Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Uradi sam
Opis foruma: Vaši uradci i savjeti kako nešto napraviti za vrt i cvijeće.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5183
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 14:09
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
Objavio: administrator
Tema: Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 10:19

U ovoj temi stavljamo opise i savjete pri izradi Hipertufa.

I naravno galerija lika vaših radovaWink

Hipertufa je tehnika kojom se izrađuju razne posude i dekoracije za vrt. A smjesa se sastoji od pijeska- cementa-perlita-treseta

 Jedan uradak od Hoye za primjer



-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 13:00

Evco i malo opisa tj. članak o hipertufa tehnici od smrcka:

 
http://www.cvijet.info/savjeti/hipertufa___hypertufa___nova_hit_tehnika/15752.aspx - http://www.cvijet.info/savjeti/hipertufa___hypertufa___nova_hit_tehnika/15752.aspx


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 14:13

Hvala, smrcko, tebi na linkovima i na opširnim objašnjenjima.

 
Posude od starog papira su lakše od hypertufe. Može se raditi tanje stijenke, a papir je lagan. Koliko sam uspjela shvatiti na stranim stranicama čak dobro štite od topline / hladnoće.


Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 15:01
Admin:Stavili smo i ovo objašenjenje u ovu temu iako nije hypertufe jer je slicna izrada i sam proizvod je na kraju vrlo slican sto bi dobili i sa hipertufom.
Pa da ljudi vide i ovu tehniku.
 
Ja ću nastaviti ovdje, a admin neka odluči da li ovo može nastaviti na novootvorenu temu o hypertufi jer je masa s kojom sam i danas radila drugačija, podatnija je. Radit ću posude od hypertufe, ali sam morala potrošiti namočeni papir.
 
kaša od namočenog novinskog papira:
 
Smjesa papira, isto toliko bijelog cementa, vlakana i nekoliko čepova sike za vodonepropusnost izmješa se mikserom:
 
Ispuni se dno uljem namazane reljefne posude, materijal se slaže rukama  uz stijenke posude (ne zaboravite masku i rukavice):
 
Loptu za more i pilates loptu počela sam oblagati od "tjemena". Imala sam problem kad mi se masa počela sklizati. Na brzinu sam uvila najlonsku vreću i omotala oko lopte.
Mislim da ću drugi puta krenuti odozdo prema vrhu, samo moram naći sistem da na kugli učvrstim "ekvator ili paralelu" LOL!
Ja sam dno buduće posude stavila ekscentrično, neka stoji na koso.
Kad se smjesa nanese lagano se namoče ruke - rukavice i sve se vrlo jednostavno zagladi:
Od ostataka smjese napravila sam tanjurić za posudu koja je napravljena u plastičnom pitaru, a da ništa nebi bilo bačeno iskoristila sam dno plastične boce. Možda nećemu posluži:
 
 
Kad sam završila posude sam stavila u najlone, a veće pokrila tako da se stvrdnjavanje odvija bez naglog gubitka vlage. Tada su posude nepropusnije.
Negdje sam čitala da se naveća čvrstoća betona postiže kad se nakon skrutnjavanja betona isti uroni u vodu 15-tak dana.


Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 15:14
I da ne zaboravim naglasiti da se ne morate bojati papira. Možda čak i nisu potrebna vlakna, ali nek se nađu. Naime, celulozna vlakna u ovoj smjesi svojevrsna su armatura.


Objavio: natalija
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 18:07
hoya svaka čast smile141, super izgleda
ne pratim šmrckine teme (nažalost) pa nisam ni znala da je stavila recept i upute, ali nema veze, bar je baki pomoglo



Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 18:36
Hvala, natalija!
naravno da si pomogla, uostalom od viška glava ne boli. Komentare na tu temu možemo naći kojekuda na CIF-u pa je dobro da je admin otvorio novu temu, samo ja sad ne znam kud bi sa ovim opisom.


Objavio: Mira021
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 20:45
Ovo je super temaThumbs%20UpBez obzira što imamo širok izbor posuda u trgovinama na raspolaganju,lipo je da postoji način gdje čemo pokazati kreativnost na svoj način i oplemeniti prostor oko sebeClapHvala ti što si podjelila sa nama ovaj način za pravljenje posuda za cvićesmile78


Objavio: rain
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 22:15
Hoya,svaka ti čast!Možda se i ja upustim,baš si me motivirala.Super ti je uspjelo!!!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 10:11
Oduševljena!!!

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: renn
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 10:43
Hoya, hvala ti, obogatila si nas za još jedan gušt. di se nabavljaju ta vlakna i kako to izgleda?
pozzWink 

-------------
[IMG]http://i31.tinypic.com/k154t1.jpg" />


Objavio: hoya
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 11:10

Miro, kad meni nije gušt kupiti nešto što mi se čini da ja mogu napraviti. A najgore je što ja mislim da sve mogu LOLLOLLOL

rain, danas ćemo vidjeti rezultate malih posuda. Veće ću vaditi sutra. Možda bolje da se suše još jedan dan da mi se ne desi sa hypertufom.
 
Kiki-ko, hvala ti.
 
Renn, vlakna se mogu kupiti u svim prodavaonicama građevinskog materijala. Samo, mi smo uvijek koristili vlakna oštrija, duža.
Sasvim slučajno su mi dali sitna, tanka vlakna i super je raditi sa njima. Sa ovima kakva samo koristili za betoniranja u kući bilo bi teško.


Objavio: administrator
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 11:14
hoya, smrcko i svi ostali koji su predstavili ovu tehniku stvarno hvala vam na tome.....
 
 
toliko sam ocaran i uzbuđen sa ovim da jedva cekam da krenem sa radovima. Ima toliko stvari i mogucnosti sto se sa ovime moze naapraviti.
a izgleda tako lako... sto je ono najbolje!!!!!!!!
 
 


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: hoya
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 13:39
Admine, moram naglasiti da papir mora biti najprije u trakicama namočen 24 sata, onda izmiksan mikserom i onda 24 sata ostavljen da se cijedi na gustom situ.
Kad se smjesa miješa potrebno je dodati na to još vrlo malo vode, toliko da se rukama može oblikovati i stiskati.
Prilikom sušenja nestaje voda i ostaju pore. Što je manje vode to je posuda poslije vodopropusnija.


Objavio: hoya
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 20:12

Evo danas izvađenih posuda, još neobrađenih, ali nisam imala strpljenja. Morala sam vam pokazati:

Na ovoj bližoj vidi se rezultat sklizanja materijala, nema popravka. Ostalo mi je još i dobro ispalo.
kaže se da se prvi mačići u vodu bacaju, ali, meni su ove prve i osat će mi najdraže.


Objavio: Anaida
Datum objave: 13 Rujan 2010 u 23:12
Hoya, super su!!!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: antonija
Datum objave: 14 Rujan 2010 u 08:25
pa ovo je super, mislim da imam još jedan hobi!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: hoya
Datum objave: 14 Rujan 2010 u 17:22
Anaida, nisu baš sve uspjela, ali nije ni važno. Neke sam stvari probala, naučila na nekim greškama, pa ću pokušati ispraviti greške.
 
antonija - probaj, pitaj - tu sam!


Objavio: Inox
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 08:28
Interesantna tema koja nam je falila. Sve pohvale hoyi, njezinom oduševljenju i uspjesima u tehnici sa papirom. Ja sam daleko više za Hipertufu. Sama svjest o sastavu čini mi proizvode od nje prirodnijima, dok mi papair i bijeli cement daju efekt gipsa.
Smrcko molim još o hipertufi. Ima li tko vlastitih uradaka? ...Ili, ako netko može dati nekoliko linkova na hipertufu ali, s obizor da sam starija "njemačka" generacija, engleski mi puno ne pomažu osim, što se dobro nasmijem ako uključim google prevoditelja. Ja na žalost nisam uspio naći ništa na njemačkom. Inače se od prošle godine, kada sam saznao o hipertufi, brusim i jedva čekam da nešto napravim i sam, a imam i vlastite ideje o recepturi odnosno o aditivima koje čekaju, dok se dataljno informiram, na moju realizaciju.


-------------
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 11:38
Hoya, ovo je super tema i kao i svi i mene su prsti zasvrbili. Smile


Objavio: katruža
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 11:45
Napravila sam već nekoliko posuda, probala sa raznim agregatima (novine, perlit, mješavina treseta i pijeska , čisti treset) i odabrala sam mješavinu  cementa/treseta/perlita u omjeru 3:4:5, tj.3 cementa : 9 agregata. Od ove smjese posude su mi najlakše,  ne koristim nikakva vlakna ni vodonepropusna sredstva, eventualno  stavim malo armature od žice ili žičane mreže ( one tanke), ako je posuda veća ili koristim nešto lagano , kao npr plastične kašete . Negdje u "mom vrtu" imam fotke ,pokušat ću ih pronaći pa ću staviti link.
 
hoya baš su lijepe posude, a ova koja ti je "klizila" meni se najviše sviđa , više volim kad je nepravilno, ja  ih čak ni ne obrađujem kasnije kad su gotove.


Objavio: hoya
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 16:43
Inox, ne znam da li sam ovdje ili u svom vrtu napisala. Sa hypertufom se radi isto ovako lagano kao i sa ovom smjesom. Probala sam obje tehnika, samo sam pripremila dosta kaše od papira pa sam morala iskoristiti.
Hypertufa se samo par dana kasnije vadi iz kalupa i ima deblje stijenke.
Možda tebi ove posude imaju efekt gipsa, ali ja obožavam kamen i ove su mi sličnije njemu.
 
Katruža, tvoje su me posude i ponukale da krenem. Često sam svraćala na tvoju temu gledati ih!


Objavio: Inox
Datum objave: 19 Rujan 2010 u 14:26
Uradci od "papira su" Ti fino uspjeli i možda taj efekt gipsa vidim samo ja. Kad kažeš da voliš kamen (i ja ga jako volim) onda Ti vjerujem da u naravi ti predmeti djeluju kao da su od kamena. Ima li kod ove tehnike neki postupak za postizanje efekta vremenske patine kao kod Hypertufe, kad se premezuje jogurtom ili mlijekom radi stvaranja lišaja ili mahovine?

-------------
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.


Objavio: hoya
Datum objave: 19 Rujan 2010 u 15:02

Ne znam Inox, ali sam gledala predivnih radova na forumu o bonsaima pa i posude koje su nakon nekoliko godina polirane radi uhvaćene patine. Kakve patine, zaista ne znam.

 


Objavio: sunceeee
Datum objave: 23 Rujan 2010 u 20:53
Ajmeee ljudi pa ovo je super, samo ne znam kad ću i to uspijeti napraviti, ne mogu sve.... LOL, previše je ideja i predivnih stvari na ovom forumu!Big%20smile

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: sunceeee
Datum objave: 07 Listopad 2010 u 21:56
Pozdrav svima! Neka mi netko objasni što to podrazumijevate pod treset a što pod perlit?   Big%20smile

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: smrcko
Datum objave: 07 Listopad 2010 u 22:14
Treset ti je kupovna zemlja za cvijeće ( po crpkama i dućanima u vrećama).

Perlit ti je vulkanski pjesak ima ga kupiti u Bau-hausuSmile


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: sunceeee
Datum objave: 07 Listopad 2010 u 22:50
Hvala smrcko, baš si Heart!!! Probat ćemo i to na ljeto  LOL. Koliko se dugo mora sušiti i da li se obavezno mora polijevati s vodom tijekom sušenja? I da li se obavezno na posudu mora stavljati najlon?

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: Inox
Datum objave: 08 Listopad 2010 u 00:03
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Treset ti je kupovna zemlja za cvijeće ( po crpkama i dućanima u vrećama).

Perlit ti je vulkanski pjesak ima ga kupiti u Bau-hausuSmile


Radi točnog informiranja javnosti LOL mali ispravak:
U Bauhausu se kupuje celularni ekspandirani perlit, ali se često pogrešno naziva perlitom. Perlit je sirovina - vulkanski kamen (pjesaka) iz koje,  zagrijavanjem do stanja žitkosti pri čemu isparava voda koju sadrži a zrno povećava volumen 20x,  nastaje ekspandirani perlit.
težina sirovine perlita je oko 2000 kg/m3
težina ekspandiranog perlita (bijele do sive boje) je 30 - 100 kg/m3



-------------
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.


Objavio: smrcko
Datum objave: 08 Listopad 2010 u 00:23
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Hvala smrcko, baš si Heart!!! Probat ćemo i to na ljeto  LOL. Koliko se dugo mora sušiti i da li se obavezno mora polijevati s vodom tijekom sušenja? I da li se obavezno na posudu mora stavljati najlon?


Ovo će vam objasniti Hoja, baš se nisam tim bavila ali hoću nekada.
Čini mi se da najlon stoji 2 tjedna.

Ovo što primjenjuje Hoja sa papirom je daleko jeftinije i daje dosta mogućnosti, posude se mogu oblikovati da izgledaju kao kamene (što je meni najljepši dio toga).

Za početak je možda najbolje početi sa najeftinijim opcijama, a poslije kad kreneš u proivodnju ćeš to raditi po želji.

Osobno sam promatrala izradu posuda htjela ili ne , Hoja je držala bušilicu nisam smjela pisnuti dok nije završila. Drago mi je da sam vidjela izradu, pogotovo kojom brzinom je to napravila ma ni 10 min.




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: sunceeee
Datum objave: 08 Listopad 2010 u 15:30
Hvala smrcko i inox! Inoxe a da li da onda kupim tu smjesu perlita u bauhausu ili ne, malo si me zbunio.  LOL

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: Inox
Datum objave: 08 Listopad 2010 u 18:08
Sunceeee, nema zabune, kupi ga u Bauhausu, bez obzira pod kojim ga nazivom drže; ekspandirani perlit, europerl ili samo perlit.

Htio sam samo da se uoči stručna razlika prelit - ekspandirani perlit.
Nemoj da Te zbuni pojam vulkanski pjesak i kupiš kvarcni pjesak jer i njega drže u Bauhausu. (suhi silikatni pjesak) LOL


-------------
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.


Objavio: sunceeee
Datum objave: 08 Listopad 2010 u 20:06
Inox puno ti hvala!   I ti si veliko Heart!   Zbunilo me to što ima dosta tih naziva sa kojima se nisam prije susretala, tko pita ne skita ili još bolje ne kupi krivu stvar.   LOL

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: Oblak
Datum objave: 21 Studeni 2010 u 20:42
    Bok! Ja sam vam nova, pokušala sam se okušati u hipertufi po vašim uputama, sviđaju mi  se rezultati ali za sada testiram i pokušavam naći način  da mi boja ispadne što svijetlija kako bi što više sličila na kamen. Za sada su mi svi radovi pretamni, kao da dominira smeđa boja tresta. Imate kakvih savjeta kako da to postignem? Confused


Objavio: anči39
Datum objave: 21 Studeni 2010 u 22:56
Čemu služi treset u toj smjesi ?
Može li mi tko objasniti ?


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: Oblak
Datum objave: 26 Studeni 2010 u 13:08
Mislim da je treset "vezivo" cementu koje daje prirodni štih i dobru podlogu ako želiš da ti zdjela ulovi patinu-mahovinu.


Objavio: Oblak
Datum objave: 30 Studeni 2010 u 21:55



Moja prva Hipertufa


Objavio: mica
Datum objave: 06 Prosinac 2010 u 00:50
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Treset ti je kupovna zemlja za cvijeće ( po crpkama i dućanima u vrećama).

Perlit ti je vulkanski pjesak ima ga kupiti u Bau-hausuSmile
dali moze mesto perlit da se stavi nesto drugo  i kako se pravi smesata od xartija


Objavio: gospina trava
Datum objave: 06 Prosinac 2010 u 08:54
Hoya čepovi sike što je to? Silikagel ili ?

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: hoya
Datum objave: 06 Prosinac 2010 u 16:46

To je proizvod od Sike i kad sam ga kupovala pitala sam tekućinu koja se dodaje za vodonepropusnost betona.

Količinama betona dodavala sam tu tekućinu mjereći je čepovima boce u kojoj se nalazi.
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Oblak
Datum objave: 06 Prosinac 2010 u 22:35
Hoya, ti imaš puno iskustva u hipertufi pa mi molim te daj savjet: htjela bih napraviti potočić koji bi se prelivao iz jedne zdjele od Hipertufe u drugu. Da li mi je za nepropusnost zdjela dovoljno staviti u smjesu taj proizvod od Sike ili da ih još betoniram iznutra?


Objavio: hoya
Datum objave: 07 Prosinac 2010 u 06:03
Oblak, nemam ti tako puno iskustva, ali sam probala vodonepropusnost posuda od smjese sa papirom. Bilo je OK.
Koliko sam čitala i što sam naučila sa ovo malo prakse bitno je osim što se dodaje sredstvo za nepropusnost da se:
- što bolje izmješa smjesa
- što više nabije smjesa
- što duže posuda suši pod najlonom
 
Mislim da bi hypertufa ipak bila bolja za potočić.
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Oblak
Datum objave: 10 Prosinac 2010 u 23:50
Evo, uvježbavam se.Danas sam zamijesila dva važa, u jedan veći sam za armaturu stavila mrežaste trake za gipsane ploče. U zadnju nisam stavila ništa i prerano sam je izvadila iz kalupa pa mi se raspala u rukama. Ako ove uspiju stavit ću sličice. Hipertufa mi se baš sviđa, izgleda prirodno i jednostavno.


Objavio: maso
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 21:16
Pozdrav ekipi, da se pridruzim i ja, ova tehnika izrade kalica mi je predivna, ovih dana nabavaljam sav potrebni materijal i krecem u akciju :). Totalno me zainteresiralo :))), Hoya super su ti prvi radovi i bas su ti najbolji ti nepravilni! Oblak i tvoj kalic je odlican. meni se svidja ta tamnija varijanta!

-------------


Objavio: Oblak
Datum objave: 31 Siječanj 2011 u 21:38
Pokušavam i dalje. Stavit ću sličice (čim prebacim na komp). To je vrlo zahvalna tehnika.

-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: hoya
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 05:29

Ajde Oblak da vidimo kreacije. Dok su bili topliji dani spremila sam sav materijal misleći kako ću zimi biti više u podrumu, ali malo druge obaveze, malo hladnoća, a sad i prehlada ... nisam napravila niti jednu posudu.



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: maso
Datum objave: 09 Veljača 2011 u 20:04
Hoya, oblak ... gdje nabaviti perlit?


Objavio: IVANA IVA
Datum objave: 11 Veljača 2011 u 22:43
ma jedva čekam da zatopli, pa da isprobam sama, baš mi se sviđaju posude, super za kamenjar...


Objavio: maso
Datum objave: 15 Veljača 2011 u 11:32
Radi li itko ista :), ja sam se totalno zakacila za hypertufu, uskoro stavim slikice, Ivana Iva sada je dobro vrijeme za raditi hypertufe radi sto laganijeg susenja, jedino ako moras to vni raditi, onda ti je naravno hladno :) Moje prizemlje je trenutno moja radionica :)


Objavio: maso
Datum objave: 21 Veljača 2011 u 09:21

Evo kako to kod mene izgleda...

Tufica u kalupu ...
http://hotimg23.fotki.com/p/a/82_132/112_86/CopyofPicture001-vi.jpg">
 
jos jedna, cetvrtasta..
http://hotimg23.fotki.com/p/a/82_132/112_86/CopyofPicture004-vi.jpg">
 
izvadjena iz kalupa, ali i dalje se susi...
http://hotimg23.fotki.com/p/a/82_132/112_86/CopyofPicture010-vi.jpg">
 
tekstura...
http://hotimg23.fotki.com/p/a/82_132/112_86/Picture019-vi.jpg">
 
jedna sa crvenim pigmentom..
http://hotimg23.fotki.com/p/a/82_132/112_86/Picture006-vi.jpg">
 


Objavio: smrcko
Datum objave: 21 Veljača 2011 u 20:15
Bravo odlično izgledaClap

A što ti je crveni pigment, možda zemlja crvenica ili neka boja?Embarrassed


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: maso
Datum objave: 21 Veljača 2011 u 20:21
Boja za beton ;)


Objavio: maso
Datum objave: 21 Veljača 2011 u 20:21
Hvala, smrcko :)


Objavio: Oblak
Datum objave: 20 Ožujak 2011 u 21:24
Maso, teglice su ti prekrasne! Ja trenutno radim jednu veliku za vodopad i bojim se izvaditi iz kalupa da mi ne pukne. Nekako se sporo suši.

-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: Oblak
Datum objave: 11 Travanj 2011 u 22:25
Napravila sam tri zdjele za vodopad i svima su popucali rubovi kad sam ih pokušala preokrenut da izvadim kalup. Strašno se sporo suše. Bojim se da je to zbog sike plastiment. Sve sam nadogradila i popravila. Prva se osušila i jučer sam je probno napunila s vodom da vidim da li stvar "drži vodu" i ljudi stvarno drži vodu!LOL Skužila sam da mi okapnica nije dobra pa voda curi po zdjeli umjesto da pada kao slap.Shocked MM je rekao da će to popraviti!Clap za njega!
 Moram ovo podijeliti svama, samo da se sjetim kako se ono prebacuju slikice.


-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: Oblak
Datum objave: 11 Travanj 2011 u 22:54
 Evo probala sam, pa da vidimo (kriza srednjih godina-brzo zaboravljam stvari koje ne koristim često):
923d860e-IMG_4861.JPGCryCryCry
Opet ništa.


-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: Oblak
Datum objave: 11 Travanj 2011 u 23:15
http://www.cv923d860e-IMG_4861.JPGijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/hipertufa__vodopad/23568.aspx">

-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: Oblak
Datum objave: 11 Travanj 2011 u 23:17
smile141  JA!     Uspjela sam staviti sličicu! Na slici se vidi kako mi je okapnica loša (to je ono s desna). Nadam se da će moj dragi to popraviti. Za zadnju zdjelu sam zamisila da pustim u sredini lavor i kroz njega probijamo sistem koji će puniti vodu. To bi zapravo trebala biti prva zdjela, na najvišoj razini i najklompliciranija. Priznajem da sam mislila kako će to puno brže ići ali sušenje dugo traje, a još mi preostaju zidarski radovi kamo ću staviti zdjele i moram planirati i prostor oko zdjela gdje ću posaditi cvijeće.Wink  


-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: smrcko
Datum objave: 11 Travanj 2011 u 23:52
smile141


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: LeoNata
Datum objave: 12 Travanj 2011 u 01:36
Oblak jako ti je lijepo ispala!


Objavio: maso
Datum objave: 17 Travanj 2011 u 14:59
Oblak, pa tek sada vidim ...woow super je zdjela, bas divno izgleda! Da sporo se suse, oko 3 tjedna bi se trebale drzati u najlonu zatvorene...Koliko si je drzala u kalupu? MJa svoje drzim 24-36 sati , ovisi o smjesi ako je mekanija duze drzim i bez problema se vade...


Objavio: Mira K
Datum objave: 18 Travanj 2011 u 13:52
Bravo za sve vas koji ste napredovali! Ovo je prekrasno!!!


Objavio: danica41
Datum objave: 21 Travanj 2011 u 00:33

Ja nisam imala nikakvih problema sa sušenjem i sl. Iz kalupa ih vadim odmah sljedećeg dana. Moje hipertufe i recept po kojim sam ih radila su u ,,Daničinom vrtu,,

Evo fotkice jedne zahtjevnije.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/verbena/cvjetna_fontana/12344.aspx">


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 16:46
Originalno poslano od člana Oblak Oblak napisao:




Moja prva Hipertufa
 
 
Ljudi, ovo je predivna tehnika odusevljena sam!
Moji rodjaci se inace profesionalno bave izradom figura i posuda od gipsa i betona (imaju svoju porodicnu radionicu), ali mi se njihove saksije od betona nikada nisu dopadale kao ove vase nepravilne i rucno radjene.
Naravno i moji rodjaci rade rucno i odlivaju u gipsane i ostale kalupe, ali sve su 'pod konac', i to je ono sto se meni ne svidja, nema onu draz unikatnosti, kao sto ovde vidim da sve imaju.
 
 
a ovo Oblacicu tvoje je pravo remek delo!
mozes li objasniti sa kojim materijalom si postigao/la ovako predivnu braonkastu patinu i sjaj  i kakvim kalupom si izradio/la ovaj oblik?
 
 


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 16:54
Originalno poslano od člana danica41 danica41 napisao:

Ja nisam imala nikakvih problema sa sušenjem i sl. Iz kalupa ih vadim odmah sljedećeg dana. Moje hipertufe i recept po kojim sam ih radila su u ,,Daničinom vrtu,,

Evo fotkice jedne zahtjevnije. [...]

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/verbena/cvjetna_fontana/12344.aspx -
 
Danice, i ovo tvoje je nemam reci smile93 smile211


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 16:59
Pitanje za one koje vec izradjuju ove posude, ako sam dobro shvatila, u masu za modelovanje se mogu staviti boje za beton, i time se postize potpuna obojenost konacnog proizvoda?
 
i da li postoje bela, i ljubicasta, i mozda crna boja za beton? i koje jos?
 
(iz mog iskustva, videla sam samo zelenu, i sada ovde na ovoj temi sam shvatila da postoji nekakva crvenkasta nijansa.)
 


Objavio: Oblak
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 14:37
Hvala Lavandablue!
U ovu zdjelu nisam dodavala nikakve boje, to je boja treseta i pijeska. Što se tiče boje za cement ona je u prahu, ja imam crvenu, i stavlja se vrlo malo jer je jaka. Neznam da li postoje bijela,ljubičasta i crna.

-------------
Za mudra čovjeka svaki novi dan je novi život!


Objavio: moon
Datum objave: 18 Prosinac 2011 u 19:29

Evo zgodan link:

http://www.youtube.com/watch?v=RcRJ2XbPA3I - http://www.youtube.com/watch?v=RcRJ2XbPA3I   


-------------


Objavio: Belina
Datum objave: 19 Prosinac 2011 u 21:11
smile113Divim se vašim radovima!Clap


Objavio: smrcko
Datum objave: 31 Prosinac 2011 u 01:27
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5bcat%5d=439&cHash=7cf13c89d2 - http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=439&cHash=7cf13c89d2

Na 6. minuti hipertufa od 18. 12




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 31 Prosinac 2011 u 01:32
-Znači 3 lista papira potrgati na trake, namočiti u vodu

- Miksati 10 - 15 min

- Prebaciti u posudu sa rupama, zbog cijeđenja

- Ostaviti da prenoći

- Uzeti 6 mjerica namočenih novina, 6 mjerica bjelog cementa

- Mješati i nakon tog imamo 2-3 sata za oblikovanje

- Kalup namazati čarlijem

- Oblikovati od dna prema gore

- Da se suši 24 sata ili duže

- Kad je suho brusiti rubove

- Na kraju kolorirati ili namazati tresetom i mahovinom

Smile


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 31 Prosinac 2011 u 01:54
sin_titulo

Click%20here%20to%20see%20a%20large%20version


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 31 Prosinac 2011 u 02:17
http://www.thisoldhouse.com/toh/video/0,,20509754,00.html - http://www.thisoldhouse.com/toh/video/0,,20509754,00.html

http://www.gardenmolds.com/pages/tutorials/hypertufa_planter.html - http://www.gardenmolds.com/pages/tutorials/hypertufa_planter.html


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 31 Prosinac 2011 u 11:47
predivno,jos samo kad bi bila talentovana


Objavio: Olja
Datum objave: 31 Prosinac 2011 u 20:51
Smrcko pala sam u nesvest od ne stubne tufe sa prelepim stanarima...kakva ideja smile39


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 12:06
Smile

Ako želite da neka površina koju bojite ne bude glatka i skliska u kantu na dvije šalice boje dodajte jednu šalicu pijeska i sve zajedno nanesite kistom na željenu površinu. Nakon što se osuši prođite kistom i bojom još jednom po površini.


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 15:35





-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 15:41


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:10












-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:12


Ovo je napravljeno sa zaštitom od balončića.




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:16





-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:17





-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:19


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:23
Rezbarenje na ovoj hipertufi se radi nakon 35-48 sati nakon  što ste načinili formu.
A boja se postiže nekim kiselinama.


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:27
Može se nešo poput panja napraviti.








-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:29





-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:33
Koristi se silikonski kalup koji se napravi na kori stabla.



-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:35


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:46





-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 16:47


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 17:06
Ideje za vanjsku dekoraciju hipertufe.






-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 17:06


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 17:15
 




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 17:41


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 17:43


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 17:46


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 18:13
http://www.youtube.com/watch?v=0TjSLc-x0LA&feature=player_embedded - http://www.youtube.com/watch?v=0TjSLc-x0LA&feature=player_embedded

Hipertufa kamenje i kako ga napraviti .




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Olja
Datum objave: 15 Siječanj 2012 u 17:07
Divne ideje!


Objavio: maso
Datum objave: 10 Veljača 2012 u 18:39
Evo moje jesenjske ture tufa :
http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_0/74_218/grupna-vi14.jpg">

http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_0/74_218/3-vi982.jpg">

http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_0/74_218/crvene-vi778.jpg">

http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_0/74_218/plitkavelika-vi529.jpg">

http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_0/74_218/visoka-vi390.jpg">


Objavio: Ksan
Datum objave: 10 Veljača 2012 u 18:50
Super su  Smile reci mi samo gdje nabavljaš perlit to ne mogu nigdje naći.
Radim trenutnu s tehnikom papir betona, probala bi i ovo ali nigdje ne mogu naći perlit.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk