Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Paulownia tomentosa

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Drveće
Opis foruma: Sve vezeno za drveće u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=622
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 22:00
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Paulownia tomentosa
Objavio: hana
Tema: Paulownia tomentosa
Datum objave: 16 Studeni 2007 u 16:52
Evo da započnem temu o ovom prekrasnom drvetu..... U blizini kazališta u Vž ima takvo drvo puno sjemenja koje ja na žalost ne mogu pokupiti (iz objektivnih razloga,naime malo me muči visina) ali dobro...to bi se riješilo.Nego, tko zna više o njemu,koliko brzo raste,oblik,konačna visina a najviše koliko bi mu trebalo da izraste iz sjemena u drvo pristojne veličine koje cvate prekrasnim plavo-ljubičastim cvjetovima itd,itd....



Odgovori:
Objavio: sasa
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 17:19
Paulownija raste jako brzo, za koje 2-3 godine vec imate drvo za hladovinu i poprilican prirast precnika drveta. Ima malu specificnu gustinu za tri godine dostigne i do 35 cm prečnika. Izrazite osobine prirasta pa ako trebate drvo koje će brzo ozeleniti vaš prostor onda je Paulownija pravi izbor


Objavio: Fatka
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 10:01
Ja posijem ali tesko da mi ojaca biljka i prezivi.Prosle godine sam uspjela dvije biljke da odrzim ali mi preko zime uginuse pa sam ljuta zbog toga.Mozda ih je vlaga ubila ali ne znam.drzala sam u hladnoj prostoriji.


Objavio: sasa
Datum objave: 10 Veljača 2008 u 00:05
Ne znam kako ide iz sjemena ali gore navedena iskustva su iz sadnica.


Objavio: dina
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 16:38
ja sam dobila sjeme
i posijala sam izniklo je za jedno 20-25 dana
i postotak klijanja je 100 %
e sad se borim sa tim da mi ne proraste

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Donata
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 19:36
Paulownia http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Paulownia_tomentosa2.jpg">Flowers%20and%20old%20seed%20pods%20of%20Paulownia%20tomentosa

I kod nas u Zadru u parku Gospe od zdravlja postoji prekrasno stablo .
Mnogi turisti zastanu i slikaju jer je stvarno dekorativna s prekrasnim svijetlo ljubičastim cvijetovima...smile84
slika http://en.wikipedia.org/wiki/Paulownia_tomentosa


Objavio: Šeflera
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 10:02
Jučer smo naletili na ovo drvo! Nema listova-još, a cvjetovi su zatvoreni.










Objavio: Lavandablue
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 15:22
http://www.google.com/search?hl=en&q=Paulownia+tomentosa&btnG=Search - http://www.google.com/search?hl=en&q=Paulownia+tomentosa&btnG=Search
 
http://www.paulownia.org/ - http://www.paulownia.org/
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Paulownia_tomentosa - http://en.wikipedia.org/wiki/Paulownia_tomentosa
 
Linkovi za Paulownia tomentosa.
 
smile219


Objavio: manči
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 15:27
Da, Paulownia, ima je u Dbk-u dosta po nasadima, čak je možda samonikla, a ne posađena. Ove smeđe "šiškice" su zgodne za suhe aranžmane....... Volim to drvo.....Thumbs%20Up


Objavio: ljubica
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 10:06
Molim pomoć!
 
posijala sam sjeme sa jednog drveta koje raste u kontnentalnoj klimi(Slavonija)
niknulo mi je par biljaka, sad su od 40 do 60 cm visine .
Da li ih smijem ostaviti vani u zemlji gdje su izrasli ili mora prezimiti u toplom.bilo bi mi žao da ih izgubim jer stvarno odlično napreduju za sada. Miskila sam ih samo nečim zaštititi .
Zna li netko mogu li prezimiti vani?


Objavio: manči
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 11:52
...teško je tu odgovoriti....nisam nikad sijala  i  sadila,   samo mogu reči što vidim u mom gradu ( Dalmacija)....ovo stablo raste na mnogim mjestima, ogromna su, teško je doći do sjemenki zbog visine,  našla sam jedno mlado koje je već moje visine na sjevernoj strani brda po kome zimi dere bura....znači naraslo je iako po buri temp padne nekad ispod 0,  njegova slika je na temi Samoniklo bilje......
 
....a stabla su predivna kad procvjetaju.....


Objavio: iris
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 11:57
ljubice pošto ih je više najbolje da neke ostaviš u vrtu a neke presadiš u posudu i staviš negdje u kuću ali mislim da je bolje u negrijani prostor

-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 11:18
Ljubice, meni su rekli da prve godine nakon nicanja stavim u zatvoren prostor, a tek iduće godine na proljeće da presadim van.
I tako bih napravila da je niklo, ali nije!Cry
No znam gdje ima sjemenkica pa bum pobrala i ponovno posijala!


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Listopad 2008 u 09:11
Zašto posaditi paulovniu:
jer u proljeće ne golom drvu ima prekrasne plavo lila cvjetove
jer se nakon toga pojave jako dekorativni plodovi
jer ljeti veliko lišće daje lijepu hladovinu
jer u jesen otpadne lišće, a tada nam sunce ne smeta
i najviše zato jer jako brzo raste i uskoro ćete biti ponosni na zaista veliko stablo koje ste sami uzgojili
 
Ja sam svoje posadila iz grane koja izbije uz deblo. Sjeme nisam sijala, ali je ove godine u ljeti samo isklijalo svuda po vrtu, presadila sam nekoliko biljčica i danas su velike oko pola metra.
 
Samo oprez, pažljivo odaberite mjesto za sadnju, naraste zaista brzo i veliko, moje je danas više od kuće (prizemlje i dva kata), ispod njega u hladovini odlično uspjevaju hortenzije, a na proljeće cvjeta cvijeće iz lukovica.      


Objavio: Fatka
Datum objave: 15 Listopad 2008 u 12:14
Ja imam sjeme pa bih ponovo posijala.Ako neko ima iskustvo da nam kaze.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 15 Listopad 2008 u 15:07
Pročitala sam da je paulovnija idealno drvo koje prerađuje puno CO2 u kisik, a pogodna je za sadnju uz objekte jer ima okomit korjen pa ne podkopava.

U Kini (čini mi se) se to drvo sadi kad se rodi djevojčica. Kad se djevojče udaje drvo se posiječe jer je veličina debla tolika da je dovoljna za izradu namještaja I tak to (ne)sretno djevojče dobi aštefirung.LOL

Ja sam se proljetos zaljubila u njegov cvijet koji i nije tako malen, a plodovi i čahure od plodova su proizvodile zvuk na vjetru ko zvečka tj. mislih "čuvari snova" od bambusa. Prekrasno.


-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Fatka
Datum objave: 15 Listopad 2008 u 21:30
Da li je neko sijao ovo drvo?


Objavio: Šeflera
Datum objave: 16 Listopad 2008 u 08:11
Ja jesam, ali mi nije niklo.
Nema ga za kupiti trenutno ni u jednom vrtnom centru.



-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: hana
Datum objave: 16 Listopad 2008 u 18:21
a da zamolimo OTOK za sadnice kad već svuda niću? Otok jel može kakav deal?


Objavio: OTOK
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 08:33
Šta mi radite
Natjerali ste me da jutros prije posla uzmem grablje i pokušam sa balkona dohvatiti plod paulovnie (drvo je jako visoko a donje grane smo rezali)
 
E, pa taj plod je sad suh, otvoren i prazan.
Ja nikad nisam sijala paulovniu, posijala se je sama. Nikla je ove godine u ljeti u loncima sa cvijećem, najviše u onima sa sukulentima (pretpostavljam da im je za nicanje odgovarala zemlja pomiješana s pijeskom).
Mislila sam da se to rasijalo jedno ljetno cvijeće koje je raslo u loncima u dvorištu, a kako mi se to cvijeće jako sviđalo mlade sam biljčice presadila
s namjerom da ih imam što više i da ih darujem kolegicama.
Međutim, kad je počelo rasti, a lišće dobilo veličinu dlana shvatila sam o čemu se radi, pa sam ostavila samo par komada.
 
Nisam sigurna što je u stvari sjeme, naime plodovi su krcati nečeg vrlo, vrlo sitnog kao prašina. U nekim sam plodovima koji se još nisu raspuknuli jutros našla nešto što mi više liči na sjemenku - po dva komada u svakom
plodu.
 
Na internetu sam pronašla da odraslo drvo na godinu proizvede 20 miliona sjemenki, a da u jednom plodu ima 1.000 sjemenki i da ih raznosi vjetar.
 
Ako je tako, bit će sjemenki za sve članove foruma.
 
Zato, vi koji ste sijali, javite se kako izgleda sjemenka, pa razmjena počinje


Objavio: Fatka
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 09:13
Sjeme se nalazi u cahuri i jako je sitno,
 bijelo.Lako se rasprsi.Ona tvrda cahura kada se otvori sjeme leti na sve strane.


Objavio: seni
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:46
Danas sam prolazila u Zadru pored paulownie i gledala kako bih došla do sjemenke. Svi su plodovi rastvoreni pa sam pretpostavila da su sjemenke ispale. Na zemlji sam našla neke bobice pa sam pomislila da su možda to sjemenke. Sad sam malo tražila po netu i vidim da sam se prevarila. Našla sam sliku sjemenke paulownie tomentose. Evo je:
 


Objavio: Fatka
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:49
seni, jeste to sjeme paulownie.Ne ispadne svo sijeme ostane u čahuri.Vrati se i pokupi.smile114


Objavio: Lantana
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 21:10
Seni, to sjeme je jako sitno i mislim da kod nas bura to sve raznese. Čula sam i da im je klijavost mala, da sa jednog stabla ispadne milion sjemenki. Ja sam otkinula zatvorenu čahuru i unutra je bilo sjemenki pa ako trebaš javi. 

-------------
život je more


Objavio: seni
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 22:00
Pretpostavljam da se to sjeme nalazi unutar ove lagane opne pa ga vjetar lako raznese. Lantana, ako imaš sjemena pošalji mi malo, ako ti nije problem.smile143


Objavio: Božikovine
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 01:16
Dosta o paulovniji ima na http://www.primevalgardens.com/index.html - ovom linku. Nadam sa da će pomoći.

-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 05:28
Sijala sam i niknu, ali kasnije pocnu da padaju.Ostene po koja biljka, ali preko zime  mi uginu.Treba mi neko sa velikim iskustvom  sa sijanjem ove ljepote sa plavim cvijetom.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:25
Probat ću posijati na proljeće , ali čist sumnjam da bu se uspjelo primit. Ako ne, idem u potragu za drvcem. Već sam pitala u nekoliko vrtnih centara i ni jedan nije imao jesenas. Zna li netko gdje se može nabaviti već malo drvce? 

-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Lantana
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:30
Tu kod mene ima jedno veliko stablo i bilo je mladica, nekima sam već slala, a sada nema više ni jedne. Probat ću ja posijati, a ako ne uspije slijedeće godine ću guliti mladice (te mldice su iznikle u pitarima za cvijeće, ali je gazdarica sve pogulila jer je sadila novo cvijeće).

-------------
život je more


Objavio: Šeflera
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:35
A kak podnosi presađivanje?

-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Lantana
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:39
E to neznam, ja ga nisam presađivala nego sam slala forumašima i neznam da li se primilo.

-------------
život je more


Objavio: Šeflera
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:45
Ajmo forumaši koji su dobili mladicu ! Jel se primila!?

-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Lantana
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:50
Sad mi je žao što nisam pogulila sve i posadila kod mene pa bi imali svi, a ovako ja baš jučer išla po novu turu, a ono gotovo nema više.

-------------
život je more


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:59
Kod mene je prošlo ljeto niknulo bezbroj malih paulovnia, same su se posijale, sebi sam presadila 3, mislim da su ok, vidjet ćemo ubrzo kad počnu listati.
Valjda će  i ove godine niknuti nove, treba sačekati ljeto, pa će biti mladica


Objavio: Božikovine
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 13:28
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Ajmo forumaši koji su dobili mladicu ! Jel se primila!?


Mladica Paulownie se primila, sa sijanjem sjemena još uvijek čekamo.
Hvala Lantani i Otoku.

-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 13:45
Jupi!

Zakaj čekate sa sijenjem? Kao bolje je u proljeće ili...?!
I ja isto čekam sa sijanjem, ali samo zato jer nemam kam sad zasaditi!


-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 14:03
I ja cekam proljece pa se dam opet u akciju.


Objavio: Božikovine
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 05:11
Po onom što smo našli na netu, paulownia se najbolje i najbrže razmnožava korjenovim reznicama.
Laantana nam je poslala "flanac" koji je malo kunjao a onda se aktivirao i rastao je naočigled sve do atentata naših kućnih ljubimaca - slomili su izrasli dio.
Odrezali smo ostatak i ostavili pup koji se uskoro probudio i sad tjera naočigled.
Ovaj smo puta dobro zaštitili mladu paulowniu od mogučih atentatora.

Neki su navodno uspjeli s ožiljavanjem reznica, odnosno grana u mješavini treseta/pijeska i u mješavini kokos/perlit uz tretiranje s hormonima (nismo isprobali).

Savjeti za sijanje su da se sije na zemlju uz stalnu rasvjetu (ako su dani kratki, posebne lampe za biljke - pogledajte temu o uzgoju bilja pod lampama) ili da se sačekaju duži i topliji dani.





-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 08:23
Svima vam želim da vam paulovnie narastu iz sjemenki, grančica ili što već imate, samo pazite gdje ćete je posaditi jer je ogromna. Ovo je slika paulovnie iz mog vrta, nije baš neka slika, ali može dočarati veličinu
(viša je od kuće, a kuća ima prizemlje i dva kata)
 
 
 
 


Objavio: Lantana
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 10:01
Znam da je visoka, ali neznam koliko ide u širinu. Ja je mislim posaditi, ali na tom mjestu imam 4 metra od kuće, da li je to dovoljno, htjela bi da mi tu ljeti neko stablo pravi hlad, a u zimi ne. 

-------------
život je more


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 10:24
Ide puno i u širinu, trebalo bi stablo oblikovati i rezati grane što smo mi propustili, a sada su te grane koje bi htjeli kratiti strašno visoko.
Korjen joj je uzak i dubok, pa ne predstavlja problem za dvorište., i može se ispod nje saditi druge biljke (meni su ispod  u hladovini hortenzije).  A idealna je upravo ako želiš ljeti hlad, a zimi sunce


Objavio: Fatka
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 11:44
Uh, uh, zauzece mi komsijino dvorsite. Koliko joj treba da tolika poraste?


Objavio: Božikovine
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 11:52
Fatka, paulownia raste najbrže od sveg drveća. Brži rast od nje imaju jedino bambusi i gljive.
Uz povoljne uvjete za desetak godina imaš odraslo drvo.

-------------


Objavio: vule
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 19:21
jeli vrijeme da se posadi sjeme?


Objavio: Božikovine
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 10:44
Vule, vrijeme je. Dani su dovoljno dugi, osiguraj dovoljno svjetlosti i umjereno vlage i drži plčeve.
Sretno ti sijanje.

-------------


Objavio: vule
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 16:14
dobro,savjet je ok,valda ne raste tak brzo da mi zruši ižo preko noči


Objavio: Božikovine
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 07:36
Vule, očekuj rst 4 - 5 m u prvoj godini. Ako je rast manji, savjet je da se biljka odreže u ravnini sa zemljom kako bi se jako ubrzo rast u drugoj godini.

-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 09:17
Ne moguce da raste u prvoj godini toliko.Ja imam biljkicu od prosle godine koju sam sijala.Narsla je svega 20 cm.Ove godine gledam vrh se osusio ja sma orezala tako da viri iz zemlje svega 4cm i  poceli da izbijaju listici.


Objavio: vule
Datum objave: 28 Veljača 2009 u 22:25
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Vule, očekuj rst 4 - 5 m u prvoj godini. Ako je rast manji, savjet je da se biljka odreže u ravnini sa zemljom kako bi se jako ubrzo rast u drugoj godini.

ako stvarno tak raste,moram dobro paziti kam ju presaditiClap


Objavio: Božikovine
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 11:46
Vule, pisali smo o rastu reznica iz korjena!
Sjemenu treba dosta vremena da isklija a i sam rast isklijale biljke je spor u prvoj godini pošto biljka treba vremena da razvije korjenski sustv koji mora imati prostora da se razvija u dubinu.
Presadnice za van su oko tridesetak centimetar (oko godinu dana ako se uzgajaju iz sjemena) i sade se u jamu metar sa metar koja mora biti prilično duboka da se omoguči rast korjena prema "dolje". Više o sadnji i gnojidbi imaš na linku koji sam stavio u prijašnjim postovima.


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 17:04
Ovo je drugi život naše Paulownie. Izrasla je do desetak cm i poharala ju je mačija pošast, odrezali smo je ravno sa zemljom i krenula je u novi život.
Svakog prvog u mjesecu stavljat ćemo sliku pa da vidimo dali će za prvi rođendan dogurati do 4-5 metara.
Ako Admin dozvoli možemo otvoriti i kladionicu.    



-------------


Objavio: Lantana
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 20:32
Ma ne mogu virovat da toliko naraste, idem opet gledat u onaj restoran da li je koja izrasla u njihovim pitarima i sadim je u vrt.
Moj ujak (koji je biobotaničar) mi je pričao da je on nekoliko puta sijao i da imaju lošu klijavost.


-------------
život je more


Objavio: OTOK
Datum objave: 02 Ožujak 2009 u 08:33
Ja nisam nikada sijala paulovniu, ali se je posijala sama i lani ih je bilo bezbroj u loncima sa cvijećem (najviše ih je izniklo u loncima sa sukulentima gdje je zemlje pomiješana sa pijeskom - možda je to savjet za sijanje). Presadila sam 3, sada su u loncima i imaju oko 50 cm, prezimile su i sada ćemo vidjeti do koje će visine narasti 


Objavio: Božikovine
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 08:57
Klijavost sjemena Paulownie je zaista jako niska, između 10 i 15%. Isto tako treba znati da kod uzgoja drveća iz sjemena gubimo godinu do dvije čekajući da biljka ojača i naraste do nekih tridesetak cm.

-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 11:14
Na http://www.primevalgardens.com/Photos.html - ovom linku možete vidjeti fotke rasta Paulownie.
Izgleda nemoguće ali zaista brzo raste.

-------------


Objavio: vule
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 23:01
zadivljujuče


Objavio: Lantana
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 23:22
Ja sam pogledala link i još ne mogu vjerovati.

-------------
život je more


Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 08:00

jesu li nekome iznikle sjemenke paulovnie, ja sam pronašla neke biljčice u loncima sa drugim cvijećem, nisam još sigurna da li su paulownie

 
A ovako izgleda grana moje odrasle paulownie, uskoro će cvjetati
 


Objavio: fuksija
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 08:23
Otok, prekrasna ti je paulownia.
Nisam znala da tako rano cvjeta.

Ja sam narucila sjeme iz Danske, ali kao sto vecina vas pise da je mala klijavost, ali vrijedi pokusati, zar ne?

Stavi sliku kada bude procvjetala.
Sigurno bi mnogi zeljeli vidjeti.    

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: Lantana
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 09:25
Otok daj je jednom probaj slikati da se vidi cijela s kućom da dobijemo dojam koliko je velika u odnosu na kuću.
Ovu tu kod mene su drastično porezali pa su joj iznikle bočne grane tako da je visoka nekih 5 metara.

A to u pitarima može biti ona jer i kod mene sam ih našla u restoranu u pitaru, ali su oni kasnije presadili novo cvijeće i pogulili mlade.


-------------
život je more


Objavio: Fatka
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 09:58
Klijavost je 100%, samo ih je tesko onako male odrzati, treba strpljenja.Prosle godine ja sam sijala i niklo ih je dosta samo bile vrucine i nisam sve stigla da orosavam, zemlja se brzo susila.Ja sam nesto mali sadadila pojedninacno u male soljice.To sam ostavila u hladan prostor kako su mi rekli.Cijelu zimi sam zavirivila ponekad zalilivala onako malo posto se zemlja brzo susila.Uopste nisam bila optimista da ce bilo sta biti od njih pa sam onako usput po koju saksijicu bacila.Ostalo je nekoliko, eto hajde da vidim sta ce se desiti.Prije dva dana sam pocela da caprkam po zemlji, ali sam prije toga orezala one suhe vrsice.Vjerovali ili ne, iz korijena poceli mladi listici.Sada mi zao sto sma one bacila.Zalila sam ih eno ih zdrave i zive.Mojoj sreci nema krajaaa.Sada cu ih opet posijati i vise vremana cu im se posvetiti posto sada ima malo vise iskustva.
Fuksija sto nisi trazila sjeme paulownie, sto si narucivala.Ima nas na forumu koji imamo im koji mozemo da darujemo.


Objavio: seni
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 19:06
Ja sam dobila sjeme od Lantane, posijala ga i niklo je dosta brzo. Klijavost je jako dobra, biljčice su stvarno sitne. Kako sam posijala dosta gusto, prorjeđujem ih da imaju više prostora.


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 14:18
kod mene su se paulovnie opet same posijale i nikle u raznim teglama
 
 



Objavio: vule
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 12:38
posijal sam početkom ožujka i još nikaj!!!


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 13:38
vidim ja da ne smijem čupati one koje niknu kod mene


Objavio: Božikovine
Datum objave: 01 Travanj 2009 u 10:48
Evo slika naše paulovnije pa usporedite napredak u mjesec dana:





-------------


Objavio: hana
Datum objave: 01 Travanj 2009 u 10:52
stvarno brzo raste, a kaj ti je to sitno okolo?


Objavio: Božikovine
Datum objave: 01 Travanj 2009 u 11:09
Bebači od paulovnije.

-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:26
Nije samo jedna paulownia ...



-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:26


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:27


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:28


-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:28
Bozikovine, ja ne razumijem sta se msili pod ovim naslovom sa slikama.


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:29


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:30


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 23:33
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Bozikovine, ja ne razumijem sta se msili pod ovim naslovom sa slikama.


Postoji više vrsta Paulownie, ne samo tomentosa ... dakle sve su ovo Paulownie samo malo različite.

-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 13 Travanj 2009 u 20:47
Otok, da vidiš kako smo smjestili paulowniu koju si nam poslala ...



-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 07:12
Baš sam vas htjela pitati je li prolistala


Objavio: OTOK
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 10:27
Na mojoj paulovniji sada ima i plodova i pupova, počela je cvjetati, samo nema lišča
 
  
 
 
 
 
 


Objavio: OTOK
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 10:28
Ali je zato mala prolistala
 


Objavio: Božikovine
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 17:00
Jedan listić od Paulownie ...



-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 17:08
Oprez, ako ti padne na glavu dobiješ potres mozga LOL


Objavio: Fatka
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 18:10
Auuu, pa gdje sada da je zasadim?istina jos mala pa tako da ce opet ostati u saksiji.Prosle godine sma sijala, znaci mogla bi za dvije godine u vrt.


Objavio: fuksija
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 18:36
Pa zar tako veliki list ima ovo prekrasno drvo?
Prosto, nevjerovatno.

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: Božikovine
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:01
Polako, bez panike, na slici je list "stare" Paulownie koja je rasla u idealnim uvjetima ... list je povelik i kod nas ali ne baš toliko.
Veliku ulogu u rastu Paulownie igra broj sunčanih dana a to kod nas na kontinentu i nije baš neka velika brojka.

-------------


Objavio: vule
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 23:09
 posađeno sjeme prije mjesec dana,nula bodova!!!!!!!!!
OTOČE!jel da još čekam ili da sadim od početka????????????????


Objavio: Božikovine
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 23:19
Vule, sačekaj još malo i stavi posudu na izravno sunce. Ujutro malo poprskaj i budi strpljiv.

-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 11:49

Moja paulovnija počela je cvjetati, doduše tek po koji cvjetić, ali ipak

 



Objavio: fuksija
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 12:08
Otok, prekrasno izgleda.
Molim te, stavi slikicu kada bude u punom cvjetu.
Ja sam kupila sjeme u Danskoj, ali mi je nikla samo 1 sjemenka i ne znam da li ce prezivjeti mala biljka.

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 08:04
Evo moje ljepotice u punom sjaju
 
 


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 08:06
Kakva ljepotica, oci odmarati gledajuci.
Fuksija, posalji mi adresu na PP da ti posaljem sjeme paulownije.


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 08:22
Da pokusam ubaciiti sliku svoje malecke od prosle godine.Inatresuje me kada mogu presaditi u vrt?


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 08:32
Ovako izgleda moja paulownia koja se je sama zasijala prošle godine, stabalce je visoko oko 60 cm, nove grančice oko 20 cm
 


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 08:35
OTOK sta joj radis pa tako brzo raste?Kako da posijem u vrtu mozda ce biti jaca? Problem je sto bi vjetar raznio sjeme.


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 09:00
Fatka, nemam pojma, sama se je zasijala, ja sam je samo presadila najprije u mali lončić, pa onda u veći, bila je vani cijelu zimu i to je to
 
Valjda će se javiti Božikovine da vidimo u kakvom je stanju njihova biljčica 


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 09:16
Sigurno zivis u primorju pa je zato prezivjela vani.


Objavio: fuksija
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 09:19
Otok prekrasne su ti paulownie.
Fatka, hvala ti mnogo, ali evo niklo je jos nekoliko, tako da imam dosta.
Jos jednom, mnogo ti hvala!

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 09:20
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Sigurno zivis u primorju pa je zato prezivjela vani.
 
da Fatka, živim u Primorju


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 10:34
Ehehe pa zato su prezivjele.Mene interesuje kako bi sa kontinetalnom klimom prosla.


Objavio: OTOK
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 11:34
Prošlo je oko mjesec dana od prvih pupoljaka, sada je paulovnia u ponom cvatu, a počela je i listati
 
 
 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk