Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Rhodochiton atrosanguineum

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Penjačice
Opis foruma: Sve o penjačicama.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2747
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 15:15
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Rhodochiton atrosanguineum
Objavio: OTOK
Tema: Rhodochiton atrosanguineum
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 19:00
Dobila sam  sjemenke biljke rhodochiton atrosanguineum, penjačica, za mene potpuno nepoznata biljka.
Nije priložena sličica, pa neznam točno kako izgleda.
 
Ako netko nešto zna o ovoj biljci molim da napiše.



Odgovori:
Objavio: OTOK
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 19:01
Ovo su slike sa neta
 
Rhodochiton%20atrosanguineumPurple%20Bell%20Vine


Objavio: SilveK
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 19:16
Prvi put ovo vidim i sve što mogu reći je smile227


Objavio: OTOK
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 19:29
Ni ja nisam nikad vidjela ovu biljku, došli mi prijatelji iz Londona i velikodušno donijeli par tih sjemenkica - umjesto da pitaju, narudžba bi bila poprilična (možda zato ni ne pitaju)


Objavio: hana
Datum objave: 16 Veljača 2009 u 15:31
to se ti kod nas tretira ko jednogodišnja penjačica ali se može zadržati preko zime pa opet cvate. Po mojem iskustvu nije komplicirana samo je treba što prije posijati da bi cvala iste godine


Objavio: Athena
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 09:18
Pozdrav,
Ja sam nova na forumu, ali vas već neko vrijeme pratim i moram priznati da sam dosta toga saznala prateći vas.
Također sam strastvena vrtlarica i ove sam godine na e-bayu kupila sjeme rodohitona. Posijala sam i niknulo je desetak biljčica. Sada su  visine 1-2 cm, unutra na svijetlom mjestu.
Što sad dalje da radim? Da ih iznesem pa da se naviknu na vanjski svijet? Znam već iz iskustva da obično biljke protestiraju nakon iznošenja i počnu kunjati, a neke čak i umru. 
Navodno je rodohiton uspješan i u našem podneblju kao jednogodišnja penjačica. Ima li tko iskustva?
Srdačno, Athena.
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 10:06
Pozdrav, dobrodošla na forum.Smile
Prije ili poslije ćeš biličice morati iznjeti van, a kako je sada super vrijeme, probaj ih postupno iznositi van, nekamo pod nastrešnicu,da ne budu odmah na jakom suncu cijeli dan.


Objavio: OTOK
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 11:21
Ja sam svoje posijala pred 20-tak dana, ali još nisu nikle


Objavio: Athena
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 11:58
Ja sam svoje posijala početkom ožujka i istina je da im treba dosta da proklijaju, 20 do 25 dana. A tako je i pisalo u popratnom pismu koje sam dobila uz sjemenke.
Stoga se ne brini, za dan ili dva će proviriti.
 


Objavio: Athena
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 10:00
Hej, Otok,
kako napreduju tvoji rodohitoni? Ja baš nisam zadovoljna, biljčice su oko 2 cm i nikako da dalje krenu. To mi je nekak baš čudno.


Objavio: OTOK
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 10:38
Samo je jedna sjemenka niknula i već desetak dana ne mrda 


Objavio: makk
Datum objave: 23 Veljača 2010 u 15:03
Je li neko već posijao Rhodohiton ove godine?
Athena, OTOK, radovalo bi me da napišete vaša iskustva od prošle godine.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 24 Veljača 2010 u 11:03
i mene zanima ova biljka
zna li netko gdje se može nabaviti

-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Veljača 2010 u 11:55
Kod mene sijanje nije uspjelo


Objavio: makk
Datum objave: 25 Veljača 2010 u 15:42
Ja sam je posijala, ali se još ne javlja. Sijala sam je prije nekoliko godina, samo je jedna nikla. Upravo sam pogledala - slika napravljena 10.08.2005 (Bože kako vrijeme brzo prolazi).
Pošto je bila samo jedna biljkica, tako ni prizor nije bio baš neki, ali kad se posade 3 zajedno izgleda prelijepo.



-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Athena
Datum objave: 26 Veljača 2010 u 07:30
Ja sam bila razočarana rezultatom. Niklo je nekoliko biljaka, ali su nekako stale na 5 cm i dalje ni makac. Jedna je nešto krenula i onda se samo posušila.
No, pokušat ću i ove godine, pa ćemo vidjeti.
 


Objavio: ivna
Datum objave: 27 Veljača 2010 u 00:12
Makk, meni i ovako sama izgleda fenomenalno!


Objavio: Mira K
Datum objave: 20 Travanj 2011 u 19:07
Krasna je!


Objavio: makk
Datum objave: 10 Listopad 2011 u 18:59
Da malo oživim temu o Rhodochitonu-
Slikano prije 2 dana.




Nadam se da će i ovi pupovi uspjeti procvjetati prije snijega.



-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: natalija
Datum objave: 11 Listopad 2011 u 09:21
prekrasno izgleda

-------------


Objavio: makk
Datum objave: 25 Kolovoz 2012 u 22:44
Je li jos kome uspjela sjetva Rhodochitona?
Ovo je jedan dio mojih biljaka.






-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: belica
Datum objave: 28 Rujan 2012 u 15:47
Ja sam nekad na jednoj od zg kava dobila krasnu malenu biljčicu.. i evo iako sam mislila kako ništa od nje, vani zahladilo, a ona me iznenadila... možda i bude nešto od nje ipak ove godine. Puna je sitno sitnih pupića.Heart






-------------
belica,zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 29 Rujan 2012 u 14:16
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Ja sam nekad na jednoj od zg kava dobila krasnu malenu biljčicu.. i evo iako sam mislila kako ništa od nje, vani zahladilo, a ona me iznenadila... možda i bude nešto od nje ipak ove godine. Puna je sitno sitnih pupića.

A ja sam nekad na nekoj Zg kafici podijelila sjeme
Šalu na stranu belica, biljka izgleda jako lijepo.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: belica
Datum objave: 29 Rujan 2012 u 18:42
hvala makk, tek očekujem da će biti i još lijepši , samo nek je joooš sunca.
I tko zna... možda taj i je iz tvog sjemena, ali meni ga je R. Sara dala... Heart. to je zato jer je od srca.


-------------
belica,zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Listopad 2012 u 19:41
je, je...sjeme je od makkClap, a sijala je BB, a ja sam dijelila biljkice osim tebi, nataliji, travi, ne znam još kome, ali nikome nije tako lijepo napredovala kao belici...moj je primjerak živ, ali u jako lošem stanju, samo se nadam da će preživjeti zimu i očvrsnuti do proljeća...mislim da je to biljka kojoj nikako nije odgovaralo dugo, suho i vruće ljeto...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 02 Listopad 2012 u 21:35
Sara, Rhodochiton ne voli često zalijevanje. I moji su bili "mrljavi" kad sam bila brižna i zalijavala ih svaka 2-3 dana.
A onda sam okrenula drugu ploči i moji Rhodochitoni su odjednom počeli rasti.
Svima koji su dobili biljkice jedan savjet. Ostavite ih preko zime u neku, ne tako toplu, prostoriju. Ja imam jednu koja je prezimila prošlu zimu. Možda i vama uspije.
Desno na slici su biljke koje su preživjele prošlu zimu u podrumu, lijevo ovogodišnje biljke.



U jesen listovi mijenjaju boju i vidi se da su prošlogodišnje biljke već promjenile boju za razliku od ovogodišnjih.
I još jedan savjet: mislim da biljci više odgovara kada "pada" tj. kad se uzgaja kao viseća, nego kao penjačica.


-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: natalija
Datum objave: 02 Listopad 2012 u 21:47
nažalost, moja klijanac je pokojni već neko vrijeme
nije mu bilo lako po onoj vrućini, a sigurno nije otišao od previše vode, mada je bio redovno zalivan
jednostavno bi počeo malo rasti, pa se osušila grančica, izbila nova... tako par puta, ali korjen mu uopće nije bio razvijen...
na kraju ga je dokusurila ona jaka bura mislim krajem 8. ili početkom 9. mjeseca, a mislim da je i travin "partia"

prelijep je i baš mi je krivo, ali...


-------------


Objavio: makk
Datum objave: 02 Listopad 2012 u 22:07
Natalija jako mi je žao tvoje biljčice. Ja stvarno ne znam od čega su moji ovakvi. Nisam ih ničim prihranjivala, malo sam lijena za to
Jedino što sam im obezbijedila je kvalitetna zemlja.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: belica
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 06:32
aha onda je to tajni sastojak... jer ja  sam svojeg tretirala baš tako... pustila sam ga cijelo vrijeme da slobodno pada dok je rasao, češće mi se znao i skroz prosušiti ( igrom slučaja ) a ni gnojila ga nisam baš pretjerano i eno ga, svaki dan sve lijepši. Isto sam primjetila da nije neki fan tog ljetnog sunca...

-------------
belica,zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 07:22
zemlja mu je bila ok, a nije se stigao ni pružiti toliko da ga stavim uz štapić pa nije ni do forme

pretpostavljam da mu je bilo presuho za disati - presuhi zrak,
kod mene uvijek ima vjetra, em ugrije sunce, a još više vjetar isuši i zrak i svaku molekulu vode iz njega

ako se ne varam spada u tropske biljke, ali ne i pustinjske, a takvi uvjeti su najčešće kod mene ljeti




-------------


Objavio: alisa
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 10:09
Moje sijance je ubila klima.Ja sam to sve bila iznijela vani u maju,onda je odjednom preko noci zahladilo,nastala prava zima,pao snijeg ..Unijela sam ih još tu noc,ali svi su uginuli..Tek su bili izvirili iz zemlje i zima ih dotukla..

-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: makk
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 12:07
Natalija moguće da je od izuzetno suhog zraka i vjetra. Kod mene je ljeto bilo, izuzev 10-tak dana, prilično kišovito. Stalno su se smjenjivali sunce i kiša.
"Sad" ce januar, pa svi na popravni

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 13:33
...i ja se pridružujem nataliji u razmišljanjima da je krivac za loše stanje naših Rhodochitona suhi zrak...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: belica
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 15:05
Hm... ali moj je jadan stvarno bio doslovce zanemaren... i cijelo je vrijeme bio na istom tom suhom zraku koji krivite... R. Sara pa ti znaš da je moj balkon baš čitav dan na vatrometu sunca... možda je caka baš bila u previše zalijevanja i motanju da se penje... pa zato nije uspio... ja ću svakako pokušat uloviti sjeme pa da probamo i slijedeće godine.



-------------
belica,zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 16 Listopad 2012 u 19:25




     evo  mog jadnička, nije se ni pomakao od proljeća:




po savjetu naše makk, stavit ću ga na stubište, tamo će mu biti dosta svježe, jedino ne znam kako sa zalijevanjem preko zime, pretpostavljam minimalno.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: belica
Datum objave: 16 Listopad 2012 u 20:18






a vidi moj danas... baš me očarao, čak je i puno lijepši nego na fotkama...

nemogu vjerovati da je tvoj tako malen ostao- šteta, ali narasti će on tebi


-------------
belica,zagreb


Objavio: belica
Datum objave: 16 Listopad 2012 u 20:19
Oprostite na veličini slika, ali meni ovaj novi photobucket jednostavno neda da ih smanjim... tj ja ih smanjim i spremim, a on ih opet drži u ovom formatu...

-------------
belica,zagreb


Objavio: stefica.n
Datum objave: 16 Listopad 2012 u 20:46
Sara narasti će,glavno da je živ,a tvoj belice je prekrasan Clap


Objavio: makk
Datum objave: 16 Listopad 2012 u 22:18

Izvini Sara, ali ovom sam se morala baš nasmijati. To zbilja nije jednostavno, mislim uspjeti održati ga tako malim


-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 16 Listopad 2012 u 23:22
Originalno poslano od člana makk makk napisao:


Izvini Sara, ali ovom sam se morala baš nasmijati. To zbilja nije jednostavno, mislim uspjeti održati ga tako malim




...moram priznati da sam se jako trudila, draga makkLOL!...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: kontesaa
Datum objave: 17 Listopad 2012 u 08:50
dobila sam i ja par biljkica, ali nisu se dugo održale na žalost (izvor je isti Wink) a predivan je ovaj tvoj belice, simpa su mu i listovi sa ovako ofarbanim rubom 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: makk
Datum objave: 28 Studeni 2012 u 14:53
Rhodochitoni frizirani i spremni za podruma.



-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: belica
Datum objave: 28 Studeni 2012 u 16:02
uh tako i moj nekak trenutno izgleda, polusuh s par listića. Držim ga u hladnom hodniku i nadam se da će ipak prezimiti..



-------------
belica,zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 28 Studeni 2012 u 17:05
Belice, jesen je.....ove sam ja "ošišala" za zimovanja.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 22:59
draga makk, i u ovakvom jesenskom izdanju itekako su ljepši od onog mojeg jadnikaLOL...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 23:58
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

draga makk, i u ovakvom jesenskom izdanju itekako su ljepši od onog mojeg jadnika[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />...




u plasteniku je ostalo još nekoliko biljaka u malim saksijama. Za njih nisam našla mjesto, a bilo mi ih je žao baciti.
Imam ideju: udružit ćemo tvoj Rhodochoton i moj Achimenes koji je cijelu sezonu narastao 5cm-6cm.
Koji bi to duo bio

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Free
Datum objave: 30 Studeni 2012 u 00:20
Makk, baš bi to bilo divno udruživanje !!!Prava selekcija !! 

 Al i ja imam jedan mali achimentes, od nekin 4-5cm, neka zaostala zvijezdica, i vidi sad, sprema se za cvatnju, ima mići pupoljčić !!!

1ldg0asepm8k9azx2rq.jpg

 A jel i taj vaš Rhodoccc...ima gomoljčiće kao achimentes ili se razmnožava samo sjemenkama ??  I jel se mogu gdje nabaviti ? Možda bi ih i ja križala !

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 30 Studeni 2012 u 06:37
...koja bi to ekipa bila, draga makkLOL...nego, reci mi, ako se dobro sjećam, pričala si da bi Rhodochiton trebalo nešto ranije sijati...točno, ili sam nešto pobrkalaWink?

...Free, Rhodochiton se razmnožava sjemenom, kolko mi je poznato, ali ti ja baš nisam meritorna za informacije o uzgoju u vezi njega, hehehe...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 30 Studeni 2012 u 12:27
Sara sjetvu možeš početi već krajem Januara/početkom februara. I ne zaboravi da klija na svjetlosti, znači sjeme se ne pokriva zemljom, nego se lagano pritisne. Za zalijevanje se koristi flaša s rasprščivačem (ili kako se to već kaže).
Ovo sam ti nekad odgovorila na blogu...zaboravljaš, zaboravljaš .....

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Siječanj 2013 u 09:07
...polako se pripremam za sijanje...brojim sjemenkeLOL...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 19 Siječanj 2013 u 13:44
I ja planiram sjetvu ovih dana. Iako imam prošlogodišnje biljke ipak ću pisijati 20-tak sjemenki, jer biljkama kao što je Rhodochiton jednostavno ne mogu odoljeti.




-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Siječanj 2013 u 14:31
...uvijek me oduševi pogled na tvoje "rodiće", draga makkStarClap...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 26 Siječanj 2013 u 18:52
Jeste li posijali Rhodochitone?
Ja posijala, 2 saksije su Rhodochitoni i 1 Senecio confusus.







-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 26 Siječanj 2013 u 20:19
...sve sam pripremila, tegle, zemlju, sjemenke i odlučila sam da će ponedjeljak biti taj svečani danLOL...
...senecio confusus, jako lijepa penjačica, draga makk, proguglala sam, krasna narančasta boja...jesi već imala tu biljku ili je prvi puta siješSmile?...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Belina
Datum objave: 26 Siječanj 2013 u 20:25
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Jeste li posijali Rhodochitone?
Ja posijala, 2 saksije su Rhodochitoni i 1 Senecio confusus.



želim uspjeha,pa da se opet divimClap



-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: makk
Datum objave: 26 Siječanj 2013 u 20:48
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...sve sam pripremila, tegle, zemlju, sjemenke i odlučila sam da će ponedjeljak biti taj svečani dan[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />......senecio confusus, jako lijepa penjačica, draga makk, proguglala sam, krasna narančasta boja...jesi već imala tu biljku ili je prvi puta siješ[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />?...

R. Sara sretno u ponedeljak, držim ti fige.
Sijala sam Senecio c. prošle godine, ali nije uspjelo. Propustila sam jedno zalijevanje, zemlja se potpuno osušila i onda je već bilo kasno.
Hvala Belina, bez obzira na ovu sjetvu imam dovoljno biljaka za ljeto . Ipak uvijek se radujem novim sijancima.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: makk
Datum objave: 09 Veljača 2013 u 20:29
Rhodochitoni su počeli klijati


-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: alisa
Datum objave: 09 Veljača 2013 u 20:50
Bravo Mak!Nisam ni sumnjala u to...Biti će to divne biljčice ove sezone :) 

-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 09:03
...drago mi je da su ti već niknuliClap, kod mojih još nema naznaka nicanjaWink..

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 10:51
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:


...drago mi je da su ti već niknuli[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />, kod mojih još nema naznaka nicanja[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />..

Mislim da si ti posijala Rhodochiton dan-dva poslije mene, pa bi ti ovih dana trebali početi klijati.


-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 09:17
...niknuli i moji, jučer sam primijetila, sitno, krhko, ali živo!...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: belica
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 09:41
o bravo vidim vi ste već vrijedne 100 na h, ja nisam uspjela skupiti sjemenčice s onog svog, a čini mi se da neće ni preživjeti zimu, ali nema veze, budem se divila vašima kako su krasni. 

-------------
belica,zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 09:58
...ne brini, bit će i za tebeSmile...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 15 Veljača 2013 u 16:58
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...niknuli i moji, jučer sam primijetila, sitno, krhko, ali živo!...

Vidiš da treba samo malo strpljenja, a za takvu biljku se zbilja isplati biti strpljiv.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: makk
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 22:28
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...niknuli i moji, jučer sam primijetila, sitno, krhko, ali živo!...

Sara daj pokaži nam svoje Rhodochitone

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Fany54
Datum objave: 16 Svibanj 2013 u 10:23

 i moji sijanci od mak su lijepo nikli i rastu presadila sam ih samo sada neznam šta oni vole jako sunce sjenu ili pola pola,pa nek mi neko odgovori da ne pitam uvjek mak već sam joj dosadilasmile143



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Lipanj 2013 u 20:01
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...niknuli i moji, jučer sam primijetila, sitno, krhko, ali živo!...

Sara daj pokaži nam svoje Rhodochitone


...vrapci su sve pojeli već odavno, dok sam bila u senjuCry!


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 10 Lipanj 2013 u 21:51
Fany, moji Rhodochitoni tek od podne imaju direktno sunce. Tako je bilo i prošle godine i bili su bujni. Pošto je kod mene kiša padala mjesec dana biljke su oko 40cm-50cm, ali se nadam da će konačno krenuti pravo rasti.
Saro kakvi su to vrapci napasnici? To je samo znak da se biljčica i njoma sviđa.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk