Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Zagreb u slikama

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Moj grad u slikama
Opis foruma: Slike cvijeća, parkova i uređenih trgova u Vašem mjestu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=334
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 17:55
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Zagreb u slikama
Objavio: andrea01
Tema: Zagreb u slikama
Datum objave: 11 Srpanj 2007 u 21:27
Sve pohvale Osijeku i Varaždinu!!!

A evo mog priloga iz Zagreba! Potez od Glavnog kolodvora do Zrinjevca!!!

Uživajte!!!













Odgovori:
Objavio: andrea01
Datum objave: 11 Srpanj 2007 u 21:31
Naravno, nastavljam samo sa Zrinjevcem!!! Jedno od najdražih mjesta u gradu!!! Wink







Objavio: andrea01
Datum objave: 03 Listopad 2007 u 22:43


Evo jednog lijepog cvjetnog detalja iz naselja Gajnica - zapadni dio grada!


Objavio: andrea01
Datum objave: 03 Listopad 2007 u 22:56
Ne znam kako da nazovem slike, ali evo "Jesen u Gornjem gradu", naravno Zagreba!!!
Uživajte!!!
Početak šetnje od Mesničke ulice prema kuli Lotršćak koju nisam nažalost uslikala...



Labirint
























Danas završavam sa ovim lijepim pogledom na Katedralu sa Gradeca, a što tek slijedi smile89!!!
Naravno, u puno slika bilo je problema sa izborom (kao i kod aurore u šumi)  koji još nije završen samo da vas malo držim u daljnjoj neizvjestosti...
Znam da ćete osobno uživati i da ću vas podsjetiti na neki prijatam posjetu Zagrebu, na studenske dane i mnoge lijepe trenutke koji vas dijele sa ovim gradom!!! Wink


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Listopad 2007 u 22:42
Evo i nastavka!!! Tijek mog slikanja je od Gradeca ka Crkvi Sv. Marka preko lokacije Muzeja "Klovićevi dvori", Kamenita vrata, Radićeva ulica, Tkalča do Opatovine! Tamo je prestala funkcionirati baterija, pa... Cry
A i ovako ima puno slika, pa uživajte!!!
"Stari krovovi moga grada", čini mi se da postoji i neka šansona s tim naslovom!



Na Gradecu ispred Turističke gimnazije!

Ispred Muzeja "Klovićevi dvori"



Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Listopad 2007 u 22:50
Predivna breza ispred Pedagoške gimnazije - predškolsko obrazovanje, a i LAP je jako blizu!!! Wink

Uličica prema Gradskoj vjećnici

Crkva Sv. Marka

Gužva, kao i obično, u Kamenitim vratima

Pogled kroz rascvjetano podnožje konjanika na Kamenita vrata sa Radićeve ulice


Nema još puno slikica, ispražnjea baterija je učinila svoje!!! Wink


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Listopad 2007 u 23:08
Mlinske stube od Radićeve u Tkalčevićevu ulicu!

Tkalča, tako blizu, ali... daleko

Rascvjetani balkon u Tkalči, sa ptičicama, ako me oko sada vara?

Ulaz na Opatovinu, a pogled prema Tkalči!

Park na Opatovini! Sjetite se "Histriona" i "Gričke vještice"!!!


Mogli ste zamijetiti na mnogo zgrada skele, a to me posebno veseli.... i jedva čekam da mogu  uslikati "u novom izdanju"!!!
Nakon dosta godina opet je povijesna jezgra na redu, npr. silazeći od Crkve Sv. Marka mogla sam uslikati samo skele, Opatička ulica, samo zgrada Banski dvori su bez skela, a ostalo sve ima bar jednu etažu, ne na Kamenitim vratima već pored nje.... Čestitke za ove invensticije!!! smile55

Vjerujem, da ste shvatile što sam htjela reći!!!

A na ovim slikama zahvalite jednoj 13-godišnjoj Martini koja je sa tetom se uputila u ovu šetnju, ovo je bio jedan skroman rođendanski poklon!!!!
I jedva sam je nagovorila da joj poklonim balerinke!!! Wink




Objavio: andrea01
Datum objave: 19 Listopad 2007 u 19:26
Evo slika novo uređenog parka ove jeseni (mnogi će prepoznati mjesto jer je bilo katastrofalno!) kod križanja Dvorane "Vatroslava Lisinskog"!!!
vidi se Sveučilišna knjižnica

vidi se Hotel "Internacional"

uslikano baš sa autobusne stanice


Šteta što nemam starih slika da se vidi za usporedbu!!! Wink


Objavio: gogica
Datum objave: 17 Studeni 2007 u 16:37

Podsused - Sutinska Vrela - Medjunarodni turnir u judu.
Moš si mislit kaj sam puno vidla od turnira.
Skoro sam i borbu svog sina propustila  


No ovo je  bilo zanimljivije 

 
Počinje

Pozdrav Snijegu (moja mala snigoljupka )

Skupit ću te ja za grudu

Kako je samo sretna moja krezubica 

voala 

Jadmo malo cvijeće ajde doći će i proljeće  

Braci nismo ni rekli dok nije završio jer bi inače bilo :trk: iz dvorane.
On sada uživa 



Objavio: dina
Datum objave: 17 Studeni 2007 u 16:40
gogice

super slikice a maloj princezi

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: andrea01
Datum objave: 17 Studeni 2007 u 17:04
Još da si stigla se prošetati do Starog grada!!!smile187
Moj kvart djetinjstva je jako blizu, pa... sam uživala u slikicama!!!
A i moja curka još nije krezubica...
smile79 krezubici!!!


Objavio: gogica
Datum objave: 17 Studeni 2007 u 17:12
Hvala  curke smile79
Andrea nisam se makla od dvorane nije bilo vremena znaš kako je to na tim turnirima ali mala je uživala i tamo
Budem ja već posjetila i stari grad smile184


Objavio: Donata
Datum objave: 17 Studeni 2007 u 18:24
Prekrasne slikice....smile78 poseban pozdrav za malu snigoljupku...smile79 Za nas je snijeg još egzotika....kad se malo oslobodimo bure...možda negdje na snijeg i odemo....inspirirani tvojim sličicama...smile89smile55


Objavio: aurora2
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 07:16
 smile186   Bravo goge, eto konacno da i ti vidis malo sniga. Znam da nije to kao ovdje kod mene ali bice...zima tek stize.
Veliki pozdrav onoj lipoj curi sa prvih slika. smile79

-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 23:38
evo ja danas šetala Zagrebom i uslikah ovo



baš mi je ovo bilo cool! Approve


-------------



Objavio: andrea01
Datum objave: 13 Prosinac 2007 u 21:43
Evo nakon arwenove slikice kako na Trg bana Jelačića izgleda navečer!
Možda će biti malo mutne slike, ali ipak se vidi što je fotograf htio!!! Wink
Adventski vijenac ili Manduševac

Ukrašeni bor kraj samog bana Jelačića

Rasvjeta

Praška

Ilica

I one prve jaslice napravljene od XXX kockica (nisu lego)




Objavio: shasha
Datum objave: 13 Prosinac 2007 u 21:45
A svuda su bile reklame lega pa sam mislila da su od legasmile42
Krasno izgleda navečersmile147


Objavio: pomme dor
Datum objave: 13 Prosinac 2007 u 22:01
Oh bas vam hvala na ovih par slika Zagreba koji mi zna jako falitiBroken%20Heart. smile84smile43
Vidim nema jos snijega. 

-------------
Pomme
http://mes.pommes.free.fr - http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.


Objavio: andrea01
Datum objave: 13 Prosinac 2007 u 22:07
Originalno poslano od člana pomme dor pomme dor napisao:

Oh bas vam hvala na ovih par slika Zagreba koji mi zna jako falitiBroken%20Heart. smile84smile43
Vidim nema jos snijega. 


Ima, ima, ali gore na Sljemenu!!! Wink Sezona skijanja je počela!


Objavio: vepar
Datum objave: 29 Prosinac 2007 u 21:08
evo malo slikica sa mjesta malo iznad Zg.
http://imageshack.us">


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: vepar
Datum objave: 29 Prosinac 2007 u 21:12
..
http://imageshack.us">


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: gogica
Datum objave: 30 Prosinac 2007 u 05:40
divota prekrasna bjelina a praktički u Zagrebu smile94


Objavio: administrator
Datum objave: 02 Siječanj 2008 u 12:37
Predivne slike sljemena1!!!
 
Obožavam viditi drvece pod snjegom i injem!!!


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 22:04
Dobrodošli u Južni dio Zagreba, slikano u blizini Velesajma, rascvjetano križanje

Na križanju cvjetni detalj, maćuhice i jaglaci s narcisama, a u pozadini Avenue Mall



Zeleni balkoni...



I košnja je počela, jeli to zbog gosta ili... zbog potreba, znamo tko zna... vepar!!!! Wink

Vrtni centar "Zrinjevac" na Savskom mostu


Da Vas vidim, ekipo iz Zagreba!!!! Wink


Objavio: miha-m
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 22:47
Evo malo panoramskih slikica koje sam slikao prije mjesec i pol.

Pogled na istok, na raskrižje Vukovarske i Miramarske. U pozadini lijevo se vidi zgrada Bandićevog carstva, a desno koncertna dvorana Vatroslav Lisinski...


Sada pogled na zapad, niska zgrada je centrala RBA, u pozadini Cibonin toranj i malo lijevo zgrada T-com...


Jugozapad...prema Savskom mostu...


Malo izbliza...željeznički most kod savskog mosta, a još dalje, u izmaglici se vide dizalice i gradilište Arene za rukometno prvenstvo...


jug, vidi se dalekovidnica od HRT-a, a u pozadini Novi zagreb preko Save...


malo bliže... most Slobode (srednji most), u izmaglici preko Save, Središće, i neboderi u Sopotu...


katedrala i prigorska brda...


kula Lotršćak i maaalo iznad crkva Sv. Marka na Griču (Bush-ova promocija)...Tongue


... i na kraju JA, odnosno moja sjena...
 






-------------
...štihača je zakon...


Objavio: andrea01
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 22:52
smile120Miha nemam riječi...  Još malo pa si mi uslikal kumin prozor na 3 slici odozdo... smile96 smile96


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 23:24
Miha bravo, evo malo po malo cjeli nam je Zagreb prikazan. Slike su ti za 5.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 23:35
Mislila sam si da si specijalac pa si na dugo oružje nataknul fotić i s jednog mjesta (kaj je to zgrada Fine?) vlovil celi grad! Sva sreća da si slikal svoju sjenu pa se  buš prisetil zakaj je grad bil tak prazan i ne znam da ga buš imal priliku tak brzo uslikati praznih ulica.
Obožavam taj ludi grad, predivne su mi Andreine fotke, poznate sličice i noi pogledi.
Aurora - molim te vrati sličice da vidim ZG tvojim okicama.
Miha -  predivno, specijalno, posebno,  ne viđeno HVALA!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 23:37
Vepar - kaj su to sličice iz škole Žutog mačka, bili smo nekako u isto vrijeme na istom mjestu - baš je bilo lijepo. Obožavam snijeg - ali ne u mom gradu, samo na mom bregu smile96


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 23:45
Na zadapadnom ulazu u grad očekuju vas:



tulipani i narcise koje nisam uspjela uslikati!!! Wink



Objavio: andrea01
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 20:00
Evo malo slikica iz centra grada, uživajte!!!
Katedrala iz žablje perspektive



Zagrebačka vreva

A korak dalje... raskoš u boji - Zrinjevac




 

















I za kraj golubovi...



Objavio: andrea01
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 22:12
Kad se zaželite na Trgu boja, pogled na Dolac i prolaz do njega je više nego očaravajući! Pogledajte ukratko zašto!!! (Šteta što kišobrani nisu bili otvoreni) Wink









Drago mi je da su vam se svidjele slikice, a nadam se da vam se i ostatak slikica svidio!
 smile77


Objavio: Šeflera
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 22:15
I nek su baš kumi Bari napravili spomenik- zaslužile su ga!


Objavio: miha-m
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 08:52
Skoro sam morao zaleći, da bi ovo uslikao...






-------------
...štihača je zakon...


Objavio: lana_1
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 09:04
ja bi na dolac na kavicu pa da ponesem tih prekrasnih "suvenira", koji izbor cvijeća, u nas uopće cvijeća na tržnici nema


Objavio: vepar
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 18:42
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Vepar - kaj su to sličice iz škole Žutog mačka, bili smo nekako u isto vrijeme na istom mjestu - baš je bilo lijepo. Obožavam snijeg - ali ne u mom gradu, samo na mom bregu smile96
je Franjica ,jesu slikikice nekih mačaka,sad jesu li bile žute,ne bih znao ,sjećam se samo da je kuhano vino bilo superLOL


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 19:41
Evo malo prigodnog: Tjelovska procesija oko nove crkve na Jordanovcu
Veseli me što se poštovala postojeća arhitektura Isusovačkog sveučilišta
 i što je nova crkva izvana uklopljena tako da je više i ne osjećamo kao novu jer smo bili u tom kvartu prije crkve a u ovoj povorci je 5. generacija moje obitelji sa tog prostora.
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 19:47
Pa sad još malo nepoznatih a meni tako dragih kućica i krovova
 
 
stisnuto staro Trnje između blokova novih zgrada malo po malo gubi bitku opstanka.
 
a "čišćenje počinje od pruge (preko purge je Botanički vrt i stara Sveučilišna biblioteka)
preostao je još tu i tamo koji "otočić" starih dvorišća
 
Svjesna sam nužnosti promjena u najužem dijelu grada, ali... treba ipak struku pitati gdje i kako a ne da kasnije plavim "zastorima" sakrivamo bazene koje nismo planirali graditi a ljude jednostavno izbacimo iz njihovih srušenih domova.
 


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 19:58
Zašto nostalgija - pokazala si nam jedno lijepo lice Zagreba, pa naravno da je ponekad i tužno to što se događa, ali kako mi ne možemo promijeniti ama baš ništa, okrenuli smo se našem cvijeću, putem kojeg priroda pokazuje svojua naljepšu stranu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 20:39
Te stare kućice, danas potleušice su znak jednog vremena, jedne prestrašne nebrige ali i nemogućnosti da se nešto uredi ali svaka od njih ima dušu daleko veću od ovih novih staklenih zdanja što niču na njihovom mjestu.


Objavio: andrea01
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 21:29
Franjice, fantastični prikaz starih krovova Zagreba!!! smile141
A evo u par idućih slika koje smo mi napravili u današnjem slučajnom odlasku u Zagrebu!!!

Posebno po želji jedne forumašice za početak: ispunjenje želje tj. pogled na pravni fakultet







Objavio: andrea01
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 21:35
A sad mogu dalje!!! Wink

Na našem putu naišli smo na punnooo kipova.... konjanika koji se bore sa zmajevima i zmijama.... i sad nam je poznatija "Družba braće zmaja" Wink

Ovaj stoji na zmiji

Jedna od mnogih fontana

A naišli smo i na poznata imena Wink LOL



I naravno, dobro poznati detalj ispred HNK u Zagrebu






Objavio: andrea01
Datum objave: 23 Svibanj 2008 u 22:06
Za početak rascvjetana okolica HNK-a





Cvjetni trg

Odmor na Trgu bana Jelačića

Dolazak do Kamenitih vrata

Unutrašnjost kapelice Majke Božje od Kamenitih vrata!!!!
"Slika se časti još od starih vremena, a osobito je poznata od http://sh.wikipedia.org/w/index.php?title=1731&action=edit&redlink=1 - 1731 . kada je Zagreb poharan požarom. Navodi se da je ova slika Majke Božje, koja je prije stajala iznad gradskih vrata, nađena čitava i neoštećena usred vatre i pepela – samo okvir je izgorio. Iste je godine, slika postavljena u barokni oltar u udubljenju prolaza Kamenitih vrata."

Naravno da smo navratili i do crkve Sv. Marka, pogledati mjesto gdje nam je Matija Gubec zginul, a oduševila nas je i ukrašena ulična rasvjeta!!!



Došli smo i do Muzeja grada Zagreba, ali prekasno smo stigli, pa za koji drugi put odložili posjet. Pa, Dubrovkinim stubama se spustili na Tuškanac.

Stara dvorišta gledana sa Tuškanca prema Gornjem gradu

I nakon slikanja Charlia Chaplina kraj Kina Tuškanac, uvidjeli smo stepenice i morali otkriti kuda one vode...

I dočekalo nas parkić sa visokim drvećem. Naravno da mama nije znala odgovor "Koliko je staro?" LOL

...i procvalo grmlje...


Ali, gdje je ta Ilica? Uh, sve nekako nas ptičji pjev pratio, nigdje tramvaja, semafora i pokazatelja urbane sredine... Spustili smo se na Britanski trg do Ilice... Kad sam spomenula "Djeco, vidite još jedan tajni prolaz sa stepenicama!!! Ne, mama, nećemo ovog puta ići gledati kuda vode!!!" LOL
Srećom da je na putu bilo puno ljuljački, tobogana, pa nam je bilo to najveće iznenađenje!!! Clap


Objavio: rijeka53
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 08:40
....bez rijeci i za slike i za tekst, a da znas da sam se jako jako iznenadila skulpturama as ih mi u Rijeci imamo jako malo....mmmmmmmmmm moram ja to malo istraziti i poslikati da vidim koliko ih stvarno ima, fala fala falaWink


Objavio: dugokosa
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 08:46
joj sve manje šećem Zagrebom, iznenadim se kad mi neko ovak nekaj pokaže, samo jurim autom i ne gledam niš

-------------
sutra je novi dan


Objavio: andrea01
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 08:49
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

joj sve manje šećem Zagrebom, iznenadim se kad mi neko ovak nekaj pokaže, samo jurim autom i ne gledam niš

Poznata mi je ta priča i skoro svima je tako, ali moja dječica su je odlučila promjeniti (u mom slučaju)!!! Clap
Niti ja nisam ohohoho godina kročila nogom gdje sam jučer bila, tako da je jako lijepo sjetiti se tih stazica, puteva...


Objavio: dugokosa
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 08:56
kad sam ih vidjela sjetila sam se škole-markiranja ,Lapidarija....šetnjica,....

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Šeflera
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 09:17
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

kad sam ih vidjela sjetila sam se škole-markiranja ,Lapidarija....šetnjica,....


Potpisujem!
A koliko još skrivenih kutaka ima Zagreb! Morat ću se zbilja prisjetiti! S fotićem!!! Pa da Vam ispričam priče koje je moja prabaka meni pričala o mom gradu. O Zagrebu nekad kad su frajle šetale Zrinjevcem sa šešoarima i pratnjom i kad se u Samobor išlo za vikende, a Opatija bajna je bila za gospodu. I dok su trešnjevački selaki obrađivali polja u Voltinom i uzgajali svinje i kokice, a konj Miško je vozil pradedu na sejem.

I bilo je lepo, i bilo je lepo, i bilo je lepo skup bili sme tu
Zagreb u meni i ja ž njim u njemu
i bilo je lepo i navek nam bu!

Mam mi suza stigla!
Hug


Objavio: xenia64
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 12:32
Andrea hvala ti što si me podsjetila na jednu neobuzdanu mladost.Može još koja slikica sa Gornjeg grada, možda Zvjezdarnica?


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 22:21
Andrea, fantastičan produžetak Franjicinje reportaže, jako lijepo si nam to pokazala.
Rijeka kaže da mi u Rijeci nemamo baš nekih skulptura, što je istina, ali imam u pripremi prekrasnih ukrasa-kipova po starim riječkim zgradama, pa ću čim kompletiram i to staviti, a možda vi možete zagrebačke - ti me kipovi stvarno fasciniraju - kako se nekad gradilo.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 24 Svibanj 2008 u 22:26
OK! Baš smo jučer komentirali "Pa, kako su ove vijence iznad prozora napravili?" Dobra ideja Triša!!! Wink


Objavio: Šeflera
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 09:31
Po domaći Sljeme!
Na Sljemenu je stari grad Medvedgrad koji je jako ljepo obnovljen. Ima tu i priča o crnoj kraljici, ali moram priznati da se više ne sjećam kako je išla.
Znam da su stari Purgeri govorili kak do Medvedgrada vode tuneli iz grada. UUUUUU Mašta proradi!





Malo modernizma - i tzv. vječni plamen na oltaru domovine




kojeg BTW plaćaju domaći (mislim na plin)

Pogled puca na beli Zagreb grad




A iza nas se valjaju




Evo pravog čuvara
























Još jedan dan je prošao i već malo umorni od šetnje i dojmova pićimo na provjerenu pizzu u provjerenu domaću pizzeriju, tam pri nami v Jasku!




Objavio: rijeka53
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 09:53
...bas su ga lijepo sredili i iznenadilo me koliko puno kamika ima kao da je delano pul nas va Primorju,


Objavio: xenia64
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 14:38
Predivno, ja sam tamo bila kad su ga tek počeli obnavljati.


Objavio: SilveK
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 16:28
Tu još nisam bila, sad razmišljam da definitivno i to moram posjetiti. Super slike


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 17:22
Kao i uvijek prekrasan motiv na fenomenalnim fotkma.
Zaranjeno komentiranje plaćanja plina, to je sitnica ali Medvedgrad je po noći rasvjetljen, nemam pojma koliko snažnim reflektorima - uglavnom vidi se vjeujem s Marsa (ta količina  struje mogla bi se daleko korisnije upotrijebiti i zato sam jako ljuta kad se sjetim da to moram i ja platiti). Sviđaju i se objekti oko kojih ili kojima se prilazi i jasno mi je da su osvjetljeni. Nije mi jasno kome se osvjetljava Medvedgrad, priča da Oltar domovine mora biti osvjetljen  vjerojatno je jako interesantna korisnicima javnih kuhinja, sakupljačima boca po kontejnerima...


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 17:57
Lijep je prelijep taj naš grad, samo treba dobro zaviriti i sad sam shvatila ili djecu voditi sa sobom pa onda oni otkriju svašta a ako ih baš ne možeš uloviti i privolitit na tu avanturu - fotkati  kao turist ili fotkati za prikazivanje drugima... onda je to posve novi doživljaj grada, volim ga već pola stoljeća ali još uvijek ne poznajem dovoljno (šapni mi da nitko ne čuje gdje je sada ona prelijepa fontana sa ženom koja se pere?
Čarlija sam zadnji puta vidjela pred Kinotekom (ima li uopće više Kinoteke)????


Objavio: TILjO
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 18:58
Volim ovakve stvari...

Dašak starih vremena... Predivno!

Slike su odlične!

-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 19:38



Na drugoj stranici prva slika sa lampom mi se jako, jako sviđa...
Savršeno nešto!

-------------


Objavio: miha-m
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 20:25
Kada smo ostali bez prvog prezidentea RH, sve je stalo. Daljnje uređenje je obustavljeno i sve je polako počelo ponovno propadati. Na svakom koraku stoji natpis na kojem je upozorenje od pada kamenja sa zidova. Sva vrata u toranj i ostala mjesta su zaključana i nedostupna. Nema nikoga da barem malo namjernicima objasni, odnosno ispriča koju pričicu o Medvedgradu. Ima samo nekolicina zaštitara koji jurcaju sa autima po šetnici, i neki mali restorančić sa visokim cijenama. Jedino što mi je bilo prekrasno, je pogled na Zagreb. 

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: Mikica
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 20:31
Šteta da je tako.Bila sam tamo sa cijelom familijom još prije desetak godina, da pokažemo maloj cijeli Zgb.Bilo je lijepo.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 00:05
Prije Flore malo sam saplazila po centru i za moj objektiv je zapelo svega pomalo
 
uvijek cudni i posebni za nas sa mora; tramvaj
 
 cipkasta Katedrala
 
hlad, tama i mir svake crkve ima poseban car pogotovo kada je vani preko 30 stupnjeva
 
 
staro pismo
 
 
i stara ura
 
 
dusa svakog grada; placa i narodne nosnje
 
stara spina
 
 
i stara frajlica anci dvije
 
 
 
 
p.s. ako netko zna brzi nacin postanja slika neka malo objasni, ovo preko fotobucketa tripotri je vjecnost, hvala.
 
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 21:05
Moram priznati da su Zagorka i Rijeka fenomenalne a i odmah pitati gdje je ta stara pipa, nisam je do sada nikada vidjela. UPS!
 
Čekajući gradski vlak (nimalo sporiji od tramvaja) dijete je odraslo i ostavilo na stanici u Vrapču svog ljubimca koji sada  bespomoćno tuče glavom....


Objavio: proljeće
Datum objave: 05 Lipanj 2008 u 12:30
Baš mi je bilo ugodno, prošetati se malo Zagrebom!!!
I ja znam često sa svojim sinom otići do gornjeg grada, on mi je poseban i puno ljepši nego strogi centar!!!
 
Hvala vam na tome!


Objavio: proljeće
Datum objave: 05 Lipanj 2008 u 13:18
Hvala za slike Metropole ali iz drugog kuta!
 
Hvala za slike Medvedgrada!
Clap


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 07 Lipanj 2008 u 22:22
Ne znam je li ljepše otkrivati grad djeci ili prošetati s nekim i gledati ga tuđim očima. Jedna ugodna šetnja Tkalčom sa Manči:
Otvorenih prozora i otvorenog srca dočekujemo sve koji dobronamjerno dolaze u grad.
 
Prozori su nam bili vrlo interesantni, pa tako i ovaj jedne vrlo stare gospođe koja nam je kroz zelenilo objasnila da je ovo najviše avokado a ima i paradajza (onog starinskog, klasičnog vrtnog, ma ima svega...)
 
Stari ganjak - uređen i okićen
 
Trenutak bez kiše otkriva nam predivno obnovljen toranj Crkve Svete Marije na Dolcu
 
 
Nismo stigle uživati dugo u šetnji jer se spustila kiša i sretne smo se smjestile na jednom dugom razgovoru. Razgovarale kao dugogodišnje znanice i nadam se da je i Manči bilo jednako ugodno kao i meni.
Na odlasku (jasno da je kiša i dalje padala) shvatile da smo sjedile ispod prozora u kojem je smještena Gospa koja je i jednoj i drugoj velika uzdanica i pomoć!
 
 


Objavio: Mikica
Datum objave: 07 Lipanj 2008 u 23:21
Baš lijepa reportažica.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 08 Lipanj 2008 u 08:01
Da nastavim Kalcicevom as san ja rasla sa Dragom i kad ren va  bilo ki grad instiktivno moj objektiv sara po krovicima, prozorima......
 

Pod Učkun – Drago Gervais

Pod Učkun kućice
bele,
miće, kot suzice 
vele.

Beli zidići, črjeni krovići
na keh vrapčići 
kantaju,
mići dolčići, još manje lešice
na keh ženice
kopaju.

 
Cestice bele, tanki putići
po keh se vozići pejaju,
i jedna mića, uska rečica,
pul ke se dečica
igraju.

Na sunce se kućice
griju,
na turne urice
biju.

 
 
 
 
">
 
 
 
 
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 08 Lipanj 2008 u 10:12
Hvala, ovo je stranica za sjećanje na kišnu kafu u Tkalčićevoj,  ulici koja kao da je u  nekom drugom vremenu , pa nam dočara malo bajke  i donese  malo   nestvarnosti  u  naš  svakodnevno OZBILJAN život......Tongue


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 08 Lipanj 2008 u 16:46
Što ćeš Manči, imale smo peh pa nismo stigle sve ni vidjeti od kiše, mislim da nam je Rijeka odnesla sunce u dijasporu!


Objavio: gogica
Datum objave: 08 Lipanj 2008 u 17:03
PredivnoThumbs%20Up
 
Uvijek kad gledam fotke moga predivnog rodnog grada sram me što sve druge fotkam a njega se ne sjetim nikada Embarrassed
 
Moram jednom na izlet i po njemuSmile


Objavio: andrea01
Datum objave: 28 Lipanj 2008 u 17:06
Nešto što se mom oku dopaloLOL
Ovu ulicu bi trebalo preimenovati u Ulicu ljetnog jorgovanaWink

Gigantska tekoma sjetila me na priču "Začarani grah"LOL




Objavio: Triša
Datum objave: 28 Lipanj 2008 u 18:57
Andrea prekrasno, ova zadnja slika je mrak, tako nešto predivno .

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 14 Studeni 2008 u 20:57
Pa čisto smo zaboravili stavljati fotkice metropole naše (bez obzira što je voih dana najveća potražnja za pancirkama), uvijek pronađem nešto što mi uljepša dan, pa da podijelimo
 
 
Nisam jutros mogla vjerovati svojim očima, japanske jabuke velike kao grejpovi, kaže gazdarica kako još nisu zrele, trebaju postati crvene....
 
Fotkano danas - 14.11.2008. godine ... ima toga još ali jurim na vlak


Objavio: Lantana
Datum objave: 14 Studeni 2008 u 21:19
Hvala vam što ste nas prošetali ljepšom stranom naše metropole.

-------------
život je more


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Studeni 2008 u 21:59
Franjice, pa bilo je i vrijeme da se malo prošetamo Zagrebom. S pancirkama ili bez njih grad je prekrasan, a tvoji detalji medeni.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 21:43
 
Samo u prolazu, na brzinu iz auta fotkano, čista naiva, ma baš mi je krasan ovaj pogled na voljeni mi grad (Peščenica)


Objavio: zvrk
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 22:20
Nisam vec skoro bila dvije godine u Zagrebu .
Uzivala sam u ovim slikama mog rodnog gradasmile76.


Objavio: Mikica
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 23:33

Pa ti si Franjice prava umjetnica.Jako lijepe fotkice i motivi.Super!



Objavio: Triša
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 09:29
Franjice prekrasno, a niti 2800 postova nije za odbaciti.smile79

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Branka
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 19:23
bravo franjice , evo mene za dva dana tamo da se podsjetim na sve te ljepote , zagreb je grad moje mladosti, žao mi je što to nije i sad 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 20:23
Ne kužim za čim žališ, za mladošću ili za Zagrebom, pa ponašaš se kao dijete na romobilu a Zagreb ionako nije više što je bio..


Objavio: Božikovine
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 07:30
... ni mi nismo što smo bili!

-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 15:36
Evo, pa vjerujte ako hoćete a ako nećete ne morate, no i ovo je Zagreb i zna biti čaroban, prekrasan kao iz bajke. Fotkano danas oko podne (magluština iznad grada grozna) 1 kilometar od stadina Dinamo u Barutanskom jarku, izgleda ovako:
 
 
a da ipak povjerujete, u kutu se vidi bljuzga, kaljuža i tipični bljakastno smeđi snijeg u bijelom Zagrebu


Objavio: rijeka53
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 16:20
......mmmmmmmmm ma djeluje bajkasto, carobno sve posipano njeznim bijelim snijegom Approve

-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: Božikovine
Datum objave: 18 Veljača 2009 u 19:52
Malo mostogradnje ...



-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 18 Veljača 2009 u 19:54
Ne dimi se iz dimnjaka, opet nema grijanja.



-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 10:20
Opet je počeo dimiti! Ja sam najčešće s druge strane Save i jedino mi se sviđa noćni dojam tog dimnjaka! Puno lampi ima, pa baš "blešči"!!! Big%20smile


Objavio: gogica
Datum objave: 04 Travanj 2009 u 20:30
Evo malo današnjih Zagrebačkih
 
 
 
 
 
 
za razliku od Kupe Sava je u koritu
 
 


Objavio: andrea01
Datum objave: 10 Travanj 2009 u 14:20
Pozdrav iz rascvjetanog Zagreba!!!

Slike govore više... Big%20smile















Sve slikano u uskoj blizini poglavarstva! Dobro kaj nisam uslikala gradonačelnika! LOL


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Travanj 2009 u 15:28
Stvarno je rascvjetan - prekrasno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Magister vitae
Datum objave: 10 Travanj 2009 u 15:48
Jeste vidjeli one tulipane po zagrebackoj aveniji-e pa tam sam vidio nes sto samo u hrvatskoj ima-lik stane s autom nasred ceste izade nabere si naramak tih tulipana i polako ude u auto i odveze seThumbs%20Down.Angry. Ljudi iz zrinjevca se muce to saditi a on tako (najzalosnije je sto ima vise takvih majmuna)


Objavio: Božikovine
Datum objave: 11 Travanj 2009 u 07:24
Nekoliko detalja iz metropole ...













-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 11 Travanj 2009 u 07:29
... još malo detalja ...









-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 22:57
Evo i ja se skitala danas po Zagrebu i moje oko zabilježilo ovo:


















i jedna nedoljiva glicinija na Kaptolu! Big%20smile



Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 20:40
Baš ga volim, baš ga volim , baš volim taj moj grad pa i sve dojdeke i dotepence koji ga vole - volim i ja...
Samo ljubav može natjerati ovu smokvicu da ovako rodi i uljepšava moju ulicu
 
pogled malo po Trgu Ante Starčevića (prošli tjedan)
 
 
Pa onda danas po Jelačić placu... nešto staro, staro, nostalgično
 
evo i ponešto suvremeno
dobro, nešto uvijek interesantno, dugo smo imali smo jednog
 a ovih dana je osvanula i Sfingica
Da, baš volim ovaj moj dragi grad, uživala sam danas u zvukovima stranih jezika koji su odzvanjali Jelačić placom a po Kaptolu se nije moglo proći od stranih autobusa i turista, predivno predvođenih vodičima koji su imali kao znak prepoznavanja šestinske kišobrane!
 
 
 
 


Objavio: Šeflera
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 21:24
Moram se odgegati jedan dan! Baš me malo nostalgija puca!



-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Lantana
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 21:37
Baš si nas lijepo prošetala Zagrebom, hvala ti lijepa.

-------------
život je more


Objavio: zvrk
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 22:41
DivnoHeart!


Objavio: andrea01
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 22:06
Slike će govoriti više od riječi... Big%20smile

Maksimir












Ribnjak










Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk