isto sporo napreduju, ali nadam se cvijetu ove godine. (uskoro slika)
Željka, možda je posrijedi i neka bolest, ako je strašno kovrčavo, ukloni neke listove koji su jako kovrčavi (to sam ja napravila s paprikom, i sad je ok, dalje rastu zdravi.
 
Triša, i moje trubice su nešto više nego inače. Super što sve cvijeta...


Objavio: Sensa
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 23:26
Neki vrag joj fali posustala definitivno. Cudna biljcica. Nema niti jednog cveta listovi nisu jako zeleni. Sada sam skontala sta je -oporavlja se. Garant su je predopingovali i bila je divna kada sam je kupila i sada se oporavlja. obzirom da lisce ne opada, ne kovrdza bar me to tesi valjda ce se oporaviti.


Objavio: Božikovine
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 23:49
mi smo odlučili svoju dohranjivati kristalonom 1x tjedno...pa ćemo vidjeti...lijepo ona izgleda...lišće je zdravo i tamnozeleno, ali raste spoooro...

-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 14 Lipanj 2008 u 14:07
nakon one jučerašnje poruke o dohranjivanju kristalonom, malo sam pročačkala po netu...izgleda da mi svi griješimo i da nam biljke imaju "previše" njege! naime, piše da ih treba dohranjivati samo svaki drugi tjedan i to sa pola propisane količine koju inače dajemo cvjetajućim biljkama! znači, ne traži neko pretjerano hranjivo tlo, mora bit propusno, zahtjeva redovito zalijevanje, u ljetnim mjesecima ne cvate baš obilno, ali zato to nadoknadi u 9. i 10. mjesecu. može prezimiti vani, ako vanjska temperatura ne padne ispod 15 stupnjeva. mi kontinentalci ju možemo pospremiti u kuću, u neku manje grijanu prostoriju i tako ju pokušati održati do druge godine. sjeme se skuplja tek kad se cvjetne glavice sasvim osuše.
ako je posađena vani, može narasti do 6 metara (mora imati potporanj), a u tegli 1,5-2 m. dobro ju je podrezivati, jer ju to potiče na bolju cvatnju.
evo, nadam se da sam pomogla i nama, a i svima vama koje muče dileme u vezi tunbergije.

-------------


Objavio: SilveK
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 22:31
Evo, kako sam već pisala, napravila sam pokus i stavila jednu teglu na sunce, drugu u polusjenu. Iako je početno bolje napredovala u polusjeni, čini mi se da su se nekako izjednačile.

ova je cijeli dan na suncu:



a ova u polusjeni:




Objavio: Božikovine
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 23:35
upravo takve su i naše! ne sjećam se baš kada smo ih posijali...negdje u 5. mjesecu. najbolje su počele rasti u ono vrijeme kad je malo zahladnilo i bilo dosta kiše.

-------------


Objavio: SilveK
Datum objave: 28 Lipanj 2008 u 23:24
Iznenađenje smile184



Ovo je bijela suzana, jedva čekam da ostale procvatu da vidim koje će biti boje.


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Lipanj 2008 u 16:02
Ja pokušala pronaći sjemenke, ali nisam uspjela. Dok čahurica nije zrela, sjemenka je tamo, a kad sazori više ne nađem sjemenku. Confused
Ima li tko iskustva sa ovim problemčekom?


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Lipanj 2008 u 23:13
Nemam još iskustva, ali pada mi na pamet staviti najlon oko nezrele sjemenke da ne odleti dok čahura pukne.


Objavio: manči
Datum objave: 30 Lipanj 2008 u 08:06
Preslatka je!


Objavio: SilveK
Datum objave: 19 Srpanj 2008 u 23:07
Ova boja me je jako iznenadila, nisam znala da postoje i u ovoj boji: Tongue




Od sjemenki još ništa, nije mi jasno...


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Srpanj 2008 u 22:37
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

nakon one jučerašnje poruke o dohranjivanju kristalonom, malo sam pročačkala po netu...izgleda da mi svi griješimo i da nam biljke imaju "previše" njege! naime, piše da ih treba dohranjivati samo svaki drugi tjedan i to sa pola propisane količine koju inače dajemo cvjetajućim biljkama! znači, ne traži neko pretjerano hranjivo tlo, mora bit propusno, zahtjeva redovito zalijevanje, u ljetnim mjesecima ne cvate baš obilno, ali zato to nadoknadi u 9. i 10. mjesecu. može prezimiti vani, ako vanjska temperatura ne padne ispod 15 stupnjeva. mi kontinentalci ju možemo pospremiti u kuću, u neku manje grijanu prostoriju i tako ju pokušati održati do druge godine. sjeme se skuplja tek kad se cvjetne glavice sasvim osuše.
ako je posađena vani, može narasti do 6 metara (mora imati potporanj), a u tegli 1,5-2 m. dobro ju je podrezivati, jer ju to potiče na bolju cvatnju.
evo, nadam se da sam pomogla i nama, a i svima vama koje muče dileme u vezi tunbergije.
 
Ja je imam prvu godinu i nebi se,gotovo sa ničim,ovdje navedenim složila.Moja je u tegli i da sam je dalje u visinu pustila sad bi i krov prerasla.Znači u tegli može narasti više od 1.5-2m.
prihranjujem je ko i ostalo cvijeće i odgovara joj(2xtjedno).Prije 2 tjedna mi je nestalo prihrane i nisam cvijeću dala barem 10ak dana(znači neke 4 prihrane).Nije da je prestalo cvasti no manje cvjetova ima nego inače.Zanimam me kako će tek cvasti u 9.i 10 mj.ako onda jače cvate.(moja konstantno cvate i to lijepo).


Objavio: SilveK
Datum objave: 20 Srpanj 2008 u 22:58
Danas sam spazila 2 sjemenke u ostatku pupoljaka. Još su zelene, moram smisliti kak ih zadržati da ne odlete. Ipak nije jalovaTongue


Objavio: SilveK
Datum objave: 25 Srpanj 2008 u 22:28
Ovako izgleda kad cvijet nije oprašen



a ovako oprašen - sjemenka




Objavio: andrea01
Datum objave: 25 Srpanj 2008 u 23:53
Ja sam kod svojih pronašla samo ove sa donje slike! Znači, oprašivanje je uredno! smile156
Moja nije baš najboljeg izgleda, jeli joj možda presunčano (od jutra ranog do 17 popodne je na suncu), a i ne gnojim je baš tako često kao shasha. Da je ipak posadim baš u vrtnu zemlju. Što mislite?
I ja planiram probati uhvatiti sjemenku. Ili filter vrećicu na čahuru, ili možda nekakvu najlonastu - naravno probušenu da ima zraka. Probat ću samo nataknuti je na čahuru, pa da vidim. Wink


P.S. I kod drugih biljaka piše da treba samo jednom u tjedan dana ili dva ih prihranjivati, ali očigledno se vidi da su puno ljepši kad ih se češće "mazi" od uputstava.  Tada bujnije cvjetaju.
Ja se uvjerila na pelargonijama i surfinijama postavljenim u gradskoj sredini!


Objavio: manči
Datum objave: 26 Srpanj 2008 u 12:11
Morate se baciti na "potpomognuto oprašivanje", štapić u ruke i oprašujte!!
smile173


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 21:36
Evo, konačno sam rješila dilemu u vezi s sjemenjem suzane: u velikoj glavnoj sjemenki se, ako je oprašivanje uredno, nalaze male crne okrugle sjemenke:




Objavio: andrea01
Datum objave: 15 Kolovoz 2008 u 21:28
Silvek, jesi li zeleni dio sjemenke ubrala ili čekala da sama iskoči iz njene čahurice?

Moja je napokon tako rascvjetana, presadila sam je u veću teglu i dobila novi potporanj. Ne mogu joj se nadiviti!!! Thumbs%20Up


Objavio: SilveK
Datum objave: 15 Kolovoz 2008 u 21:32
Ubrala sam, zlu ne trebalo da mi pobjegnuLOL
Moje su u katastrofalnom stanju u visečoj košari, danas sam ih presadila na gredidu kod terase pa se možda oporave, nešto im nije štimalo na onom mjestu. One u teglama su još ok, ali slabo cvatuStern%20Smile


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 11 Rujan 2008 u 00:02
krasno cvijeće..ja ju nisam htjela kupiti(žutu..za druge boje nisam niti znala)cvijećarka je rekla da su jednogodišnje i da su jako zahtijevne smile60kao "to nije cvijet za tebe" svašta..sad ste me zainteresirali .Da li bi bilo pametno kupiti malu biljčicu i da ju probam zasaditi u vrt(s obzirom na moje morsko podneblje)?


Objavio: kontesaa
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 22:38
cijelu zimu mjesečarim po razno raznim dućanima,ali nisam nigdje vidla suzino sjeme pa gdje ga vi kupujete? ili gotovu biljčicu? hooćuuu i ja ovu crnooku ljepoticu smile64

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: manči
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 22:12
...hoću i jaaaa...javite ako nađete sjeme ili sadnice....


Objavio: Lilly
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 20:55
I ja ću još jednom pitati dali netko zna gdje ima za kupiti crnooke suzane. Ja bi odmah gotovu biljku,ali ni u jednom centru nisam ju vidjela za kupiti???


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 15:09
Lilly, možda je još nisu stavili u ponudu. Sigurna sam da ćeš je negdje naći ako imaš baš pravi rasadnik bilja. Ili dođi na Floru, tamo će je sigurno biti! smile186


Objavio: Lilly
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 19:35
Na Floru ću ići sigurno pa ako ne prije onda ću tamo kupiti. Hvala ti na odgovoru.


Objavio: macak
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 22:23
Ja sam ju prošle godine kupila krajem 4 mjeseca i bila je skroz mini biljčica, možda su tek u pripremi.


Objavio: kamilica
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 13:57
Prošle godine sam skupila dosta sjemena, te ih u veljači posijala, Stavila sam ih u teglicu sa ljubičicama na kuhinjskom prozoru. Dugo je trebalo dok su nikle dvije nježne biljčice. Držala sam ih na kuhinjskom prozoru. Kad sam ih presadila u svoje posude, moj dragi psić ih je dohvatio i sredio. Sad sam si kupila novu.


Objavio: iris
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 14:16
meni su dvije nikle ali se nisu makle od dva para listića
jel imate neki savjet? nisam ih prihranjivala jer me strah da su premale.....možda da ipak prihranim?


-------------


Objavio: manči
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 15:20
...moje su niknule, sad relativno brzo niču...jedna ima prva dva prava listića....vidjet ćemo što će se događati...
....pročitala sam da kad još narastu da se pikiraju i da im se vrh otkine da bi granale.....iz Moj  vrt  -   časopis....


Objavio: domingo
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 17:26
I ja bih želio crnooku Suzanu......samo kad ju vidim u časopisima pitam se....ma gdje to slikaju, tko ju ima!!!!!!!!!


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 21:26
Ja sam isto ove zime posijala "suzzy" Sad je nekih 10-ak cm(možda malo veča) i fino se sama"mota"po štapu.Već je mjesec dana vani,na terasi,što znači i na suncu,i ok se drži.Znači,trebala bi joj "cvaknuti"vrh sad,da se ogrmi?!Uhhh nešto mi ju je žao smanjivatiWacko
Domingo,u  vrtnim centrima je ima.


Objavio: kamilica
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 21:46

Ja sam svoju kupila prošli tjedan za 20 kn. Nije jako velika, ali brzo će narasti.



Objavio: Lilly
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 22:01
Gdje je točno ima??? Ja nikako naletjeti niti na sjeme ni biljku.


Objavio: kontesaa
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 08:56
napokon sam ju pronašla! na dolcu,ali mislim da je štand od mbm-a ako je suditi po vrećici, 35 kn je bila...uslikam ju pa vam ju pokažem 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Sensa
Datum objave: 18 Svibanj 2009 u 21:21
SilveK hvala ti puno na fotkama semena Thunbergie. Ja sam prvi put ove godine iz semena uspela odrzati zutu. evo je, a od skoro sam nabavila i belu. Iz kupljenih semenki niti jedna nije bila bela. Stoji direkt na suncu na juznoj strani terase.


Objavio: manči
Datum objave: 18 Svibanj 2009 u 22:20
....lijepa je.....
...moje su još male, ali izgleda da vole sunce, u sjeni su izdužene... 


Objavio: Lilly
Datum objave: 19 Svibanj 2009 u 12:13
A ja ju još nisam nigdje našla,nadam se da će ih biti na flori.


Objavio: kontesaa
Datum objave: 19 Svibanj 2009 u 22:50
evo moje suzike Smile






-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: rain
Datum objave: 22 Svibanj 2009 u 10:04
Da li je možda netko probao uzgojiti ili je negdje kupio Thunbergiu grandifloru.Ja ju želim weć dugo,nabawila sam sjeme,ali nejde i nejde.


Objavio: iris
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 11:59
evo moje male suzane
pogledajte joj listove i recite šta da radim....nešto joj fali :(
 
 
 


-------------


Objavio: manči
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 12:08
....iris, isto je i sa mojima koje su sasvim male , nema cvjeta a rubovi listova se suše....
...čini mi se da je krivac vjetar....Confused
 
...iskusni...kako podnosi vjetar suzi????


Objavio: Bugojanac
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 09:48
smile99Dragi moji, ja sam svoju Suzanu kupio prije mjesec i pol u Vukovaru na tržnici, samo za deset kuna, posađena je na "kamenjaru" na južnoj strani i mislim da se super dobro drži i uzvraća sa mnoštvom cvjetića! A bijaše jako mala!!! Clap



-------------
Ne hodaj ispred mene,neću te moći slijediti,niti iza,jer možda te neću moći voditi!Hodaj pokraj i budi mi prijatelj!


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 10:59
i ja sam ju kupila prije tri dana za 10kn u mom rasadniku između Tribunja i Vodica..biljčica je mala ali nadam se da će narasti..imam dvije boje ovu naranđastu i bijelu..vidla sam da ona ima i još neku mislim da je nježno žute boje..


Objavio: hana
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 15:12
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....iris, isto je i sa mojima koje su sasvim male , nema cvjeta a rubovi listova se suše....
...čini mi se da je krivac vjetar....Confused
 
...iskusni...kako podnosi vjetar suzi????
 
podnosi vjetar jako dobro ako je namotana na žicu od ograde ili neki plot ili konstrukciju. Moja je bila na običnom plotu i nikaj joj nije smetalo, i da bila je na direkrnom suncu cijeli dan. Za ove u teglama ne znam


Objavio: hana
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 15:14
ja nikak da nabavim bijelu, ove su kojekakve u žutim i narančastim nijansama. Možda savjet za sve koji mogu nek je posade direktno u zemlju, puno bolje raste nego u tegli


Objavio: Roža
Datum objave: 14 Lipanj 2009 u 15:49
tek sam se zainteresirala za suzanu, i moram si je kupiti. Čitam da neki od vas imaju problema sa uzgojem. Evo ča sam ja našla u novinama o suzani: ova biljka penjačica ne ravija veliko korjenje te je lako uzgajati i u posudi.Pogodna je za formiranje "zelenog zida". POLOŽAJ: na svijetlom mjestu ali ne na direktnom suncu. ZALIJEVANJE: redovito, svaka 2-3 dana. U podlošku ne smije se zadržavat voda. Ljeti 2 puta tjedno prskati lišće mlakom vodom. GNOJIDBA: jednom  u 15 dana.


Objavio: kamilica
Datum objave: 16 Srpanj 2009 u 13:20
Kako su vaše Suzike?
Moja je tako loše od prije par dana. Lišće joj je odjednom požutilo i otpada. Mislila sam da joj neodgovara položaj, ali ona je u hladovini od pavitine, čak se super sa njom preplela. Sad ju ne mogu ni maknuti.
Pa sam pomislila da su joj svu snagu isisale one neuništive bijele mušice.
Jučer sam bila kod mame, kad ono i njena Suzi je isto takva. Ne znam kako da joj pomognem. Što da radim?
smile220
 


Objavio: manči
Datum objave: 16 Srpanj 2009 u 19:27
....stvarni ne znam i kod moje majke otpadaju listovi i dobila je pjegice, moja je dobro , imala 1 cvijet, više narančasto-žuta.......
 
...super izgledaju ove što su u zemlji...u svakom slučaju voljela bi skupiti više boja......


Objavio: SilveK
Datum objave: 16 Srpanj 2009 u 22:23
Moje nikud nikam - prvo sam ih presadila na vrt i vidjela sam da tam stagniraju pa sam ih presadila u teglu, a kiša je stalno bila po njima....tak su još malecke, lišće malo pjegasto, a čak su bila i 2 cvjetaUnhappy


Objavio: kamilica
Datum objave: 30 Srpanj 2009 u 12:16
Jupi!!! Tjera nove listiće.smile213


Objavio: hana
Datum objave: 30 Srpanj 2009 u 15:16
možda vam imaju crvenog pauka-dobro pogledajte


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 05 Rujan 2009 u 21:11

Ja nikako da vidim to sjeme! Moja ima na stotine cvjetica, ali sjemena nigdje.

Lani sam imala mnogo problema sa kloroticnim liscem na suzzici, pa sam ove godine stavljala zeljezo svako malo, i super mi je, raste kao luda.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: manči
Datum objave: 07 Rujan 2009 u 09:42
...moja  je  imala  samo  jedan  cvijet  i  onda  ju  je  neka  mača  sasušila.....  nemam  sjemenka  pa   molim  da  mi  neka  dobra  duša  spremi  za  drugu  sezonu  malo  sjemenčica....please!!!!Hug


Objavio: hana
Datum objave: 07 Rujan 2009 u 16:37
budem ti ja spremila Manči


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 07 Rujan 2009 u 21:37
ja sam dobila biljkicu naranđaste iz jedne sjemenke ali baš i ne cvijeta da jedan cvetek svaki tjedan ..druge su na suncu ali ipak mislim da im je moje sunce ovdije prejako...jojjj..neznam šta bih i kud s njima ako ih ne stavim na sunce nema baš cvijeta a na suncu lišće propada a time i sama bijlkica..


Objavio: manči
Datum objave: 08 Rujan 2009 u 11:46
....duda  love...ista  stvar  je  i  kod  mene...naše  sunce  je  prejako  za  nju,  samo  jutarnje  je  o.k.......super  su   mi  se   držale  do  srpnja,   a onda ih  vjetar  čisto  isušio,  sparuštio.....možda  bi  ih  trebalo  navečer  prskati....u  svakom  slučaju  u  Dalmaciji  suzana  mora  biti  na  polasunce-pola  svjetli  hlad,  zaštičena  od  vjetra,  pogotovo  bure....
 
 
hana....hvala  na ponudi...


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 08 Rujan 2009 u 12:07
je manči bilo bi ko sunce da ja morem nać negdje u nekom kutku svoje kuće bez vjetra al kod mene stalno lagano nešto pirka(hvala bogu jer bi odapeli od vrućine)al nažalost to nekim biljčicama nepaše..


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 20 Listopad 2009 u 07:04
Presretna sam! Otkrila sam sjemencice na mojoj Suzani! Zaista mi je dugo trebalo, cijelo ljeto je gledam a tek sad shvatila gdje su sjemenke!  To je zato sto joj je pupoljak isti kao i sjemena cahurica. Sada samo jos i da proklijaju za dogodine!
Cini se da cahuricu treba otvoriti dok jos izgleda zelena, jer inace sve iz nje poispada. Kako vi ostali radite? Ja sam nasla poispadale, i zelene, ali ne i fazu izmedju toga.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: jasminaaa
Datum objave: 20 Listopad 2009 u 09:18
Čauricu nemoj otvarati dok je zelena,jer ne bude zrela.Tek kada dobije smeđu boju.One inače pucaju kada su zrele i ako želiš da uhvatiš sjeme moraš je ubrati prije nego pukne ali da bude smeđe boje.Ako si ubrala zelene pusti ih da se osuše,nemoj otvarati.Sjeme je okruglo i tamno smeđe pa čak i crne boje.Moje suzane su bile u saksiji i bilo mi je zgodno jer su stajale na balkonu.Sjemenkica koja bi i pukla,samo bi je pokupila sa pločica.
Ako neko želi koju sjemenku neka se javi na pp Smile


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 20 Listopad 2009 u 09:24
ja sam bila kupila biljčicu cvala je sa jednim ili dva cvijeteka i našla sam jednu sjemenkicu svijetlosmeđe boje i iz štosa ju posadila,matična biljka mi je odapela a ova je evo slikica kod mene nikad bolje i cvijeteka puno


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 20 Listopad 2009 u 21:17
Hm, Jasminaa, ovo sjeme je crno, ali je cahurica bila zelena. Probat cu posijati, pa cemo vidjeti. Tesko cu uhvatiti to o cemu ti govoris, jer sam samo vikendom sa Suzanom.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: floraifauna
Datum objave: 12 Veljača 2010 u 10:58
molim savjet!
Imam sjeme suzane, kad trebam sijati? Ako je netko uzgajao iz sjemena, voljela bih da mi se javi.
Hvala vamHug


Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Veljača 2010 u 16:27
Ja sam ju uzgajala iz sjemena, sjetvom krajem 3. mjeseca u čašice na prozorskim daskama Wink

-------------
Budi promjena koju želiš vidjeti.


Objavio: matilda
Datum objave: 12 Veljača 2010 u 16:34
floraifauna, ja ju sijem već nekoliko godina u 3 mj. nije ju potrebno prije.


Objavio: matilda
Datum objave: 12 Veljača 2010 u 16:35
oprosti silvek, nisam vidla da si već ti odgovorila


Objavio: floraifauna
Datum objave: 12 Veljača 2010 u 16:49
Hvala cure! Ja bih sijala...pa tražim što treba ranije...smile42


Objavio: Suzizana
Datum objave: 23 Veljača 2010 u 18:23
Lijepo molim, ako bi mi netko mogao poslati koju sjemenčicu crnooke suzane-ako još mogu i birat ja bi narančastu. Unaprijed hvala.


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 24 Veljača 2010 u 19:06
Originalno poslano od člana Suzizana Suzizana napisao:

Lijepo molim, ako bi mi netko mogao poslati koju sjemenčicu crnooke suzane-ako još mogu i birat ja bi narančastu. Unaprijed hvala.


Suzizana,pošalji adresu na pp.Imam sjemenkica viška.Pošaljem ti ja Smile


Objavio: dijana9os
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 21:09
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Originalno poslano od člana Suzizana Suzizana napisao:

Lijepo molim, ako bi mi netko mogao poslati koju sjemenčicu crnooke suzane-ako još mogu i birat ja bi narančastu. Unaprijed hvala.


Suzizana,pošalji adresu na pp.Imam sjemenkica viška.Pošaljem ti ja Smile


znam da kasnim,ali jeli ostala još koja sjemenčica?? smile43zamislila sam tako lijepu kombinaciju nje i dragoljuba i sad niti jedno ne mogu nabaviti..


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 22:07
dijana9os ostalo je još sjemenkica suzane,imam i dragoljuba,ali ne vidim odakle si.Ako si iz Hrvatske jako mi je teško poslati krupnije sjemenke kao što je dragoljub,jer ja živim u BiH.U pošti neće da prime ako im se kaže da su sjemenke cvijeća,ili ako napipaju rukama kroz kovertu,ali ja stavim dosta print papira i prolazi kao dokumentacija Big%20smile.Nekolicini članova sam slala i stiglo bi do njih.
Javi mi adresu na pp pa ću vidjeti da ti pošaljem Smile


Objavio: dijana9os
Datum objave: 11 Travanj 2010 u 13:29
jasminaaa poslala sam ti adresu,nadam se samo da neće biti problema u pošti i da će me uskoro dočekati sjemenkice..puno papira upotrijebi,iz hrvatske sam Wink pozzz


Objavio: lukaccc
Datum objave: 20 Svibanj 2010 u 18:23
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/nepoznato/9717.aspx">
je li ovo mozda crnookoa suzana?


Objavio: alisa
Datum objave: 20 Svibanj 2010 u 19:03
Ne,to nije list Thunbergie(crnookasuzana)..


Objavio: Mira K
Datum objave: 22 Lipanj 2010 u 20:17
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Presretna sam! Otkrila sam sjemencice na mojoj Suzani! Zaista mi je dugo trebalo, cijelo ljeto je gledam a tek sad shvatila gdje su sjemenke!  To je zato sto joj je pupoljak isti kao i sjemena cahurica. Sada samo jos i da proklijaju za dogodine!
Cini se da cahuricu treba otvoriti dok jos izgleda zelena, jer inace sve iz nje poispada. Kako vi ostali radite? Ja sam nasla poispadale, i zelene, ali ne i fazu izmedju toga.
 Draga, imaš li malo sjemenki za mene? Trebala bih se sakriti od pogleda sa susjedove terase:)


Objavio: tanjica
Datum objave: 19 Kolovoz 2010 u 21:10
Kak da uzmem sjeme od ove biljčice?imam puno cvjetova i danas baš malo čeprkam po osušenima ali nikak do sjemena Unhappy

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: alisa
Datum objave: 20 Kolovoz 2010 u 00:24
Poslije cvatnje,pojavit ce se čahurica,slična kao ona kod slaka.U njoj bude sjeme.Ne smije biti zelena,ali ni presuha.Brzo pucaju i jako tesko se sjeme skupi..


Objavio: tanjica
Datum objave: 20 Kolovoz 2010 u 15:12
aj super ..puno ti hvala ..Smile

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: kontesaa
Datum objave: 20 Kolovoz 2010 u 15:55
moje suzike za sada nemaju namjeru davati sjemenke Confused

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: alisa
Datum objave: 21 Kolovoz 2010 u 22:31
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

moje suzike za sada nemaju namjeru davati sjemenke Confused

Ni moje!Prepune cvjetova ,ali sjemena nigdje!


Objavio: tanjica
Datum objave: 01 Studeni 2010 u 15:20
Ja našla ono čudo gdje bi moralo bit sjeme ..osušila ga i danas raskapusila, međutim nešto mi nije jasno, naime našla sam samo ovo,

pa me zanima jel baš to sjeme il se u toj smeđoj rupičastoj čahurici nalazi sjeme?jedan sam iščeprkala al nisam niš našla ..neznam, možda sam prerano krenula istraživati, al kaj kad sam nestrpljiva ..


-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Lovro
Datum objave: 01 Studeni 2010 u 22:01
Ako bude sjemenkica kod koga viška, bilježim se!
Unaprijed hvala!


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: alisa
Datum objave: 01 Studeni 2010 u 22:14
Sjeme je to malo crno...

-------------
Jupiiiiiiiiiii



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk