Ispiši stranicu | Zatvori prozor

sušeno cvijeće

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Rezano cvijeće i aranžiranje
Opis foruma: Sve o rezanom cvijeću i njegovom aranžiranju.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=280
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 21:11
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: sušeno cvijeće
Objavio: shasha
Tema: sušeno cvijeće
Datum objave: 03 Srpanj 2007 u 17:27
Sakupljate li kroz godinu cvijeće i sušite li ga za hladne zimske dane za aranžmane?
Ja preko ljeta sakupljam sve što mi može koristiti za aranžmane,pogotovo božićne i novogodišnje.
A vi??



Odgovori:
Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Srpanj 2007 u 08:05

Ovako, ja ne sakupljam jer nemam gdje uvjeta to pospremiti, tako da...

Ali, tko zna u budućnosti da neću i to raditi... Wink
Imam susjedu kod mame koja je išla da završi na Otvorenom učilištu za aranžera cvijeća, kad sam joj došla na tavan imala sam svašta vidjeti. Od sušenog šipka, pusti da ruže ostanu bez latica i onda sam šipak ubere i osuši, lavandu isto suši, razno bobičasto bilje.
Baš sam joj se slatko nasmijala kad mi je ispričala svoju dogodovštinu i reakciju na prolazu kraj jednog potoka-presušenog, naišla je na neku biljku sa bobicama, a tako dobro izgleda ovako osušena.
Možda jednom zgodom stavim i slikice tog tavana!!! Wink


Objavio: voki
Datum objave: 04 Srpanj 2007 u 09:19
Ipak sam više pristalica "živog" cveća, mada i suvo cveće odlično izgleda kada ga slože ruke znalaca.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: andrea01
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 11:18
Evo jedne predivne susjedine zbirke!!!
Svašta se tu može vidjeti, lavanda, kamilica, gospina trava, stolisnik, ruže, mak, pšenica, zob itd.itd.
Pogledajte!!!













Objavio: andrea01
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 11:21









A ovo je jedan od prošlogodišnjeg dijela asortimana!!! Wink




Objavio: shasha
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 11:28
Sa tom tvojom susjedom bi imala o čemu razgovarati.Ja isto kupim sve što mogu posušiti,na žalost nisam slikala svoje uratke(večinu sam podjelila) al budem ja vas time preko zime gnjavilasmiley173
za susjedu sve pohvalesmiley_83


Objavio: dina
Datum objave: 30 Srpanj 2007 u 18:59


Objavio: Dorotea
Datum objave: 29 Studeni 2007 u 21:49
uuuu koje zalihe pa gdje to sve proda?

-------------
http://venus.hooxs.com/portal.htm


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:02
Brišem dupliće


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:04
[QUOTE=FranjicaZG]Nekako mi je žao bacati stare ruže (bilo moje žute penjačice) bilo koje "dođu" u kuću. Lijepo ih osušim i onda im samo glavice pikam u jednu košaricu koju s remena na vrijeme obnovim novim bršljanom. Uglavnom, uvijek ima "friških" ruža pa i košarica izgleda lijepo (ako svi kažu)
AngryMa ispravljat ću dok ne uspijem, dosta mi je toga da sam glupava...


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:08
Baš sam bila skomirana kad sam vas davila tolikim duplićima! Tko se hoće mijenjati?smile96


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:09
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

[QUOTE=FranjicaZG]

Svako se ljeto sve teže rastajem s morem (možda mi sve teže pada da je još jedan godišnji završen) pa samu sebe utješim tako da se prošećem šumama Peroja (malo mjesto pored Pule) i napravim veeeliki buket. Tu ima svega: lovora, ružmarina, raznih grana crnogorice, raznih trava, šparoge, Ti me buketi utjehe prate do novog ljeta

Davnih, ružnih dana 91/92. moji dečki iz firme su mi nosili "trofeje" pa ih ja sad koristim u nove, miroljubive svrhe


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:17
ej. ljudi oprostite (ne mogu se sagnuti pa ni nemate klanjajućeg smajlića) vidim da sam vam zadala ponavljanje gradiva (koje vas možda uopće ne zanima) ali već sam rekla da sam bik po horoskopu i pa ne odustajem tako lako.
Naučila sam za danas stavljati slike (već ste skužili da brzo zaboravljam) ali ne znam kako se brišu poruke koje sam zeznula?
 


Objavio: Donata
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:25
Franjica sušeno cvijeće je smile94 a posebno mi se sviđa košara s  ružama smile141


Objavio: shasha
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 18:56
Franjica sve OK.Košara je i meni krasna.Tu ideju ću ti uzeti Franjica jer i ja imam dosta ruža pa ih sušim.Sad znam kako ih i posložiti


Objavio: proljeće
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 14:27
Evo još novih ideja,Franjica kopirat ću tvoju košaru, nadam se da se nećeš ljutiti!!!Thumbs%20Up


Objavio: dina
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 16:10


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 17:14
Dajte da vidim što ste napravile, možda me inspirira za neku promjenu


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 09:09
Ah pa čekaj malo, tek se ideja rodila!!!Tongue


Objavio: spring
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 08:16
Franjica jako zgodna ideja s košarom i ružama!!



Objavio: OTOK
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 10:30
Hortenzije se mogu jako lijepo osušiti, lijepe su i onako prirodne, a mogu se i obojiti, npr. zlatnim sprejem za novogodišnje aranžmane


Objavio: zvonkica
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 13:12
Ima nešto sušenog cvijeća i voća kod mene je uvijek nekakva simbioza i suživot:;
:




Objavio: shasha
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 17:51
Ovaj vjenčić na vratima je strašan,ovako"raščupan"smile94
Daj mi reci,šta ti je ono na prvoj slici sasvim lijevo,crveno ovalno??


Objavio: zvonkica
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 18:02
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ovaj vjenčić na vratima je strašan,ovako"raščupan"smile94
Daj mi reci,šta ti je ono na prvoj slici sasvim lijevo,crveno ovalno??

 To je mala kutijica u kojoj se drži sušeno cvijeće.Prozračna je da bi iz nje moglo mirisati to sušeno cvijeće u koje se obično doda malo eteričnog ulja!Tongue


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 18:18
Mislila sam da si ti to radila.Već sam smišljala kako to izvesti domaLOL


Objavio: zvonkica
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 18:25
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mislila sam da si ti to radila.Već sam smišljala kako to izvesti domaLOL

nisam , dobila sam na poklon ali imaš ih za kupiti u centrima! 


Objavio: Lantana
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 23:23
Baš lijepo Zvokice. Ja isto radim aranžmane od suhoh cvijeća i to stavim u apartmane da gosti ne moraju zalijevati, a ipak ima nešto u vazi, slikala sam samo par pa evo za ideju

Lavanda i pšenica


Sve iz vrta: smilje, luk, mjehurica, lavanda...


Jedna suha grana prekrivena lišajevima i šipci


Jedan stari okvir za slike, omoran bršljanom i dvije male lanterne



-------------
život je more


Objavio: zvonkica
Datum objave: 18 Siječanj 2009 u 13:00
Nikad  dosta ideja, jako lijepo i orStern%20Smileiginalno


Objavio: dada28
Datum objave: 26 Lipanj 2009 u 21:19
Lantana, sviđa mi se ovaj okvir. Zanima me da li znate kako osušiti hortenziju, a da dobro izgleda? Upravo sam pronašla neke stvari na netu, svakako ću pokušati. Ako vas zanima, nadam se da će ovi linkovi poslužiti

http://www.ehow.com/how_5458_dry-hydrangea-flowers.html

http://www.ehow.com/how_2364132_cut-drying-hydrangea.html

http://www.ehow.com/how_2072540_dry-hydrangea-blooms.html




-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Perla
Datum objave: 27 Lipanj 2009 u 15:56
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Lantana, sviđa mi se ovaj okvir. Zanima me da li znate kako osušiti hortenziju, a da dobro izgleda? Upravo sam pronašla neke stvari na netu, svakako ću pokušati. Ako vas zanima, nadam se da će ovi linkovi poslužiti

http://www.ehow.com/how_5458_dry-hydrangea-flowers.html

http://www.ehow.com/how_2364132_cut-drying-hydrangea.html

http://www.ehow.com/how_2072540_dry-hydrangea-blooms.html




Bok!
U ovo doba godine, pred ljeto odnosno ljeti, cvatovi hortenzije se neće dobro osušiti jer su puni vode.
Daklem, cvatovi hortenzije koji se dobro suše su oni poslijednji na grmu, krajem listopada. Ove upute vrijede ukoliko hortenzije namjeravaš sušiti na zraku, u tamnom prosoru, naopako okrenute.

Znam da postoje tehnike sušenja silica-gelom ili pak u microvalnoj pećnici, ali nisam probala, pa neću savjetovati.


Objavio: OTOK
Datum objave: 29 Lipanj 2009 u 08:16
Baš kao što kaže Perla - nemoj sad rezati hortenzije za sušenje, nego kad se već malo posuše na samom grmu.
Osim sušenja na zraku, okrenute naopako, ja sam probala i ovako -
odrezane cvjetove hortenzija staviti u vazu sa vodom i pustiti da voda ishlapi, a hortenzije se osuše. Na ovaj način hortenzije su mi imale ljepšu boju nego kad ih se suši na zraku.
Meni su zapravo najljepše kad ih se ostavi dugo tako suhe, pa na laticama ostane samo kao neka mrežica, kao paukova mreža.
 
Ako ne uspiješ da sušene hortenzije imaju lijepu boju, može ih se obojati sprejevima (potpuno ili samo malo poprskati).
 
Jedne sam godine sušenim hortenzijama ukrasila novogodišnju jelku, baš su bile lijepe te kugle.


Objavio: sun of eart
Datum objave: 22 Srpanj 2010 u 08:12
Imam jedan mali probl. imam jedno cvijeće već drugu god.ga sadim(poklon od moje mame) al neznam kako se zove! Može se sušiti i tako ostaje do iduće sadnje.Preljepo je.Nisko je a cvijet mu je potpuno identičan kao u crvene djeteline samo što je tamno ljubičaste boje. Koje je to cviječe?Stavila bih i sliku ,al za sad nema trenutno tehničkih mogučnosti,možda nađem negdje na netu sliku.
Znate li koje je to cvijeće?


Objavio: OTOK
Datum objave: 22 Srpanj 2010 u 08:32
Pogledaj pod gonfrena, možda je to


Objavio: sun of eart
Datum objave: 22 Srpanj 2010 u 09:28
E je ,to je to cvijeće .
http://img14.imageshack.us/i/gonfrena.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

Hvala na savjetu i novim info.Wink


Objavio: Pinus
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 17:23
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Sakupljate li kroz godinu cvijeće i sušite li ga za hladne zimske dane za aranžmane?
Ja preko ljeta sakupljam sve što mi može koristiti za aranžmane,pogotovo božićne i novogodišnje.

A vi??


Upravo tako. Pravo zadovoljstvo mi je skupljati suhu travu i cvijeće. Danas smo kćerka i ja napravili nekoliko aranžmana suhog cvijeća i tri http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=549&PN=39 - adventska vjenčića

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/suho_cvijece/18446.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/suho_cvijece/18447.aspx">


Objavio: Piaa
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 08:03
Okvir mi je prekrasan


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 01 Listopad 2012 u 21:17
Obozavam suvo cvijece. Ovih dana lakiram caure maka, triticala, psenice, razi, berem crvene lampioncice, sakupljam lijepo, veliko suvo lisce, trazim ukrasne tikve, klipove kukuruza...i pocinjem da pravim sebi aranzmane da me uveseljavaju kad dodje zima. Ovi aranzmani na slikama su od prosle godine.







Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 01 Listopad 2012 u 21:18
Novi aranzmani bi trebali biti ljepsi jer imam dosta materijala a i nabavila sam korpice od pruca, trske itd. Kada ih zavrsim, saljem slike.    


Objavio: Pinus
Datum objave: 01 Listopad 2012 u 21:40
Bravo Zo, majstorski ti to radiš. Krasni su ti aranžmani.


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 01 Listopad 2012 u 21:51
Sad pokusavam da osusim i ruze, citala sam na jednom kanadskom sajtu kako se to radi. Trebam da nabavim bornu kiselinu, a uz pomoc nje se moze osusiti skoro sve...samo nisam skontala koliko takvo cvijece moze da "opstane". Kao ostane kao prirodno pa vidjecu...Ako uspijem, javicu vam. Znam samo da suvo, jesenje lisce trajno ostane takvo ako se premaze sandolinom. Tim sandolinom sam premazala i caure maka, psenicu, raz i triticale. Em sto da lijepu boju, em biljke bivaju zasticene od moljaca, ne kupe prasinu i djeluju vrlo interesantno, pogotovo kada se naprimjer caure maka premazu sa vise boja sandolina. Jedina mana je sto se sporo susi...nekoliko dana...Vidjecete, slikacu odmah cim napravim aranzman.


Objavio: anabistrica
Datum objave: 01 Listopad 2012 u 23:20
Grančica lovorvišnje stavi su u glicerin pa nakon nekog vremena dobije lijepu smeđu boju, a listovi ostanu sjajni. Isto se tako može napraviti i s drugim lišćem koje je malo punije, odnosno "kožasto".

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 01 Listopad 2012 u 23:51
anabistrica...vidis nisam to znala. Radeci sa suvim cvijecem stekla sam dojam da je sve bolje necim zastititi, makar to bio i samo lak za kosu. Ipak je to prirodno, podlozno moljcima. Prosle godine meni su psenicu i raz pojeli moljci.


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 08 Listopad 2012 u 15:24


Evo jedan aranzman od caura maka i psenice.


Objavio: Pinus
Datum objave: 08 Listopad 2012 u 23:44
Krasni ti je aranžman, ljepši ne može biti !


Objavio: natalija
Datum objave: 09 Listopad 2012 u 06:27
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Sad pokusavam da osusim i ruze, citala sam na jednom kanadskom sajtu kako se to radi. Trebam da nabavim bornu kiselinu, a uz pomoc nje se moze osusiti skoro sve...samo nisam skontala koliko takvo cvijece moze da "opstane". Kao ostane kao prirodno pa vidjecu...Ako uspijem, javicu vam. Znam samo da suvo, jesenje lisce trajno ostane takvo ako se premaze sandolinom. Tim sandolinom sam premazala i caure maka, psenicu, raz i triticale. Em sto da lijepu boju, em biljke bivaju zasticene od moljaca, ne kupe prasinu i djeluju vrlo interesantno, pogotovo kada se naprimjer caure maka premazu sa vise boja sandolina. Jedina mana je sto se sporo susi...nekoliko dana...Vidjecete, slikacu odmah cim napravim aranzman.


jesi li vidjela metodu sušenja u pijesku?
http://ginaceramics.blogspot.com/2011/12/pomanders-and-much-more.html - http://ginaceramics.blogspot.com/2011/12/pomanders-and-much-more.html

aranžmani su ti prekrasni Clap





-------------


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 09 Listopad 2012 u 09:23
Ja susim ruze, ali tako da ih samo uberem kao pupoljak, malo rascvjetali i okrenem prema dolje i objesim u garazi. Boja bude malo tamnija, i uglavnom treba koristiti crvene ruze. A borax treba nabaviti u praskastom stanju, tada se biljka umoci i ostavi da se osusi u uspravnom polozaju, onakvom u kakvom ce biti u aranzmanima.


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 11 Listopad 2012 u 21:13


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 15 Listopad 2012 u 15:37
Natalija...sad sam pogedala metodu... djeluje dosta lako, pokusacu. Ja u pijesku susim kaktuse dok se ne ozile, cuvam cetke od lakiranja da se ne skore pa zasto se ne bi moglo i cvijece osusiti.


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 15 Listopad 2012 u 15:39



Objavio: anabistrica
Datum objave: 10 Siječanj 2013 u 22:05
Zo, zgodni su ti i ineteresantni aranžmani s makovima i pšenicom. Jesi li uspjela osušiti ruže pijeskom ili bornom kiselinom? Pokaži ako jesi, jako me zanima kako ispadnu.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Glikica
Datum objave: 09 Veljača 2013 u 23:50
Sušenje cvijeća,posebno ruža u pijesku mi je interesantno, samo mi se po slikama čini da to nije obični pijesak. Kao da ima nekeprimjese,kvarca ili nešto tako ?

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 13:11
Anabistrica...nisam jos pokusala susiti u pijesku. Ova psenica *uzimam Triticale, ona je mnogo ljepsa od obicne psenice)i caure maka sam lakirala sa nekoliko boja sandolina i lakom za camce pa sam dobila vise boja. A kada mi zatrebaju ruze napravim ih od kukuruzovine...nekako su mi ti aranzmani ljepsi, kada je sve u istom fazonu. Ruze susim okrenute prema dolje u garazi, i uspijem da dobijem lijepe cvjetove, narocito ako susim ove sad hibridne koje imaju veoma krupno cvijece, ali nekako mi se ruze sa psenicom i caurama maka ne uklapaju. Pokusacu i u pijesku.


Objavio: anabistrica
Datum objave: 11 Veljača 2013 u 21:42
Draga moja ZO, ti biraš koju ćeš pšenicu brati za sušenje, a tu kod mene je više uopće nema. Mojim se Zagorcima ne isplati sijati pšenicu, još samo rijetki siju ječam, a jedino kukuruza ima puno. Lani sam htjela nekoga moliti da si malo pšenice uberem za božićne aranžmane ali je nisam našla nigdje.
 


-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: natalija
Datum objave: 12 Veljača 2013 u 06:08
zelena oaza aranžmani su divni Clap

anabistrica,  što napraviš sa božićnom pšenicopm?
mislim na onu koja se sije za svetu luciju, da bi za božić bila zelena

ja je zadnjih par godina bacim svekinim kokama, ali prije bi je stavila u neki kutak gdje neće smetati (i gdje nema koka) pa bi lijepo narasla i kasnije samo pobereš klasje pa ga iskoristiš za ponovno sijanje ili suhe aranžmane


-------------


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 12 Veljača 2013 u 14:00
Anabistrica...i ja tesko dolazim i do maka, psenice, pa cak i slame, a kukuruz ove godine nisam uopste mogla nabaviti...i ovi sto su ga imali nisu mi mogli poslati klip da je zdrav. Ne mozes vjerovati, ali obidjem Vojvodinu i jedva sakupim malo materijala...Sad mi je rekla sestra poslati iz Kanade ukrasni kukuruz, ukrasne tikve, raznu vrstu psenice...to kod njih uzgajaju Indijanci...


Objavio: anabistrica
Datum objave: 17 Veljača 2013 u 19:51
Bože, na šta smo došli, da ne možemo ubrati pšenice ili kukuruza, ne mogu vjerovati. Natalija, nije loša ideja, mogla bi ja u djelić vrta posijati malo pšenice samo kad bi našla manju količinu od vreče.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: dadinica
Datum objave: 23 Veljača 2013 u 21:50
Ana, u dućanima zdrave hrane i za mokrobiotičare ima žitarica u pakovanju od 1kg.

-------------
Pozdravi iz Baranje!


Objavio: Lily89
Datum objave: 22 Siječanj 2014 u 15:10
Meni je ovo cvijeće definitivno najbolje za sušiti....ovo je ubrano prošlog ljeta a boje su mu još uvik divne Smile

[/URL]


Objavio: anabistrica
Datum objave: 22 Siječanj 2014 u 23:16
Hvala Dadinice, potražit ću. Lili, ovo je lijepo suho cvijeće, nikad mu ne znam naziv. Posijala sam i ja lani suho cvijeće i sad mi visi na gredi u radioni, nisam ga nigdje iskoristila. Nisam imala ideju.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: dadinica
Datum objave: 22 Siječanj 2014 u 23:23
To su štatice, ili slanutak.
Prekrasan je, boja mu ostaje godinama. Koristi se u svim mogućim aranžmanima sa suhim cvijećem, lijep je i u buketima od svježeg cvijeća (naravno i on svjež), znala sam ga imati svake godine.
Moja preporuka je gotov aranžman dobro naprskati lakom za kosu, i onda zaista traje.
Ja sam od njega radila i zidne i prozorske ukrase, sa dječicom na radionicama.
Najljepša kombinacija mi je bio sa slamnatim cvijećem, osušenim šlajerkom i pjetlovom krijestom.


-------------
Pozdravi iz Baranje!


Objavio: Lily89
Datum objave: 23 Siječanj 2014 u 14:47
Hvala dadinica nisam ni ja znala naziv a cijelo prošlo ljeto mi je cvjetao :) da može se stvarno iskombinirati svašta s njim, nisam ni ja imala ideje pa sam ga samo ovako nabacala u vazu ali na ljeto ću sigurno probati nešto od tvojih ideja :)



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk