Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Asparagus - Ukrasne šparoga

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne lisno dekorativne biljke
Opis foruma: Sve vezan za Vaše sobno cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=380
Datum ispisa: 07 Svibanj 2024 u 13:10
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Asparagus - Ukrasne šparoga
Objavio: voki
Tema: Asparagus - Ukrasne šparoga
Datum objave: 08 Rujan 2007 u 11:46
 
Asparagusi ili ukrasne šparoge postale su vrlo tražene sobne biljke, koje liče na paprat (pogotovo asparagus plumosus (sinonim A. setaceus)koga ja zovem šumica.
Onaj obični asparagus(kao na prvoj slici) je najrašireniji i on ima puzajuće izboje na kojima se formiraju mali cvetovi i crvene bobice. Njega nazivaju i smaragdna paprat. Asparagus mayeri ili šparoga perjanica ima guste listove na izbojima koji su uspravni i liče na četke za flaše.
 
Asparagus falcatus ima velike srpaste listove i trnovite stabljike, on može da poraste do visine od 1 m. Asparagus asparagoides ima pljosnate listove i teže ga je uzgojiti. Šparoge ne trebaju vlažan zrak i jednostavno se razmnožavaju semenom u proleće ili deljenjem u bilo koje doba godine. Jedino ih zimi treba povremeno orositi ako su u prostoriji sa centralnim grejanjem gde je zrak veoma suv.
 
Prilagođavaju se različitim osvetljenjima od jako svetlih do polusenovitih mesta. Temperatura zimi umerena, pretopla prostorija može dovesti do odbacivanja listova. A. plumosus zimi traži temperaturu 8-10 stepeni. Treba ih redovno zalivati da se supstrat u saksiji ne isuši, zimi smanjiti zalivanje. Ja svoje zalivam tako da im u podložak saksije sipam vodu, a nekada i od gore.
 
U toku zime može doći do truljenja korena usled preobilnog zalivanja ili im mogu listovi žutiti i opadati ako je pretoplo ili ako nemaju dovoljno svetla. Ja pred proleće A. densiflorus ošišam do zemlje i on brzo istera nove izboje. Leti se mogu javiti ožegotine i uvenuće vrhova od prejakog sunca
 
 

Evo novi stanovnik kod mene, Asparagus falcatus



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 08 Rujan 2007 u 21:50
eee taj ima trnje jel Voki.Imam ga i ja,predivan je(ajme pa njega nisam uslikalasmile42
)Ja ne znam baš ništa o njemu a imam ga 3-4 godine.Znam da nije nimalo zahtjevan i da mu jadniku preko zime svo lišće otpadne al zato je predivan preko ljeta kad je vani.Znaš li ti išta više Voki?
smile79za tvog novog člana
 


Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Listopad 2007 u 22:05
Pa nisam ni ja svog uslikala, jooooj, a baš sam mislila da vam više nemam ništa za pokazati. smile56

-------------


Objavio: voki
Datum objave: 18 Listopad 2007 u 07:22
Teak, uvek nešto ima... ko bi se svega setio da slika kada smo zatrpani sa biljkama.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: TeaK
Datum objave: 18 Listopad 2007 u 20:23
Evo MM se potrudio


uz dodatak pelargonija, ali već sam sve zazimila na police pa mi ljeno skidati.


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 09:36
i ja uslikala svoj jedan.Nisam ni znala da je i to asparagus


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 09:38
poprilično je širok pa sam ga vezati morala jer se svuda razbaca a nemam toliko mjesta.Ok,znam treba mu zemlja ali nikako da stignem sve.Obećavam da ću mu ovaj tjedan dati "papati".Ajme koliko te biljke preko ljeta pojedu zemlje!!!!


Objavio: alkemicar
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 19:42
WOW
 ja sam je za vikend od mame uzela pa je još malecka
ali predivna je


Objavio: voki
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 15:49
Moj novi Asparagus plumosus.


-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: oceana
Datum objave: 22 Studeni 2007 u 13:53
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Moj novi Asparagus plumosus.


smile71


-------------
Položaj:puno sunčevog http://www.flickr.com/photos/50739724@N02/ - svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog - http://www.wanderingsoflight.net/blog


Objavio: shasha
Datum objave: 23 Studeni 2007 u 12:30
smile55krasan je,no...Ove tanke grančice ..to je sad naraslo,jel?Meni su isto(kad sam je držala tako preko zime,zelenu) niknule te grane,ko špage.Od njih mi nikada ništa nije bilo pa sam ih morala rezati.Kilave su.Sad,preko zime,porežem asparagus do korjena i ostavim ga na hladnom.U proljeće(ili kad jače zatopli) brzo potjera.


Objavio: tibor
Datum objave: 23 Studeni 2007 u 12:44
Da u pravu si...
sad je jos nov..pa ga drzimo tako..
A na isti nacin ga uzgajam kao i ti..
porezem i preko zime u podrum..
 
ove tanke samo kilave..
 
ok,zasad je to super,ali kad malo vise krene,cvaknuti cu..


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 19:16
Evo meni drage , na prvi pogled tak nježne biljčice
Lani sam ga kupila za 6 kuna u konzumu na akciji- spasimo biljkice koje venu!
Zimu je proveo na sunčanom prozoru, u proljeće je dobio novu zemlju i  istjeran je na zrak da još više naraste!
Ide mu! Dobro je shvatio poantu!



Objavio: frida
Datum objave: 03 Travanj 2009 u 02:08
 Nisam vidjela temu s ovim cvijetom pa molim da admim popravi ( premjesti) ako vec negdje postoji...
Dakle asparagus

Nije težak za uzgoj u prostoru gdje je vlažan zrak. U centralnom baš i ne uživa previše, ali mu želju za vlagom možete nadomjestiti redovnitim prskanjem i stavljanjem kamenčića u podložak. Ljeti ga zaljevajte otprilike svaki treći dan, dok zimi, ako vam temperatura u prostoriji gdje ga držite nisu baš visoke tek jednom tjedno. Stavite ga na polusjenovito ili svijetlo mjesto, ali ne na direktno sunce. u viseću košaru ili na neki stalak. Tokom ljeta slobodno ga držite vani.Prihranite ga jednom mjesečno vodom u koju ste dodali gnojivo za lisnato (zeleno) sobno bilje.

*preuzeto s neta, kao i slika



     i ovaj cvijet bih rado udomila ako tko ima za rasaditi ( bas sam skromna u zadnje vrijme Embarrassed)

 


-------------


Objavio: frida
Datum objave: 03 Travanj 2009 u 02:12
..i još nešto ( također s neta)
Presadite ga tek kad mu korijenčići počnu izvirivati iz vaze. On ustvari ima male bijele gomoljiće i kako raste biljka tako se i oni razvijaju i debljaju. Vole biti skučeni, tako da ga nikada nemojte presaditi u preveliku vazu.

Razmnožiti se može dijeljenjem korijenja ili sjemenom. Sjeme su one kuglice koje se pojave na izbojima nakon sitnih bijelih cvjetova. Morate sačekati dok pocrvene i onako malo se smežuraju, jer samo iz takvih će proklijati nova mladica i to nakon dobrih 3-4 mjeseca. Nemam pojma zašto im toliko vremena treba da proklijaju, ali tako je.

U prodaji se najčešće nalazi Asparagus plumosus (to je onaj sa sitnim nježnim, mekanim listićima, nježnim kao paperje) i Asparagus sprengeri kojeg češće nalazimo i puno je lakši za uzgoj. Obje vrste dekoracija su u raznim buketima.


-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 03 Travanj 2009 u 07:45
Ovo je moj asparagus, bacio je ovih dana puno šparogica. Držim ga u kući samo kad je baš jako hladno, inače je vani u hladovini
 


Objavio: lana2
Datum objave: 03 Travanj 2009 u 07:48
otok super je tako lijepo razvijena biljka. Blago vama s toplom klimom, nije kao kod nas na kontinentu. U proljeće i ljeto se zaneseš nabavljajući cvećke, a pred zimu poćnu glavobolje kamo to sve skloniti unutra


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 23:12
ja sam iznesla asparagus van malo prerano bojim se da se je smrznuo ili osušio jer su mu otpali svi listići a ne vidim da išta tjera novo


Objavio: Lora
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 23:17
M ary strpi se možda ipak potjera. Moj je bio cijelu zimu vani i već sam ga otpisala. Sada baca nove izdanke.....

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Lantana
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 23:24
To je jako žilava biljka, ona uz korjenje ima neke kao gomiljčiće i kad izgleda da se posušila, potjera nove izdanke. Ja moju isto držim vani cijelu godinu, samo je ljepša, ako je u hladu, a ne na direktnom suncu.

-------------
život je more


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 07:40
mari i ja bi ti savjetovala da pričekaš

moja je bila ogromna i prošlu zimu je otala vani - do proljeća je izgubila sve listiće i ostala ogoljena - baš je tužno izgledala, mialila sam da joj je naškodila hladnoća i bura
skratila sam joj grane i ostavila je, dosta kasno je počela puštati nove grančice - tek tamo na ljeto, ali ipak je počela i sad je opet lijepa


Objavio: Lora
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 23:17
Mari, ovo je moj asparagus lani. Uvijek je prezimljavao vani, nikad u kući
 
Ova ga je zima pojela, porezala sam sve suhe grančice i sad baca nove izdanke
 
 


-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: zdenifisch
Datum objave: 15 Travanj 2011 u 13:20
Bok, ja sam nova ovdje na forumu. Mene zanima koliko treba da ta šparoga nikne kad se je posija u kojim uvjetima bi je trebalo držati. Meni nije ništa niklo već tjedan i pol al ja je još uvijek držim u nadi da će niknut.. evo molila bih sve savjete i iskustva :)


Objavio: panda
Datum objave: 15 Travanj 2011 u 14:07
Zdenifich moze ti proc i do 3 mj do nicanja asparagusa


Objavio: zdenifisch
Datum objave: 18 Travanj 2011 u 15:14
ok, hvala. Sad bar znam koliko još trebam čekati. Ja sam več mislila da nema nade za nih :)


Objavio: Belina
Datum objave: 18 Travanj 2011 u 15:21
lijepi primerci asparagusa,
vole puno vode,sunca i ljubavi.
Slikati ću svoje pa ih pokazati,stari (25 GOD.)


Objavio: zdenifisch
Datum objave: 18 Travanj 2011 u 23:55
prekrasna je ;)
Ja se nadam da će i moja takva bit uskoro...


Objavio: Belina
Datum objave: 19 Travanj 2011 u 21:02
Draga Zdenifisch,
biti će i  tebi takav,stavi malo granule gnoja,i dobro zalijevaj,asparagus ti
mora biti na suncu.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 07 Lipanj 2011 u 13:04
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novo_procvjetano/27684.aspx"> evo i mog

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: milica7
Datum objave: 07 Lipanj 2011 u 18:46
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/27756.aspx">

Ovog proljeća sam ga razrezala jer je već bila tijesna posuda pa još nije velik narastao.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Mira K
Datum objave: 15 Kolovoz 2011 u 00:34

Orezuje li se ovaj asparagus kao Milicin? Mome su duge grane i nije mi lijep, htjela bih da je malo gušći. Hoću li pogriješitiako to napravim i kada da to učinim?



Objavio: milica7
Datum objave: 15 Kolovoz 2011 u 09:09
Ja obično orezujem prije spremanja u podrum. Pokrijem ga s nekoliko slojeva novina i zavežem da mi rano ne potjera nove  grane. Ponekad potjera i probiju novine i te budu dosta dugačke ali kad ga iznesem iz podruma nisu više lijepe , budu neke drvenaste.Ako ne orezujem svi listići - iglice , požute otpadnu  i ne bude lijepo. U proljeće ga i po potrebi razdijelim, rasiječem ako je tijesna posuda.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 17:07
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/32617.aspx">

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Lora
Datum objave: 03 Listopad 2011 u 18:34
Ovo je moj na balkonu slikan pred par dana



-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: dmirce12
Datum objave: 04 Listopad 2011 u 21:38
I http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus/32787.aspx"> ovo je jedna vrsta asparagusa


Objavio: natalija
Datum objave: 05 Listopad 2011 u 07:26
dmirce ova tvoja mi je novost, takvu još nisam vidjela uživo





-------------


Objavio: dmirce12
Datum objave: 05 Listopad 2011 u 17:42
Natalija ovo je samo beba onaj stariji i nestane u objektiv,ali probat ću nekako da ga ubacim i još nešto ima nevjerojatno čvrste bodlje.A možeš pogledati kod Shashe u lisnodekorativnim biljkama jer tamo je njen asparagus veoma ljep i velik.


Objavio: Silvy
Datum objave: 11 Listopad 2011 u 00:33
Moj asparagus stoji ljeti i zimi na balkonu, na zidnoj polici.
Ljeti mu je dosta vruće, tako da nije lijep kao lorin.

Teti je stajao u kuhinji na frižideru.
Ona ga je svaki put zimi porezala i pustio bi jako puno šparuga, pa bi postao bujniji i veći nego prije.
Probat ću ga ove zime i ja orezati.         smile127

pozdrav s mora



Objavio: dmirce12
Datum objave: 13 Listopad 2011 u 21:42
Ja moj asparagus sasjećem u proljeće kad vidim koliko ima suhih grana s tim da ovaj moj na slici ne sjećem,a ni tzv,šumicu.Ovaj nikad nešišam http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus/33162.aspx">


Objavio: ajama
Datum objave: 08 Veljača 2012 u 11:10
može li mi netko pomoći.jednom sam u zoo-vrtu vidjela puzavu biljku punu naranđastih cvijetića.bila je prekrasna.već ju godinama tražim i ne mogu nigdje naći


Objavio: natalija
Datum objave: 08 Veljača 2012 u 18:32
možda si vidjela puzavo lotus - Lotus Berthelotii
pogledaj slike na linku http://www.google.com/search?q=Lotus+Berthelotii&hl=en&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oLEyT-DEBtD0sgbb4r28BA&ved=0CDcQsAQ&biw=1440&bih=710 - http://www.google.com/search?q=Lotus+Berthelotii&hl=en&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oLEyT-DEBtD0sgbb4r28BA&ved=0CDcQsAQ&biw=1440&bih=710


-------------


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 09 Veljača 2012 u 12:54
ajama dobro došla na CIF

-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 21:14
dijeljenje asparagusa - kako?
istresem biljku iz tegle i onda je prstima razdvojim na pola, valjda...

muče me oni gomoljčići, to je sve isprepleteno, strah me da ne pokidam koji "vitalni" dio Confused


-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 21:54
Natalija, baš tako, istreseš i razrežeš korijenje. Ništa se ne brini, neće im ništa naštetiti dijeljenje. Ja sam moje sjekirom rasjekla jer je bilo sve isprepleteno i tvrdo pa drugačije nisam mogla razrezati.Često puta kad ih dijelim ako imaju previše gomolja i dio tih gomolja otkinem  jer oni za čas narastu i ispune teglu.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: natalija
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 22:01
milice hvala ti smile75

znaš da sam već dobila savjet "sjekirom", ali sam mislila da me zeza



-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 22:11
Natalija, ako ti nije tako jako tvrdo korjenje ti ne moraš sjekirom ali vjeruj ako režeš nekim nožem, taj mora biti poveći i dobro oštar da to uspiješ razrezati. Zapravo sve ovisi o veličini posude u kojoj je bio pa je toliko i korjenja.
Ako ih ne presađujem svake godine dogodi se da nema više ni malo zemlje u posudi, samo korjenje a to nije dobro za biljku, mora imati zemlju.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: anđelkad
Datum objave: 21 Veljača 2012 u 10:17
U pravu si milice,meni bilo žao bilo što rezati i nakon par god postala tako sitna otužna da mi je bilo još žalije, natalija alat u ruke i vidićeš rezultat


Objavio: darijaz
Datum objave: 21 Veljača 2012 u 10:32
cure kad več pričate o  asperagusima  jeli kojoj poznat asperagus izgleda kao lisičiji  a .desinflorus meyerip zove se pravim ime


Objavio: anđelkad
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 11:27
Sjemenke asparagusa posijane,jesam li uranila?


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 11:32
 Anđelkad, mislim da nisi uranila i da je najbolje ako se može što prije sjeme posijati čim ga se ubere. Tada najbolje niče. Što duže čekaš ima manje izgleda da će brzo izrasti. Dosta vremena treba da izraste. To je moje iskustvo, možda netko ima drugačije.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Lovro
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 11:38
...sijanje asparagusa????
Znači, one crvene bobice su zrele sjemenke???
Dal treba skinuti tu opnu ili sam tak staviti u zemlju????


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 13:10
Lovro, crvene bobice su sjeme. Trebaš pričekati da budu mekane te crvene bobice i onda ih nježno malo zgnječiš sa dva prsta da se opna pukne i staviš u posudu  sa zemljom.Trebaš držati umjereno vlažno ili možda pokriti folijom dok se pojavi biljčica. Možeš u jednu posudu staviti  više sjemenkica pa poslije presadiš. One kad su dobro zrele počnu i same otpadati. Ne moraš čekati da otpadnu , ubereš ih kad se zrele.

Ja sam sadila zajedno s opnom ali malo zgnječenom, toliko da se otvori.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Lovro
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 14:16
Hvala! Baš ću probati!

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: anđelkad
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 14:17
Ja stavila sa opnom,nisam gnječila ništa bile su mekane valda od leda
Ako sjemenke nisu promrzle niknut će bez problema


Objavio: dmirce12
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 23:51
Da slažem se i ja s vama jer sjeme asparagusa je vrlo zahvalno i lako niče evo ima ga i kod mene http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus/37502.aspx"> .


Objavio: Cikas
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 14:13
Bože moj ovo i čokete (pelargonije zonale) su bilo cviće moje majke kojoj su baš uspjevali. Mi asparagus zovemo "vija", bilo ih je toliko da nisam znala kud s njima. Malo po malo ja sam to podilila ili skroz zanemarila i danas nemam nijedne. Kao šta je jednom rekla OTOK te nazovi obićne biljke smo bacili negdi u prikrajak a počasna mista dali smo nekim novim (modernim) biljkama.
Učinit ću sve da ponovo u mom dvoru caruje "vija"!


-------------
Baška Voda http://www.crazypics.de/reiseberichte/">


Objavio: dmirce12
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 22:12
Ja sam asparagus nasljedio od mojih i oni su ga imali pa tako i ja nastavio sa tradiciom nikad ga nisam ni zaboravio iako malo preko zime izbugi iglice i napravi smeče u prolječe se ponovno ozeleni.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 22:33
super su vam i ja bi ga htjela jer me on podsjeca na majku,al ne ide mi ,imala jednoga i otiso mi,posusio se...sva mjesa uz prozor zauzeli kaktusi i sukulneti tako da mi on bio negdje u kutu i propo Confused

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: anđelkad
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 22:43
Ja posijala bobice,nadam se da će niknuti.Jedan pitarić rezerviram za tebe Kamenjar odmah po nicanju!


Objavio: natalija
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 07:27
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

super su vam i ja bi ga htjela jer me on podsjeca na majku,al ne ide mi ,imala jednoga i otiso mi,posusio se...sva mjesa uz prozor zauzeli kaktusi i sukulneti tako da mi on bio negdje u kutu i propo Confused


ma baš bi,
kako moj zimuje vani, kod tebe će i bolje, zimi je dovoljno da ga skloniš na skale, a kad otopli s njim vani, na sunce, o granu masline Wink


-------------


Objavio: anđelkad
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 12:42
Vidila sam da joj je prazno 1 misto tamo kod onog maleckog psića uz lampaš


Objavio: dmirce12
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 18:31
A ovaj asparagus http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus_veliki/38077.aspx">


Objavio: kontesaa
Datum objave: 12 Travanj 2012 u 23:53
malo sam sad zbunjena...na početku je napisano da voli sjenu, a netko je pred kraj napisao da voli sunce Embarrassed a ja ne volim biti zbunjena Wink

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: ajama
Datum objave: 13 Travanj 2012 u 10:44
ja sam moj ostavila da se smrzne.bio je već jako velik,a ima neke bodlje pa mi se dijeca nabodu.


Objavio: dmirce12
Datum objave: 16 Travanj 2012 u 17:20
Kontesaa mislim da oni mogu podnjeti polusjenu i sunčane položaje zato ništa nebrini slobodno ga drži na mjestu koje imaš.Moj ovaj iznad je u polusjeni jer nemam dovoljno sunca na balkonu i zadovoljan je.


Objavio: Lovro
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 15:38
Igrala sam se i ...posijala puuuno sjemenaka...a niklo pet-šest komada!
Mali, mali- malecki su!




-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: dmirce12
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 21:50
Lovro bitno da su krenuli i eto njih za čas u bujnu biljku.


Objavio: milica7
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 23:11
Vjerujem da će ih biti više, ne niču svi odjednom......

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 23:40
Jel moguće da izmrzne... sav mi je suh Confused

-------------
Rijeka



Objavio: Silvy
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 23:53
Mira K,
ja sam svoga pustila vani na balkonu cijelu zimu. Pošišala ga do kraja, jer su mu se viseće grančice pošeće sušiti i listići (iglice) padati.
Kada nije bilo ispod nule malo sam ga zalila i sad izbijaju nove mlade šparuge.
Probaj ga zalit, mislim da će ti potjerati.
Sretno! smile162


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: Silvy
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 00:04
Mamin asparagus koji je bio puno veći i imao je dugačke grane koje su se motale po zidu kao i filodendron.
Dosta ga je podijelila (razrezala na par dijelova), pa je sada malo kržljav.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus/40360.aspx">



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: Mira K
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 00:20
Zalila sam ga ... možda mu je reviše... Hvala Silvy, vidjet ćemo što će biti. Žao mi je da mi se nije primio onaj iz samostana sa Brača....za koji se Antonija morala ispovjedati...LOL
 
A. desinflorus – Meyeri njeni kruti izdanci izgledom podsjećaju na lisičji rep
 


-------------
Rijeka



Objavio: Silvy
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 01:26
Ima on i sjemenkice, pa ih možda nabavimo.
A za asparagus se ne brini; ima dobrih dušica za udijelit.
smile127


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: Belina
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 07:21
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

Ima on i sjemenkice, pa ih možda nabavimo.
A za asparagus se ne brini; ima dobrih dušica za udijelit.
smile127
Naša Silvy,ima pravo !Ima dobrih dušica za udijelitiWink


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: antonija
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 07:56
Mira, ni moj se nije primio.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Mira K
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 18:36
Antonija, ja ga nisam nigdje vidjela u prodaji.
Baš mi je krasan!
 
A. desinflorus – Meyeri njeni kruti izdanci izgledom podsjećaju na lisičji rep
 
asparagus%20sprengeri2.jpg
 
 
 
 
 
 
 


-------------
Rijeka



Objavio: antonija
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 19:32
i ja ga tražim. isto ga niđe nisam vidila.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Belina
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 19:47
Ljubiteljice,asparagusa-lisičjeg repa!
Vidjele,a ne smijele direti na Bolu-u samostanuWink
 
 
 
 
 
Meni to izgleda kao da živi ispod mora!


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: dmirce12
Datum objave: 26 Travanj 2012 u 22:50
bio je kod nas u prodaji prije nekoliko dana sad ga više nema nisam čak ni ja stigao da ga kupim kako su ga brzo prodali


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 27 Travanj 2012 u 10:16
i ja sam ove godine kupila obični ali ovaj lisičiji rep je vraški interesantan nisam niti ja vidla da ga ima igdje u prodaji bar u mojoj blizini


Objavio: ana22
Datum objave: 07 Svibanj 2012 u 10:41
Asparagusi su potjerali





Objavio: Mari,5510
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 00:28
ana22  asparagusi su lijepi na blakonuClap
dobrodošla na CIFsmile73


-------------


Objavio: boakill
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 21:14

evo i mojeg. bio je u kući a sad ga premjestili van


Objavio: ana22
Datum objave: 09 Svibanj 2012 u 21:02
Hvala Mari


Objavio: dmirce12
Datum objave: 03 Srpanj 2012 u 22:18
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus/46604.aspx">


Objavio: Puffy
Datum objave: 04 Srpanj 2012 u 21:39
Moj ljepotan je posađen u kasno proljeće u obliku samih gomolja s nešto zdravih nadzemnih stabljiki (bio je ošišan, od strane moje susjede)

Sada je prekrasan, a i neprestano pušta nove izdanke...






-------------
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek


Objavio: Puffy
Datum objave: 04 Srpanj 2012 u 21:40
dmirce12 - je li tvoj izgubio donje iglice zimus ili sada?



-------------
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek


Objavio: dmirce12
Datum objave: 04 Srpanj 2012 u 22:33
Puffy misliš na ovaj asparagus iznad,ako je on u pitanju on mi iglice gubi preko zime sad se samo obnavlja tamo gdje je izgubio iglice stvaraju se nove grane,a ovaj je mala beba za razliku od onog drugog.Ovaj tvoj je prekrasan za razliku od mog koji ima samo par grančica


Objavio: Lovro
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 21:57
...evo mog novog zelenog stanara...kupila na VŽ placu...




-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: 11111
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:19
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/46917.aspx">

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: 11111
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:20
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/46927.aspx">

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: 11111
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:20
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/46915.aspx">

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: dmirce12
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:21
Jako ljepi asparagusi moji nisu tako gusti jedino obilno cvjetaju.


Objavio: 11111
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:22
kad su mi lani bile na suncu žutile su ...sad su u polusjeni-više u ladu...hvala ti

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: dmirce12
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:27
kad ih dotjeram za slikanje objavim slikicu,a za sad evo ovog
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/asparagus_veliki/46769.aspx">


Objavio: 11111
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:28


-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: dmirce12
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:48
jel to za ovaj asparagus,a nikad mi nije još cvjetao


Objavio: 11111
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 23:12
pa ni moja zadnja dva nisu ali su lipi,zdravi i zeleni... meni je glavno da nemaju onu ružnu žutu boju

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 11 Srpanj 2012 u 12:30
11111 predivni suClap kamena posuda s vodom u prvom planu mi se sviđaThumbs%20Up

-------------


Objavio: 11111
Datum objave: 11 Srpanj 2012 u 12:50
hvala mari...stara je više od 50 god...isklesao je moj pokojni stric.....sad služi kao "čaša" za mog psa

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk