Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Indijska kana - Canna indica

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Lukovice i gomolji
Opis foruma: Sve o lukovičastom i gomoljastom cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=396
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 21:58
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Indijska kana - Canna indica
Objavio: Donata
Tema: Indijska kana - Canna indica
Datum objave: 04 Rujan 2007 u 20:23
Nisam vidjela da je za ovu prekrasnu biljčicu otvoren post.
Djeluje vrlo dekorativno i podnosi i najjače sunce...Traži obilno zalivanje baš zbog velike površine lista
i isparavanja.Postoje i patuljaste vrste  pa se može uzgajati i u kući..

Canna Austria...Heart



 
 



Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 04 Rujan 2007 u 20:52
prelijepa je Donata
predpostavljam da ti uzivas
u njenoj ljepoti


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Donata
Datum objave: 04 Rujan 2007 u 20:58
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

prelijepa je Donata
predpostavljam da ti uzivas
u njenoj ljepoti


Nešto u vikendici...i nešto kod mame....na teraci su dvije i čekam da procvjetaju...stavim sličicu....


Objavio: aurora2
Datum objave: 04 Rujan 2007 u 22:22
Koja lijepa zuta boja....ma i ova crvena je al ona zuta mi je favorit. Smile

-------------


Objavio: Dorotea
Datum objave: 03 Prosinac 2007 u 16:22
Ona crvena je indica? jel tako? Poslala sam Tiboru sjeme od takve-stvarno trebaju dosta vode i kod mene kad ih redovno ne zalijem zakrzljaju i uopce ne narastu do standradne visine. Ove zute su mi puno ljepse i bas bi volila sjeme.

-------------
http://venus.hooxs.com/portal.htm


Objavio: mima
Datum objave: 15 Prosinac 2007 u 19:39
Ja sam ih rasadila dijeljenjem gomolja. Nisam znala da se može množiti i sjemenom. Režete li im zimi lišće do dna? Ja sam sve porezala i tim lišćem pokrila zemlju, da mi gomolji ne smrznu.


Objavio: frida
Datum objave: 19 Prosinac 2007 u 21:36
 Ja sam jesenas posadila sadnice kane ( žute) i lijepo se primila, ali ovaj vikend bura joj smrznula listove...hoće li se oporaviti?

-------------


Objavio: Ivona
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 15:06
Ja ih isto razmnožavam sa dijeljenje gomolja!!!
Predivan mi je taj cvijet! !
Od kada sam ga vidila, žicala sam za gomolj sve koje sam znala da ga imaju!!! I isplatilo se!!


Objavio: Matko
Datum objave: 23 Prosinac 2007 u 11:07
Donata samo ću slikom reci šta mislim:
 
smile89smile89smile89
smile55smile55smile55
 


-------------
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!


Objavio: Dorotea
Datum objave: 09 Siječanj 2008 u 17:04

meni se kod crvenih ne svidja sto im je cvijet jako mali u odnosu na stabljiku i lisce dok je zuti npr. puno krupniji



-------------
http://venus.hooxs.com/portal.htm


Objavio: natalija
Datum objave: 11 Siječanj 2008 u 15:17
koje ljepotice smile94
posebno ova prva

ja sam imala kanu lucifer, ali sam je (kasno) presadila na drugo mjesto pa lani nije cvjetala
nadam se da ovo ljeto nece preskociti


Objavio: Arwen
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 00:03
kupila sam gomolj ove biljke pa me zanima kako postupiti s obzirom da ću je saditi u pitar (nemam vrtla).....
na što trebam pripazit i kad mi je najpovoljnije vrime?



-------------



Objavio: aglaja
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 22:10
Mislim da to onda treba da bude nesto veci pitarWink Ne znam koliki je tvoj, ali gomolj kane moze biti jako velik. Bas sam nedavno dobila ogromne i kanim ih iseci na vise delova, samo bas nisam sigurna kako bih to trebala da uradim.

Posadi ga po onom starom pravilu - na dubinu dva do tri puta vecu od visine gomolja i zalivaj pazljivo i umereno dok ne potera.

Na kontinentu se sadi od sredine aprila, ali ti ga mozda mozes vec i sada posaditi.


-------------
Aglaja


Objavio: lana_1
Datum objave: 29 Travanj 2008 u 11:53
mama mi ima kane i prekrasno joj izgledaju naravno kad procvjetaju, ja nažalost nemam mjesta i nemam vrt


Objavio: SilveK
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 23:09
Da li je tko pokušao uzgojiti kane iz sjemenki? Danas sam nabrala sjemenke s svoje kane, pa bi probala uzgoj iz sjemenke, ali neznam ništa o tome.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 08:44
Silvek - Ja probala davno, ali nisam uspjela. Zato sam ove godine- nakon duuugo vremena nabavila gomolje i napokon će mi procvati! Nisam ih sadila u vrt jer sam dosta kasno nabavila pasu ostale u kanti. Ali na proljeće ih planiram presaditi u vrt pa nek se šire gomoljima!



Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 10:16
Kroz koju godinu nećeš ih se moći riješiti ni da budeš htjela.Shocked


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 11:16
ja imam malog lucifera, ali nemam slike

najprije sam ga 1 godinu posadila u teglu i procvjetao je, bio lijep i krasan pa sam ga premjestila u vrt, ali tamo ga je ugušilo drugo bilje, žbunje... i bio je u sjeni pa nije cvjetao

pa sam ga opet izvadila iz zemlje i stavila u teglu, ali dosta kasno
izbio je, ali samo list, ništa od cvjeta ove godine

saga o luciferu se nastavlja jer ga mislim opet staviti u zemlju samo na bolje mjesto


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 18:11
I ja se mučim s tim kanama. Prošle mi je godine gomolj istrunuo na vrtu, ove sam ih gorine sadila prvo u teglu, po uputama s foruma, i čak mi je lucifer cvjetao i sad imam i sjemenke, crvena nije (ove sam godine kupila gomolje) Sjeme mislim sijati u tegli na prozoru zimi, na toplom, jer vani ne prezimljavaju, pa nebu sigurno ni sjeme proklijalo...


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 18:47
evo mojih kana,inače su izašle  svuda okolonaokolo vrta..


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 30 Kolovoz 2008 u 16:42
Kane ne cvjetaju prvu godinu.Skupljaju snagu za slijedeću kad će sigurno cvjetati.


Objavio: kikina
Datum objave: 17 Rujan 2008 u 22:31
zanima me dali kane mogu prezimit u adekvatnom prostoru,a da ih ne režem mislim ostavit listove.dali je to netko probao.vidim da su crvene kane ohromne.zar toliko narastu u jednoj sezoni. 


Objavio: aglaja
Datum objave: 18 Rujan 2008 u 22:34
Samo ti njih pusti da obrnu svoj zivotni ciklus kako treba i ne brini, i sledece godine bice tako velike i tako lepe.

-------------
Aglaja


Objavio: kikina
Datum objave: 20 Rujan 2008 u 13:05
Hvala aglaja.imam još pitanje.imam u teglama narančaste cane.kupila sam ih neki dan  super povoljno.biti će oko 20 lukovica.vani su na terasi i nisu pod krovom.dali da ih stavim na suho,posušim i izvadim iz zemlje ili da ih spremim s teglom i ostavim da se tako posuše.čitam da se mogu i malo zaliti preko zime,pa me to zbunjuje .kada se režu listovi imaju sve lijepe listove.ovo je moje prvo iskustvo s canama i zaista neznam ništa o njima.jedino kad šećem divim se po dvorištima njihovoj ljepoti.meni se jako sviđaju.punnnno hvala i veliki pozdrav!!!!!!!!


Objavio: aglaja
Datum objave: 21 Rujan 2008 u 09:55
Kikina, kod svih gomoljastih i lukovicastih cvetnica listovi se rezu tek kad sami od sebe pozute i uvenu. Postoji jedno pravilo koje kaze da se lukovice i gomolji vade 4 do 6 sedmica po prestanku cvetanja. Ali, ukoliko je jesen vec na izmaku i niske temperature prete, a kane skupa sa dalijama vaze za najosteljivije na niske temperature, mozemo ih izvaditi, poloziti negde na novine i ostaviti neko vreme da se listovi sasuse. Kad se sasuse, porezemo ih, gomolj ocistimo i pohranimo na adekvatno mesto i na propisan nacin.

Buduci da su tvoje kane u saksijama, mozda bi bilo pametno, za vreme ovih kisa, premestiti ih na neko natkriveno mesto. Slobodno ih jos ostavi vani, do sredine oktobra, ako vreme bude dozvoljavalo.

Da li ces gomolje vaditi iz saksije ili ne za zimsko mirovanje, tu ne znam sta da ti savetujem. Sve gomolje i lukovice sam do sada vadila. Prvi put cu ove godine da ostavim ljiljane u velikom kalju. Ukoliko odlucis ostaviti ih u saksijama, bitno je, prije nego ih pospremis u prostoriju za zimovanje, da se zemlja u saksijama dobro osusi.

poz.



-------------
Aglaja


Objavio: kikina
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 21:56
pozdrav svimWink imam još jedno pitanje.dali im treba dok prezimljavaju svijetla ili mogu biti u mračnoj prostoriji ,tamnoj npr.podrum bez prozora,ali u svim prostorijama je suho i toplo.smile113


Objavio: korijenko
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 15:28
Ja imam kane već godinama i to crvene i šatirane (žuto-crvene). Kada ih vadim iz zemlje nikad nisu uvele nego su još uvijek zelene sa lišćem. Stabljiku odrežem na cca 10 cm i ostavim im malo zemlje, Tako ih slažem u kutiju jednu do druge i onda u podrum i to u mračnu prostoriju bez prozora, umjerene topline
Isto tako radim i sa georginama (dalije) samo što njihovi gomolji moraju biti očišćeni od zemlje i onda ih zamotam u papir i okrenem i naopačke cca 10 dana da se iz preostale stabljike izgubi voda. Dalje postupak isti, slaganje u kutiju jedan do drugog,sad okrenuti na pravu stranu i u mračni podrum.
Tako mi kane i georgine traju već više od 10 godina i svake su godine famozne


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: kikina
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 09:53
hvala korijenko na savjetu imam suhi mračan podrum i nije hladno.zemlja se posušila pa ih ovaj vikend spremam.


Objavio: korijenko
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 11:02
kod mene su kane i georgine još u punom cvatu tako da ih još dugo neću vaditi van. Probala sam ih ostaviti u zemlji prošle zime (ne sve) i na proljeće su iznikle, ali bila je meka zima bez snjega.

-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: kikina
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 09:46
moje su na terasi u tegli. tek sam ih kupila,samo lišće,neće cvasti tj.cvale su i ocvale.tako su mi rekli.ne zaljevam ih još su vani.ja gledam prognozu i nije bilo prvi put da sam unosila i iznosila cvijeće.sin  mi to pomogne,jer ja veliku teglu nemogu pomaknut.jako me zanima kako će to sve ispast na proljeće.od toliko lukovica valjda će se jedna primit.jer nije isto kada je u zemlji i tegli,ako će im smetat sunce bit će pod tendom.jedva čekam proljeće.smile64


Objavio: korijenko
Datum objave: 16 Listopad 2008 u 15:29
Baš sam blesava pa zašto ne bi slike mojih kana bile i na ovoj temi.
Sad ih možeš i tu vidjeti.
 
 


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 19 Studeni 2008 u 11:09
jel se kane mogu sad posaditi pa ih nekako čuvat na tamnome vidjela sam kod nas u dućanu raznih boja i jako su jeftine?Inače ih nema.Ili da ih kupim pa da čekam do proljeća da ih posadim?

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: korijenko
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 09:46
Slavonko, ja sam svoje povadila van iz zemlje i stavila u konobu za preko zime.
Ako su jeftine ti kupi ali bolje pričekaj proljeće da ih posadiš. Njih vadiš preko zime kao i georgine.


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 09:49
i ja mislim da je bolje pričekat do proljeća,bilo bi mi žao da ih sad posadim pa da propadnu.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: toni
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 09:52
Ja svoje vadim ovako sa zemljom i stavim ih u kante ili neke vece posude.To sve ide u podrum na tamnije mjesto da nema svjetla,jer inace  pocinju klijati i rasti.Dok se zemlja posusi malo ih zalijem sa vodom i to tako tokom cijele zime.U proljece ih onda stavim na malo svijetlije mjesto da mogu klijati jer onda prije niknu u vrtu


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: toni
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 09:57


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: korijenko
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 09:57
Bravo Toni i ja napravim isto ko i ti, traju mi godinama.
Jedno pitanjce da li se mogu ogrepsti za jedan mali dio onih crvenih ja imam samo žute špric.


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: toni
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 10:03
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Bravo Toni i ja napravim isto ko i ti, traju mi godinama.
Jedno pitanjce da li se mogu ogrepsti za jedan mali dio onih crvenih ja imam samo žute špric.
Ja ih ovako pospremam dvadesetak godina.Na proljece prije sadnje ih dijelim tako da sadim po jedan korijen,a onaj stari odstranim.Javi se na pp

-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 20 Studeni 2008 u 10:36
wow Toni koliko ti to toga imaš,ja ih imam tek od ove godine.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: antun007
Datum objave: 20 Siječanj 2009 u 15:53

Embarrassed jel ima neko žute



Objavio: jasminaaa
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 23:34
Evo ja našla ove žutonarandžaste kane ovih dana.Piše na kesici canna indica golden lucifer.Visina bude oko 50cm.Jedva čekam da je posadim i da izraste da vidim hoće li biti takva Smile
 
 


Objavio: antun007
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 12:36
odmah me zabilježi za sjemenke na jesen jasminaaaEmbarrassed


Objavio: toni
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 12:45
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

odmah me zabilježi za sjemenke na jesen jasminaaaEmbarrassed
samo ti one nemaju sjemenje vec se razmnozavaju korijenom(gomolj)


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 12:47
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

odmah me zabilježi za sjemenke na jesen jasminaaaEmbarrassed
 
Nije nikakav problem,antun007.Ako se prime i razmnože gomolj rado ću ti poslati na jesen Wink


Objavio: antun007
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 13:25
Hvala jasminaaa,toni,moje crvena imaju na jesen puštaju crne sjemankice


Objavio: antun007
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 13:26
jasminaaa,piši mi pp-om odakle si


Objavio: antun007
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 17:02
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Da li je tko pokušao uzgojiti kane iz sjemenki? Danas sam nabrala sjemenke s svoje kane, pa bi probala uzgoj iz sjemenke, ali neznam ništa o tome.
JA SAM PROBAO i uspjelo mi je ako te zanima kako reci mi


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 17:25
Toni kad ti otprilike sadiš svoje kane?Kupila sam par komada i ne mogu dočekat da ih posadim.
 


-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: antun007
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 17:28
JA IH SADI U KRAJEM 4.


Objavio: toni
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 18:42
Originalno poslano od člana SLAVONKA SLAVONKA napisao:

Toni kad ti otprilike sadiš svoje kane?Kupila sam par komada i ne mogu dočekat da ih posadim.
 
Pa zavisi u kojem mjestu stanujes.Evo ja ih sadim pocetlom Maja Svibnja dok prođe opasnost od mrazova.Ako sadis u kantu(teglu)onda mozes bilo kad samo da je na toplom.


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: SilveK
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 17:21
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

JA SAM PROBAO i uspjelo mi je ako te zanima kako reci mi


Naravno da me zanimaSmile


Objavio: antun007
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 17:42

u duboku podudu sa rupicama stavi mali sloj zemlje oko 6 cm.u tu zemlju uguraj sjemenke.zatim opet prekij slojem od 3 cm.barem više od pola posude bi ti trebalo ostati prazno.svaki dan napuni posudu vodom do kraja.i treba strpljena.ako trebaš sjemenke crvenih poslat ću ti.



Objavio: SilveK
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 19:18
A znači fora je u vodiTongue! Hvala Antune na savjetu, i na ponudi sjemenki, imam ih, samo nisam znala kako bi ih bilo najpametnije sijati. Sad znam, hvala!


Objavio: antun007
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 19:20
nema na čemu ako te zanima još nešto o kanama pitaj


Objavio: tropi
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 00:39
Sjeme kane izuzetno je tvrdo i tešlo upija vodu,pa mu dugo treba da nikne......provjerena metoda je "turpijanje "zrna s rašpicom ili šmirgl papirom, nakon toga ga namočiti u vodu 24-48 sati,posaditi u vlažnu zemlju,držati na toplom i svijetlom mjestu pod najlonom........meni je tako 100% klijavost

-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: antun007
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 09:34
Ma ja nisam ni namakao ni turpiao a niklo mi je,samo treba ppppppuuuuuuuuunnnnnnnnnnoooooooooo vode svaki dan.


Objavio: toni
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 10:10
Smile

-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: toni
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 10:11
Originalno poslano od člana toni toni napisao:

Ja imam kane tridesetak godina i jos nisam sijao sjeme,Jednostavnije je sa korijenjem .Prve godine posadis jedan korijen i do jeseni ti se razmnozi ima ih desetak u gomolju,Na proljece ih razdijelis sadis po jedan i to je to.


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: Mamaa
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 21:00
Ljubazno molim ako netko ima sjemenkice od kane crvene i žute (crvena je uvijek ljepotica, ali kod kane žuta mi je posebno lijepa) da mi pošalje barem jednu pa da sadim smile85

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: antun007
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 21:06
Ja ti mogu poslati samo crvene


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 15:07
ja sam svoje kane posadila prošli tj.u velike tegle.Nisam ih vadila iz zemlje,samo odrezala uvele listove i spremila na mračno ispod stepeništa,počele su terati pa sam ih rasadila,jedva sam ih izvadila iz kante kolike su žile bile,a lukovice veće od šake.Kad je toplo i sunčano iznesem ih van pa ih vratim na stepenište.Dio ostaje u teglama a dio će kada prođe zima i mrazevi u vrt.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: antun007
Datum objave: 01 Svibanj 2009 u 21:01

A meni je prošle godine jedna lukovica cijelo lijeto ostala u podrumu.Zaboravio sam je posadit.Može li ona sada izaći iz lukovice



-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: Marina Ćorluka
Datum objave: 21 Siječanj 2010 u 21:45
uskoro je opet vrijeme za nabavku kana jer netko uspio šta razmnožiti?


Objavio: SilveK
Datum objave: 21 Siječanj 2010 u 22:00
Moje su baš bile lijepe ove godine i krasno se razrasle, ali prezimljavaju na tavanu....kako već zbrajam štete od niskih temperatura, neznam kako su prošle kane...Unhappy

-------------
Budi promjena koju želiš vidjeti.


Objavio: Marina Ćorluka
Datum objave: 21 Siječanj 2010 u 22:05
Taj sam i ja problem imala ali sam ih ja stavila u kutiju pa u piljevinu i lijepo u podrum na toplo,ali mi je piljevina izgleda bila vlažna ili su one pustile vodu i sve smrzlo.Ne sve ostala jedna malena.


Objavio: Marina Ćorluka
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 08:52
Samo javljam da je ona mala uginila sa vremenomsmile42


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 16:44
Uh,ja ni ne znam kak se mojih par gomoljića drži.Nisam provjeravala još,sve me strahsmile68


Objavio: Lantana
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 21:43
Kod nas u Dalmaciji kane ostaju u zemlji uvijek, i toliko se namnože da su prava napast, a i jako ih je teško poslije izvaditi, ja sam crvene sve makla, a ostavila samo na jedno mjesto par žutih, koje su mi i ljepše od crvenih. 

-------------
život je more


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 21:50
Jooj,žutesmile69
Daj,kad procvatu slikice.Nešto ih kod nas nema za kupiti.Neke šarene ima,pa niže i klasika,crvene no žute nisam sretala.


Objavio: ivna
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 21:47
Sve od reda pročitala, ili nisam vidjela ili nitko nije napisao osnovne uvjete uzgoja, što je potrebno, da li se sadi u posude ili zemlju, kakvo tlo je potrebno, kakav položaj zahtijeva, da li je potrebna prihrana i ostalo.Ako je već napisano, molim vas uputite me Embarrassed jer ja vidim samo podatke o tome kako se rzmnožava.


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 22:32

Pa kad ne traži neke posebne uvjete.

Možeš u veću i duboku posudu ih staviti,možeš u vrt.Gle sad-možeš i u onu svoju polusjenuBig%20smile
Mogu i u hladu i na suncu biti.Meni su čak ljepše bile one 2 koje sam u hlad stavila(nije mjesta drugdje bilo)nego na suncu.Ako je jako suša a na suncu su,trebalo bi ih zaliti,u tegli obavezno zaljevaš.
Kaj te još muči?Di ih nabavitiSmile


Objavio: ivna
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 22:37
Kak si pogodila Wink? Ali zahvaljujem na iscrpnom odgovoru, kao i uvijek ti dijeliš znanje smile188 .


Objavio: Marina Ćorluka
Datum objave: 18 Ožujak 2010 u 08:27
Ja jućer kupila 33kn kom-kupila dvije i to malješne lukovice nemaš šta viditi.Crvene klasićne.Imaš ih svagdje ali mi je to skupo.Za par godina one se puno razmnože ali ako ne paziš kao ja ove godine sve propadne-dođe mi da plaćem kad vidim koliko mi ih je propalo,sad ispoćetka.


Objavio: lika1
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 17:11
Ja sam dobila jednu od Nichill i bome sada je već dosta napupala i krenula iz zemlje,ali sad kad čitam ovo mislim da će joj ova teglica biti mala i da ću je morati presaditi!!!


Objavio: bergenia
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 20:05
Čitam vaše postove o canama i vidim da sam dobro postupila i posadila ih u posudu...............
...............na jesen moraju kod mene van.................jer nisam u obalnom dijelu....................
..........pročitala sam i to da prve godine ne cvjetaju................ znači strpljenja..............


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 06 Travanj 2010 u 23:25
posadila sam dva grmića gomolja kane van u vrt,još prije onog snijega zadnjeg,mislila sam da će propasti ali nisu,tjeraju zelene pupove iz zemlje


Objavio: Pinus
Datum objave: 14 Svibanj 2010 u 19:52
Molim malu pomoć.
Susjeda mi je dala 4 kane visoke po 15 cm. Gdje da ih posadim (sunce, polusjena, sjena). Dali će cvjetati ove godine ?      


Objavio: Roža
Datum objave: 22 Kolovoz 2010 u 16:05
moje su na punom suncu u vrtu. Lipo cvjetaju. Trenutno radim pokus sa sjetvom sjemena na način opisan na ovoj str: http://www.cooltropicalplants.com/growing-canna-from-seed.html - http://www.cooltropicalplants.com/growing-canna-from-seed.html . Nakon 7 dana, vidim da je jedno sjeme izniklo. Za sada super. Imam jos sjemena, drugu turu sjetve cu isprobat na proljeće.


Objavio: Morana
Datum objave: 22 Kolovoz 2010 u 16:34
ja sam isto skupljala sjeme crveno-narančaste standardne, i htjela bih isprobat, čisto ako ikad naidjem na sjeme žute da ne propadne, jer crvene imam ogroman grm, a tu su tek 2 godine, tko zna sto ce biti kad se rasiri :)

čitala sam dva načina kako ih uzgajati, al čini mi se da nisu bas pouzdani načini... ovo mi se čini super... javi koliki je postotak uspješnosti :)

ako tko želi sjeme one standardne, slobodno nek pita, imam ih šaku, a bit će još, a vidjela sam u splitu da su ovi iz vrtova i nasada posadili žute na jednom mjestu uz cestu, pa se nadam i tamo nać sjeme Tongue mislim da ce izgledat predivno ispred ovih običnih

i da, moja raste sa samo predvečernjim suncem... cvate lijepo, i ogromna je, ima sigurno u njoj 170cm sa cvatom :)


Objavio: tikvić
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 16:04
Ja sam prije 10 dana posijala  pet sjemenki mixa kana  (sjemenke sam dobola na poklon pri kupnji sjemenki brugmansie), prvo sam ih namakala u mlakoj vodi 48 sati, zatim sam im skalpelom prosjekla zaštitnu opnu, stavila u vlažan humus, prekrila sa oko 7-8 mm humusa i stavila prozirni poklopac. Klijavost je bila  stopostotna, a brzina njihova rasta zadivljujuća. Sad im već
proviruju treći listići. 


Objavio: Morana
Datum objave: 04 Rujan 2010 u 20:08
znaci vec sad se siju? moze li i u drugi mjesec? ne znam kud cu sa svim tim preko zime (mala kuća, nemam podrum)


Objavio: tikvić
Datum objave: 04 Rujan 2010 u 23:57
 Može što da ne, ja sam ih sijala sada jer sam bila previše nestrpljiva. Strašno me zanimalo da li će sijanje biti uspješno.


Objavio: Morana
Datum objave: 05 Rujan 2010 u 19:13
hahaha i mene isto, tako da cu posijat sad par sjemenki, pa ako i ne uspijem, nije bitno, imam ih hrpu Smile

danas sam stavila njih i gillesie tri sjemenke u vodu na 48  sati Tongue




 


Objavio: tikvić
Datum objave: 05 Rujan 2010 u 22:23

 Nakon 48 sati izvadi iz vode, uzmi skalpel i zareži jednu polovicu sjemenke tek toliko da probiješ samo gornji omotač sjemenke (crnu opnu). Zatim ih stavi na vlažan humus i prekri sa 5-6 mm humusa. lagano poprskaj vodom i prekri staklom. Stavi na osunčano mjesto,  i čekaj da niknu.


Objavio: Morana
Datum objave: 21 Rujan 2010 u 19:57
nisam imala stakla pa sam stavila foliju i zalijepila je... i dosad je iz 9 sjemenki niknulo 5 malih biljcica Big%20smile

hvala puno smile58


Objavio: korisnik
Datum objave: 02 Prosinac 2010 u 17:48
Evo i ja se pridružujem zimskom eksperimentu sadnje kane, kod mene ima puno prostora u grijanoj sobi (oko 50m2), pa ćemo vidjeti kako će ići.
Pokupio sam većinu sjemena iz vrta kod staraca, gdje je cvalo i raslo kao ludo. Stari je spremio gomolj, a ja ću pokušati sa sjemenom.









Objavio: tikvić
Datum objave: 02 Prosinac 2010 u 19:44
  Sretno sa sijanjem!


Objavio: korisnik
Datum objave: 29 Prosinac 2010 u 14:56




Kao što je vidljivo na gornjim slikama, brušenje sjemena je izvrstan trik, i kod mene je donijelo klijavost od 100%
Neke biljčice imaju problem sa odmatanjem listova, pa se stablo gotovo slomi prije nego se list odmota, ali inače sve 5.

Malo me brine sporadična pojava truljenja listova, i razlozi bi mogli biti premala izloženost suncu (zima je vani) i preveliko zalijevanje? Rado ću saslušati tuđa mišljenja i prijedloge.






-------------
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php - Posao na kruzerima


Objavio: Morana
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 15:49
to se meni desilo, gotovo odmah na početku... pretpostavljam da je prevelika vlaga bila problem jer ih nisam dovoljno zračila, tu i tamo bih zaboravila... tako da mozda smanjis zalijevanje jer je ipak zima... 


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 15:58
nikad nisam probala sijati sjeme od kane, gomolje zimi spremam u podrum, one se i tako dosta rašire (gomoljem), a inače dok su vani, ocvale cvatove potrgam, pa potjeraju nove cjetove, kod mene u vrtu cvjetaju od srpnja do kasno ujesen (vrsta s crvenim cvjetovima)

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 17:05
E ja sam danas posadila svoje kane, ustvari Jagodine i Korijenkine, uglavnom su crvene, ali mislim da mi je jedna morala biti i žuta. Stavila sam ih na potpuno sunačno mjesto, uza zid, jer su mi lani bile ogromne.
One čiji su gomolji ostali u zemlji, dakle nisam ih trebala vaditi, već imaju izbojke cca 10 cm.
Ostalo je nešto gomolja i za vikendicu, no te ću saditi kad prođe opasnost od mrazeva!


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: korijenko
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 19:33
Bit će ti sigurno i šatirane žute jer sam ti ih dala..... bit će ti iznenađenje.
Ja ću svoje početi saditi sutra.....


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 19:52
Hvala ti, ma pretpostavila sam da su one zadnje što si mi dala žute šatirane pa sam ih stavila na "počasno mjesto".

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Morana
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 21:41
moje ostaju preko zime u vrtu, no prije 2 tjedna sam ih razmještala jer su u roku 3-4 godine napravile hrpu beba i sve je bilo u tijesno, pa sad nisu još krenule... valjda nije zbog toga Unhappy

inače, imam samo crvene i iako nisu ništa posebno, prekrasne su mi zbog svog lišća i visokih stabljika!


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 22:08
Je imaš pravo ja ih nemam dugo, a vidim da su one koje su stalno u vrtu, a od lanjske godine sada izbile na 4 mjesta, dakle šire se previše, pa ih se ipak povremeno mora izvaditi.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 22:11
Kod nas na sjeveru se obavezno vade,smrznule bi se u zemlji.


Objavio: nada123
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 23:14
Originalno poslano od člana toni toni napisao:

Ljepi pozdrav svima.Javljam se po prvi puta pa sad trebam malo nauciti sa slanjem slika.Ovo su moje kane


Objavio: nada123
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 23:20
Thumbs%20Upbok toni našla sam slike tvojih prekrasnih kana stavrno su prekrasne prvi put vidim takve zanima me dali ih još imaš imš li koji gomolj  za prodat ili poklonit  odgovori da znam unaprijed hvala bok


Objavio: Anaida
Datum objave: 21 Svibanj 2011 u 07:28
Što se mojim kanama ove godine dogodilo ne znam, ali od desetak gomolja samo jedna kana mi je niknula. Kad sam ih sadila izgledali su mi zdravo i OK, ali izgleda da sam se prevarila, bit će da su smrzli gomolji. Od iduće ću ih godine morati ponovno naći..

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 11 Kolovoz 2012 u 23:25
Ja sam ove godine kupila 6 različitih kana,oduševile su me...

-------------
Rajna



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk