Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Lič (Gorski kotar)

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Moj grad u slikama
Opis foruma: Slike cvijeća, parkova i uređenih trgova u Vašem mjestu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5479
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 15:07
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Lič (Gorski kotar)
Objavio: Nataly
Tema: Lič (Gorski kotar)
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 15:02
U ovim zimskim danima, kada nema toliko slika iz naših vrtova (pogotovo kontinentalnih) odlučila sam da vas odvedem u šetnju mojim mjestom. Neće to biti samo slike mjesta kakvo je danas nego ću vas ukratko upoznati sa događanjima kroz godinu te ponešto i iz povijesti Liča.
Neke informacije biti će vezane i uz Općinu Fužine, kojoj Lič i pripada. Nadam se da će vam biti zanimljivo, mada neće biti puno materijala.

Pa krenimo.....

- najprije da Vam pokažem gdje se nalazi Lič kad gledamo kartu TZ Općine Fužine



- svima želim dobrodošlicu







Odgovori:
Objavio: Nataly
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 15:05

- pogled na Ličko polje (ne Ličko iz Like nego Ličko iz Liča - mnogi brkaju pa sam morala objasniti za one koji ne znaju) i mjesto Lič koje se nazire u daljini ispod brda. Cesta koja se vidi na lijevoj strani slike, vodi kroz polje i šumu do Novog Vinodolskog. U donjem dijelu slike je svetište Majke Božje Snježne.



- priroda u ovim zimskim danima izgleda trenutno ovako:



- to bi bilo sve za dašnji uvod, ostaje još "šećer na kraju" - srnjak






Objavio: antonija
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 15:12
prelijepo, šećer na kraju je ova srna, ovaj put uslikana savršeno!
volim upoznavati nove krajeve, pa makar samo preko slika! samo naprijed!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Triša
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 15:37
Hej draga, pa to je i cilj teme, o svakom našem mjestu ukratko i ono najvažnije, iako su po mene najvažnije slike, jer tko želi opširnije čitati o nekom mjestu može naći ako želi.
Dakle odlično odabrano, veselim se nastavki i slikama Liča kroz razna godišnja doba.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gospina trava
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 16:00
Bambi je prekokrasan, ali još je ljepši dok miriši u loncu.

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: Lovro
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 18:49
Nataly, ti si  šaptačica jelenima ili je on profesionalni maneken!!
 Slika je lijepaaaaaa!


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: baka
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 18:57
smile227Predivno. I lijepi uvod....ClapClap

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nataly
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 19:07
antonija, Triša, gospina trava, Lovro (baš sam se nasmijala na naziv šaptačica jelenima) i baka - iznenadile ste me brzinom vaše posjete. Hvala vam.
Da ne bi bilo zabune, odmah idem nadopuniti naziv "šećerka" u mojem prijašnjem postu - to je srnjak.

Tongue






Objavio: ivna
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 19:09
Na lijepom mjestu živiš Nataly a šećer koji si nam ostavila za kraj ovog dijela reportaže u pravom smislu riječi je šećer Clap ! Ja se vjerovatno ne bih snašla slikati koliko bih blenula da se susretnem s ovakvom ljepotom LOL...Ovoj srnici želim dug život Big%20smile...


Objavio: Nataly
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 19:17
Ivna, u svojoj temi Gorski vrt, odmah na početku sam napisala da meni u vrt svakodnevno dolaze srne (2 ili 3 kom). Jednostavno se naučiš da su blizu tebe, pa se ne iznenadiš u tolikoj mjeri. No, unatoč tome svaki put se raznježim kad ih vidim.
Tongue






Objavio: Fany54
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 19:34
predivno natali baš si nam lijepo prikazala svoje mjesto i okolinu a ova srna na kraju je baš prelijepa, vidise netaknuta priroda čim ove životinje dođu tako blizu tvom vrtu, nekada se to dešavalo i kod mene a sada više ne jeste ljetos zalotao jedan zeko ali to se dei veoma rijetko industrija uništi sve.

i još jednom http://img46.imageshack.us/i/predivnob.gif/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


Objavio: gospina trava
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 07:08
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Na lijepom mjestu živiš Nataly a šećer koji si nam ostavila za kraj ovog dijela reportaže u pravom smislu riječi je šećer [IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" /> ! Ja se vjerovatno ne bih snašla slikati koliko bih blenula da se susretnem s ovakvom ljepotom [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />...Ovoj srnici želim dug život [IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />...


A ja velik lonac.

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:45
Fany54 - nažalost industrija kod svih nas ima utjecaja na prirodu

gospina trava - iako nisam vegetarijanka, teško mogu zamisliti da će životinja koju gledam, završiti u loncu. Ustvari, ja o tome ne želim razmišljati jer bi reakcija mogla biti Cry Neka nama Bambi trči još dugo po šumi.....


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:56
U lijepom kraju živiš,srndać je cukreni,dobro si ga uslikala,i kod nas su sve rijeđi u prirodi.


Objavio: Nataly
Datum objave: 06 Siječanj 2011 u 17:02

mali kaktus - hvala Tongue, a što se tiče srna izgleda nažalost da je kod svih ista situacija..


Objavio: Nataly
Datum objave: 06 Siječanj 2011 u 17:18
S obzirom da je ovo cvjetni forum pokazati ću vam (u nekoliko navrata) neke od biljaka koje rastu na livadama Liča, Ličkog polja i okolnim brdima. Pokušati ću napisati i nazive tih biljaka, ali ne garantiram da su točni jer nisam stručnjak. Slobodno me ispravite ako pogriješim.
S obzirom da se Lič nalazi na granici gorskokotarskog i primorskog područja, kod nas rastu i neke mediteranske vrste.

- galanthus ili visibaba




- anemone nemorosa ili obična šumarica




- clematis vitalba




- polygonatum multiflorum ili Salamonov pečat




- asphodelus albus ili čepljez




- lilium ili divlji ljiljan






Objavio: antonija
Datum objave: 06 Siječanj 2011 u 17:27
prelijepo cvijeće raste u tvome lijepom kraju!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: ivna
Datum objave: 06 Siječanj 2011 u 22:42
Nataly, pa ti niti ne moraš imati svog vrta, izađeš u prirodu i okružena si prekrasnim cvijećem Approve !Moram priznati da su me ovaj clematis vitalba i čepljez najviše oduševili Clap


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 08:05
Antonija - nekih vrsta cvijeća ima sve manje (kao npr.ljiljana - nisam čak sigurna da li su zabranjeni za iskopavanje)

ivna - clematis meni ipak na slici izgleda dojmljivije nego u prirodi, a čepljez je lijep i već ga imaju neke cure na CIF-u. Nadam se da će im cvasti. Ja ga kod kuće imam posađenog na tri mjesta ali mi je samo na jednom prošle godine cvao.

Tongue


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 08:32
Nastavak slika biljaka u mojem kraju.


- omphalodes verna ili modrica




- iris




- Paris quadrifolia ili Petrov križ




- taraxacum officinale maslačak




- paprat




- primula vulgaris ili šumski jaglac






Objavio: Mari,5510
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 10:31
prekrasno si prikazala, onog  clematisa ima i kod nas u okolici Kutine ali nisam znala točan nazivThumbs%20UpClap

-------------


Objavio: antonija
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 12:52
divne biljke, sve bi ih željela u svome vrtu, ali, to je nemoguće!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Lovro
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 14:14
Jučer, kad smo išli na poldanju misu, cestu su nam pretrčali  dva srnjaka, ili srnica, ili....
Sjetila sam se odmah "tvojih" srnjaka i kak su prije kakvih 30-tak godina i k nama dolazili u dvorište.
Živim, a i crkva je na rubnom djelu VŽ, uz dravsku šumu!


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 18:15
Mari - nisam baš 100% sigurna da je naziv biljaka točan, zato sam i zamolila znalce da reagiraju ako pogriješim. Bit će još slika biljaka i raznih drugih zanimljivosti. Piše se Monografija Liča pa od tuda uzimam neke podatke, ima ih puno pa i priprema traje malo duže.

antonija - mislim da ne postoji prepreka da neka biljčica sa slike ne otputuje na jug Hrvatske

LOVRO - lijep je to doživljaj kad ti srne dođu u dvorište, obuzme te neka milina. A što se tiče spola, za onu sliku sam napisala da je srnjak zbog toga što se u vrijeme slikanja oglasio (način na koji se glasa uvjetovan je spolom). U suprotnom bi i ja mislila da je to srna.

Tongue


Objavio: Lora
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 18:55
Tek sam danas došetala do ove tvoje teme. Prekrasne slike, predivan ambijent i prelijepe biljke
S nestrpljenjem očekujem nastavak.....

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 19:11
Lora - ti u Liču, a ja u tvom vrtu.....mimoišle smo se..

Hvala! Tongue


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 19:45
Draga nataly s guštom sam prošetala tvojim krajem i udahnula dašak proljeća, koje željno očekujem, kao i svi uostalom!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 19:57
Triša, drago mi je da ti se sviđa šetnja mojim krajem. A proljeće svi željno iščekujemo......Tongue


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 20:04
Drago mi je da vam je lijepo šetati mojim krajem i nadam se da će vam i ubuduće, bez obzira na temu, biti užitak gledati slike.

Evo još jedan set slika biljaka...

- juniperus communis ili obična borovica, kleka...




- dianthus sylvestris ili klinčić, crveni karanfil




- silene vulgaris ili obična pušina






Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 20:05

- echium vulgare ili obična lisičina




- corydalis ili šupaljka




- Muscaria botryoides ili presličica




Prirodoslovac Dragutin Hirc je u knjižici "Gorski kotar" 1898. godine za Ličko (Lič) polje napisao:
" Preko polja valja ti poći do Majke Božje Snježne, gdje se žare šumski karanfili........ Tko je ovuda prošao koncem mjeseca lipnja ili početkom srpnja, taj se onoj bujnosti planinske cvjetane ne može načuditi."





Objavio: antonija
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 20:34
lijepe biljke, znan ja da bi mi ti poslala, neznan bi li u mene, zbog drugačijeg podneblja raslo!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 20:50
Napravit ćemo pokus s jednom biljčicom,pa ćemo vidjeti.. Neće biti prvi put da biljke putuju na relaciji Župa Dubrovačka - Gorski kotar..Wink


Objavio: baka
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 21:15
Nataly prosto mamiš u šetnju tvojim krajem...ClapClapClap

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 21:35
Triša me sa svojim novim avatarom inspirirala da vam napišem par riječi o maškarama u Liču.

Maškare u Liču imaju dugu tradiciju. Običaj je bio da se grupica ljudi maskirala u neku masku koju su osmislili te su obilazili domaćinstva. Zabavljali su i uveseljavali ljude, a zauzvrat bi dobili jaja, voće... S vremenom se taj običaj počinjao sve više zanemarivati.

Na inicijativu dvojice mještana, u cilju vraćanja običaja maskiranja, osnovano je Mesopusno društvo "Kebri" (kebar = hrušt). Od početaka osnutka 1994. do danas to društvo je organiziralo odlaske na maskirane zabave, paljenje Mesopusta, odlaske na ljetne (Novi Vinodolski) i zimske karnevale (Rijeka), razne akcije čišćenja okoliša, organiziranje zabava, sadnja voćaka...

"Kebri" imaju svoju zastavu i grb, kao i veliku i malu maskotu. Nažalost, nisam pronašla slike na kojima bi bili vidljivi ti simboli društva.

Za sada, u mogućnosti sam vam pokazati par slika na kojima se vidi ili maska dijela društva koje se priprema za odlazak na neku zabavu ili dio grupe na nekom od karnevala. Nadam se da ću s vremenom pronaći slike na kojima će biti prikazani u masovnijem izdanju...

- Snjeguljica i 7 patuljaka (manja skupina društva, ostali su imali drugu masku)




- Rimljani (i ovdje se nažalost vidi samo par članova)




- pračovjek (uoči odlaska u Novi Vinodolski)




- Štrumpfovi




- Štrumpfeta





smile164




Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 21:37
baka - vidim da si i ti bila ovdje dok sam ja imala posla oko stavljanja slika maškara. Kada dođu topliji dani, valjda ćemo organizirati neku kavu i u Liču Wink


Objavio: smrcko
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 22:13
Upravo spominjemo kleku u jednoj temi i to je dobra slika za prepoznat je. Je li to tvoja slika? Mogla bi nam donijeti tih bobica da kemijamo lijekoveWink
U biti zasadila bih si to i u vrt.Embarrassed

Lijepe su slikice.Clap

Znaš danas nam je žao što nam teren nije u Liču, jer bi nas puno toga došlo jeftinije. Bar su nam tako govorili, ovi gdje smo plaćali pozamašne cifre ( naknade). Takođe izgleda da je tu klima malo bolja. Ali valjda je suđeno gdje jeste.smiley4392.gif




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 22:32
smrcko - vidjela sam da ste spominjali kleku. Trenutno bobica sada nema.

Svaka od ovih slika koje stavljam je slikana mojim aparatom, na autentičnom mjestu, ništa nije skinuto sa interneta ili sl.
Evo još jedna slika obične borovice



Što se tiče tvoje buduće kuće, klima je za nijansu bolja ovdje nego kod tebe... Mislim da je razlika u nadmorskoj visini oko 50 m.
Ti i TM ćete stvoriti sebi topli dom gdje god bili, a kod mene ćete dolaziti po bobice kleke...Wink




Objavio: Mari,5510
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 22:44
sviđa mi se borovica, jel ima negdje za nabavitTongue

-------------


Objavio: Lora
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 01:04
Lijepo si to dočarala. Ne bi bilo zgorega ponovo se tuda prošetati i napraviti jedan lijepi pik-nik u prirodi......

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Nataly
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 21:28
Mari - ne znam kako se razmnožava. Ako se i kleka razmnožava reznicama, poslat ću ti par grančica...

Lora - u fazi sam nabavke novog aparata, pa će onda biti i šetnjica prirodom sa novim digitalcemWink. U međuvremenu vas želim upoznati i sa drugim zanimljivostima u selu...

Tongue




Objavio: ivna
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 22:14
Nataly, o prirodi koju nam pokazuješ oko sebe mislim da je prirodoslovac Hirc još davne 1898 sve rekao...ja samo mogu mahnuti da sam vidjela i divila se smile219 ! A priča o maškarama je baš slatka, lijepo je što niste dopustili da zamru običaji u potpunosti , malo veselja, druženja u današnje vrijeme dobro dođe Big%20smile.Priznajem, "navukla" sam se na ovu temu, prekrasne slikice i priče nam prezentiraš Approve...


Objavio: Nataly
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 22:20
Lič i Ličko polje dobro su poznati paragliderima iz cijele Hrvatske, koji 05.08. dolaze na takmičenje u preciznom slijetanju. (taj datum oduvijek je za Ličane imao poseban značaj, a u jednom od slijedećih postova objasnit ću i zašto).

Reportažu o takmičenju možete vidjeti na: http://www.etosijek.hr/hr-index-228

Uzlet se vrši sa livada Male Viševice (koja je odličnog nagiba za letače), a slijetanje je u polju gdje nema prepreka. Teren nudi i mogućnost preleta u Novi Vinodolski, Tribalj, Grobnik....

- u daljini se vide tereni sa koje letači startaju (nažalost na ovoj slici se ne vidi čisti teren na koji se slijeće, ali ću "poraditi" na tome da vam dočaram)




- osim 05.08. letači (paraglideri, zmajari...) dolaze tijekom cijele godine, kada im to vremenske prilike dozvoljavaju




Malo je poznato da je još 1940., u Ličkom polju sagrađena drvena kuća za školu jedriličarenja.

Novi list tada je uz ostalo napisao:
"....Aeroklub Sušak izgradio je u Ličkom polju, u Gorskom kotaru, drvenu zgradu gdje se trebala održavati jediličarska škola......
Škola je raspolagala sa dvije jedrilice tipa Cegling, jednim Salamanderom i jednom razbijenom letjelicom....
Jedrilica se odapinjala kao kamen iz praćke, pomoću uređaja.... Na odapinjanju su radila dvanaestorica ljudi....."

Tečaj je bio održan samo jedne godine, jer je u idućim ratnim godinama zgrada razrušena.


A vi, dragi moji posjetioci, na kraju ovog posta, pokušajte zamisliti scenu odapinjanja jedrilice...Wink



Objavio: Nataly
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 22:36
Ivna - htjela bih vam malo prezentirati svoje mjesto, ispričati vam ponešto o njemu, ali vam nikako ne bi htjela dosaditi s pričama. Pokušavam izvući ono što bi vam moglo biti interesantno, ali se svakako želim dotaknuti svake aktivne teme u mjestu.
Tvoje riječi da si se "navukla" na ovu temu, nisu mi mogle biti bolja pohvala za dosadašnji prikaz i poticaj za dalje. Hvala Ti na tome.Hug


Objavio: moon
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 23:39
Nećeš dosaditi - baš je interesantno


Objavio: hoya
Datum objave: 10 Siječanj 2011 u 05:45
I ja sam se "navuka" na ovu temu. Sve što sam gledala vozeći se kroz tvoj kraj sad "ima dušu".
Slutim da ima još mnogo lijepih priča ... i čekam!
Super Nataly!


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: natalija
Datum objave: 10 Siječanj 2011 u 08:23
Nataly odlično si krenula u predstavljanju svog mjesta/kraja Thumbs%20Up
ja nikad nisam bila u tvom kraju, moram priznati da nisam ni čula za njega dok me ti nisi obavijestila gdje živši


ma kakvi dosadna, vidiš da jedva čekamo nastavak i nove slike i priče

ali slikama srndaća i cvijeća, tj. predstavljanju flore i faune nema premca, sjedi 5 smile141

-------------


Objavio: Lora
Datum objave: 10 Siječanj 2011 u 20:45
Samo ti nastavi, predivne slikice.Pred puno godina ljetovali smo u Fužinama, pa smo obišli sva ta i neka druga mjesta. Vidjeli smo i natjecanje na Ličkom polju, crkvicu a i samo mjesto Lič. Prekrasno je, a priroda netaknuta i fantastična.

Oćekujem čim prije nove sličice.....


-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: gioiaa
Datum objave: 10 Siječanj 2011 u 21:14
Nataly divno si prikazala svoj kraj,uzivala sam


Objavio: moon
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 01:52

Iznova sam pregledala tvoje stranice i uživala...baš ti hvala.



Objavio: antonija
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 09:48

lijepe slike, lijepo si nam dočarala događanja u tvome kraju!



-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Anaida
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 19:28
Nataly krasna priča i krasne slike tvojeg zavičaja! Uživam s tobom u šetnji, a biljke su vam zaista lijepe i posebne!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Nataly
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 20:51
moon, hoya, natalija, lora, gioiaa, Anaida - hvala vam svima na lijepim riječima i na posjeti. Još mi je draže kad pročitam da vam se sviđa to što vidite na slikama ili pročitate. Tongue

Znam da će neka tema biti više, a neka manje zanimljiva, no kod onih manje zanimljivih nastojat ću vam samo predstaviti je informativno. Takva je i prva tema danas o kojoj ću reći samo par rečenica, tek toliko da vidite koje sve udruge postoje u Liču ili Općini.

U prosincu 1995. osnovana je u Općini Fužine Posmrtno-humanitarna udruga koja radi i danas. Član udruge može biti svaka punoljetna osoba koja živi ili je porijeklom iz Općine.
U slučaju smrti nekog člana, volonterke skupljaju po 10 kuna od obitelji članova udruge (npr. kad u Općini umre neka osoba, ja i moji ukućani dajemo 10 kn. Ne svaki član po 10 kn, nego svaka obitelj po 10 kn). Ukupan iznos (mislim da je u pitanju 5.000,00 - 6.000,00 kn) odnese se u obitelj umrle osobe kao pripomoć za troškove pokopa.... Taj iznos itekako dobro dođe u takvoj situaciji.

Ja sam sudjelovala u radu prvih par godina, no ima žena koje volontiraju od samih početaka i zaslužuju svaku pohvalu.



Objavio: moon
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 21:22
Kad sam sad počela čitati ovaj post o posmrtno-humanitarnoj udruzi pomislila sam da je dosadan kao što si ga dosadnim najavila, no uopće nije. To je fantastično. Najprije osjeća se da ljudi nisu otuđeni jedni od drugih, a rezultat je jako velika financijska pomoć obitelji koja je doživjela gubitak, jer to su cca skoro dvije trećine financija koje treba izdvojiti (onako u prosjeku ako se ne varam). To je za svaku pohvalu tvojoj općini i njenim stanovnicima.


Objavio: Nataly
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 21:28
12. lipnja 1994, prigodom proslave 150 godina škole u Liču otvorena je Etnografska zbirka Lič. Osnivači zbirke, dvojica mještana, braća Starčević, htjeli su sačuvati predmete kojima su se ljudi ovoga kraja služili u povijesti. Već 1995. zbirka je postala evidentiran spomenik kulture.

U samom početku za izložene predmete bila je dovoljna samo jedna prostorija, čiji neiskorišten prostor je ustupila Područna škola u Liču.
Danas ću vam staviti nekoliko slika iz samo te prostorije, tzv. etnografskog odjela











smile78


Objavio: ivna
Datum objave: 12 Siječanj 2011 u 06:57
Evo par opet par zanimljivih crtica iz života tebe i tvojih sumještana...Koliko sam shvatila Lič i nije veliko mjesto ali i puno veća bi vam mogla pozavidjeti na sadržajima...Uzletište za paraglajdere, zmajare mi je super, i kod mene na mom "brdašcu"  ljudi koriste svaki povoljan trenutak za taj svoj hobi i lijepo ih je vidjeti.Još da lokalna vlast ima više sluha, moglo bi se puno više napraviti jer mislim da ima potencijala ali "sto glava" (koliko ih se kod mene pravi pametno) ne smisli ipak uvijek i nešto pametno Wink...
Udruga koju ste osnovali stvarno pokazuje duh zajedništva i solidarnosti u najtežim trenutcima za pojedinca, mogu reći samo bravo Clap...
A na zadnjoj reportažici , okice su mi stale smile39 jer jednostavno sam slaba na starine , vidim par sličnih manjih komada koje posjedujem i ja , šteta je što većina ne prepoznaje njihovu vrijednost i na kraju ih baci Unhappy, lijepo Nataly , sve pohvale , opet si zaokupirala moju pažnju Clap !


Objavio: moon
Datum objave: 16 Siječanj 2011 u 23:14
Thumbs%20Up redovno čitam i pratim Clap


Objavio: Nataly
Datum objave: 18 Siječanj 2011 u 21:41
ivna i moon - lijepo je što ste redoviti posjetioci Liča. Drago mi je prije svega da su slike tako malog mjesta ipak zaokupirale vašu pažnju. Idućih dana ću nastaviti sa postovima, želim najprije svladati tehniku stavljanja natpisa na slike, tako da ih na neki način zaštitim. Pogotovo one slike koje su iz etnografske zbirke. Još jedan razlog zbog kojeg ne stižem staviti nove slike (a tiče se mjesta), je taj što uz još par žena, obilazim mjesto zbog potpisivanja peticije. U većem djelu mjesta, navodno zbog okolnih brda, digitalni signal je dosta loš. Već godinu dana pokušavamo telefonskim putem utjecati na Odašiljače i veze, ali nemamo uspjeha. I što je najžalosnije, odgovaraju nam da znaju za taj problem, ali...... Sad nam je stvarno dosta pa ćemo vidjeti da li ćemo imati uspjeha...

Ivna, u samim počecima tj. 1995. na popisu su bila 63 različita predmeta, koja su bila smještena u ovu prostoriju. S vremenom, to je postao respektabilan muzejski prostor.

Pozdrav do iduće šetnje Ličom...Smile



Objavio: Lora
Datum objave: 18 Siječanj 2011 u 22:13
Tu sam redoviti posjetioc.....samo nastavi.....

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 11:13
Bila sam malo odsutna u zaostatku, ali sam sada pomono proučila sve u ovoj zaista interesantnoj temi i shvatila koliko je predivnih mjesta, divnih gesta i prekrasnih ljudi tu oko nas, a mi pojma nemamo.
I zato puna podrška, piši sve što se događa u tvom kraju, ja ću sigurno doći u posjet ovdje, a možda i osobno ako je nešto baš zanimljivo.
Slike su naravno lijepe, ali kad su dopunjene tekstom meni ze to puno zanimljivije.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: baka
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 11:44
Ovo je odlična tema o jednom ,većini ipak, nepoznatom "malom mistu".
Nataly slikaj, piši, opisuj, snimaj ljude i događaje, naravski prirodu.... a mi ćemo s guštom "šetati".Thumbs%20Up


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 12:29
Eto imamo novog pravog izvjestitelja iz Liča, po ugledu na našeg Tonija iz Babtoka, koji nam piše o svim događanjima, sada se nadam istom od Nataly, samo što je nama iz Rijeke ovo puno bliže, ipak je to naš kraj.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: natalija
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 12:31
nataly izlošci u muzeju su divni, obožavatelj sam starinskih predmeta i baš sam sretna kad se ljudi trude sačuvati ih od propadanja i zaborava

nadam se da će vam peticija upaliti



-------------


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 12:43
lijepo od vas Ličanaca da imate udrugu za čuvanje starih običaja i predmeta
http://www.mysmiley.net/free-mad-smileys.php">
a ujedno se i zabavite


-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 14:17
Odlična tema, uživala sam !!!


Objavio: Nataly
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 22:46
Lora - samo ti i dalje redovito posjećuj ove stranice, to mi je drago za čuti

Triša - s obzirom da si ti putnik, bilo bi mi neobično da ne dođeš u moj kraj i ljeti, a ne samo kad su aktualne kobasice i vino...Wink

baka - možda je čak i Lantana jedan od faktora koji su "krivi" što sam otvorila ovu temu. U jednoj poruci me zapitala: "a gdje je taj tvoj Lič?". Pa evo prilike da vam predstavim to, kako ti kažeš, malo misto... U Liču se za malo mjesto zaista kaže malo misto - mi smo štokavci

Mari - evo da vas još nečemu poučim Wink - stanovnici Liča su Ličani. Tu nastaje zabuna sa stanovnicima Like, koji su također Ličani. U napisanom obliku ne vidi se razlika, ali se izgovara sasvim različito. Kod Ličana iz Like naglasak je čini mi se na drugom slovu tj. na "i", a kod nas nas je naglasak na slogu LI. Žene iz Like su Ličanke, a iz Liča su Ličkinje.

proljeće - hvala ti i nadam se da ćeš uživati i ubuduće

Natalija - baš sutra nosimo peticiju načelniku Općine, skupile smo 213 potpisa punoljetnih osoba. Na zadnjim izborima prije godinu dana, na popisu birača bilo nas je oko 510. Sad vidiš koliki postotak ljudi je nezadovoljno prijemom digitalnog signala. Vidjet ćemo što će biti dalje. Hvala na podršci.

S obzirom da vam se sviđaju slike ovih starih stvari koje su smještene u Etnografskom odjelu i da kod mene danas pada snijeg, za posjetioce Liča stavit ću dvije slike "pomagala" kojim ćete lakše hodati po snijegu.

- krplje




- skije




Za danas toliko, idućih dana uslijedit će nove slike...Tongue




Objavio: smrcko
Datum objave: 21 Siječanj 2011 u 02:19
Preidvne slikiceClap

Puno ovih predmeta sa slike i starina  je bilo u mojoj obitelji, na žalost zbog rata sve je uništeno. Kuća di su se nalazili je demolirana zajedno sa tim predmetima.

Puno toga je moj djed napravio ( mamin otac), bio je univerzalni maistor za sve.Smile

Ovakve skije je MM imao kad je bio maliLOL

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Anaida
Datum objave: 21 Siječanj 2011 u 16:09
Nataly, opet ja bila tu i učila o Liču!!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 08:53
smrcko - strašno mi je žao zbog ratne situacije u kojoj ste se našli, a pogotovo što je još sve i uništeno. Je li to djedu bio povremeni hobi ili se baš profesionalno time bavio? A što se tiče skija, trebala sam se možda danas probati na njima spustiti u Rijeku (tko zna u kojem grmu bi završilaOuch

Anaida - ima još gradiva za učiti, pripremi seWink

Cure Hug


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 09:24
Nataly zaista ću jednom proći, a mm bi uživao kad bi ovu vašu zbirku vidio uživo, jer i mi u vikendici imamo skoro sve što smo vidjeli u vašem maloj muzeju, stalno ga nagovaram da napravimo jedan mali muzej, jer su sada izlošci po cjeloj vikendici.
Eh da skije imamo stare i to dvoje, ali krplje nemamo, a baš su fora.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 09:50
Triša, kad vas pozovem kod mene na kavu (kad to ne bude Riječka kava nego kava u Liču), u aranžman će biti uključen i posjet toj etnografskoj zbirciWink


Objavio: Free
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 10:20
 Pozdravčić od međimurke!!!



Baš sam oduševljena kaj sam na karti, koja je jako slikovna, našla tvoje mjesto!!!  Evo ti čista petica za prezentaciju Liča!!!!   Sva kaj sam htjela znati o mjestu iz kojeg su moje biljčice sam našla u tvojoj temi!!!

I ja sam oduševljena samoniklim ljepotanima ličkog zelenog švedskog stola, pa ako isprobavaš aklimatizaciju istih na jugu, moram ti reči da ja i ti imamo skoro pa istu klimu, pa isprobavanje aklimatizacije nebi bilo potrebno!!!!!Wink   A imaš biljčica koje kod nas ne rastu, a ja sam mnogo po šumama i livadama oko njih jer je moje selo usred šume a moja kuća na livadi usred sela!!!   Čak smo imali megaplesnjak na mojoj "na livadi" u organizaciji naših dobrih poduzetnih susjeda!!!!!    Uh opet  ja vodu na svoj mlin!!!   Uglavno, možemo probat s razmjenom samoniklih Wink (osim onih koje se ne smiju dirati)!!!

Bambije nebi mijenjala, imam ih dovoljno, pojele mi sve thuje oko kuće ali ako želiš imam puno zekana, da ti srede kupus kao moj lani, poslije zečje fešte ostalo kosovo polje, moji presretni-nećemo morati jeste zelje, orilo se cijelim vrtom!!!!

Natali, vidiš da kad krenem nebrem stati, imam još toga za napisati ali me moji ljuto  gledaju, pa odoh za sada, ali budi sigurna da ću još navratiti!!!smile50Samo da nahranim gladne vrapčiće!!!
A ti samo pripremi gradivo, vidiš da imaš cijeli razred spreman i to jako željan novog gradiva!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: baka
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 10:36
Nataly, kad je bio onaj snijeg ja sam spomenula krplje nekome,mislim Mikici za vrt. Samo sam napisala opisno jer se nikako nisam mogla sjetiti kako se ta stvar zoveConfused. E sad si me ti podsjetila!Big%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 10:45
zanimljivoTongue

-------------


Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 18:36
Baka - sa današnjim slikama još ću te vjerovatno podsjetiti na neke stvariTongue

Mari - i ti si vjeran posjetitelj ovih stranica, hvala Tongue

Freeland - hvala Međimurko na posjeti i na 5-ici koju sam dobila od tebe. Što se tiče biljaka, put i postupak slanja paketa znamo Wink. Pripremila sam, kako ti kažeš, još gradiva za danas. Vidiš, oduvijek mi je bila želja biti učiteljica, pa evo mi sada prilike.
Prije prelaska na novi post, tvoja rečenica da si me našla na karti, dala mi je ideju da na karti pokažem gdje je Lič. I da vidite zašto pripadam Riječkoj ekipi...

 

Za par minuta stižu i druge sličice..Tongue


Objavio: moon
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 18:42
Bravo Thumbs%20Up


Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 18:50
Danas ću vam predstaviti pojedinačno neke stare predmete koje su upotrebljavali stari Ličani, a koje ste vidjeli na grupnoj fotografiji na prethodnoj stranici u etnografskom odjelu. Iako u početku nisam imala namjeru stavljati slike pojedinih predmeta, vidjela sam da ste zainteresirani, pa kao dobar domaćin želim vam ugoditi.Wink

- posude za izradu putra




- peka




- mlinci za mljevenje kave




- posude (barilice) za nošenje vode




- posude za prženje kave



Nemojte otići, ima još par sličica...Smile



Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 18:54
- pegle




- plug




- kolovrat




- petrolejske svjetiljke




Današnje predavanje je gotovo...Wink


Objavio: baka
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 19:21
Clap
Mene je kao gradsko dijete na daaavno djetinjstvo ipak podsjetilo tri predmeta koje je imala i moja nona ovdje na SušakuBig%20smile!
Okrugla pržilicaa za kavu, taman tolika da stane u otvor šednjaka a kuhinjom se pronosio fiini miris svježe ispržene kave. Naravski kvadratasti mlinac za kavu i pegla na ugljen!
Petrolejki se već sjećaju vjerojatno i mlađe generacije, kad ih je bilo već teško nabaviti a nestanci struje su bili počešći!
Zaboravila sam spomenuti i skije. Moje prve, tamo nedje 1952/53, su bile vrlo slične ovima iz vašeg muzeja!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 19:30
Baš sam i razmišljala na tu temu, da li "gradska djeca" imaju sjećanja tj. da li su imala prilike sresti se sa nekim od ovih predmeta.
Baka smile78


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2011 u 20:06
Bravo Nataly, sigurno ćemo to doći vidjeti, a kad ponovo organiziramo okupljanje u mojoj vikendici, vidjet ćeš tamo naš privatni etno muzej, na kojeg je mm jako ponosan.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Nataly
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 11:56
Do sada nisam ni znala da imate privatni etno muzej. Wink
Znači ovo ljeto proširit ćemo područje zanimljivih tema (da ne budu samo biljke) i razgledavati etnografske zbirke, jedva čekam..Thumbs%20Up


Objavio: Mira021
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 14:13
Prošetala sam u tvojoj temi kroz tvoje mjesto i uživalasmile71Posebno sam uživala u biljkama koje rastu tu i tvom širokom znanju o njima,i etno zbirci koju bi zaista sebično trebali čuvati od zaborava!Hvala ti na ovomesmile78


Objavio: Nataly
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 21:01
Mira 021 - drago mi je da si uživala u šetnji. Nije baš da sve znam, što ne znam - snađem se za informacije, jer bi vam što vjernije htjela dočarati svaku sliku ili podatak o kojem pišem. Hvala ti!Hug


Objavio: Nataly
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 21:18
Večeras sam pripremila nekoliko slika također iz kulturno - povijesne zbirke. One će vas možda iznenaditi jer ne pripadaju stvarima koje su koristili stanovnici ovog kraja, nego potječu iz Afrike i Srednje Amerike. S obzirom da te stvari ne pripadaju klasičnom etno muzeju, za njih se namjenila posebna prostorija pod nazivom ODJEL KULTURE STRANIH NARODA.
Predmete je poklonio doktor Guy Paić, a skupljao ih je na svojim putovanjima (jedan od najrenomiranijih hrvatskih znanstvenika na području nuklearne fizike i jedan od najcitiranijih hrvatskih znanstvenika uopće). U Liču su on i njegova pokojna supruga Arlette Ambrožić-Paić, nekad poznata novinarka tjednika Svijet i Studio, kupili kuću.

- tanjur iz Maroka




- Senegal




- nadgrobni spomenik




- Indonezija




- vrač polučovjek - poluživotinja (Tanzanija)




- bakrena posuda za čuvanje maslinovog ulja




Do idućih slika šaljem lijepi pozdrav. Nadam se da će vam se svidjeti i današnje slike. Tongue

Smile


Objavio: Lantana
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 21:56
  1. Svaka čast majstorice, ovo je jedna prekrasna reportaža o tvom kraju! Clap


-------------
život je more


Objavio: Lora
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 22:48
Prekrasno je prošetati ovim stranicama. Pogotovo za mene koja dugo pamtim, pa neke od tih eksponata sam kao malo dijete vidjela i zapamtila kod moje bake u Sloveniji....

Slikaj i dalje što više, lijepo je pogledati sve, a pogotovo podsjetiti se.....


-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: smrcko
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 23:20
Skoro sve one spravice što si stavila u zadnjim slikama smo imali i ja sam kod prabakeHeart radila na njima.

U stap se koristio za  mlijeko (pravljenje  putera), spravica za prženje kave,.... baš si me vratila u djetinstvo.Hug

A moj djed je bio sveznajući talentiran maistor ( zidar, tesar i sve što muški mogu rukama od zanata raditi), s tim je zarađivao kruh.Smile
Na žalost umro je jako mlad i upoznala sam ga preko radova.Cry


 


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Anaida
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 07:06
Nataly - u Liču nema čega nema!! Svijet u malom.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Nataly
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 17:22
Lantana - hvala ti na lijepim riječima. Ne znam da li pročitala u prijašnjim postovima, ali jednom si me pitala "a gdje je taj tvoj Lič?". Te riječi su dugo odzvanjale u mojim ušima, pa si eto, jedan od "faktora" koji me naveo da otvorim ovu temu...Hug

Lora i Smrcko - drago mi je da ove slike bude lijepe uspomene u vama (osim činjenice da Smrcko je upoznala djeda samo preko radova) Hug

Anaida - jednom ćeš valjda svratit u to malo misto, na nekom od proputovanja Hug


Objavio: Nataly
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 17:26
I za kraj priče o kulturno - povijesnoj zbirci, predstavit ću vam treću prostoriju tzv. povijesni odjel. Iako se ustvari radi o sličnim slikama, na svakoj od njih je neki detalj koji možda nije vidljiv na prethodnim.... uživajte!



















Tongue



Objavio: baka
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 18:48
Nataly, zahvaljujući tebi otkrili smo nevjerojatno mjesto.
Pa i neke društvene novosti ( za nas) ovo o Arlette Ambrožić Pajić i suprugu.Meni je naravski ona poznatija.Embarrassed
A soba u muzeju.... kao da sam se vratila u doba od 3-5 godina starosti kad sam živjela ovdje ukući do moje i spavala u noninoj spavaćoj sobi. Samo su bila dva kreveta i dva noćna ormarića! Big%20smile
Naravno stol i stolice su bili dolje, spavaća gore.
A singerica.... e takvu je pak imala moja baka.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nataly
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 21:13
Hvala baka na pohvalama, lijepo ih je čuti....
A prostorije ove zbirke iznenađuju mnoge koji su ih posjetili, jer od tako malog mjesta ne očekuju tako lijepo uređen etno prostor...
smile78


Objavio: Lantana
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 21:29
Lijepa je i ova reportaža, sad znam gdje je Lič i čega sve tamo lijepoga ima. Samo nastavi, kad čovjek ima volje uvijek se ima što pokazati. Clap

-------------
život je more


Objavio: gioiaa
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 13:01
jos jedna predivna setnja


Objavio: mimar
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 13:21
Volim etno zbirke jer nekako najbolje dočaravaju i govore o ljudima na tim prostorima. Clap

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Nataly
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 09:27
Lantana - hvala na podršci

gioiaa - nadam se da ću i ubuduće imati dovoljno zanimljivog materijala da vas privuče na ove stranice

mimar - zaista, ništa nam, kao ti predmeti, ne može vjernije dočarati život na nekom prostoru

Hvala vam što svraćate u moj kraj..Tongue


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 10:25
Jednog ljeta, kada je kod nas bilo neizdržljivo vruće, švrljali smo po Gorskom Kotaru, pa smo tako obišli i Lič. Vratili smo se onom cestom kroz polje i šumu prema Novom Vinodolskom.
I još nešto - imam doma isti takav stakleni vrč kakav je na stolu na tvojoj  slici

Baš si nam lijepo slikom  i riječima opisala svoje mjesto.


Objavio: VILMAČ
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 11:00
prekrasna reportažica! hvala!Tongue


Objavio: jagoda
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 11:26
Nataly lijepa reportaža, nisam ni znala da tako nešto zanimljivo ima u našoj blizini...Morati ću kad zatopli, prvo do tebe i tvog vrta, a onda pogledati etnografsku zbirku....
Kad je već riječ o zanimljivostima G. Kotara moram napomenuti da u blizini postoji i Muzej žaba. Naime u Lokvama je  taj zanimljivi muzej koji sam ovog ljeta posjetila na nagovor moje prijateljica iz Holandije...Vrlo je zanimljivo i imam nešto slika pa ako dozvolite stavila bi slike ovdje, umjesto da otvaram novu temu....smile89


-------------
sutra je novi dan


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 11:56
Hej Natali ova soba, kuhinje, ili što već je je zaista vrijedna u zbirci, a i vrijedna pažnje. Starinski prekrivač je predivan, imam i ja jedan od moje none, zaista to sve moram vidjeti uživo.
Eto zahvaljujući tebi mi neki ćemo sigurno posjetiti vašu zbirku i Lić.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk