Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Nešto kao dnevnik...

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6066
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 01:49
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Nešto kao dnevnik...
Objavio: Retriver Sara
Tema: Nešto kao dnevnik...
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:30
Ova tema je posljedica moje neorganiziranosti, zbrkanosti, zaboravnosti i svega ostalog u vezi sa cvijećem u Senju i balkonu. Uvijek pišem bilješke i podsjetnike, nazive biljaka koje dobijem i kaj dobijem od dragih osoba na neke papiriće (koje, naravno, poslije ne mogu naći). Sada sam ja lijepo odlučila, da sve pofotkam, i na jedno mjesto, tj.ovdje. Tu će biti sve zanimljivosti, savjeti, pitanja na jednom mjestu, pa se nadam da će mi tako biti lakše kasnije nešto pronaći. Imam ja i jednu veliku bilježnicu u koju sam prije nekoliko godina počela pisati slične stvari, no sada se ni tamo više ne snalazim...

za početak, danas sam pofotkala kameleon, za kojeg sam se prije određenog vremena požalila da je uglavnom zelen i da nedostaju šare. Naš dragi dado 84 mi je rekao da se on ponovno vratio na svoju prirodnu zelenu boju i da odstranim zelene izboje. Tako sam i učinila i danas puno ljepše izgleda:

slika



Odgovori:
Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:31
u veliku teglu, na balkonu, posadila sam flance mini rajčica, tri komada. Za sada dobro izgledaju, nadam se da će biti i ploda, za finu ljetnu salatu s maslinovim uljem s Pašmana:


slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:31
naša draga makk poklonila mi je rano proljetos gomolje incarville...evo je danas, na popodnevnom suncu u velikoj tegli, prepuna pupoljaka. Izgleda čvrsto i zdravo. Primjećujem da voli puno vode:

slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:32
na povratku iz Senja zastali smo na vrhu Kapele, koja se nalazi na 888m nad morem. Ubrali smo dosta ivančica, neke i s korijenčićima, a te sam posadila u teglu. Nadam se da će se primiti. Imaju dosta neugodan miris.

slika

ubrali smo i ove ljubičaste ljepotice...scabiosa:
 
slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:34
otkinula sam reznice convulvusa iz sensjkog vrta i popikala u teglice da vidim hoće li se što primiti, u svaku teglicu po dvije reznice (natalija, jdan teglica je za tebe):

slika

donijela sam nekoliko reznica moje pasiflore, danas sam posadila dvije teglice, jednu za Mari, a drugu za LeoNatu:

slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:35
Ceropegia, poklon od natalije se izdužila...moram odlučiti hoću li je prikratiti ili oplesti je oko vrha teglice...htjela bih da bude gušća:
 
slika

Lobelia cardinals, natalija, prelijepa je, zar ne?:

slika

a gle ove male budlejice:

slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:37
moje nove, crvene alstromerije čekaju jesen, pa u sensjki vrt:
slika

u sensjkom vrtu imam također posađene, ali ružičaste, koje mi je poklonila hoya prošlog proljeća. Izgledaju gotovo identično. Nezamislivo mi je da iz tako nježne, slabašne, krhke, biljkice krene onako predivan cvijet. Valjda ću i to jednom dočekati .
 
ovo je bušin:
 
slika

biljka iz prirode, s otoka Pašmana, sa žutim cvjetićem, ne izgleda baš reprezentativno:

slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:41
draga naša antonija mi je savjetovala da odrežem irezinu koja je previše rasla u zrak na 2cm. Antonija, poslušala sam te, odrezala sam ju ipak, ali na malo više od dva centimetra, nisam se usudila.
Odrezanu reznicu sam posadila, ali se sva snuždila, valjda će se oporaviti:

slika

evo ljepotice, malo osakaćene:

slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:41
Duda-Lave mi je poklonila dio svog seduma Aurora:

slika

a ovo je slatkiš od jakobine, od prošle jeseni:

slika

Voljela bih da mi pocrvene i da dostojno nose ime rimske božice zore.
Što bih trebala napraviti?


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:42
Anthemis carpatica, bijeli:

slika

s velikim iščekivanjem očekujem raste ove biljke i prvi cvjetić.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:43
još mi je nešto Duda-Lave poslala...ovaj zgodan sukulentić i campanule čija je posebnost da narastu do 15cm visine i kod nje cvatu cijelo ljeto plavim zvončićima:

slika

nekoliko lijepih reznica njene polygale...grančice su bile prepune ljubičastih cvjetića...nisam sigurna da će se primiti, no nadam se ipak da hoće:

slika


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:43
dvije prelijepe tradeskancije koje mi je poslala prijateljica s Pašmana:

slika

slika


Objavio: korijenko
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:58
S njim odmah na živo sunce inače će se izdužiti i ostati zelen, "slabokrvan" Wink. I ja ga imam od Dude i stalno mi je crven ali je na suncu cijeli dan....
 
slika


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 12:12
hvala na savjetu, draga korijenkoSmile!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 15 Lipanj 2011 u 21:20
..sad si me svu zbunila, ne znam gdje sam sve šetala ali znam da sam tvojih ruku djelo na nekoliko mjesta vidjela...imaš prepoznatljiv "cvjetopis"smile78


Objavio: Free
Datum objave: 27 Srpanj 2011 u 23:14
R.S. što je sa grančicama polygale, jesu li se primile!!!  Baš me interesira jer sam probala i ja od grančica zakorijeniti polygalu, i ni jedan se nije uhvatio!!

Da nije Beline, koja mi je poklonila prelijep grmić poligale sa korjenjem, još bi uvijek pokušavala zakorjenjivanje grančicom!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 13:32
Free, uvjerena sam da se dio primio...odvojila sam sasušene grančice, a ostatak se i dalje zeleniWink


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 13:33
Dudine campanule su pokojneCry...uzrok je neadekvatno zalijevanje tijekom mojeg godišnjegCry, kao i anthemis carpaticaCry...


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 13:37
takođe vas obavještavam, u dubokoj boli, da sam predivne mini rajčice, prepune malih zelenih plodića, nakon dugačkog kontanja ipak bacila u smeće...zbilja sam im dala dosta šansi da se bore s bijelim mušicama, a njima se nije daloCry..


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 13:40
danas sam si tak vrijednaWink...u pripremama za Lič, posadila sam nekoliko biljkica za curke...usput sam uredila i moju školicu i mali rasadnik:
 
 
to su uglavnom biljke koje sam posadila za Senj, a ima i nešto  teglica koje supredviđene za moje cvjetne prijateljice:
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 13:57
nekoliko novih biljkica koje sam dobila od BB na jednoj od kava:
 
ovo su Tellime...nekako su mi slične heucherama, namjeravam ih držati preko zime na balkonskoj polici...nadam se da će se do onda razrasti, jer primjećujem da idu polako...
 
Tellima grandiflora purpurea:
 
 
dobila sam i dvije reznice ove prekrasne biljke sitnih varjegiranih listova.
To je slatka pjegava lozica koja bi u jesen trebala dobiti bobice različitih boja i nijansi  plave, zelene, sive, tirkizne, tamno lila...tarannnn, predstavljam vam neodoljivu i čarobnu:
 
Ampelopsis brevipedunculata "Elegans":
 
 
ovo sam slikalo malo pobliže, radi pjegica pa su listovi ispali poveći...međutim , puno su sitniji:
 
 
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 14:46
Izbojak ovog kaktusa objesio se od težine, dugačak je ravnih 71 cm:
 
 
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 14:49
presadila sam danas u veću teglu jasminoidni solanum, bijeli, u veću teglu jer se oporavio od napada sitnih zelenkastih ušiju:
 
 
posadila sam čuvarkuće koje su mi Bigi i Konte donirale za sensjki vrt, s obzirom da u masakru nad njima, koji su počinili kosovi ,-ima malo preživjelih:
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 14:50
u odnosu na fotku s pretodne stranice, današnji izgled kameleona je stvarno poražavajući. Ono malo šara kaj je imao polako nestaje. Što mu je?
 


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 16:03
Sara,stavi ga na najjače sunce,samo to mu faliTongue

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 18:43
vjerovala ili ne, draga mali kaktus, na najjačem je suncu, na rubu balkonaConfused


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 19:44
Uh,uh,onda mu valjda moraš pjevati da pocrveniTongue

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: dado_84
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 23:16
Saro cupaj zelene izboje ili presadi satirane u novu vazu :)

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Kolovoz 2011 u 07:41

dragi dado, već sam to na proljeće napravila, po tvojem savjetu, počupala sam sve zelene, ostali su šareni...i sada opet izbijaju zeleniCry...dođe mi da svisnem od muke...mislim da ću ga ipak uskoro smećirati...

hvala ti... http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: dado_84
Datum objave: 03 Kolovoz 2011 u 11:25
Samo cupaj :) one tjeraju i iz najmanjeg djela korijena. Ako ne Izvadi biljku iz lonca otresi svu zemlju i odrezi sarene izboje dva tri nodusa ispod prvih korijencica.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Kolovoz 2011 u 13:27
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Samo cupaj :) one tjeraju i iz najmanjeg djela korijena. Ako ne Izvadi biljku iz lonca otresi svu zemlju i odrezi sarene izboje dva tri nodusa ispod prvih korijencica.
 
 
počupanoWink!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Kolovoz 2011 u 09:55
evo ga danas, počupala po dadinom savjetu, svaki dan pjevam po savjetu mali kaktus, no izgleda gore nego početkom lipnja, onda je po rubovima listova bilo bar malo crvenila...i naravno, na punom je suncu: 



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Kolovoz 2011 u 09:58
 prije desetak dana dobila sam nekoliko reznica cuphee, izgleda da su se primile, baš sam sretna:
 
 
lijevo je Cuphea x purpurea, mala dlakavica, a desno, sa cvjetićima, Cuphea ignea.
 


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 10 Kolovoz 2011 u 10:27
Sarica,a možda ti imaš neku vrstu cameleona koji ima manje crvenila.Thumbs%20Down

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: milica7
Datum objave: 10 Kolovoz 2011 u 10:50
Ovaj dnevnik mi je jako zanimljiv..... http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hr&prev=/search%3Fq%3Dsmajliki.ru%26hl%3Dhr%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DBeP%26sa%3DG%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26channel%3Ds%26biw%3D936%26bih%3D441%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.com&sl=ru&u=http://smajliki.ru/smilie-771256263.html&usg=ALkJrhiM8j6mc8ebPsUD4s-nbUKwGMooAQ">

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: dado_84
Datum objave: 10 Kolovoz 2011 u 12:04
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

evo ga danas, počupala po dadinom savjetu, svaki dan pjevam po savjetu mali kaktus, no izgleda gore nego početkom lipnja, onda je po rubovima listova bilo bar malo crvenila...i naravno, na punom je suncu: 




Razne sare na satiranom bilju su uvijek izrazenije tjekom proljeca da bi s vremenom, kako list stari, popustile na intenzitetu ( u nekim vrstama cak i nestale). Houttuyniama se sare na listovima stalno mjenjaju tjekom sezone. Mislim da tvojoj biljci nista ne fali, dapace kad bi bila na prejakom suncu listovi bi joj postali ljubicasti, tj dobila bi boju kao zastitu od prejakog sunca.


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Kolovoz 2011 u 12:17
hvala ti, dado, prihvatiti ću ga takvog kakav je...


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 19:21
Danas sam primijetila da moj Abutilon striatium ima na svojim grančicama cijelu vojsku bucmastih priljepaka smeđe boje. Pišem vam to najviše zato da pregledate svoje abutilone da ne biste naišli na nešto slično, a da bude prekasno.
Uglavnom, ja sam za radikalne mjere. Najprije sam ga orezala na polovicu , možda mjesec dana prerano, no vjerujem da mu ne bu ništa.
Pretpostopljavam da se radi o štitastim ušima. Lijepo sam uzela malo alkohola i kist i uništila bandu. Naravno, sada ga trebam češće kontrolirati. Reznice sam stavila u vodu, u nadi da će za koji tjedan pustiti korjenčiće, a možda sam ih trebala posaditi u svježi i vlažni supstrat, vidjet ćemo kaj će vrijeme pokazati.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Silvy
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 19:32
RS,
koliko puno naučim od vas znalaca Clap.
Hvala ti na tvom dnevniku. Čitam ga i dalje.
               smile78



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 14:27
draga, nisam ti ja znalac, sve što znam naučila sam od pravih znalaca na ovom forumu, BB, dade84, trave, natalije, a za ovu gore opisanu bandu od Silvek. Ona me je upozorila da češće kontroliram abutilon zbog tih ušiju, jer vole njegove sokove.
 
Evo kako sada izgleda, smješten na  hladnom stubištu, pored prozora s pogledom na parkiralište:


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 14:32
E, sad ovo je pitanje za antoniju. Vidiš kako predivno izgleda moja irezina.
Da ju pustim i dalje ovakvu nikakvu ili da je već sada orežem?
 
Isto je smještena na hladnom stubištu:
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: korijenko
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 14:45

baš dobro da si pitala savjet....moja je vrlo slična samo malo manje "gola".

Sad čekamo da nas Antonija savjetuje...



-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: antonija
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 19:18
mogu ti reći da izgleda puno bolje nego moja koja je vani i nema ni jednog listića.
ja bi ipak još malo pričekala i orezala DO DNA. onda će iz korjena se granati.
i dobro da si me pitala, moja je na kiši i ledu i vjetrometini, iz ovih stopa odo je skloniti.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: OTOK
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 19:29
Antonijinu irezinu imam i ja. Bila je ogromna, samo nije baš narasla u visinu nego u širinu. Pospremila sam je u kuću i nekako mi je počela propadati. Onda sam je orezala i ponovno stavila van. Oporavila se je, počela bacati nove listiće i od pred nekoliko dana je ponovno u kući. 

-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 20:34
hvala antonija, onda ću još malo pričekati s orezivanjem do dnaSmile.

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: antonija
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 20:39
unijela sam je u garažu, baš je jadna i puna vlage.ovo joj je prva zima koju će provesti unutra, samo sad moram paziti na zalijevanje, još bi trebalo da mi se osuši radi nezalijavanja.ja savjetujem čekanje sa orezivanjem zato što je još zima i hladno. i ako krene onda su to neki mali i slabašni listići. uvijek sam je orezivala kad je zatroplilo, u ožujku.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Mari,5510
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 23:46
tek sam sad primijetila ovaj dnevnikThumbs%20Up
vidim kad je posađena moja pasifloraWink mogu ti reći da se dobro drži kod mene doma u sobismile79


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Veljača 2012 u 18:50
drago mi je MariSmile!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Veljača 2012 u 18:58
JUčer sam malo virnula na moju lagerstroemiju koju sam jesenas nabavila od našega trave. Naravno, bila je u odličnom stanju, puna pupoljaka. Također naravno, svi su se pupoljci  osušili, a biljka mi je baš bila cijelo vrijeme jadna:
 
 
Ali, na suhim grančicama pojavili su se mladi svježe zeleni listići i mojoj sreći nije bilo kraja:
 
 
 
pretpostavljam da ću nešto od grančica morati orezati, a kolko i u koje vrijeme, javit će se valjda šjor trava da me podučiWink!


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: dado_84
Datum objave: 03 Veljača 2012 u 19:16
Obavezno je osisati lagastremiju svake godine na proljece jer inace slabo cvate. Svaki se izboj skrati na par pupova jer se cvijetovi pojavljuju na novim granama.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Veljača 2012 u 17:42
Hvala ti dado na tvojem savjetu, već učinjenoSmile!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Veljača 2012 u 17:44
prije nekoliko dana posadila sam tri lukovice amarilisa...pogledajte na što liče:
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 10 Veljača 2012 u 18:51
RSara uzmi metlu i počisti sandučić. 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 11 Veljača 2012 u 10:49
pomela! a ja pomislila kako će se netko diviti mojim amarilisima, hehehe!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 11 Veljača 2012 u 10:51
ja bih rekla da im je pretoploWink pa se sile 

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 11 Veljača 2012 u 10:59
hvala ti,  ak im je pretoplo imam ja i hladnijh mjestaWink!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 13:35
ovo je moja felicija, lijepo je provela zimu na hladnom stubištu:
 
 
naravno, da nije sve lijepo kak se čini, ima i ali, dakle počeli su joj se sušiti donji listići i to grančica po grančica:
 
 
nakon što se osuše donji listići ta grančica počinje žutiti i na kraju je moram odrezati:
 
 
 
Moram napomenuti da mi se to dogodilo i prošle godine, ali ljeti, pa sam ostala bez cijele biljke.
Ako netko zna kako bih mogla pomoći mojoj felisiji, molim da mi napišeSmile!
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 13:44
Izgubila sam i Aichryson domesticum, ili zbog nepravilne njege ili?:
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 14:51
mislim da je i žutilo grančice felicije i gnjilež stabljike aichrysona posljedica viška vode

ali, možda sam u krivu


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 16:19
ne znam natalija, Aichryson je bio potpuno suh, taj korijen koji sam slikala, a i listići felicije su dolje pri zemlji skroz suhi, nisu gnjecaviConfused.
 
Jel ti orezuješ svoju feliciju?
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Free
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 17:13

Dobro da sam našla Sarin dnevnik!! Jer u ovaj dio sa dnevnicima jako rijetko imam vremena svratiti!!
  Ali našla sam ga prekasno!!  I moja felicija se identično ponašala, listić po listić pao žut, i sada više ne moram reckati, bacila sam cijelu .....osušila se ko barut!!!  

A u kakvom su ti stanju sada polygaline grančice koje su bile dugo zelene??  Ima li mladih listića, i da li je nju potrebno orezivati??  Nebi reckala svoju ako se tvoje nisu  zakorjenile!!

A za lagericu sam na vrijeme saznala kak je orezati!!!

Pozdravčić Sarice!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: natalija
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 18:28
aichrysonu odreži taj donji dio, a grančice se čine dobre, zelene, njih bocni u suhi supstrat, mislim da bi se trebale primiti

ja ću orezati feliciju čim stignem, svi listovi su joj se posušili - velikoj, koja je prezimila na balkonu, mislim da su i grane suhe


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 22:19
Free, grančice poligale nažalost se nisu zakorijenileCry.
NO to ne znači da tvoje neće uspjeti.Želim ti sreću s njima!
Natalija, popikala sam grančice Aichrysona, ali su se sve objesile i osušileCry.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Free
Datum objave: 01 Ožujak 2012 u 23:44
Saro, htjela sam ti napisati da se više neću mučiti sa njihovim zakorjenjivanjem, tim više što sam od Beline dobila prekrasnu veliku polygalu, ali tvoja želja za sreću s njihovim zakorjenjivanjem dala mi je poticaj da probam još jednom, tako da znaš, ako je uspijem zakorijeniti, tebi ću  biti zahvalna za uspijeh!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Ožujak 2012 u 09:37
Hvala ti Free na lijepim riječima, ali, ja sam odlučila kupiti je u MBM-u. Dok mi se reznica primi i naraste u pristojan grmić, već bum imala sedam bankiWink.

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: kontesaa
Datum objave: 02 Ožujak 2012 u 15:47
ne znam zašto je aichryson na naglo propao (meni propadnu nakon cvatnje recimo i uopće ni ne pokušavam spasiti odraslu biljku, već zapelcam hrpu mladih koji nisu cvali)...inače je tu biljku stvarno lako zakorjeniti (ja imam malu zapiknutu na jesen pa ćemo ju pelcati Wink


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Ožujak 2012 u 19:57
hvala ti, KontesaaSmile!
 
Identificirala sam problem s felicijom, bijele mušiceConfused, odmah su dobile po piksi, a još su mi zarazile i lantanuCry. Sada mi slijedi nekoliko dana upornog špricanja s otopinom detergenta za suđe.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 11:08
Nešto sam sijala, presađivala...
Nešto sam dobila, pa sam sadila...
 
 
natalija, evo, skoro sam zaboravila da sam obećala da ću ti pokazati kako izgleda ligularija Leopard, nakon zime na balkonu:
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 12:38
samo ti nju ostavi vani, ipak je ona vrtna biljka, a ne kućna - na ligulariu mislim, vidiš kako su joj zdravi listovi na friškom zraku

nadam se da će te pakujci već ovo proljeće razveseliti cvjetovima

od čega su ono listovi na početku?




-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 13:43
natalija, na početku je geranijumSmile.

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 22:06
jeee...niknuo mi je borač, veseli me jako jer mi sijanje baš nejde od ruke:
 
 
Također me veseli što mi je preživjela dlakava siva tradeskancija, silamontana, zaista ne znam kako mi je to uspjelo:
 
 
ovo je limunska majčina dušica koju mi je poklonila anabistrica na kavi, nadam se da je zadovoljna njenim napretkom kod mene:
 
 
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: anabistrica
Datum objave: 19 Ožujak 2012 u 18:17
Ispravak: limunsku majčinu dušicu si dobila od Carol Wink. Sad je i ja čekam da se vrati iz Rijeke pa da i meni malo da da si posadim u novi začinski vrtek. Nemrem krasti.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Ožujak 2012 u 18:34
Ispričavam se, u slučaju sa sestrama lako se pogriješiWink!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: anabistrica
Datum objave: 19 Ožujak 2012 u 18:48
Ma mislim da ti Carol nebu zamerila

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 19 Ožujak 2012 u 19:00
A tko su sestre,Carol i Anabistrica?

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 08:59
da, mali kaktusSmile!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 19:04
JUčer je moja kuhinja ovako izgledala:
 
 
 
 
 
a poslije toga:
 
 
bogme sam bila umorna dok sam to sve posadila i raščistila.
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 19:06
imamjednu cvjetnu frendicu, Kontessa joj je ime, koja je toliko nesebična, da mi uz sjeme daruje i micelije gljiva:
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 19:09
Danas sam iznijela na balkon aporokaktus...želim upozoriti sve one koji su vlasnici ovog krasnog kaktusa, da ga dobro pregledaju, naročito s donje strane, jer privlači one bijele vinaste uši i odmah na bandu djelovati alkoholom:



-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Cvijetomanijak
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 19:18
Ovo s priborom za jelo hahaha ,i kod mene nakraju sezone sve skoro zavrsi u okucnici hehehe .Jel cvate ovaj aporokaktus?

Mogla je Kontesa neku drugu gljivu dat ,vrganj,pecurku ...tako nesto da se odma iskoristi ..Wink


-------------
Velika gorica


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 19:57
Sara,kuhinja ti izgleda fenomenalno,daj mi reci,aporokaktus slobodno već stavim van?

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 06:22
Stvarno si bila vrijedna, svaka čast na strpljenju, trebalo je srediti toliko teglica... šteta što ti senjski vrt nije u Novom Zagrebu LOL A da se prebaciš na uzgoj gljiva, matičnu već imaš Big%20smile


Objavio: natalija
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 08:03
odličan posao si obavila Clap

aporokaktus je stvarno divan, i mene zanima je li ti cvjetao

a i ja imam posebnu žličicu za presađivanje beba kaktusa i sukulenata LOL


-------------


Objavio: antonija
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 08:15
jako volim takav "kreativni" nered. poslije ti je sve savršeno posloženo. već zamišljam kako će biti lijepo kad se razraste.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 11:06
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Sara,kuhinja ti izgleda fenomenalno,daj mi reci,aporokaktus slobodno već stavim van?
 
 još mu se niš nije dogodilo do sada, ne znam, mali kaktus, njega uvijek stavim prvoga van, uvijek na prvi dan proljećaWink!


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 11:09
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

odličan posao si obavila Clap

aporokaktus je stvarno divan, i mene zanima je li ti cvjetao

a i ja imam posebnu žličicu za presađivanje beba kaktusa i sukulenata LOL
 
...ovaj sav kuhinjski pribor je namijenje cvijeću, pokazao se najboljim...
nije mi još cvao, očekujem ove godineSmile.
Natalija, a jel ti živ onaj, kaj sam ti poslala?


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: lorica10
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 11:16
Sara, presadnice su ti tako mile i malene, Thumbs%20Up za trud

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 12:00
lorica, imam i singonije za tebe, u vodi je za sada na ožiljavanju...ako si ti zaboravila da sam ti obećala, ja nisamWink!

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: lorica10
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 12:16
Wink

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: natalija
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 14:58
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

 ovaj sav kuhinjski pribor je namijenje cvijeću, pokazao se najboljim...
nije mi još cvao, očekujem ove godineSmile.
Natalija, a jel ti živ onaj, kaj sam ti poslala?


yess...Wink


-------------


Objavio: kamenjar
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 18:04
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

JUčer sam malo virnula na moju lagerstroemiju koju sam jesenas nabavila od našega trave. Naravno, bila je u odličnom stanju, puna pupoljaka. Također naravno, svi su se pupoljci  osušili, a biljka mi je baš bila cijelo vrijeme jadna:
 
 
Ali, na suhim grančicama pojavili su se mladi svježe zeleni listići i mojoj sreći nije bilo kraja:
 
 
 
pretpostavljam da ću nešto od grančica morati orezati, a kolko i u koje vrijeme, javit će se valjda šjor trava da me podučiWink!

ovaj tvoj dnevnik je super ,jako poučan...ono sto mene trenutno zanima je ov,kazes da ti lagerstroemija ima listice vec u veljaci...moja jos uvjek nema ni listica nit naznake od njih ...


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 18:31
ima, ima, draga kamenjar, sutra ću je poslikati, sada je već mrakačaSmile

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 13:05
kamenjar, evo lagestroemije danas...nisam sigurna da sam je dovoljno i dobro orezala, to će mi valjda pomoći forumski stručnjaci:
 
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: kamenjar
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 17:44
predivna je saro ,moja nema ni jednog listica,ma sta listica nema ni pupa..isto tako danas u vrtnom centru htjela sam kupit crvenu al nema ni jednog pupica ,pa cekam da prolista ,onda odo je kupit...meni se sviđa forma od tvoje ,mislim da ce to bit predivan grmic 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: dado_84
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 20:36
Dobro si to obavila :)

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Travanj 2012 u 22:19
hvala dado, to je zahvaljujući tvojim savjetimaSmile.

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Travanj 2012 u 22:24
sjećate se moje krasne ruselije:
 
 
a danas izgleda ovako, nakon što su vrapci njene grančice iskoristili kao građevinski materijal za gnijezda u toku jednog popodneva kada nisam bila doma:
 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 02 Travanj 2012 u 22:27
jako volim ptičice, ali stvarno su je izmasakrirale Confused

jesi stavila kakvo strašilo da ih odbiješ od nje?


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Travanj 2012 u 18:23
sada više nemaju kaj trgati, pa im ni ne treba strašilo, ali, primijetila sam da su prilično neustrašiviConfused

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: antonija
Datum objave: 03 Travanj 2012 u 19:37
čovječe, nemogu vjerovati!!!
pa to su prave štetočine! sad kad su napravili gnijezdo , valjda će je pustiti da naraste.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk