Ispiši stranicu | Zatvori prozor

HOBI

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Razni hobi
Opis foruma: Svi ostale zanimacije u slobodno vrijeme
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=766
Datum ispisa: 20 Travanj 2024 u 14:34
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: HOBI
Objavio: andrea01
Tema: HOBI
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 23:23
Znam da je nama biljkoljupcima cvijeće tj. biljke nešto poput hobija, ali pretpostavljam da i vaši partneri imaju neki hobi... pa... evo teme za i taj dio razgovora!!!

Dugogodišnji hobi MM=mojeg muža je modelarstvo...

U početku je nabavio autek na daljinski za utrke po blatnjavim stazama, a kad je ostao bez vozača, odlučio se isprobati u slijedećem:







Da, to su brodići na daljinski pogon... guba su!!! I ja sam ih ovo ljeto provozala na Čiovu, ali ipak su jezera tj. šoderice za takve brodiće puno bolji.
Koje smo poglede izazvali, ovaj smajlićsmile181 sve govori!!! Posebno kod stranih turista... ćak su nam se ponudili za otplivati na dubinu kad nam se slučajno preokrenuo na valovima!!! Wink

A i za pohvalu je što će ova dva zadnja brodića, plavi i narančasti, završtiti pod borom kao poklon za Božić!!! smile133 






Odgovori:
Objavio: Kiki
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 23:43
Odličan hobi.
Doduše nije za mene i mog supruga jer smo više glazbeni tipovi i prelijeni za takve vrste izrade, ali smile112.
Jesu li brodići za djecu?


Objavio: andrea01
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 23:55
Originalno poslano od člana Kiki Kiki napisao:

Odličan hobi.
Doduše nije za mene i mog supruga jer smo više glazbeni tipovi i prelijeni za takve vrste izrade, ali smile112.
Jesu li brodići za djecu?

Naravno da si brodići za djecu... A moram priznati da i roditelji u tom uživaju... kako tate, tako i mame... Osjetila sam to u svom tijelu!!! Wink

Što je duže na valovima odskočio to je mama bila ponosnija na djelo muža!!!smile96

Kiki, a ovdje bi se vrlo rado našli i vaši instrumenti, ako nisu profesionalni, ma... mi volimo... muziku!!! Volimo tulumariti, dobro da znamo tko će nam svirati na proljeće!!! Wink

smile83


Objavio: Kiki
Datum objave: 21 Prosinac 2007 u 00:11
Ma svira se i zimi, zapravo uvijek i pjeva se, i pleše se.
Moglo bi se reći da smo FEŠTARI !!  smile162


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Prosinac 2007 u 09:02
Predivan hobi!! Od malena sam to želio raditi ali nikako da pocenm, jednostavno nestignem sve. zaposlio sam se sa drugim stvarima, pošaljem slikice navecer od mog hobija!!!


Objavio: alkemicar
Datum objave: 21 Prosinac 2007 u 11:51
predivno
MM nema tako zanimljiv hobi
nemojte se smijati kad vam kažem
od skuplja telefonske kartice (ovo je ozbiljno kolekcionarstvo) i sličice životinjskog carstva (haha ovo je naravno neozbiljno kolekcionarstvo ali njega veseli)


Objavio: Dorotea
Datum objave: 21 Prosinac 2007 u 16:08
Ukoliko zelite predstaviti neki svoj kreativi hobi pridruzite nam se na: http://venus.hooxs.com/portal.htm - http://venus.hooxs.com/portal.htm

-------------
http://venus.hooxs.com/portal.htm


Objavio: Arwen
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 01:44
i ja skupljam životinjsko carstvo!!!
možemo se minjat ako tko želi, iman gomilu duplih, a meni fali još nekih 14ak komada za ispunit album..........................


a je li ovo tema samo za MM hobije ili možemo reć što nas još osim cvijeća zanima?


-------------



Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 12:44
Ma za sve i za MM a i za nas!!!
 
Ja slažem puzzle, nažalost foticu mi je prazna baterija a punjac kod sestre!!! pa ne mogu poslati slike od složitih puzzli i od one koju trenutno slažem.


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 12:47
evo slike koju trenutno slažem, zove se "Call of the sea" Josephine Wall, i ima 5000 komada, a kada ju završim izgledati ce ovako:
 


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:17
Baš je zgodna slika. Čije su puzzle,ravensburger ili neke druge?njih najviše volim slagati,najkvalitetnije mi se čine a i velik izbor imaju.
Po gore rečenom dalo bi se skužiti da i ja volim puzzle slagatiLOL
Do sad sam složila(nikad nisam prebrojila no otprilike) 20tinjak slika.Veliku većinu sam podjelila,naravno.Ostale skupljaju prašinu ispod kreveta,no dvije čak i vise u dnevnoj sobiLOL
Arwven,ne skupljam životinjsko carstvo no kako MM obožava te čokoladice imam ponešto slikica,napiši koje trebaš.
E da,sakupljala sam poštanske markice,kako više nitko ne piše pisma tako nemam gdje nabaviti nove pa ih ni ne sakupljam višeConfused


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:21
Do sada uvijek ravensgurger, jer su super kvalitetne. Do ove koje sada slazem. tako nekvalitetn puzzle nisam vidio. a orginal ravensburger!!! Stvarno sam se razocarao


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:30
Već valjda godinu dana nisam kupila ni jedne tako da ne znam kakve su,no  znam da su uvijek ok bile.Sad nemam vremena za njih,možda poslije nove godine,kad dođe neko primirje a vani još nema posla,ulovim vremena za njih.
Joj prošle zime mi je došlo da ih slažem,i kako nisam našla zgodnu neku sliku,uzela sam jednu već složenu(2000kom)i rastepla je. Sve je super bilo no kako ja to radim kad stignem,tako je ispalo da sam ovu počela raditi tek za tjedan dana.I sve bi super bilo da nisam zaboravila da nemam kutije od nje pa ne znam kako izgleda više slikasmile42


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:33
Bravo Shasha!!!

Ma i ja nemam vremena, previse!!! ali na svu srecu imam jednu slobodnu sobu u kojoj ih drzim i slazem. Tako da navratim svako malo tamo i slozim po koji komad!!! Ima i po godina dana dok slozim jedne puzle, ponekad i vise Ali kada ih slozim


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:38
Sad si me opet te napasti sjetio i mislim da ću ipak jedne kupiti(da ne slažem napamet više) pa u akciju poslije nove godineBig%20smile.Onda moram samo naći nekog kome ću ih podjelitismile191


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:51
Pa sada sam se sjeti, pa ti si vepru donjela vijenac u kutiji od puzzly!!!


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:56
hehehe,kaj ću kad  njih imam(vidiš,nikad ne znaš kad će zatrebatiLOL)Ako već slike stoje bar kutije nečemu poslužeWink


Objavio: administrator
Datum objave: 23 Prosinac 2007 u 09:24
Pa i slike za nesto sluze, lakse je pokupiti prasinu ispd kreveta!!! amo izvuces puzzle i pokupis ju!!


Objavio: alkemicar
Datum objave: 23 Prosinac 2007 u 15:01
e da, i MM obožava puzzle
ja sam antitalent za to


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Siječanj 2008 u 19:50
Moj muž skuplja sitnice iz prošlosti, starine - nisu neki skupi predmeti, ali skupljanje nas veseli.
Tako i ovaj stari sat, ima cca 100 g. i još uvijek radi.
Stavit ću kasnije još neke slike, kad skužim kako staviti više slika odjednom,


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Siječanj 2008 u 20:10
ajme,prekrasan je,Trišasmile71
MM sakuplja stari i strani novac,zippo upaljače...i ne znam kaj još.
Ja sam davno već ispraznila tavane od susjeda i pokupila neke stare stvari,neke imam još od pradjeda.Nije da sakupljam nešto no ako naletim uzmem da ne propadne. Kad uredimo vikendicu onda ću to smjestiti tamo.


Objavio: frida
Datum objave: 10 Siječanj 2008 u 23:02
 moj dragi nema neki određeni hobi , osim što voli otići na lignje...
 Ja pomalo slikam, a prije par godina me uhvatilo da želim imati wiehler goblen pa sam počela raditi Mona Lisu, ali nije još gotova ( razlog - kao i kod većine- nedostatak vremena za sve što bismo htjeli) ..jedan mali ovalni sam izradila jednom kad sam bila 10 dana na bolovanju pa ionako nikud nisam izlazila, a još dva imam još zapakirana...ne znam hoću li ih počimati, hoće li čekati da idem u mirovinu ili ću ih prodati...


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Siječanj 2008 u 14:45
Shasha kaže kad uredimo vikendicu- Da tako smo i mi počeli i sad imamo hrpu stvari i još uvijek nam susjedi i znanci nose.
Evo imamo ko dvadesetak lampi, ali ova mi je najljepša


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 19:37
Moj hobi je ukrašavanje kutija salvetnom tehnikom...na žalost, sve kutijice sam podijelila prije nego sam ih fotkala. Salvetnom tehnikom sam ukrasila i ove bijele keramičke pločice...





A ovako izgledaju na kuhinjskom zidu....



Ovog Božića sam izradila i poklonila jako puno figurica od gipsa,(najmanje 23 komada)...ni to nisam fotkala . Ovo je posljednja koja mi je ostala
   


Ako još netko koristi salvetnu tehniku, bilo bi lijepo da stavi slikice svojih radova...


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:13
Ovo je prekrasno Dada. Nisam nikad čula za tu tehniku, ali izgleda na slikama prekrasno. Obavezno fotkaj kad nešto izradiš, baš je lijepo.smile55

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:19
 
Evo još nekoliko stvarčica starih, koje se više ne upotrebljavaju, ipak su dio povjesti.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:26
Dada prekrasno. Naravno da  ja radim i tom tehnikom(ajme,kaj ja ne radim) no nikada ništa nisam poslikala. Većinom radim za poklone.
Triša,salvetna tehnika je idealna za takve ko ja koji nemaju talenta za crtanje i sl.  Kupiš salvete,one obične(kakve slike hoćeš),u hobi dućanima imaš ljepilo za salvetnu tehniku,kist, neki predmet koji ćeš oslikati,i dobra volja.
 Sa salvete izrežeš onaj dio koji ćeš ljepiti(možeš i cijelu salvetu),odvojiš samo prvi sloj salvete(troslojne su obično),malo premažeš ljepilom predmet  na koji stavljaš salvetu.Pritisneš lagano salvetu,pazi da je ne pokidaš ,poravnaš i prođeš kistom umočenim u ljepilo po njoj.Ostaviš da se osuši.I dobiš ovako nešto lijepo ko Dadino.
Ja sam prošle godine za Božić kupila neke obične bijele i prozirne tanjuriće,šalice,zdjelice... i ljepila anđeliće gore. Moja šogorica ih obožava tako da je dobila to za poklon.


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:30
Ti možeš otvoriti antikvarijat...volim stare predmete, to me podsjeća na mog djeda, on je imao takve stvari...Prekrasno!


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:30
Triša predivno jesmile79


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:32
Dada,ovo sa pločicama jesmile227smile211.Baš si mislim kakve bi pločice stavila u vikendicu.Stavit ću najobičnije i neke ovako oslikatismile186


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:35
kad budem imala više vremena i opet se primim svojih kutijica, napravit ću koju fotkicu...
Shasha, drago mi je da i ti voliš salvetnu tehniku, stavi pokoju sličicu kad nešto novo napraviš. Nemam pojma koliko sam kutija već poklonila, a sad mi je žao da se nisam sjetila fotografirati, ali eto, tko bi mislio da ću se jednog dana malo hvaliti svojim rukotvorinama


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 22:39

hehe,ni ja nikad ništa ne uslikam.Sad,od kad sam na forumu,samo slikam,čak i ono šta kuhamLOLLOL

Reci mi, čime si bušila rupe ne pločicama? Ja sam razmišljala da samo nekim jakim ljepilom otraga onu kukicu zaljepim,da mi ne pukne pločica kod bušenja.



Objavio: dada28
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 23:05
MM ih je probušio bušilicom pa smo stavili tiple i vijke...par pločica je puklo prilikom bušenja tako da je bolje prvo izbušiti rupe pa onda lijepiti salvete. Sigurna sam da može i drugačije, ali eto mi smo tako radili


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 23:06
Probat ću ljepiti,ako nebude dobro onda ću bušiti. Ma ja sam nespretna,meni će sve to popucatismile42


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 23:09
ne vjerujem da si baš toliko nespretna...pločice nisu teške, možda bi ih stvarno moglo držati neko jače ljepilo...javi kad probaš, baš me zanima


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 23:11
Budem,kad pločice nabavim(neće ni jedna otpasti,ko slučajno)Wink


Objavio: andrea01
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 00:11
smile141 društvo, jeli za dadinu predivnu salvetnu tehnicu ili trišine starine!!! Stvarno je smile227


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 15:06
Dada ideja je savršena, baš za poklone i ne iziskuje puno love. Uvijek za Božić imam problem s darovim- sve tako puno košta. Ove sam godine  svima napravila fotografije u malim okvirima i bili su svi oduševljeni, a druge godine po tvorim instrukcijama - ma super mi se to dopalo.
 
Dalje, obzirom da vam se sviđaju moje starine, a imam ih gomilu, evo jo nekih - sad  slikano kad sam bila u vikencdici.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 15:09
Uh, otkad nisam vidjela rifljače (tako ih zove moja mama)!!!  


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 15:14
Kako moj dragi ima zaista više hobija, a i vremena (srećom ga comp ne zanima, pa sam ja tu glavna) svako malo nešto napravi,
Ovo proljeće je počeo raditi stolice za vrt od debla, pa je sada dvije ofarbao, pa vam ih pokazujem, jer su mene oduševile:
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dada28
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 16:05


Objavio: TeaK
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 19:25
smile141  ovo je prekrasno.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 19:28
smile141predivno,Triša.I za dragog  tvogsmile141stolice su predivne


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Veljača 2008 u 22:08
Šetajući šumom ili uz more uvijek se nađe neki komad drva koji neodoljivo podsjeća na nešto. To donesemo doma, uredimo i tako stvaramo našu malu kolekciju.
 
Ova "životinja" izgleda kao kuna a dali smo joj ime apoksiomen, obzirom da je pronađen u moru
 
 
Dva psa u zagraljaju
 
 
puž
 
 
pas - malo su uši dorađene
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: frida
Datum objave: 01 Veljača 2008 u 22:37
 Bravo! Super stvari....
Zanima me čime su prebojane sjedalice od trupaca jer i mi pokušavamo napraviti klupicu od panja srušenog oraha...baš bi mi koristio savjet s čime bismo zaštitili to drvo i prebojali ga...


-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 01 Veljača 2008 u 22:40
Triša, smile141 za dragog i tebe! Ovo izgleda sve smile227
Baš sam gledala u Večernjaku svjetiljke od trsa! Stvarno se da svašta napraviti!!!


Objavio: alkemicar
Datum objave: 02 Veljača 2008 u 15:38
wow Clap


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Veljača 2008 u 21:07
Hvala vam ljudi, ma kad god nešto napravimo imam potrebu podjeliti to s vama, pa me veseli da vam se sviđa.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 02 Veljača 2008 u 21:47
Blago onima koji imaju oko i maštu za takve stvari.I moja kći tako u nekimpredmetima nešto ugleda i onda to oplemeni i prikaže nam.Ja sam totalno slijepa za takve stvari ali se divim ljudima koji imaju za to oko.Bravo triša!!!Ovo su prava umjetnička djela treba to negdje izložiti.smile211


Objavio: Branka
Datum objave: 02 Veljača 2008 u 22:21
pa ja nmogu baš reći da imam hobi - možda se to može reći da je  jer u slobodno vrijeme radim torte za moje prijatelje i rođake i za sebe naravno , imam ih i poslikane , budem vam ih pokazala. dok se mm bavi sa pticama naime on je strastveni golubar i onda mu ja dosta pomažem kad treba , moram ih razvažati kud treb a on ih kod kuće dočekuje , to su golubi pismonoše , i ima ih oko 100 kom . u slobodno vrijemekod nas se okupljaju ratni kolege sa  svojim ženama  i onda se obično kartaju  i razmjenjuju mišljenja , davno prije sam dosta radila ručne radove ali sada ne jer više nemam kuda sa njima


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Veljača 2008 u 20:50
E pa Branka hobi je i to može biti svašta. Mi napr. puno šetamo, planinarimo, igramo jamb, ili remi, ali to samo kad je ružno vrijeme.
Volimo prirodu imamo  videndicu na moru i na kontinentu, zaslugom MM, jer ja nisam za to bila. Ali eto sada se sav naš život pomalo pretvara u hobi, jer je MM u mirovini, a ja još malo.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: rena
Datum objave: 04 Veljača 2008 u 21:34
U slobodno vrijeme pjevam u zboru i u jednoj glazbenoj grupi, sve amaterski. Osim toga je cvijece moj hobi jer me smiruje i jednostavno zaboravim sve oko sebe. Volim setati po prirodi i voziti bicikl, ali moram priznati da to radim samo kad je lijepo vrijeme. Onda se otkacim sat - dva, zavisi koliko imam vremena i kada se vratim kuci, kao da sam se ponovo rodila. Ponekad nesto i sasijem,ali samo za osobne potrebe. Nisam profesionalka u sivanju, ali za mene moze proci. Zadnje dijelo koje sam napravila je indijanski kostim za maskenbal. 


Objavio: stephanotis
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 11:28
Svijeće su skroz moja izrada. Od topljenja, dodavanja boja i mirisa, umetanja fitilja i dodavanje ukrasa u ili na vosak. Ovo je jako lijep hobi a i uvijek možete pokloniti nekome svijeću rađenu baš za njega...Wink


Objavio: Šeflera
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 12:37
smile55Triša(sad sam tek vidjela!)
Stephanotis smile91- Obožavam svijeće!


Objavio: stephanotis
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 12:40
I ja.Tongue Zato sam si i dala u zadatak krenuti u izradu istih, da si napravim svijeće po svom guštu. Stvarno uživam u tome. Samo da m je malo više vremena. Smile


Objavio: Branka
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 23:38
svaka čat vrijednim rukama, vidim nekoliko vrsnih majstora , koji stvarno imaju šo za pokazati, željela sam reći da sam se htjela baviti slikartvom ali mi mmjoš nije kupijoštafelaj i boice ali kad to dođe ja ču crtati pun om parom


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 23:39
Ja ne vidim ove slike od Stephanotis


Objavio: miha-m
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 23:42
Kak to? Ja ih vidim normalno.

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Veljača 2008 u 13:13
Stephanotis, predivno, i ja obožavam svijeće, ali morat ću tebe zvati da me poučiš - predivno.
I ja slike vidim normalno.
Shasha gdje ti zujiš da ne vidiš slikice?smile79


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: stephanotis
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 09:40
Hvala, hvala. Moje ljubavi uz muža i sina su kuhanje, cvijeće i svijeće...


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 20:19
smile220ja i dalje ne vidim slike od Stephanotis.smile220


Objavio: stephanotis
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 15:21
Ne kužim zašto... Ne plakati.Confused
Probat ću staviti nekako drugačije...


Objavio: stephanotis
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 15:34

 
 
jel sad dobro?


Objavio: administrator
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 16:03
Da dobro... slike se vide i predivne su svaka cast!!!!! svijeće su za 5!!!!!!


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 22:57
preslatke susmile141smile211ova vještica mi je baš  super(sad će Admin reć,naravno ak nema vraga onda je njoj vještica super,al nek)smile198


Objavio: stephanotis
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 09:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

preslatke susmile141smile211ova vještica mi je baš  super(sad će Admin reć,naravno ak nema vraga onda je njoj vještica super,al nek)smile198
Hvala, hvala...Tongue
Vještica je propali projekt čarobnjaka, s kojim smo muž i ja izgubili živce. Trebao je još imati ručice i čarobni štapić. LOL


Objavio: alkemicar
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 10:55
bravo smile55


Objavio: dada28
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 22:14
stephanotis, sviđa mi se tvoj hobby...bravo!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: stephanotis
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 10:10
Hvala. Big%20smile


Objavio: SilveK
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 22:55

Pozdrav! Malo da se i ja raspišem o svojim hobijima...Bavila sam se svim i svačim, ono što me drži već zadnjih 10 godina je kreiranjje i šivanje odjeće - uglavnom majica - za mene. Imam ih pun ormar, čak sam ih jedno vrijeme i dosta prodavala onak usput. U zadnje vrijeme baš i nemam puno vremena za to, hrpe materijala me čekaju...šteta, jer stvarno uživam u tome.
Druga velika ljubav - muzika. Fanatično skupljam muziku (no dobro, skidam s interneta - internet je stvarno fenomenalna stvar...), i to uglavnom stranu muziku mnogih žanrova (da sad ne nabrajam)  - imam preko 400 albuma u svojoj kolekciji - pretežito muzika 80-tih, 90-tih i 2000-danas... Zadnjih 2 godine radim i na vlastitim kompilacijama muzike - uglavnom muzike za dobro raspoloženjje, ali opet, to je dosta i stvar ukusa... dijelim ih prijateljima da im malo uljepšam dan s pozitivom...
Treća velika ljubav - fotografija. Posebno volim fotografirati u makro funkciji - kukce i cvijeće...mislim, vidjeli ste slike…
Četvrta stvar koju baš i ne mogu nazvati hobijem, ali nije niti posao je udruga u kojoj sam jedna od osnivača i volontera u njoj, a bavimo se edukacijom o ljudskim pravima - posebno o pitanju spola i roda, s naglaskom na ženska prava. Provodimo treninge s srednjoškolcima na temu nasilja u vezama, spolne diskriminacije, roda i spola...
Tu je normalno i trenutno glavna preokupacija u mom životu - biovrtlarstvo... i opet izvanredno studiram...

I htjela bih još toliko toga, ali jednostavno nema vremena...




Objavio: Naca
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 00:24

moj hobi je CVECE Wink



Objavio: iris
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 09:04
eh hobi....svašta mi je hobi
imam lijene faze i onda mi je najdraži hobi ležanje :))
imam kreativne faze i onda svašta brljavim :)) 
 
evo nekih mojih remek djela:
 
http://drangulijeisvastanesto.blog.hr/ - http://drangulijeisvastanesto.blog.hr/
 
http://www.pticica.com/galerija.aspx?korisnikid=1350 - http://www.pticica.com/galerija.aspx?korisnikid=1350
 
lampe su napravljene uz suprugovu pomoć :)


-------------


Objavio: lana_1
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 09:31
hobi mog muža su igrice kompjuterske, zna to nekada igrati satima i da ne primjeti kako je vrijeme prošlo. moj jedini hobi je cvijeće, jer stvarno imam malo vremena kako i jedno i drugo radimo, pa onda imamo puno obveza. volimo se i izvaliti ispred tv-a i gledati humoristične serije, a najdraže nam je kad je lijepo vrijeme prošetati gradom (i trgovinama, naravno da vidim jel stiglo šta novog cvijeća)


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 09:51
Iris prekrasnoooooo.Od čega si radila ove posudice???


Objavio: iris
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 09:57
posudice su od slanog tjesta koje se pravi ovako:
 
1 šalica soli, 2 šalice brašna i pola šalice vode.

Zamijesi se glatko tijesto i drži u plastičnoj vrećici ili plast. posudi da se ne osuši. Ono što se radi na tvrdoj podlozi i treba biti ravno, prosuši se fenom prije odizanja s te podloge (da se ne bi savijalo). Isto tako i i u pojedinim fazama izrade se mogu dijelovi prosušiti fenom.

Onda se prosuši u pećnici na 50°C oko 1 sat.

Tako osušene može ih se bojati i vodenim bojama i onim srebrnim, zlatnim i sl. bojama koje se mogu kupiti u Chemacu. Na kraju polakirati.
 
 
 


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 10:00
prekrasne su.Zapela ja za te košarice-posudice i ne mrdam od njihLOL
I sve ostalo je preljepo,naravnosmile211smile55


Objavio: iris
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 10:03
zaboravila sam napisati: ukrašene su salvetama
potraži salvetna tehnika ili decoupage na google-u
s tim se mogu raditi čuda :)


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 10:06
e to znam raditi,to već godinama lijepim sve i svaštaWink


Objavio: iris
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 10:14
saša ljepilica http://www.servimg.com/image_preview.php?i=24&u=11214811">

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 15:39

Cure, oduševile ste me, predivno je sve , svijetiljke, posudice, Iris prava si, uz malog bebača, još stigneš sve, kad vidim neke cure oko sebe-prave lijenčine-ništa ne rade-ništa,a i kuća im je kao da je bomba pala u nju.

SilveK - muzika, predivno, obožavam muziku, dobro ne baš svu, ali dosta šaroliko. Imam prijateljicu koja se tako bavi snimanjem i presnimavanjem, pa me ona redovito snabdjela.

GFotografija je osim cvijeća, knjiga, planinarenja i moj hobi i obožavam fotografirati prirodu, starine, ukrase na zgradama, gradove,  puno manje ljude, nisu tako interesantni.

Uz pomoć mm radim na tokarskom stroju vaze za cvijeće od siporeksa, stavit ću slikice, moram ih poslikati.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 15:48
ova iris nema bebača...možda je to neka druga iris hihihi
 
ljudi često kažu: neću to raditi ... ja to ne znam ili nemam telenta
za mene je to glupost......bitno se zabaviti :)


-------------


Objavio: xenia64
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 16:28

Cry Joj, curke, kak sam ja ljubomornaj  na vas,smile49je omiljeni hobi MM. I gledanje (obično) dječijih filmova. Nije mu za zamjeriti jer je preko tjedna stalno u pokretu i jedva čeka nedjelju da se odmori. Za kućne popravke i ono "od ideje do.." imam sina.

E da vam ispričam foru od ljetos  Zvali mene u biro za zapošljavanje (kamo se već godinama bezuspješno prijavljujem) zbog nekakve ankete.IDala sam one bezveze podatke (ime, godine, bračno stanje...) i sad slijede pitanja o kućanskim poslovima.

 Tko u vašem domaćinstvu nosi drva?  
Ja i djeca.
Tko pere posuđe?
Ja i djeca.
Tko pegla?
Ja i djeca.
Tko vrši male kućanske popravke?
Ja i djeca.
 
 
Pa, dobro , gospođo, jel vi uopće imate muža?smile96
Umrla sam od smijeha.
 
Meni je najveći hobi čitanje.


Objavio: iris
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 16:36

xenia smile96



-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 19:18
hehesmile96 Xenia
Iris,veliš"shasha ljepilica" kaj ću kad za salvetnu tehniku ne trebaš talenat biti.Samo dobra volja.Tako da je to idealno za menesmile165al budem ja i one posudice probala napraviti,imam neku ludu ideju za njih pa moram ovih dana početi da ne zaboravimsmile42


Objavio: SilveK
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 20:21
Znaš Xenia kako to često znaju reči : koliko imate djece uz jedno odraslo...
smile96   joj, malo sam zločesta prema muškom spolu...


Objavio: SilveK
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 20:23
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Uz pomoć mm radim na tokarskom stroju vaze za cvijeće od siporeksa, stavit ću slikice, moram ih poslikati.
 


Triša, svaka čast!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 08 Ožujak 2008 u 18:42
xenia nije ti muž ništa kriv, kriva je svekriva, vidim da si to shvatila pa dobro odgajaš sina, bravo
Moj sin će sasvim sigurno uložiti veto na druženje s vama, sad ste me zaintrigirale sa Irisicinim posudicama pa onda na to salvetna tehnika pa unutra pisanice.... vidi on da nema niti ručka niti kolača do daljnjega, pokušao se danas umiliti pa je dok sam ja bila na placu posaugao, pokupio paučinu i za nagradu dobio BUREK s placasmile96


Objavio: iris
Datum objave: 08 Ožujak 2008 u 19:04
misija ispunjena .... 2 žrtve pale smile156

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 14:59
A ne samo dvije, ja sam treća.Sada sam molila MM da mi ode kupiti ljepilo za pločice prije nego dođe po mene, ali mislim da danas definitivno ovo pokušavam napraviti.Mene samo muči kod izrade ovih zdjelica, kako se to sastavlja sa dnom, to jest da li se vide ti sastavi, kako to izgleda?
I na kraju umjesto na početku,Iris stvari koje radiš su odlične.Evo ja danas išla u jedan hobby shop u Frankopanskoj po ljepilo za salvetnu tehniku, jer sam se navukla od Shashe ali na žalost nisu imali.Tako sam tužna!!!Cry


Objavio: proljeće
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 15:14

Triša, šta za tebe reći a da već drugi nisu rekli smile211

Super!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 09:27
Proljeće, veliki izbor u Perlici - Zvonimirova, žena znalac pa ti može pomoći, virni u temu USKRS (možda je malo krivo nazvana pa niste shvatili da se Andrea i ja poigravamo salvetama i pisanicama


Objavio: iris
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 09:34
proljeće  tek sam sad vidila pitanje Embarrassed

napraviš slano tijesto i razvaljaš ga
jadnu zdjelicu ili pliču čašu okreneš naopako i na nju staviš tjesto
tako da će se ono oblikovati samo

da ubrzaš sušenje...malo posuši fenom :)

nadam se da sam razumljivo objasnila Smile


a salvetnu tehniku - osim na staklo i tekstil - na sve možeš raditi i sa najobičnijim lakom za drvo...ali uzmi mat a ne sa visokim sjajem


-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 13:02
bok, evo i ja došla iz dućana sa ljepilom i salvetama kao i  bijelom bojom.Već sam se bacila na posao, pofarbala sam jednu teglu i čekam da se boja posuši i onda idemo!!!smile39


Objavio: iris
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 13:07
jedva čekamo da vidimo :)

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 14:26
Iris, već tri tegle za cvijeće pofarbani i naljepljene, slikice budu sutra, fotić mi je doma!!!Moram reći da je stvarno interesantno, bez obzira što sam u početku bila malo nespretna, i mislim da su uraci čist OK!!!smile46


Objavio: iris
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 15:00
jel da je interesantno...a kad te prođe ta početna nervoza mogla bi oblijepiti sve oko sebe :)

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 15:33
U mom slučaju ništa nije isključeno, ja sam ti bikica,em uporna, em umjetnička duša, em smile57DOBRA!!! ha,ha,ha


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 20:34
Ti si Proljeće stvarno skromna kao svaka bikicasmile96


Objavio: manči
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 21:34
... a gdje prije da pođem : tema bio-vrt, tema vrijeme, tema hobi...... ova tema, ona tema....... U, u ... zamantrala sam se od silnog čitanja!
Super!  Hobi!  U jedan svoj dan strpala bi toliko hobija, a naravno nema dovoljno vremena ni za obaveze. Ipak zimske večeri su duge pa uspijem nešto napraviti za svoju dušu. Zadnju godinu i po radim modni nakit od kamenčića, riječnog bisera, staklenih perla isl. Kao Iris i proljeće pokušala sam i salvetnu tehniku. Zgodna je i može se brzo vidjeti uspjeh.
Volim čitati, ali kada? Zadnje vrijeme i fotografiram sve oko sebe. Ako uspijem poslat ću koju sličicu ... 


Objavio: SilveK
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 23:47
Evo Manči, ovo je pravo mjesto za objavljivanje svojih slika... čekam i tvoje slikice...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk