Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Začinsko i ljekovito bilje
Opis foruma: Ljekovi i začini u mome vrtu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6317
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 23:18
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
Objavio: ivane
Tema: Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
Datum objave: 12 Rujan 2011 u 21:10

Najprije pozdrav svima.
Napisat ču nešto malo o toj biljki koju ja osobo imam i mislim, da nebi bilo loše, da je predstavim na ovom forumu kojeg sam novi član.
            JIAOGULAN                 Gynostamma Pentaphylum

Več mnoga stolječa u Kini upotrebljava se čaj te biljke.  Čaj djeluje pomlađivajuče i revitalizirajuče ako ga upotrebljavamo svakodnevno a ne samo to. Djeluje kao Ginseng a mnogo mnogo bolje i jeftinije jer ga je moguče uzgajati u vrtu ili na balkonu a i na prozorskim policama.U provinciji Guizhu živi nadprosječno puno 100 i više godišnjaka sa dobrim zdravsstvenim statusom.
U Jiaogulanu su znanstvenici Japana ,Usa i UK ustanovili nadprosječno mnogo ginsenoida.  Da bude lakše izgovarati na HR ču mu ja reči Đingolan. Đingolan se može saditi i ramnoživat na jako elegantan način sa rizomima-korjenom u dobroj zemlji na nejakom suncu i u lagano vlažnoj zemlji raste veoma brzo i za godinu dvije može se razrasti do 20 saksija ili prozorskih korita.
Kako upotrebljavamo Đingolan, kao prvo nije otrovan i nemože se desit ništa zdravlju štetnog ako ga pojedemo previše ili popijemo litru ili dve čaja. Upotreba dobro dejsvo imaju manji lističi do 2cm premjera kojih pojedemo u jutro do pet prije obavezne kave i štetne cigareteWink.
Čaj možemo piti i leden i vruč po želji a moja žena napravi od njega sok, koji u ovoj vručini djeluje jako osvježujuče.
Evo i opisa od Nemačkog uzgajivača Đingolana gi sam ga i ja kupio.
!. Đingolan sprečava stresne simtome tjela i oboljenja ( unjemu ima Panax Ginseng,gypenosid.
2.Antioxidans ju njemu podpomaže tjelesnome encimuSuproxiddismutase(SOD).
 3. Đingolan je izrecit ojačivač srca poboljša pumpanje srcai sa time prokrvavljenje u ožilju.
4. Djeluje protiv visokog tlaka kojeg drži u normali ginsengaa niski tlak podesi na gore ako ne štima.
5. Đingolan djeluje protivvisokog kolesterina i snizuje LDLnivo i triglicerine što se dobro odražava na redukciju teljesne teže..
6.Đingolan povoljno djeluje protiv moždane kapi i srčanog udara, te sprečava tvorenje krpica u ožilju djeluje i preventivno protiv tromboze.
7. Jača imunski sistem djelovanje lymphocita se izboljša kot bolesnika kao i kod zdravog.
8.Poboljšava proizvodnju krviposebno tvorenje bjelih krvnih čestica. je jako pogodan kod rkonvaliscence poslije  kemoterapijeili radiološkog zahvata.
9. Đingolan djeluje protiv diabetesa smanjuje šečer imasnoču u krvi.
10. Smanjuje riziko od rakavih oboljenja i poboljšava koncentraciju.
11Smanjuje stresi uravnovješava živce-nerve tejih pomiruje. Sportašima daje večju izdržljivost.
12. Potpomaže prebavome traktu i poboljsava rad kapilara srca i ožilja.
Toliko o Đingolanu za Danas Ja ne radim reklamu za njega ili bilo kog drugog upotrebljavam i gojim ga zase. A prevod ovg sam napravio i za naš Slovenski forum iz Ruehlemanns.de

Eto ovako to izgleda  kodna na  balkonu, dvaput godišje ga sjkratimo na 5 cm.
http://www.Slikomat.com/slika/4990257.htm">
Oprostite mome Hr Pismu  i ljep pozdrav Ivan




Odgovori:
Objavio: OTOK
Datum objave: 12 Rujan 2011 u 21:41
Dobrodošao na forum.

Jako zanimljiv tekst


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 13 Rujan 2011 u 00:11
Proguglala malo o ovoj biljci.Ispravan lat. naziv je Gynostemma pentaphyllum, zovu je još i čudo biljka i besmrtna trava.
Baš me zagolicala, volila bih je imati u svom ljekovitom vrtu. Tim više što pomaže baš kod problema koji me muče.
Ivane, kako se može doći do ove biljke?


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: ivane
Datum objave: 13 Rujan 2011 u 14:03
Originalno poslano od člana ivane ivane napisao:


Može pošaljimi  adresu ili Tel.broj da se dogovorimo kako Ljep pozdrav Ivan.



Objavio: frida
Datum objave: 13 Rujan 2011 u 15:04
"  Čaj djeluje pomlađivajuče i revitalizirajuče..."

O da, ovi problemi i mene muče Wink


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 13 Rujan 2011 u 15:43
Ivane, dobro nam došao na forum i osjećaj se ugodno.
Interesantna biljčica.

Jeli ti JIAOGULAN pomaže da parkiraš tako blizu zidu kuće?

-------------


Objavio: Lovro
Datum objave: 13 Rujan 2011 u 17:17
Pol Božikovine- cijeli zafrkant!Tongue

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: ivane
Datum objave: 13 Rujan 2011 u 20:16
Božikovine 
Puno fala za dobrodošlicu a i svim ostalima. Dal ta biljka ili još nekoliko drugih pomažu kod parkiranja meni nije poznatoWink.
A mogla bi da pomaže za nešto drugo a da nebudem bezobrazan. Imam ja i neke druge biljke. Kao  Lycium Barbarum kojeg plodovi djeluju kao Afrodizijak, onda i Shisandra chinensis koja također stoji na visokom glasu kao ljek i pomlađivač. No što se desi kad se čiča pomladi če reči bakaBig%20smileOuch.Dugujem još link od firme gdi ja naručujem najviše ljekovite biljke i po kad tad i egzotiku. www.ruehlemanns.de
Za danas neka bude dovoljno još ču se pozabavit sa klapom na onoj strani.Ivan


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 14 Rujan 2011 u 17:15
I ja imam goji (Lycium barbarum ),teška biljka za topli , krševiti jug, jako sklona pepelnici.
A vidim imaš i Shisandru.Vidim što te muči.Wink
Trebao si otvoriti temu " Prirodni afrodizijaci" pa da vidiš kako bi ti admin bio zahvalan jer bi sigurno podigao čitanost foruma za 50%Big%20smile

Ovaj tvoj link je na njemačkom, no svejedno znala bih naručiti ali problem je u tome što mi nismo u EU (još! ) pa je riskantno naručivati biljke izvana.
Naši ne dopuštaju, radi bolesti i to.


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: Fatka
Datum objave: 15 Rujan 2011 u 21:08
Ja imam ovu biljku, loza se  brzo.Lako se oziljava, samo zakinuti vrhove i staviiti u vodu i za par dana pusta zile.Razmnozila sama sebi, ove godine osisala i osusila za caj.Sada  zvacem svjeze listove prije jela.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Rujan 2011 u 11:28
Kako znaš da je to baš ta?
Jesi li je kupila pod tim imenom i gdje?Ili ti je neko poklonio pa kaže da je jiaogulan?Smile


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: Fatka
Datum objave: 16 Rujan 2011 u 14:43
Kupljeno u njemackoj, pa sam dobila par vrhova i razmnozila.Otrovno nije posto jedem i pijem od prosle godine i ziva sam.Tongue


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Rujan 2011 u 15:46
Bravo, Fatka.Clap
I ja bih je rado imala.Imali kakav način da dobijem kakav pelcer?
U zamjenu dajem neku drugu ljekovitu biljku iz mog vrta.


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: Fatka
Datum objave: 16 Rujan 2011 u 18:05
Da li bi vam svima, ali kako da vam doturim, u kovertu ne moze sto se sparilo i ne bi nista dobila, samo smrdjivu kovertu.Ako ima neko da ide u moj kraj dam adresu i broj telefona i   poslati cu  nikakav problem.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 00:38
Ja je ipak dobila iz Zg (Hvala proljećeEmbarrassed ), u koverti i nije se sparušila.Za sada izgleda ok.

Budući da je ivane napisao dosta o ljekovitosti đingolana ja sam malo pogooglala o načinu uzgoja.Evo što sam našla:

Jiaogulan je penjačica koja se plete oko same sebe.Izdanci mogu biti do 8 m dugi.Raste od 8a zone ( -12°C ) do 11 (4.5°C ).Treba sunčani do malo sjenoviti položaj.
Voli lagano pjeskovito do srednje ilovasto, dobro drenirano tlo.
Odgovara joj kiselo, neutralno i alkalno tlo.Tlo mora uvijek biti vlažno, ne podnosi sjenovito mjesto.

Biljka je dvospolna.To znači da za uzgoj sjemena treba imati i mušku i žensku biljku.Cvjetovi su neugledni žuto-zeleni. pojavljuju se od 7.-8. mjeseca
Može se uzgojiti i iz reznice tj. vršne grančice kojoj se dno pospe s malo biljnog hormona i zabode u blatnjavu zemlju.Nakon 2-3 tjedna grančica će pustiti korijenčić.Ali to će isto učiniti ako je stavimo u čašu s vodom.
Biljka se može uzgajati u kućii ili u plasteniku tamo gdje temperature padaju ispod -12°C.


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: Fatka
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 13:10
Fermina-Daza, da sam vam ja poslala iz Bosne u Hrvatsku islo bi 10-12 dana i sigurno da bi se sparilio.


Objavio: proljeće
Datum objave: 08 Studeni 2011 u 13:52
Fermina- Daza drago mi je da je dobro stiglo i nadam se da se i primilo. Smile
 
Ivane tebi puuuno, puuuno hvala za biljčicu. Smile


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 08 Studeni 2011 u 22:59
Biljčice se dobro drže, žive su ali još ne vidim nikakav prirast.
Valjda im ipak treba vremena da se pokrenu.
Ali ja imam strpljenja.
Proljeće, još jednom puno hvala na malim jiaogulanima.
Ako doživim 100 god, ti ćeš biti kriva.Wink


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: proljeće
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 12:04
hahahaha evo ja svu krivicu preuzimam na sebe !!!
Smile


Objavio: anta 188
Datum objave: 22 Studeni 2011 u 21:39
zanimljiva biljcica,prvi put sam sada procitala i saznala nesto o njoj,ja sam iz Zg pa me zanima jer znas di bi ju mogla nabavit,pozi


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 04 Prosinac 2011 u 23:21
Proljeće, presretna sam i zahvaljujem ti još jednom, moj jiaogulan je počeo puštati prve, nježne, jedva vidljive listiće.
Držim ga na prozoru u grijanoj sobi, na sunčanoj strani.I, eto, nakon skoro mjesec dana sjetio se razveseliti me.

Anta, ako moja biljčica uspije, bit će i za tebe.Smile


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: proljeće
Datum objave: 23 Siječanj 2012 u 13:49
Fermina Daza drago mi je da je tvoj uspio preživjeti, jer moj je izgleda na kraju!!!Cry
 
Možda Ivane pročita pa mi savjetuje šta da napravim. Ostale su mi samo dvije grančice...ali i one su mi sumnjive...Cry
Radim onako kako sam pročitala, znači zemlja je stalno vlažna ali ne i mokra, držim teglu na zapadnoj strani i ured mi je grijan.
 
Ali, šta radim ipak pogrešno???
 
Tako bih voljela da mi preživi zimu.


Objavio: ivane
Datum objave: 23 Siječanj 2012 u 20:12
Prolječe ako ga držiš u stanu treba više zalevanja i tekuče gnojilo. Promjeni mu zemlu i pdjeli korjene na dvije posude i stavi u negrijan ptostor +7do 18 C. Ako je korjen još zdrav če sigurno preživit.Zemlja neka bude vlažna ne mokra. Lp.Ivan


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 01:22
Moj se za sada drži odlično.Daje nove listiće.
Držim ga na južnom prozoru u grijanom prostoru i tu i tamo pomalo zalijem.

Proljeće, ne brini ako moj preživi imat ćeš ga i ti.

Ivane, ja sam protiv tekućeg gnojiva za biljke od kojih pravim čaj.
Ali imam dobar gnoj od glista pa ću mu pred proljeće malo pridodati.
Vidila sam da ti svog jiaogulana držiš na prozoru izvana.Ali ne valjda sad po zimi?Gdje je sad i kakav je?
Budući da ja živim na toplom jugu kakvo bi mu mjesto trebala dati kad ga u proljeće iznesem vani?


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: jagoda
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 02:07

Zanimljiva biljka...



-------------
sutra je novi dan


Objavio: jagoda
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 02:12
Večeras sam slučajno naletila na ovu temu odnosno na ovu biljku koja me je zaintrigirala....Ima zanimljive karakteristike i rado bi je imala ...Ivane, Proljeće, Fermina ako imate koju reznicu viška, ja se javljam i uzvraćam nekom drugom biljkom po izboru...Wink

-------------
sutra je novi dan


Objavio: proljeće
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 09:50
Pa odmah mi je jasno gdje sam pogriješila, držim ga u grijanom prostoru ( 25-30C)!!!Confused
Znači, ipak ide doma u garažu ili tavan. Hvala ti što si me "prosvijetlio".  Hug
 
Jagoda, budući da sam ga i ja dobila od Ivane, a kako je cilj ovog foruma i razmjena biljaka, vrlo rado ću ti  proslijediti ali kada se malo oporavi, jer sada izgleda jaaako jaaaako loše. Nešto sam ipak uspjela zapelcati, ali to je već podijeljeno. Svakako ćeš ga dobiti od mene ako preživi do proljeća, a ti sada drži fige da uspijemo. Smile


Objavio: ivane
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 15:32
No tekuče gnojivo ja upotrebljavam proizvode na bio bazi. Još da vam pokažem kao ja prezimljavam đingulan. U staklejaku na mokroj pješanoj podlagi. Ko te mogučnoste nema može cjelu koritu zakopati u zemlju i prekriti sa granama jelovine, bora i slično prezimi bez problema.
http://www.Slikomat.com/slika/5151425.htm"> Eto ovako izgleda đingulan sada u stakleniku bez grijanja.
http://www.Slikomat.com/slika/5151429.htm"> A tako izgleda prerez onih pet malih korjenčiča unaprijed su dovoljno za pet 2lt. lančiča, položimo ih u zemlju te prekrijemo 2cm debelo malo navlažimo i evo pet novih đingulana. L.p.Ivan


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 15:54
Već sam rekla da se moj nalazi na južnom prozoru (sunce kroz staklo ) u grijanoj prostoriji, 20-24°C.Sad izgleda ovako:




-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 16:03
Koliko vidim, ivane, kod tebe đingolan spava zimski san da bi ga u proljeće probudio.A kod mene u sred zime raste.Ja ga zapravo tek ukorijenjavam pa se nadam da će izdržati do proljeća kad će dobiti optimalne uvjete za rast.

-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: ivane
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 16:53
Krasan je i sigurno če biti još veči i ljepši. Tvoj je u stanu i pravilno postupaš sa njime imat češ puno puno zadovoljstva. Lp. Ivan


Objavio: proljeće
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 19:28
Fermina-Daza tako sam sretna kako ti dobro izgleda!!! smile141
Ivane, malo si me smirio kada sam vidjela kako izgledaju tvoje biljke. Ja sam mislila da one moraju izgledati zeleno i preko zime i dalje napredovati, nešto sam krivo povezala. Sada mi je lakše. Smile
Znači, samo je važno da ne zalijevam previše da  korijen ne bi istrunuo. Wink




Objavio: jagoda
Datum objave: 24 Siječanj 2012 u 20:35
Proljeće hvala, držati ću ti fige da ti biljka preživi do proljeća...WinkWink
Vrlo je zanimljiva ta biljka, negdje miruje a negdje je još lijepa zelena...Očito joj prija toplina...


-------------
sutra je novi dan


Objavio: ivane
Datum objave: 27 Siječanj 2012 u 20:43
Očekuj iznenađenje iduče sedmice. Testiram hr.poštu. Lp.Ivan


Objavio: proljeće
Datum objave: 27 Siječanj 2012 u 21:13
Ivane tko će se to radovati?  Tongue


Objavio: anđelkad
Datum objave: 19 Veljača 2012 u 09:56
Ivane ClapClapClap,
ti si hodajuća enciklopedija!
Koliko sam shvatila te dvije biljčice su dobre i za autimune bolesti pa
 se bijležim sa stovanjem  za obe.


Objavio: proljeće
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 10:03
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Ivane ClapClapClap,
ti si hodajuća enciklopedija!
Koliko sam shvatila te dvije biljčice su dobre i za autimune bolesti pa
 se bijležim sa stovanjem  za obe.
 
Budući da sam ja dobila od Ivana ( i neizmjerno sam mu zahvalna na tome), pa ako ti on ne mogne poslati budem ti ja poslala na proljeće, ako preživi i kada krene vegetacija. A tebe samo molim da me podsjetiš na to u proljeće. Smile
 
Za sada se još uvijek dobro drži. Smile


Objavio: anđelkad
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 22:23
Hvala proleće,
smile78 čujemo se na proljeće


Objavio: proljeće
Datum objave: 21 Veljača 2012 u 09:07
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Hvala proleće,
smile78 čujemo se na proljeće
 
Nema problema, samo me moraš napomenuti. Wink


Objavio: anđelkad
Datum objave: 21 Veljača 2012 u 11:25
Imaš obe biljke mislim džingulan i šisandru ili samo džingulan?


Objavio: proljeće
Datum objave: 22 Veljača 2012 u 08:38
Ja ti imam samo Jiaogulan. Smile


Objavio: 11111
Datum objave: 14 Travanj 2012 u 13:12
ima li neko sadnicu viška?


Objavio: ivane
Datum objave: 28 Travanj 2012 u 20:56
Ako prolaziš kad kroz MB problema nema. A ima ga i u MRKUR vrtnim centrima po  2.45€


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 29 Travanj 2012 u 13:18
Ivane, znaš li zašto se list jiaogulana savija?
Gdje griješim?
Biljka je preživjela zimu, presadila sam je i stavila vani ( bilo je jako kišno ) ali joj se listovi skupljaju i ne napreduju baš nešto.
Da li joj trebaju više temperature?



-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: 11111
Datum objave: 29 Travanj 2012 u 14:05
[QUOTE=ivane] Ako prolaziš kad kroz MB problema nema. A ima ga i u MRKUR vrtnim centrima po  2.45€



Nisam ga nikada nigdje kod nas vidila..... a di je ovo cijena u eurima??? Nabavila san ga u Austriji..donila mi prija..baš san sritna...mali je ali dobro napreduje.


Objavio: ivane
Datum objave: 29 Travanj 2012 u 20:18
Fermina-Daza
Baš previše mokro i istrošena zemlja. Probaj nakopat obične zemlje u vrtlu i pomješaj pola pola sa zemljom za balkonsko cviječe i ne drži ga na punom suncu več u pola sjeni. Znači moraš ga presadit ujedno napraviš od korjena nove sadnice.
11111 Mislim na Merkur u SLO Maribor itd. Lp.Ivan.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 29 Travanj 2012 u 23:25
Stavila sam vrtne zemlje, organskog gnoja i pijeska.Ali je zaista na suncu cijeli dan.Dignut ću podložak da ga ne guši voda i promjenit mu mjesto.
Hvala Ivane!


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: 11111
Datum objave: 30 Travanj 2012 u 08:31
Moj je još u kući u malom pitatu.....da ga persadim i stavim u polu hlad.... otkinila san par grančica i stavila u vodu....oče li se tako zakorjeniti pa da prisadin ili to ide na drugačiji način?????


Objavio: ivane
Datum objave: 30 Travanj 2012 u 16:05
Baš tako primi se svaka grančica  pusti je par dana u čaši vode kad potera korjen posadiš ili u vrt ili lončič.Thumbs%20Up


Objavio: frida
Datum objave: 22 Kolovoz 2012 u 01:26
Moj je stigao početkom ljeta, poštom i izgledao ovako


sada izgleda ovako



već sušim listove i spremam za čaj


-------------


Objavio: 11111
Datum objave: 22 Kolovoz 2012 u 10:19
frida - hraniš li ga čime?....jeli na suncu.....moj je na suncu požutija....sad je u hladu i ne sviđa mi se...kao da je krepan....koliko ga zaliješ...

baš ti je lipi

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: frida
Datum objave: 22 Kolovoz 2012 u 18:03
ne hranim, samo redovito zalijevam i na balkonu je ali ne na direktnom suncu....

-------------


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 08 Rujan 2012 u 22:38
Moj jiaogulan ne izgleda baš tako svježe kao fridin.Doduše, već dulje vremena se nalijevam čajem od njegovih listova.



-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: frida
Datum objave: 16 Rujan 2012 u 22:12
FD, daj mi molim te reci, beres li samo listiće pa sušiš za čaj ili mogu i stabljike...nekako bi mi bilo lakše da ga samo pošišam :)



-------------


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Rujan 2012 u 23:52
To trebamo pitati ivane-a.
Ja za sada berem listiće i od svježih kuham čaj, odnosno dodajem u mješavinu koju trenutno pijem.
Inače, moram se pohvaliti da mi se jiaogulan jako popravio nakon ovih kiša i zahlađenja.Pa sam zaključila da mu baš ne odgovara velika vrućina i da mu treba dosta vlage.


-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: frida
Datum objave: 17 Rujan 2012 u 21:12
točno, treba mu dosta vlage i sjenovito mjesto...meni je cijelo ljeto bio zaklonjen od izravnog sunca...

-------------


Objavio: afrata
Datum objave: 18 Studeni 2012 u 11:08
Zna li netko gdje su u Hrvatskoj može nabaviti jiaogulan male biljčice ili sjeme?

Ima li ovdje netko da je voljan pokloniti ili prodati sjeme ili nekoliko živih biljaka?

Iako, preferiram sjeme jer bih ga koristio u ljekovite svrhe pa da mogu više nabrati za sušenje.

Možete me kontaktirati i na mail.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 19 Studeni 2012 u 01:10
Jiaogulan ima tako sitan i neugledan cvijet, da o sjemenu i ne govorim.
Listovi su ljekoviti.
Razmnožava se reznicama.Ako se stave u vodu, brzo puste žile.
 

-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: Fatka
Datum objave: 19 Studeni 2012 u 08:49
Lišće se ošiša i osuši.Ja tokom ljeta uzmem svježe listiće i sazvačem.Osušen koristim zimi kao caj bez mjesavine drugih čajeva.


Objavio: Mira K
Datum objave: 02 Veljača 2014 u 22:00
Da malo osvježim temu...
Sa neta tekst:
Doslovan prijevod imena znači 'biljka besmrtnost', i to uopće ne čudi. Jedna od glavnih značajki ove biljke je ta da povećava sagorijevanje masnoća. Naime, pomaže jetri da prebaci ugljikohidrate i druge šećere u mišiće umjesto da ih taloži. Osim toga, zbog dobrog djelovanja na zdravlje kardiovaskularnog sustava, ima nadimak 'biljka zaštitnik srca'. Ne samo da pomaže u regulaciji krvnog tlaka, nego i povećava razine dobrog kolesterola, dok istovremeno snižava loš. Štiti od srčanog i moždanog udara jer pomaže u smanjenju arterijske blokade. Jiaogulan se obično poslužuje u obliku čaja.
 
Ima je i kod nas  za kupiti pa evo jedne slike
 
 

  http://www.zaslike.com/" rel="nofollow">


-------------
Rijeka



Objavio: jagoda
Datum objave: 02 Veljača 2014 u 22:08
Miro gdje to ima za kupiti? Baš je zanimljiva biljkaWinkWink...

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Mira K
Datum objave: 03 Veljača 2014 u 01:02
Jagoda imaš odovor u ovoj temi:
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4791&PN=3&title=akcije-u-tijekusadnicacvijea" rel="nofollow - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4791&PN=3&title=akcije-u-tijekusadnicacvijea


-------------
Rijeka



Objavio: jagoda
Datum objave: 03 Veljača 2014 u 01:17
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Jagoda imaš odovor u ovoj temi:
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4791&PN=3&title=akcije-u-tijekusadnicacvijea" rel="nofollow - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4791&PN=3&title=akcije-u-tijekusadnicacvijea
 



Hvala na informaciji Miro. Pogledala sam na akcijama. Vjerujem da ćeš ti sigurno prije prolaziti onuda, pa onda kupi za tebe i mene...WinkWinkWink


-------------
sutra je novi dan


Objavio: zdravko
Datum objave: 07 Kolovoz 2014 u 08:29
poštovani
kako mogu dobiti sjeme ili stabljku


Objavio: sreckoka
Datum objave: 07 Kolovoz 2014 u 14:30
Mira, molim Vas da mi napišete gdje kod nas ima za kupiti sjeme Jiaogulana?
Najljepše zahvaljujem!


Objavio: zlaja
Datum objave: 18 Listopad 2014 u 09:50
Pozdravljam ,zovem se Zlaja
Živim u Banja Luci i veoma me interesuje jiaogulan biljka ali ne znam gdje je mogu nabaviti.
Molim te da mi kažeš ako znaš,kako i gdje mogu nabaviti


Objavio: zlaja
Datum objave: 18 Listopad 2014 u 09:54
Pozdravljam ,zovem se Zlaja
Živim u Banja Luci i veoma me interesuje jiaogulan biljka ali ne znam gdje je mogu nabaviti.
Molim te da mi kažeš ako znaš,kako i gdje mogu nabaviti


Objavio: monstera
Datum objave: 18 Listopad 2014 u 11:58
  
          Svi koji tražite,  sjeme Jiaogulana ima za kupiti na Ebay-u..Wink 







-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Lovro
Datum objave: 20 Travanj 2016 u 21:38
...danas sam si kupila biljku, 20 kn....list je baš slatkasti...


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: lorenco
Datum objave: 22 Svibanj 2019 u 17:59
Pozdrav vlasnicima  Jiaogulana   vjerovatno kad vec imate tu biljku da i koristite njezin caj,jednostavno me zanima dali ste osjetili kakve dobrobiti od konzumiranje caja. Vidim piše svašta nešta  a i procitao sam jedan clanak da je prenapuhano njegovo djelovanje  na organizam, dakako da je autor naglasio da je kao kucni ginseng ok.Normalno da na svakoga djeluje drugacije pa bih molio vaša osobna iskustva sa
cajem,jer upravo sam u potrazi na biljcicom zahvaljujem 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk