Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Kupnja preko e-baya - iskustva

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Pronalazak cvijeća
Opis foruma: Gdje da ga kupim ?? Pomoć u pronalasku pojedinog cvijeća..
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2260
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 23:10
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Kupnja preko e-baya - iskustva
Objavio: tropic
Tema: Kupnja preko e-baya - iskustva
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 18:21
Naručujete li preko ebay-a? Ima svega ali, su poštarine ili jezivo velikeili ih ne mogu (unaprijed) saznati...



Odgovori:
Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 09:16
Ne znam ali sam jako zainteresovana, koliki su troskovi i na koji nacin je placanje.


Objavio: hana
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 19:30
Tropic pa kontaktiraj prodavača,tako ja radim. I nisam imala problema a i poštarina nije pretjerana


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 19:52
Znam samo bosanski, hrvatski i srpski jezik.smile96


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 22:43
Malo smo se zasutili na ovoj temi, niko nista ne nudi niti predlaze.


Objavio: josipa
Datum objave: 01 Siječanj 2009 u 11:41
Nama iz Bosne ostaje samo da kupujemo šta nam se ovdje ponudi i to je to nažalost, do nekih boljih vremena.      pozdrav svim ljubiteljima cvijeća.


Objavio: Fatka
Datum objave: 01 Siječanj 2009 u 13:50
josipa,  mozda nije sve tako kako kazes.Eto ja sam probala preko ebaya.Registrovala sam se na Paypalu i otisla na ebay i porucila sam nesto i cekam samo da mi stigne vec su poslali.Inace ja sam narucivala preko neta i dobijala sam bez problema od slovaka, a sada cekam kako ce ovo proci.Visa electron je prosla i sada nemam brige, jedino novci su briga, ali hajde obuzdaj se kada udjes na ebay pa tamo vidis svega.


Objavio: josipa
Datum objave: 06 Ožujak 2009 u 16:51
fatka jeli stiglo cvijeće iz ebaya i  koliko se to isplati ,mislim poštarina je vjerovatno skupa


Objavio: Fatka
Datum objave: 06 Ožujak 2009 u 19:36
Stiglo je josipa bez problema.Vec sam posijala nesto.


Objavio: anagalis
Datum objave: 06 Ožujak 2009 u 19:37
Ja sam isto naručivala sjeme iz SAD i poštarina je bila oko 4 dolara.


Objavio: maslacak7
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 20:21
mora li se placat karticama ili moze kako drugacije?


Objavio: anagalis
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 21:17
Ja mislim da se plaća isključivo karticom.


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 23:40
Jeste placa se karticom preko Pay pala.


Objavio: monna-1
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 22:41
Opet taj f....ing paypal, meni neće na debitn visu...grrr

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 22:45
Ne moze debitna.Izvadis u nekoj banci ako ne mozes u svojoj banci dobiti internet visa. elektron, meni prihvatilo i super funkcionise.Hmm samo da ima novca koliko ima ponuda.Uplatim na karticu i trosim onoliko koliko ima.


Objavio: antun007
Datum objave: 25 Srpanj 2009 u 11:08
Za koliko otprilike dana stigne bljka.I dali se baš mora plačati karticom.Karticu nemam.

-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: Fatka
Datum objave: 25 Srpanj 2009 u 21:51
Ja sam kupovala sjeme a gotove biljke ne, ispala bi skuplja pita.


Objavio: Fatka
Datum objave: 25 Srpanj 2009 u 21:52
Mora se imati kartica i ide preko Pay pala.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 27 Lipanj 2011 u 21:19
dali netko kupuje preko e-bay-a?




Objavio: Kreos
Datum objave: 28 Lipanj 2011 u 15:43
DA već nekoliko godina!


Objavio: administrator
Datum objave: 29 Lipanj 2011 u 13:08
i kakvo je stanje sa isporukom i sa carinom


Objavio: Kreos
Datum objave: 29 Lipanj 2011 u 13:12
Do 160 Kn zajedno s poštarinom se ne carini, a za sve iznad se carini ako otvaraju paket, i plača PDV, zavisno od proizvoda do proizvod!

Sve u svemu za pojedine artikle se isplati i do 50 %

Isporuka manje više traje 3 tjedna, dok iz Europe do 10 dana, poslano običnim putem. Ne mislim na EMS itd!


Objavio: frida
Datum objave: 05 Listopad 2011 u 20:59
 I ja sam naručivala neko sjemenje s ebaya i uredno je stizalo u malim kuvertama...bez ikakvih problema...sad ne znam za veće količine kako ide...

-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Listopad 2011 u 22:22
I ja sam narucivala ali nikada nije carinjeno.Neki su slali preporuceno, neki obicnom posiljkom.


Objavio: bebolina
Datum objave: 09 Listopad 2011 u 01:12
Carinu ne prolaze kuverte s sjemenkama, dok pošiljke s biljkama prolaze kontrolu i strogi režim carinjenja. Prije tjedan danaConfused jedna je moja pošiljka vraćena pošiljaocu, jer nije imala fito-sanitarni certifikat, dok je druga opšiljka s urednim certifikatom stigla i naplaćena mi je paprena carinska pristojba, kao i PDV.
Napominjem da je vrijednost pošiljke koja je carinjena, bila iznad 160.00, baš kako je @kreos objasnio u prijašnjem postu.Thumbs%20Up
Pouka: "Kad kupujete nešto što prelazi cifru od 160.00Kn, zamolite pošiljaoca da pošiljku koju šalje, šalje bez računa transporta, jer isti ulazi u cijenu naručene robe.Angry tj. carina na poštarinu!"Angry
Sretno!Thumbs%20Up


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Fatka
Datum objave: 09 Listopad 2011 u 13:49
Auuu bebolina sto je kod vas strogo.Meni se nikada nije deslio da ide na carinu jos su koverte znale biti ,,podebele.,,nije se nikada ni vracalo.


Objavio: Emilly
Datum objave: 13 Listopad 2011 u 12:00
SILVIJA VIDRA da ti odgovorim ovdje ;)
Kupovala sam prije neke 2 godine preko ovog prodavača http://www.ebay.co.uk/sch/numchoke2008/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p4340
Tada su bile dosta jeftinije. Dobila sam skroz male biljke koje bi trebale cvjetati iduću godinu (doritis mi je već cvjetao i ovu). Nisam imala nikakvih problema sa carinom, mislim da su na kutiji napisali da je poklon.


Objavio: SILVIJA VIDRA
Datum objave: 14 Listopad 2011 u 07:08
Hvala na odogovoru,sada ih više ne naručuješ?


Objavio: Emilly
Datum objave: 15 Listopad 2011 u 09:59
Ne, prostor me dosta ograničava Embarrassed
Uglavnom se zaletim na proljeće kad mi je velik dio cvijeća na terasi. Onda muke u jesen... I svaku godinu isto, ako ne i gore, hahah




Objavio: bebolina
Datum objave: 08 Studeni 2011 u 22:35
Danas sam razgovarala telefonom s Fitosanitarnim inspektorom Carinarnice Zg. Gospodim me nazvao jer nije dobio uplatu za pregled jedne moje pošilke iz Tajlanda, koju je on ovjerio i dozvolio uvoz još 20.10! Carinarnica Rijeka tu biljku drži negdje u nekom kutu, umjesto da je pošalje poštom na moju adresu i naplati Carinu. Nadam se da će ta sadnica stići i do mene, ali u kakvom će stanju biti Boga pitajAngry
Ako sadnica ne bude više u dobrom stanju, šaljem je na ponovni fito sanitarni pregled u Zagreb i tražim od Carinske uprave povrat uloženog novca, jer je ovdje samo riječ o njihovoj aljkavosti...Pljuc


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: bebolina
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 23:22
Pošiljka sretno stiglaThumbs%20Up da su me oderali s fito pregledom ko veliki, jesu, ali je i kupljena biljćica stigla u jako dobrom stanjuSmile

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: sunce :)
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 21:42
evo ja sam prvi put kupila sjeme sa ebaya,inače često kupujem preko ebaya i toplo ga preporučm...kupila sam sjeme cosmosa,sjeme 1 funtu,pošiljka isto toliko,došlo u roku od tjedan i pol i sve u redu,a u paketu bilo 300 sjemenki,sad ne znam kako ide za skuplje sjeme ili sadnice


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 22:39
Radi poštarine se ne isplati kupovati tako malu količinu, jer bi poštarina bila ista i za više paketića sjemena.


Objavio: dado_84
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 22:40
Preko kojeg e-baya kupujete i kako placate?

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: bebolina
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 22:47
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Preko kojeg e-baya kupujete i kako placate?
Uslugom PayPalWink

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Kreos
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 06:27
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Preko kojeg e-baya kupujete i kako placate?





Najviše kupujem preko njemačkog i britanskog ebaja! Nesto sam sjemenki kupovao i s australskog! Kad nesto trazim odem na http://global.ebay.com - global.ebay.com pa mi izlista sve ebay stranice s traženim sadržajem!
Paypal mi je vezan za debitnu deviznu karticu!
Prodao sam isto tako dosta sjemenki, većinom na britanskom ebayu! Isplata tj. novci sjedaju svakog prvog u mjesecu.


Objavio: bebolina
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 23:24
Danas mi se ponovila ista, identična priča s carinom i carinskim pristojbamaAngry Oderala me fitosanitarna inspekcija za jednu biljćicu uvezenu iz eu...gamad, sve je propalo samo zato jer su biljku držali skoro tri tjedna po skladištima, umjesto da je pošalju na odredište.
Ne budi lijene, vratila sam je carinskoj službi koja je biljku držala bez razloga i tražim povrat uloženih sredstava. Samnom se slaže i fitosanitarac, koji je pošiljku pregledao prije tri tjedna


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: administrator
Datum objave: 17 Studeni 2011 u 07:31
u hrvatskoj je nemoguca prodaja preko paypal ili se varam??

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: dado_84
Datum objave: 17 Studeni 2011 u 09:51
Moguce je ali je tesko pronaci pravu karticu koju se moze povezati sa paypalom. Navodno sve kartice koje normalno prolaze kroz kupnju na internetu nogu na paypal.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Kreos
Datum objave: 17 Studeni 2011 u 10:12
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

u hrvatskoj je nemoguca prodaja preko paypal ili se varam??


Moguca je od ove godine, od kad se moze primati novce na pay pal
Ima http://forum.hr/showthread.php?t=524126 - ovdje tema gdje je sve lijepo objasnjeno, koje banke koje kartice itd!
Koristim erste debitnu deviznu karticu, i sve provjereno funkcionira!


Objavio: faster_stronger
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 22:31
Ja znam da se plati navedena cijena proizvoda i ako je poštarina besplatna onda se samo plača carina koja po težini proizvoda je veličina cijena
Ako je paket lakši od 50 kg onda je besplatna i carina
Samo što se jako dugo čeka

-------------


Objavio: seedME
Datum objave: 01 Ožujak 2013 u 16:53
Da li vi vjerujete kupnji sjemena preko interneta kao

http://www.ebay.com/itm/BEGONIA-COCKTAIL-VODKA-MIX-20-SEEDS-AL1985SC-/230824993968?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35be3de4b0 - E-Bay SJEME BEGONIJE

pogotovo za ovo,da li se to uopće sadi u sjemenima?

http://www.ebay.com/itm/75-ANNUAL-FLOWER-GARDEN-SEEDS-BEGONIA-WAX-RED-BLOOMS-ALL-SUMMER-/300864355136?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460ce9bb40 - BEGONIA SEEDS

Što vi mislite jeli to pametno?

-------------
Svaka biljka mora imati svoje sjeme...


Objavio: milica7
Datum objave: 01 Ožujak 2013 u 17:28
Ovakvo sjeme sam ja kupila u vrećici kod nas u nekoj od poljoapoteka  ili u robnoj kući, zaboravila sam gdje ali imam još to sjeme.....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Fiki
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 23:41
Za e-bay me vežu loša iskustva....tako da se neusudim hoditi tamo ! 

-------------


Objavio: monstera
Datum objave: 13 Svibanj 2013 u 00:33
Fiki, ne znam što si to tako loše doživio, istina ima svugdje svačega...ali ja sam kupovala preko Ebay-a ne znam ni sama koliko već puta, nikad nisam nešto loše doživila. Čak su neki prodavači toliko ljubazni, pa ako se nešto zagubi na pošti, pošalju novu pošiljku ponovo...Od jednog mi je čak dva puta stigla pošiljka sjemena koje sam kupila, jer smo čovjeku rekli da mojih naručenih sjemenki nema, a već je prošlo više od mjesec dana..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: khan
Datum objave: 13 Svibanj 2013 u 19:32
je li netko kupovao od ovih?
http://www.seedaholic.com/
danas sam nešto naručio, baš ćemo vidjeti.


-------------
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan


Objavio: dadinica
Datum objave: 13 Svibanj 2013 u 20:32
Jesam ja! I dajem im najvišlju ocjenu!!
Sjeme stiglo za 2 tjedna, uz njega poklon sjeme, uputstvo za sijanje i rukom napisana zahvala.


-------------
Pozdravi iz Baranje!


Objavio: Andina
Datum objave: 13 Svibanj 2013 u 21:20
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Jesam ja! I dajem im najvišlju ocjenu!!
Sjeme stiglo za 2 tjedna, uz njega poklon sjeme, uputstvo za sijanje i rukom napisana zahvala.

I ja se pridružujem ovom mišljenju. Garantiraju slanje u roku od tri dana. Dobila sam sjeme za tjedan dana od dana naručivanja! Moja preporuka!


-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: frenky
Datum objave: 10 Veljača 2014 u 20:15
ja sam kupovao preko britanskog ebaya, premier direct sjemenke, uzeo sam organske, postarina mi je bila 90 penija neovisno koliko narucio sjemenja, zadovoljan sam iako jos nisam sijao to :=)



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk