Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Isusova kruna - Passiflora

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Penjačice
Opis foruma: Sve o penjačicama.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=610
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 17:48
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Isusova kruna - Passiflora
Objavio: tibor
Tema: Isusova kruna - Passiflora
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 10:01
 
 slika sa net-a
 
 
Htio sam postaviti slike svoje biljke iz sjemena ali nigdje ne pronalazim temu..
 
Ovo je jedna jako zhvalna penjacica koja se u Dalmaciji uzgaja vani..
Postoji mnogo vrsti ove biljke..
Lagano se razmnozava,bilo reznicom,povaljenicom,sjemenom.
Sadnja sjemena se preporuca odmah jer sjeme sa vremenom gubi na klijavosti...
 
evo...da sam znao pricekao bih da malo izgubi na klijavosti..smile96smile42
ovo je od jednog ploda
 
http://www.agraria.org/coltivazioniarboree/passiflora_maracuja.JPG -



Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 21:01
ustvari jeli ovo cvjeet (isusov vjenac)

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: hana
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 21:42
je Dina


Objavio: Donata
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 22:12
Tibore ...vidjela sam negdje crvenu u časopisu...i ona me očarala....
nisam je nigdje vidjela za kupiti ...imaš li kakve informacije????


Objavio: tibor
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 22:22
Donata,cuo sam za njih...
Znam da ih nekoliko ljudi ima...ali do sada nisu bas nudili...
 
Mogu se pokusati raspitati...Wink


-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 22:27
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Donata,cuo sam za njih...
Znam da ih nekoliko ljudi ima...ali do sada nisu bas nudili...
 
Mogu se pokusati raspitati...Wink


Evo našla sam i ime crvene -Passiflora quadrangularis...smile186


Objavio: kika
Datum objave: 16 Studeni 2007 u 01:18
Ja je nemam, ali je ima moj susjed. Imam samo pelcer koji je na ukorijenjavanju već 2 mjeseca (nemoguća misija).


Objavio: tibor
Datum objave: 16 Studeni 2007 u 10:33
kako to?
pa inace se one lagano ukorjenjuju..
 
Ma najlakse bi bilo kad bi mogli doci do sjemenke..
Bilo bi za SVE koliko ih bude u 1 plodu..
 
Kika,ti si prava sretnica pored takvog susjedaWink


-------------


Objavio: hana
Datum objave: 16 Studeni 2007 u 12:20
Kika je li ti susjed na moru ili tu gdje živiš?


Objavio: kika
Datum objave: 16 Studeni 2007 u 12:44
Svjesna sam da sam sretnica pored ovakvog susjeda. Hana susjed mi živi tu u KC.
Tibore, slažem se da se Passiflore lako ukorjenjavaju, ali ne i vitifolia.


Objavio: tibor
Datum objave: 18 Studeni 2007 u 18:46
Kika nisam imao iskustva sa vitafoliom,iako vjerujem da ima i onih koje su problematicne (osjetljivije)

-------------


Objavio: Geko
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 13:46
Ja imam dvije vrste pasiflore. Jedna je Passiflora coaerula ili još je zovu Kristova kruna ili Gospodinova kruna koja raste na moru, a imam i Passiflora edulis ili marakuja. Ako neko ima marakuju zanima me ako je uzgojena iz sjemena nakon koliko vremena počinje cvast?


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 14:30
moja je cjvetala iste godine, malo kasnije ali je!!! ali plod prve godine nije dala, mislim da tek druge ili trece!


Objavio: patuljak
Datum objave: 28 Prosinac 2007 u 22:35
Ja sam ovo ljeto probala plod, baš je... ništa posebno (po okusu)!!!! A vidjela sam poslije i sladoled od passiflore, ali nisam ga probala!
Sad mi žao što nisam i sjemenke pogledala, ali... uopće tada nisam mislila na njih!!!smile186



Objavio: administrator
Datum objave: 02 Siječanj 2008 u 21:24
¸Imam ih par vrsta, pojedine se tesko primaju ali moguce da ce se naci koji viska.... Ali treba jos cekati da malo zatopli, da se nesmrznu tjekom putovanja


Objavio: kika
Datum objave: 02 Siječanj 2008 u 21:55
Admine, koje vrste Passiflora imaš?


Objavio: administrator
Datum objave: 02 Siječanj 2008 u 22:01
tocne lat. nazve namam pojma. imam onu obicnu koja je ustaljena kod nas i koja moze izdrzati do -15. bijela sa plavim u sredini, te imam jednu koja je cisto bijela, i jednu ljubicasti ali sa sitnijim cvijetom(slicno fuksijinom)
i jos jednu novu, koju ne znam kako tocno cvijeta jer jos nisam cvijet vidio. ima plod velicine ogromnog limuna, a listovi su veliki 30-tak centimetara.


Objavio: kika
Datum objave: 02 Siječanj 2008 u 23:03
Ova prva koju si spomenuo, kod nas najčešća je Passiflora caerulea. Da li ova ljubičasta ima šešurave one igličaste latice? Ako imaš, okači nam slike te bijele i ljubičaste.


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 10:41
ok. imam negdje napisana latinska imena, pa nadjem sliku na netu!!
a ova bijela je totalno identicna ovoj obicnoj jedino sto su plave latice kod nje bijele!!


Objavio: Afrodita
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 16:42
Kika sada sam prvi put vidjela ovu Passiflora vitifolia!!!
Kako li je samo lijepa!!! ako imas koju sadnicu ili pelcer, dajem sve za nju!!!


Objavio: kika
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 18:12
Afrodita, i ja bih sve dala za sadnicu. Pelcer sam dobila i još uvijek stoji i ne pokazuje znakove života. Na proljeće ako dobijem još koji pelcer, pokušat ću ponovo s ožiljavanjem iako sam čula da je to naprosto nemoguće ostvariti. Još da znaš kako uživo izgleda. Prekrasno. Cvijetovi su joj puno veći od Caeruleae.


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 04 Siječanj 2008 u 19:19
Meni nije jasno zašto je ta passiflora ona plava tako skupa u dućanu... Moji je dolje na moru čupaju i bacaju koliko se ukorijenila nemožeš je se riješit, neznam dali tu može preživjet zimu ali dolje može bez problema...


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Siječanj 2008 u 20:20
Zvjezdana,sad znaš,kad je počupaju ti je nedaj baciti.Vidiš koliko nas plače za njomLOL


Objavio: Geko
Datum objave: 05 Siječanj 2008 u 17:03
Ako nekog zanima ovako izgleda Passiflora edulis ili marakuja iz sjemena.
 
http://img260.imageshack.us/my.php?image=najveamarakujabx7.jpg">
 
Ova je stara oko 5 mjeseci.
 
http://img260.imageshack.us/my.php?image=marakujicecu2.jpg">
 
Ove su stare oko 2 mjeseca.


Objavio: administrator
Datum objave: 05 Siječanj 2008 u 21:12
Nekako mi neobicno lisce ima kao da nije od passiflore


Objavio: kika
Datum objave: 05 Siječanj 2008 u 22:14
Admine, nije neobično. To je Passiflora edulis. Imam je i ja. Nemaju sve Passiflore lišće kakvo ima Passiflora caerulea.


Objavio: Mikica
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 22:41
Malo me zbunjuju ovi komentari oko passiflore.Meni je moja rođakinja rekla da ona ima tu biljku doma i da joj plete po ogradi te da će mi dati par mladica da si posadim da i meni plete.Govorimo li o istoj biljci?


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 22:58
Mikica  ima ih različitih. Ja imam tu koja se plete po ogradi i radi predivan cvijet, a mladice izbijaju po cjelom vrtu, tako ako je ne dobiješ imam ti ja.
Danas sam baš bila u parku Guvernerove palače, tamo je isto jedna. Uzela sam jednu malu biljčicu, da vidim kakva je, jer moja je pretežno bijela.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: frida
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 15:23
 
   Evo i kod mene novi stanovnik balkona , za sada....Hvala Triši na savršeno spakiranoj mladici...


-------------


Objavio: dina
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 16:01
frida

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Grofica
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 12:55
Zdravo narode, nova sam ovde tako da ne znam koga za "rukav da uhvatim i udavim" naime evo vec trecu kesicu passiflore kupujem potapam semu u vodu u pivo, sejem mazim i pazim ma sta sve ne radim nikako nista da mi prklija vec postajem ocajna IMA LI KO ISKLIJANU BILJCICU da mi posalje neopisivo bi bila zahvalna, prosle godine sam je videla i to jednostavno mora biti u mojoj basti, sve sam prodavnice obisla nigde nista sem semenja...


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 14:37
Miti dosta toga imamo u Primorju, iako sam momentalno sve svoje podjelila, ako imaš strpljenja, svako malo neka negdje izviri. Pratit ću pa kad se to dogodi, imati ćui te u vidu za slanje.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Grofica
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 17:33
Triša hvala ti najlepše ... Big%20smile


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 15:49
kako spakirate te klijance kad su jako osjetljivi?

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 20:25
Dalmax staviš u foliju zajedno s malo zemlje, pa u najlon i sve skupa u kovertu s čepićima-ima u pošti jako velikih, a slala sam nešto i kutijama od na pr. čokolade ili bombonjere.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dada28
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 22:47
Originalno poslano od člana Grofica Grofica napisao:

Zdravo narode, nova sam ovde tako da ne znam koga za "rukav da uhvatim i udavim" naime evo vec trecu kesicu passiflore kupujem potapam semu u vodu u pivo, sejem mazim i pazim ma sta sve ne radim nikako nista da mi prklija vec postajem ocajna IMA LI KO ISKLIJANU BILJCICU da mi posalje neopisivo bi bila zahvalna, prosle godine sam je videla i to jednostavno mora biti u mojoj basti, sve sam prodavnice obisla nigde nista sem semenja...


I ja imam taj problem sa klijanjem passiflore...ne ide i gotovo...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: kika
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 22:57
Ide, ali im treba puno vremena. Moje isklijale nakon 3-4 mjeseca. Budite strpljive i držite ih na toplom i obavezno pokrivene najlonom da budu i u vlažnom okruženju.


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 16:20
Ja imam problem da mi je doslo sjemenje svih mogucih pasiflora iz Makedonije ali kao da je proslo kroz neku preshu-sve je raskomadano
Bilo je umetnuto izmedju 2 kartona ali svejedno je nastradalo.

-------------


Objavio: dada28
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 22:34
Meni je sestra iz Njemačke poslala mix sjemena passiflore, od inače uglednog prizvođača, ali je isto izgledalo samljeveno, poput tvog Dalmax22...posijala sam ga, ali čisto sumnjam da će niknuti. Dobila sam i jednu vrećicu ispravnog sjemena passiflore, ali ni nakon mjesec i po nije ništa niklo. Nadam se da je Kika u pravu i da samo treba čekati.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: iverica
Datum objave: 13 Travanj 2008 u 08:15
evo da i ja budem uz očajna i znatizeljna! moja pasiflora( posadena vani kod kupe) rasla i izrasla kao i onaj čarobni grah iz bajke prošle godine imala i puno plodova koji su doduše bili nekak spuzvasti i nezno narančasti ali biljka je bila! zastitila sam joj korjen s onim čudom od kokosa za zastitu no ona do danas ne pokazuje znakove zivotaCry znači li to da je smrzla ili sam ja nestrpljiva( tjesim se ) da joj nije jos ranoShocked


Objavio: administrator
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 20:33
Evo slikice moje nove ljubimice... uspio sam ju nabaviti nakon 3-4 godine slinjenja nad njenom slikom kada sam je vidio...
 


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 22:08
Gdje si je nabavio?


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 11:14
Admine, i mi bi imali takvu, odaj tajnu odakle ti ili druge godine skupljaj sjemenke.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 12:59
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Gdje si je nabavio?
 
Da si i ti isla s nama na sajam i ti bi ju mogla nabaviti.-...
 
 nabavio sam jos jednu, ljubicastu isto tako veliku, ali nisam nasao sliku daii nju uslikam... a ovake crvene sam dvije kupio da mi slucajno nebi jedna uginula i ostao bez nje... a sada cekam da porastu pa da ih pelcam i pelcam i pelca...Wink
 
 
u italiji na sajmu cvijeća


Objavio: dada28
Datum objave: 26 Travanj 2008 u 21:07
Savršena je!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Travanj 2008 u 21:12
Vidjeti cemo kada procvijeta... za sada polako raste, narasla je tek nekih 20-25 cm. ima dosta debelu i tvrdu stabljiku... dok ova druga ljubicasta ima meku i elasticnu stabljiku i narasla je sigurno preko pola metra...


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 08:20
Pelcaj,pelcaj.....Wink


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 08:43
jos ne!!!! Premalene su tako da i h ostavljam da rastu... ali kadsnije ce biti pelcanjaWink....
 
 


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 08:47
Ma to ja tebe podsjećam(budem i tijekom godine) da u jesen zapelcaš.Ko normalan sad to radi,pogotovo sa mladom biljkicomBig%20smile


Objavio: Šeflera
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 10:08
Admine krasna je! Možda ovo ljeto navratim vidjeti kako raste!


Objavio: voki
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 08:51
Našao sam u prodavnici plodove Passiflore edulis. U 5 plodova je bilo preko 700 semenki.


-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Nickless
Datum objave: 19 Srpanj 2008 u 10:28
Vidim da se neki muče sa sjemenom, čim je starije teže će niknuti, zapravo može proći i par mjeseci do godina dana, samo to se često svede na nikad jer je za nicanje pasiflore potrebno osigurati vlažnost i najbitnije relativno dosta visoku temparaturu, na netu se može naći podatak koji sam dobio i u jednom našem rasadniku da je optimalna temperatura konstantnih 26*C. Zato će najlakše izniknuti svježe sjemenke u rano ljeto na suncu. Inače, preporuča ih se obvezno malo pošmirglati (odstajale sjemenke) s obje strane i potopiti u vodu 24 sata.
 
Sve u svemu ne isplati se iz tri razloga
 
- dakle sjeme teško iznike i treba dugo čekati s neizvjesnim rezultatom
- kod pasiflore vrijedi slično kao i kod mnogih drugih biljaka da iz sjemena iznikle biljke neće uvijek biti identične izvornoj, do te mjere da je moguće da takve biljke uopće ne cvatu, ako i cvatu potrebno je par godina
- razmnožavanje reznicama puno lakše uspije, biljka prije cvate i daje genetski identičnu biljku izvornoj
 


Objavio: Triša
Datum objave: 19 Srpanj 2008 u 10:56
Slažem se i ove sam godine svima koje su mi iznikle u dvorištu, jerimam tri glavne biljke, stavila posude sa zamljom i tako se zakorjenjuju, biti će ih mnogo, no nažalost moje su samo bijele.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Srpanj 2008 u 14:41
Originalno poslano od člana Nickless- razmnožavanje reznicama puno lakše uspije, biljka prije cvate i daje genetski identičnu biljku izvornoj
<DIV> </DIV>[/QUOTE Nickless- razmnožavanje reznicama puno lakše uspije, biljka prije cvate i daje genetski identičnu biljku izvornoj
 
[/QUOTE napisao:


 
u potpunosti se slazem sa nickless!!! puno jednostavnije i brze iako se sa sjemenom moze razmnoziti vise biljaka
 
u potpunosti se slazem sa nickless!!! puno jednostavnije i brze iako se sa sjemenom moze razmnoziti vise biljaka od jednom... tako da je lakse dobiti kolicinu putem sjemena ali brze i jednostavnije rezultate putem reznica


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: proljeće
Datum objave: 25 Srpanj 2008 u 12:16
Priključujem se ljubiteljima pasiflore!!!
Od Manči sam nedavno dobila jednu grančicu i oduševljena sam kako napreduje, razgranala se mislim u tri grančice i raste jako brzo.
Ali budući da ništa ne znam o njoj, interesira me da li je preko zime mogu unijeti u kuću da bude "sobna biljka" ili tek u podrum ili garažu???
Slikala sam je ali nisam slike stavila na komp, pa kada obavim i tu "radnju"Tongue budete je vidjeli!!!


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Srpanj 2008 u 10:15
a koja je vrsta passiflore?? jer o tome sve zavisi...


ako je ona obicne plava onad moze ccak i vani prezimiti do - 15*C , a ako stavis unutra 99% passiflora prezivljava bez problema... ako je centralno treba samo pripaziti na vlaznost zraka malo i to je to!!!!

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Srpanj 2008 u 10:17
moja ljubicasta pasiflora nikako da procvijeta, nabavio sma je proljetos u italiji i jos ni traga od rastvaranja pupa...


iako je pup nastao jos prosli tjedan... možda cek i prije 10-tak dana jos se nece otvoriti... kisa niakako dam u da povoljne uvijet i snage za otvarnaje... ali kako mi se cini oce sutra-preksutra!!!!

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Srpanj 2008 u 09:23
Admine vjerujem da je obična, a slike ću danas stviti...


Objavio: manči
Datum objave: 28 Srpanj 2008 u 15:57

Proljeće, naša pasiflora je obična bijela sa plavim resama.....kao Trišina....

 
 


Objavio: manči
Datum objave: 28 Srpanj 2008 u 16:07
Ovo je odrina moje tarace sa pasiflorom u lipnju....mirisalo je sve slatkastim mirisom da sam mislila da su djeca prolila šampon za kosu od marelice.....
 
 
....zeleni plod,a sad su plodovi sazreli i padaju okolo...
 


Objavio: Šeflera
Datum objave: 28 Srpanj 2008 u 19:30
WOW Manči - koliko je ima!
smile39


Objavio: dina
Datum objave: 28 Srpanj 2008 u 20:25
manči prelijepooooooooo

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: gioiaa
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 00:22
sta jos reci?


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 08:57
Čekaj malo Manči,...daj napiši nešto više o passiflori!!!
Moja to jest tvoja je jako lijepo krenula,na moje veliko iznenađenje...a kada će biti cvijet???Wink
 


Objavio: manči
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 09:26
Jako brzo raste.....kod mene je u zemlji i popela se na drugi kat đe je taraca. Imam nekoliko debelih lijana koje idu prema taraci pa je prekrila cijelu odrinu ( brajdu ), ali ipak za 3 god.
Tvoja će u pitaru ići skromnije, ali uspoređujući druge bijlke isto će biti prilično agresivna.
Mladice koje imam u vrtu ne cvjetaju, prije dogodine neće, a ne znam da li cvjeta i prve godine??
Ti ćeš je paziti i prihranjivati, kako već uspješno to radiš sa drugim biljkama pa ćeš vidjeti.
Moja je rasla bez ikakve pažnje, ali drugi su nam uvjeti.... 


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 09:57
Manči prekrasna ti je, ali od nje ima smeća po cjelom dvorištu, ali vrijedi čistiti jer kad cvate stvarno je atraktivna.
One koje sam ja razmnožila od glavne na način da sam je povalila u zemlju, pa je tu pustila korijen cvale su odmah druge godine, a ineče cvate sigurno nakon druge godine barem nekoliko cvjetova.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 11:21
Ok čekat ću ... isplati se!!!


Objavio: mimar
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 11:35
smile211 Manci, curo, nimalo nije OBICNA! Ovako nesto jos nisam videla! Kao fotomontaza! FENOMENALNO!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 12:20
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=328&u=12174108">
Evo i moje bebice...


Objavio: manči
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 00:18
Proljeće, danas sam u rasadniku vidjela jednu za prodaju koju su opleli oko trstike   1,5 m....duge grane su vezane za tu trstiku i lijepo i bogato izgleda....
 
Lijepo i zdravo izgleda tvoja. Samo naprijed!


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 08:07
Manči i ja već razmišljam šta da mi muž napravi kao podlogu oko koje će se ona slobodno plesti i rasti.
A to što je lijepa i zdrava zahvaljujem opet tebi!!!Thumbs%20UpWink


Objavio: manči
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 08:39
Možda da ti napravi luk od jake žice, pa će se motati oko njega i napraviti lijepi ukras za taracu......


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 09:05
Upravo sam na luk i mislila!!!
Isto razmišljamo....Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 09:09
Proljeće lijepo ti napreduje, a brzo će ti početi izlaziti i iz luka koji ćeš napraviti, širi se brzinom svjetlosti, iako ako ostane u posudi, onda valjda neće zauzeti cjelu terasu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 09:17
Triša već sam se razmilšljala da je presadim u veću teglu???
A kuda ću s njome zimi to mi nitko ne odgovara???


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 09:37
Da ustvari je to problem kod vas na kontinentu. Ništa nemoj ju ti presađivati, već tako napravi joj luk da je samostojeća, tako se meni plete jasmin, pa ako bude prevelika, ćeš je orezati. Samo neka ona počme cvasti, po zimi ionako nije atraktivna, ostaje joj zeleno lišće, ali bude neugledno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 11:00
Hvala za savjet Triša!!!
 
I gle ti ovo: tebi odgovaram sa 1500-tim postom!!!
 
Koja slučajnost...smile164
Danas stvarno dan za fešte, sve mi se nešto poklapa...


Objavio: skitnica
Datum objave: 01 Kolovoz 2008 u 18:41
voki,sjemenke stigle,ali da li da ih sijem odmah ili na proljeće

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 04 Kolovoz 2008 u 19:22
Zanima me pasiflora.Imam je u susjedstvu i lako cu je zakorijeniti.Vidim da bi se sa njome mogla lijepo odijeliti od susjeda, i brzo.Ali mi je malo daleko za zalijevanje.Treba li puno vode?


Objavio: voki
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 07:42
Pasiflora traži dosta vode, zemlja treba stalno da je vlažna. Skitnice semenke možeš posijati i sada ako imaš gde da držiš biljčice preko zime.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 11:16
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Zanima me pasiflora.Imam je u susjedstvu i lako cu je zakorijeniti.Vidim da bi se sa njome mogla lijepo odijeliti od susjeda, i brzo.Ali mi je malo daleko za zalijevanje.Treba li puno vode?
 
Ako možeš pusti glavnu biljku kod susjeda, a sebi sprovedi, pa neka oni zaljevaju - mala šala.
Voki kaže da treba puno vode, moja su iskustva drugačija - mislim da ne treba ništa više nego neke druge biljke. Ja ih imam svuda po vrtu, ali ih zaljevam tek toliko. Napr. noćne frajle, vodenike, dalije ako fali vode se objese,ali pasiflora ne.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 18:01
Slažem se sa Trišom, istina moja ima lijane debele 10-tak cm i sigurno crpi vodu iz dubljih slojeva zemlje, ali mladice koje izbijaju po vrtu nisu zahtjevene, ne zalijevam ih namjerno, jer imam već previše pasiflore, a one se ne suše tako lako. Imam jednostavnu bijelo-plavu pasifloru.


Objavio: natalija
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 21:44
i ja potpisujem trišu i manči - pasiflora je kao troskot - kad se jednom primi širi se kao korov

i stvarno joj ne treba neko posebno zalijevanje


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 22:41
Hvala na odgovorimaSmile.
Nije loša Trišina ideja da susjedi zalijevaju budući da će i njima figurati.A nismo ni u lošim odnosima pa se možemo dogovoriti o  naizmjeničnom zalijevanju.
Voki, koje su to "skitnice" sjemenke?Susjedova pasiflora ima zrelih plodova i imam gdje držati biljčice preko zime.


Objavio: voki
Datum objave: 12 Kolovoz 2008 u 12:10
Skitnici sam poslao seme pasiflore edulis iliti marakuje pa sam joj u istoj poruci napisao odgovor...

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 19 Kolovoz 2008 u 14:57
Opa, lapsus.
A ja našla neku stranicu koja prodaje sjeme tropskog bilja. Nije skupo ali se bojim kupovati karticom preko neta.Upravo sam mislila kupiti passifloru edulis i incarnatu.Imaš li još tog sjemena?
Bila bih vrlo zahvalna.smile143


Objavio: Stela
Datum objave: 21 Kolovoz 2008 u 16:25

steta sto passiflora ne moze prezimiti, moja je trenutno u jako velikoj tegli a ogovarajuceg prostora u kuci je malo...

evo i slikice:
btw. da li su ovi zuti listovi normalna pojava (lani ih nije bilo) ili joj nesto fali, iako dobro napreduje...


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Kolovoz 2008 u 21:49
Prekrasna ti je, pa i kod mene povremeno požute neki listovi, ali je toliko imam da se baš ne uzbuđujem.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: voki
Datum objave: 25 Kolovoz 2008 u 12:38

Evo moje keurele iz semena

A ovo je edulis

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 21:50
Mladice su prekrasne, lišće tamno zeleno, moja obična nema tako jaku zelenu boju listova, ali nisam niti probala iz sjemena, jer ih i ovako imam po cjelom dvorištu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: voki
Datum objave: 30 Kolovoz 2008 u 07:19
Na listovima one obične javljaju se neke bele tačkice, gledao sam i pod mikroskop, nema ništa na listu, pojma nemam od čega je to nastalo. Edulis mi je super jer ima sjajne i velike listove. Ligularis mi je još mala, tek nekoliko listova ima.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: manči
Datum objave: 30 Kolovoz 2008 u 15:11
Voki, divne su....
 
Stela, takva je i moja i uvijek pomalo žuti i otpada...ona je zapravo zimzelena pa cijelu godinu odbaciva listove pomalo.
Zato stalno metem taracu grrrrr...


Objavio: dzomba
Datum objave: 30 Kolovoz 2008 u 22:58
Evo i prvog sjemena moje passifloreTongue!! Oh,tako sam ponosna na nju!!Wink
 
 
Cvijet moje passiflore:
 


-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Kolovoz 2008 u 08:55
Cvijet je prekrasan, ove plave resice, baš ga čine posebnim.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: voki
Datum objave: 01 Rujan 2008 u 15:36

Evo sličica malih edulisa i ligularisa iz semena.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dzomba
Datum objave: 01 Rujan 2008 u 21:02
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Cvijet je prekrasan, ove plave resice, baš ga čine posebnim.
 
U pravu si Trisa..Tongue..fantastican je!Tongue..Ako pronadjem i ostale vrste passiflore,kupujem ih Tongue,mada je najcesca ova sto vec imam..
Hvala ti!!


-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 04 Rujan 2008 u 12:08
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Evo sličica malih edulisa i ligularisa iz semena.
 
Voki, mene zanima passiflora incarnata.Može li se kako doći do nje?Vidim da ti tu imaš puno vrsta.


Objavio: voki
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 07:27
Za sada nemam tu vrstu, ako nabavim javiću ti pa da ti pošaljem koju semenku. Na slici levo su 2 saksije sa Ligularisima, a u 3 saksije su edulisi.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 10:22
Imam edulis, ali željela bih svakako nabaviti incarnatu zato jer je ljekovita.
Ja u mom vrtu dajem prednost biljkama koje su ljekovite a ovu nigdje ne mogu naći.
Hvala unaprijed.Embarrassed


Objavio: Anaida
Datum objave: 10 Rujan 2008 u 16:23
Da vas pitam nešto - zašto se dogodi ponekad da passiflora ni nakon prekrasnog cvata ne daje plodove? Kao da nema oprašivanja, ili...? Prijatelj mi se, naime, žali da mu, inače prekrasna i bujna biljka, nikako ne stvara plodove, pa tko zna - neka pomogne! Hvala !!!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk