Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moj kreativni nered

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj povrtnjak
Opis foruma: Moj vrt u povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8053
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 04:46
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moj kreativni nered
Objavio: Rokolina
Tema: Moj kreativni nered
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 22:24
Čini mi se zgodno imat sve na jednom mjestu, i pratit razvoj vrta i mog neznanja :D

Daavno je bilo kad sam sadila vrt (kratko vrijeme doduše .. samo 2 godine). Prošle godine sam imala improvizirani vrt .. u biti sam na jedan dio okućnice nasula humusa onog iz vreća šta se kupi na benzinskoj i posijala salatu, rukolu, tikvice, radić, blitvu, špinat .. onako tek da vidim dal se uopće sjećam kako se šta radi.

Ove godine malo ozbiljnije.. a slike slijede u sljedećim postovima



Odgovori:
Objavio: Rokolina
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 22:37
Ovako je to izgledalo prošle godine ... na zapuštenom dijelu dvorišta ... ovo je samo dio "povrtnjaka" ..s druge strane bilo je još toga




Objavio: Rokolina
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 22:52
a sad ... ove godine 
cca oko 20. 03. 2014.
znači ovaj dio dvorišta nekad davno bio je vrt .. pravi vrt, sa plodnom zemljom crnicom ... no kako je dvorište bilo jako uzbrdo ... odlučili smo ga izravnat .. i ode moja crnica. al ok šta sad .. 

krenuli smo u radove... dodatno izravnali i proširili dio gdje će ponovo biti vrt.

e i btw, dok ovo pišem, slušam cvrčka koji mi se uvukao negdje u kuću hehe




dovezla se nova zemlja ..neka šumska ... ja ju zovem jalova zemlja ..al šta je tu je



Koliko slika smijem stavit u 1 post?

aj još jedna slika

Ovako je to izgledalo 27. 03. 2014.




Objavio: Rokolina
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 23:00
31. 03. 2014.

Ograda i portun na svome mjestu i počinjemo.

Ovo ispod zida su biljčice iz žardinjere .. peršin i kelj pupčar 



Zasijane prve gredice:




Objavio: Rokolina
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 23:18
20. 05. 2014.

znam... trebala sam kupit gnoja ... al eto ..nisam. imala malo organskog gnoja u briketima i pobacala po zemlji i to je to. Rezultat je takav kakav je..druge godine će bit bolje (nadam se)

Dio vrta sad izgleda ovako:

smiješno mi je kako mi je špinat na gredici rijedak ..trebala sam ga više stavit, al ispod zida mi se izvrnula kutija sa sjemenom, e tu je turbo gust :D



No dobro ...ubralo se i nešto:

Rotkvica i 2 vrste blitve ..ne znam zašto mi je slika sva ovako žuta al oke ..nema veze



Rukola ... probušena sva od buhača, al nema veze ukusna je i ovako


Salata Majska kraljica




Objavio: Rokolina
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 23:21
A jutros me dočekalo iznenađenje. Na donjem kraju vrta. Unatoč kišurini, pomanjkanju sunca ..




Objavio: Rokolina
Datum objave: 28 Svibanj 2014 u 23:27
Al da mi ne bi bilo dosadno ... preko puta ceste imam neku kao garažicu. pa uz garažicu dobre fine zemlje. Pa mužu palo na pamet da me i dole zaposli. A pošto se prošle godine dobro pokazalo nabaciti humusa na zemlju, muž ošo do benzinske, kupio desetak vreća humusa i pomiješao sa našom zemljicom oko garaže. S jedne strane garaže već posijano, a s druge strane ću presadit pomidore koje sam uzgojila od sjemena i još su u vazicama svuda po dvorištu. Bit će slika i iz garažnog vrta :)


Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Svibanj 2014 u 16:02
Zahvaljujem adminu na prebacivanju teme u ispravni dio foruma. Neki postovi su se izgubili, al nema veze .. idemo dalje 

presadnice sjeme sijano negdje krajem drugog mjeseca ..čekaju moju dobru volju i malo manje kiše, tj blata u vrtu. Ako svi pomidori uspiju u glavnom vrtu, i još ovi koji idu u drugi vrt .. cijelo ljeto ću morat salsu kuhat







ima još toga po dvorištu u vazicama ..al će to sve ići frendici u vrt 


Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Svibanj 2014 u 16:05
I sad ... šta s ovime? .. 

proklijao mi krumpir, i bacim jednog u ovu vazu. u vazi skoro da i ni je bilo zemlje, samo malo pri dnu. 

sad dodajem svako tolko zemlju, al opet .. žao mi bacit biljčicu .. bez obzira šta je krumpir 




Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Svibanj 2014 u 16:08
Moji problematični slatki feferoni.

izgleda da ću morat nanovo sijat, jer ovima su počeli padati listići. bili su posijani u onaj stiropor od njih 10 uspjelo 4. presadila ih u ove vazice, al nikako ne napreduju ... tj bolje da kažem da nazaduju :)




Objavio: desert rose
Datum objave: 29 Svibanj 2014 u 17:11
Dobro nam došla među povrtlarce! smile73  Sviđa mi se tvoj entuzijazam i sigurna sam da ćemo kod tebe vidjeti još puno lijepog i zdravog povrća... samo naprijed! smile84


-------------
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke... http://www.cosgan.de/smilie.php" rel="nofollow">


Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Svibanj 2014 u 19:07
Hvala Desert rose na posjeti, i na podršci :) smile81




Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Svibanj 2014 u 20:15
trenutno stanje vrta... nisam ulazila u njega nego sam slikala sa portuna jer bi trebala obuć vrtne tenisice ili gumene čizme :)

Kelj pupčar, sjeme posijano lani u žardinjeru, bio jadnik ispod cvijeća



najbliži dio portunu .. salata, pa blitva pa špinat



pomidori, pomidori ... uf svugdje ih ima ... loše planirano, pa je nespretno za zalijevanje 
a i nisam računala da će bit tolko pomidora, al MM navalio ko sivonja a i paprike su tu između 
2 gredica pomidora ..opet neplanski al druge godine ću bolje planirat ili sijat i sadit po svome
a ne slušat ko šta koliko hoće .. ako svi pomidori uspiju imat ću đunglu a ne vrt



svašta nešto .. a na dnu vrta opet pomidori ..



dvije lubenice ... opet MM navalio da stavim to i dinju samo zauzimaju gredice a od toga ne bude ništa i tako. Nismo mi podneblje za to 



za promjenu opet pomidori ... ne vidi se baš dobro 



mahune i grašak ... jadno .. puževi bili sve pojeli kako je nicalo ... mahune sam dodatno pojačala kućice ..sa više zrna ... a grašak ... njega ću još stavit čim iščupam rukolu koja je otišla u cvijet



špinat ... prevrnula mi se kutijica koju sam odložila na zid nakon sijanja .. 



Sutra ću poslikat mali vrt (garažni)


Objavio: Rokolina
Datum objave: 30 Svibanj 2014 u 15:41
a šta ovo raste u komposteru .. uf baš su ružne smile196

crne gljive




Objavio: Rokolina
Datum objave: 30 Svibanj 2014 u 16:01
Garažni

lijevo od garaže:



i desno od garaže ... još u izradi .. danas ću ga završit ima još jedna prazna gredica .. za sad su 
tu pomidori i salata. 






Objavio: Rokolina
Datum objave: 30 Svibanj 2014 u 17:37
i još slika mog prijatelja i za danas dosta sa slikama :D

U garažnom vrtu



Objavio: Rokolina
Datum objave: 30 Svibanj 2014 u 21:37
šta napraviti sa praznim bocama i viškom sadnica pomidora .. danas napravljen jedan
upside down tomato ... sutra ću ih još par napravit.

valjda će bit ok



Pogled od ispod:



Nego ... ako više sorti pomidora imam jedan blizu drugog ... šta će bit? neću valjda dobit nekakve
mješance?


Objavio: desert rose
Datum objave: 31 Svibanj 2014 u 08:34
Rajčice su samooplodne biljke pa je mogućnost križanja sa drugom vrstom mala, skoro nikakva. Kada budeš uzimala sjeme, dovoljan ti je samo jedan plod, jasno je da ćeš odabrati onaj najbolji i najzdraviji od svake vrste - i dobiješ sjemena puno više nego što je potrebno! Wink


-------------
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke... http://www.cosgan.de/smilie.php" rel="nofollow">


Objavio: Rokolina
Datum objave: 31 Svibanj 2014 u 11:01
hvala Desert smile76

jedna cura mi je jučer rekla da je ova naopaka sadnja pomidora maltretiranje biljke. Sad ako je stvarno tako .. onda ih neću više tako sadit?


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: desert rose
Datum objave: 31 Svibanj 2014 u 12:17
Osobno nisam (još) probala ali no ne smatram to maltretiranjem no svatko ima svoje mišljenje. Škicni malo što su članovi na ovome forumu napisali o tome... http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3404&PN=1&title=paradajz-koji-prkosi-gravitaciji" rel="nofollow - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3404&PN=1&title=paradajz-koji-prkosi-gravitaciji


-------------
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke... http://www.cosgan.de/smilie.php" rel="nofollow">


Objavio: Smail
Datum objave: 02 Lipanj 2014 u 11:20
Draga Rokolina i ja ti želim dobrodošlicu na ovaj forum, vidim volje ti ne manjka, bit će to lijep i bogat vrt za tebe i tvoju obitelj.smile55

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Rokolina
Datum objave: 03 Lipanj 2014 u 01:12
Smail, hvala na dobrodošlici Heart
Desert, hvala ... pomidor je već drugi dan savio grančice prema suncu ..valjda će mu bit dobro onako naopakom :D


ništa naročito novo u mom vrtu .. osim što sam počupala rukolu jer je otišla u cvijet, počupala grbicu i odnijela susjedi a ja ću sebi u jedan kontejnerić posijat...  ponovo posijala grašak jer su onu gredicu na kojoj ga ima tu i tamo valjda puževi bili potamanili kako je nicao... pa mi ta gredica tako smiješno izgleda .. razrijedila salatu, puno za ručak a malo rasadila da ide u glave. Imam malu malu slobodnu gredicu ..di je bila grbica.. pa razmišljam šta ću tu stavit a da nije pomidor. Mislim da ću možda peršin ponovo sijat, od silne pokorice ne može niknut kao ni celer (znam njima treba duže da niknu i jesu počeli su al jako slabo) .. a svaki dan zalijevam vrt :(

e da ... danas kad sam prošetala vrtom ugledala sam ... valjda nisam sanjala jer je bilo jako rano ujutro ... mali mali plod paprike. Sutra slikam

a do tada, šaljem vam i jedan cvijetak... 




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 05 Lipanj 2014 u 23:08
Objavljen rat mačkama...

nadam se da će djelovat?

Garažni vrt .. koji nije ograđen pa seoske mačkurine caruju i misle da im je moj vrt WC



-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 05 Lipanj 2014 u 23:15
2 pomidora volovsko srce ..posađena jako rano..na nagovor mog muža. samo za probu .. zbog podneblja
u kojem živimo ..svi pomidore sade puno kasnije. Isto vremeno posađena su bila i 3 cherry rajčice,
ali im je bilo prehladno, pa sam ih makla u teglice i vratila u vrt kad i druge pomidore i sad su ok 




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: dijana7566
Datum objave: 06 Lipanj 2014 u 07:04
Dobro nam došla!


-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 06 Lipanj 2014 u 08:25
I ja ti želim dobrodošlicu i pozdravljam otvaranje tvoje teme! smile169 Samo da se kratko osvrnem na sadnju paradajza, sadnju naopako ne smatram maltretiranjem biljke, a normalno je da ide prema gore, prema suncu. Oni koji su probali takvu vrstu sadnje, tvrde da je bolja prozračnost i da je mogućnost bolesti uvelike smanjena. Nisam probala, dogodine sigurno budem. Napisati ćeš nam kako si zadovoljna tako uzgojenim paradajzom? Embarrassed


Objavio: Rokolina
Datum objave: 07 Lipanj 2014 u 01:17
Dijana, Bugica hvala vam na posjeti i dobrodošlici  smile78

Bugica, gledam taj viseći paradajz ..al čini mi se da nikako ne raste. kako sam ga stavila tako stoji, osim što se savio prema suncu. U biti, primjetila sam da je počeo razvijati korijenčiće ..prozirna boca pa se vidi. Možda bi ga trebala maknut sa cjelodnevnog sunca? Kad budem imala vremena još ću ih par posadit u viseće tegle. Imam još mali milion presadnica.

Danas sam morala porezat sav špinat jer su mu vanjski listovi počeli žutit. Isto tako i blitva, nju sam jučer svu porezala. Dok ona svjetlo zelena blitva je ok al već tolko narasla da sutra moram nju pošišat. Inače prošle godine mi se nije događalo da mi listovi blitve i špinata požute .. a sve radim isto ko prošle godine. Disapprove


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 09 Lipanj 2014 u 11:55
Garažni vrt.. puno bolje napreduje od velikog vrta:

Rukolu moram razrijedit. Uvijek mi je pregusta. šta da ju čupam s korijenom?

i salata mi je pregusta ..grrrr morat ću je sljedeći put sijati pomiješanu sa pijeskom.


Druga strana:




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: desert rose
Datum objave: 09 Lipanj 2014 u 13:36
Salatu obavezno moraš prorijediti, isčupati sa korijenom. Inače neće rasti, tako gusta ne može formirati glavicu. Možeš dio i presaditi, ako negdje nađeš malo mjesta, naravno onda je zalijevanje obavezno, barem tjedan dana dok se biljka ponovno ne ukorjeni. Rukolu možeš i porezati škarama, ona će dalje tjerati, ali tu ti baš i nisam nešto stručna jer moju je svu izbušio neki "dragi" kukac, vjerojatno buhač. Kao takva nije mi nešto bila privlačna pa sam je počupala, možda sam prerano odustala od nje. Ermm


-------------
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke... http://www.cosgan.de/smilie.php" rel="nofollow">


Objavio: Rokolina
Datum objave: 09 Lipanj 2014 u 18:27
hvala, prorijedit ću salatu. A vrt inače zalijevam svaku večer.

i moja rukola je uvijek izbušena, obično prskam koprivom, malo malo pomogne al ne previše. A svejedno ju pojedem, meni i mojima ne smetaju te rupice ..u biti već smo navikli na te rupice.


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: @kaktus
Datum objave: 09 Lipanj 2014 u 20:59
Evo i mene da ti poželim dobrodošlicu među nas povrtlare, pregledala sam slikice ima tu svega lijepoga, samo tako nastavi

-------------
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)


Objavio: Rokolina
Datum objave: 09 Lipanj 2014 u 23:52
Hvala @kaktus smile76

-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: NinettA
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 01:14
Dok je salatica mlada i gusta na svakih desetak centimetara naizmjenice počupaj busenčić odreži korjenčiće, očisti ako je nešto žutih listića i to pripremi za ručak ili večeru. I tako svaki dan razrijedi.... Preostala salata ima se gdje širiti a ti uživaš u onome što si pripremila... na isti način možeš "tretirati" i rigicu. Ona ionako dosta brzo gre va vrh...

Slažen se s tobun.... I ja samo znan da niš ne znan...

LP


Objavio: Rokolina
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 02:06
NinettA smile79

ajme imet ću ča delat :D 

Al dobro .. i susedi san obećala dat salate da si presadi, tako da ćemo si imet salate :D


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 07:00
Originalno poslano od člana Rokolina Rokolina napisao:

Dijana, Bugica hvala vam na posjeti i dobrodošlici  smile78

Bugica, gledam taj viseći paradajz ..al čini mi se da nikako ne raste. kako sam ga stavila tako stoji, osim što se savio prema suncu. U biti, primjetila sam da je počeo razvijati korijenčiće ..prozirna boca pa se vidi. Možda bi ga trebala maknut sa cjelodnevnog sunca? Kad budem imala vremena još ću ih par posadit u viseće tegle. Imam još mali milion presadnica.

Danas sam morala porezat sav špinat jer su mu vanjski listovi počeli žutit. Isto tako i blitva, nju sam jučer svu porezala. Dok ona svjetlo zelena blitva je ok al već tolko narasla da sutra moram nju pošišat. Inače prošle godine mi se nije događalo da mi listovi blitve i špinata požute .. a sve radim isto ko prošle godine. Disapprove


Nema na čemu, super je da si otvorila svoju temu, da nas ima što više da možemo razmjenjivati iskustva. Smile 
Moj paradajz je posađen na tri mjesta u povrtnjaku, jedan dio ujutro ima sunce, popodne hlad, drugi dio ujutro hlad, popodne sunce, a treći dio je cijeli dan na suncu. Najbolje rastu ovi koji imaju kombinirane uvjete. Tako da bi tvom visećem možda odgovaralo i malo hlada. A možda treba vremena da se prilagodi uvjetima, pa će naglo krenuti s rastom. Slobodno ga prihrani. Imam i ja blitvu, no problem su mi puževi - puna je rupa, katastrofa. Angry


Objavio: Rokolina
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 11:06
Bugica, one puževe sa kućicom uspješno tjera posipanje vrta cimetom. Nažalost to ne djeluje na golaće. Na njih jedino djeluje Ferramol kojeg nažalost nema za kupit u HR nego samo u sloveniji. 

Jučer sam prihranila paradajziće u gornjem vrtu, i misliš da sam se sjetila prihranit visećeg? 

Večeras ću se valjda sjetit kad budem prihranu napravila za paradajze u donjem vrtu. 

Evo friška slika, ovako ću najbolje pratit kako se razvija. Sad mu je došlo sunce. 



a i ovi su stalno na suncu, i čekaju presađivanje jer mi ih je žao bacit, a nitko više iz sela neće, svi su već posadili. Zašto ih imam toliko, jer sam ih posijala a na kraju MM nije htio čekat da narastu, i natjerao me da kupim sadnice :) :)

ovaj žuti cvijet je cvijetić od djeteline (korov) a između paradajza je kopar. E i da ... ovi su uvijek zaljevani odzgora po lišću. 




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 11:26
Hvala, oni s kuićicom nisu problem, ali golaći su priča za sebe. Ne stavljam otrov jer imam malu djecu. Za Feromol sam čula, nisam znala da ga nema za kupiti kod nas. Šteta, on je na bazi željeza i to bih koristila.
Lijepi su ti flanci, baš mi je žao da ih nitko neće. Geek


Objavio: Rokolina
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 12:58
Ferramol sam kupila u sloveniji, zadnja 2 pakovanja sa police. Inače nemam običaj ničime trovat vrt i dvorište zbog mojih pasa, al Ferramol nije otrovan ni za pse ni za mačke, a željezo i tako dobro dođe biljčicama :)
Nekad sam kupovala željezo u prahu za dohranu cvijeća. 


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 10 Lipanj 2014 u 17:38


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 14 Lipanj 2014 u 16:30
Eto ti kad ne znaš ... drugi put ćeš pametnije!

šta sad sa ove dvije koje su doslovno zagušene od ovih 3?




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 14 Lipanj 2014 u 22:29
Malo novih slikica ... hahahahah ovo je ko da dnevnik pišem Wink


Ko god kaže da nije doba motovilca ... griješi LOL 
Zašto sam to rekla, ..jer su mi svi rekli nemoj to sad sijat, neće ti izrast. Djelomično je to i istina ..posijala sam ga na 2 mjesta. Na sunce, i u hlad. onaj na suncu je niknuo i nestao..kao da ga nije nikad bilo. A ovaj dobije sunca samo ujutro, a kasnije bude u hladu.

Zašto kad sam u vrtu uvijek na brzinu sve slikam, i onda imam tako ružne slike.. kao na primjer ova















smile75


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: anabistrica
Datum objave: 23 Lipanj 2014 u 23:28
Rokolina, dobro nam došla, želim ti da dugo ostaneš s nama. Gledala sam nastajanje tvog vrta i mogu ti priznati, zavidna sam ti na zemlji. Šumska je očito jako plodna, vidi se po povrću koje ti je lijepo i bujno.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 18:32
Samo da ti mahnem... smile113


Objavio: zova
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 19:14
Claptvoj nered je super


Objavio: Rokolina
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 19:51
Anabistrica, Bugica, Zova hvala na posjeti šaljem vam veeeliku pusu ...

Anabistrica, ova šumska zemlja je u biti katastrofa. Napravila sam test ... istu salatu posijala isti dan u vrt kraj garaže i u ovaj sa šumskom zemljom. Poslikat ću ti pa ćeš vidjet razliku ... 

Ova šumska zemlja će bit dobra samo ju treba pognojit, što ove godine nije napravljeno. Al kako sam ja tvrdoglava, povrće mora rast ..kako god zna LOL

Nisam baš zadovoljna vrtom, jer znam da može bolje, a to sam si dokazala ovim vrtom kraj garaže gdje se svi čude kako je meni tako brzo sve naraslo .. a samo sam prekopala zemlju, dodala humusa i malo organskog gnojiva. 


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 26 Lipanj 2014 u 07:18
Šumsku zemlju je dobro pomiješati s vrtnom, tako dobiješ odličnu rahlu kombinaciju, a biljke i cvijeće rastu kao lude. Pišem ovo iz vlastitog iskustva, jer u "koritu" sam imala lošu vrtnu zemlju, navezli smo šumsku i prezadovoljna sam. Smile


Objavio: Rokolina
Datum objave: 26 Lipanj 2014 u 10:41
Bugice, ja sam onda dobila prilično jalovu zemlju ... danas ću ti to dokumentirat slikama ... 

to mjesto di je vrt, nekad davno je isto bio vrt sa ooodličnom plodnom zemljom. Al se moj muž sjetio da bi izravnao teren jer je bila prilična kosina od ulaza u dvorište pa do kraja, i lijepo dao sve izravnat i odvezli moju dobru zemlju. Ja u to vrijeme nisam obrađivala vrt, pa mislim aj nek ravna .. ispod te dobre zemlje ostala je ilovača. Znači ravnanje je u točki gdje je vrt išlo i do metar i pol ako ne i više.. kako bi dobili ravninu sa ulazom. i tako je to gooodinama stajalo.

Al nema veze ... ne dam se ja ... popravit ću ja tu zemlju bit će sve plodno kao i dole u garažnom vrtu.


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 26 Lipanj 2014 u 11:44
uh žalosna sam ... sve salate, radić, rukola, poleglo u garažnom vrtu od jučerašnje grašice i pljuska 

a evo i slike za Bugicu:
Salata 4 stagioni
Tu se vidi kolko je narasla, treba ju prorijedit ako šta ostane od nje nakon jučerašnjeg dana


a ovo je u gornjem vrtu sijano isti dan

1 gredica



druga gredica



S time da je prva slika slikana izdaleka, a ove druge dvije izbliza


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: desert rose
Datum objave: 26 Lipanj 2014 u 17:18
Matovilac ti je za 10- tku, super je narastao s obzirom da nije bilo njegovo vrijeme sijanja. Pusti par komada da odu u cvijet pa sakupi sjeme jer mora da je jako dobro. Ja sam ga sijala prošlu jesen ali uopće mi nije nikao a kao, bilo mu je pravo vrijeme. E sada, ili je loše sjeme ili mu ne odgovara zemlja... tko zna - no pokušati ću opet! smile160


-------------
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke... http://www.cosgan.de/smilie.php" rel="nofollow">


Objavio: Rokolina
Datum objave: 26 Lipanj 2014 u 21:42
Desert ..
Vidiš, lani nije ni meni niknuo, vjerovatno je bilo neko loše sjeme lani u prodaji pa smo naletile. 

Jooj ljudi moji, u donjem vrtu, sva mlada salata polegla od tuče i kiše ... sad šta poberem ovih dana poberem, mislim da ću morat sve nanovo sijat, ništa se nije salata digla Kako ju vidite na onoj gore slici tako je i ostala. brdo sam pobrala i odnijela mami, pa sam sebi za večeru, pa ću još sutra, al mislim da neće od toga biti ništa. Ok ne čupam ju svu, prorijeđujem ju ... malo čupam malo režem, pa ćemo vidjet šta će od toga svega bit. Radić je isto malo polego, al ne tolko kolko salata. Rukola se dobro drži. Rotkvica isto al je pregusta, pa sam ju danas počela razrijeđivat, i micat one koje su pretanke..

Al eto ..ne dam se... budem li htjela mladu salatu, opet ću je sijat ... a glavica salate u gornjem vrtu ko u priči, pa neće falit Wink


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Lipanj 2014 u 12:49
uh .. dok sam, kao mala, živjela u Opatiji, moja nona je imala vrt ... u ovo doba već smo brali pomidore, a vidi ovdje .. mrzim ovu grobničku klimu Cry




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Sunlight
Datum objave: 29 Lipanj 2014 u 13:30
Pozdrav rokolina Smile

Nemoj puno kuditi svoju klimu, ima i to svoje  prednosti, manje vode potrosis ljeti a i koliko vidim u sred ljeta imas zelene salate, sto je ovdje u vrućim krajevima totalni luksuz Big smile


Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Lipanj 2014 u 14:20
hahahah čekaj da vidiš zimi kolko potrošim na grijanje ... ovo šta se vode potroši to je kap u moru ..

u biti uhvatila me neka nostalgija za morem ... ok mogu sjest u auto, vozit cca pola sata i eto me na moru, pa onda cca pola sata tražit slobodni parking, naravno plaćeni jer free parking nema šanse nać ... 

nije to to ... više volim kako sam kad sam bila mala ... ručnik oko vrata i na plažu. .. al šta je tu je .. 


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: desert rose
Datum objave: 29 Lipanj 2014 u 15:08
Lijepa naša (i susjedne nam države) je klimatski jako raznolika. Ja sam iz 800m nadmorske visine preselila na 500m pa mi je sada uvijek 1-2 C toplije! Naravno da se to osjeti i u povrtnjaku. Ne mogu se mjeriti sa Slavonijom i Dalmacijom, ponekad mi se čini i da je Karlovac udaljen milijun svjetlosnih godina (a nije) LOL... Grobničko polje mi je jako dobro znano, kada bura krene, moraš se dobro držati, dođe skroz do kosti smile65 a zna ponekad i zabijeliti...



-------------
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke... http://www.cosgan.de/smilie.php" rel="nofollow">


Objavio: Rokolina
Datum objave: 29 Lipanj 2014 u 16:18
da da ..zaista bura kod nas nosi sve pred sobom ... a kad zabijeli... ok lijepo za vidjet iako ja ne volim snijeg ... al to bijelo ... odmah prvu noć zaledi zbog niskih temperatura ... 

ja bi i plastenik imala ... al šta kad bi ga prva bura odnijela :)

Do nedavno su me samo mir i tišina držali ovdje, al sad kad su se doselili novi susjedi ..bučni da ne mogu bit bučniji .. djeca koja se ne znaju igrat nego čudno skviče u igri, lopte koje tu i tamo dolete u moje dvorište pa polome koji cvjetak ... 




-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 30 Lipanj 2014 u 08:16
Salatica je baš gusta, ima je ko u priči. Meni nekako ne uspijeva baš onako kako bih htjela, a povrtnjak mali pa i nemam mjesta za sve što bih htjela. Pretprošle sezone mi je matovilac bio odličan.

A vrijeme i klima su se svuda promijenili, nije više isto kao prije. Sjećam se da u ljeta bila ljeta, zime zime, nije bilo puno odstupanja i odskakanja ni u kojem godišnjem dobu. Danas ili je vruće, pa jedna kiša i sve ohladi, nakon toga opet zapeče sunce... Pa, kako ne bi bilo svih tih boleština po povrću i cvijeću... naše prabake nisu imale problema s povrćem, rajčice su bile ogromne i zdrave bez puno špricanja i zagađivanja, mi smo ih, kao djeca, jeli direktno iz vrta...




Objavio: monstera
Datum objave: 30 Lipanj 2014 u 11:35
 
Evo i mene u inspekciju...smile187I moram reći ovo što vidim je smile71smile84 Prekrasno ! 




-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: @kaktus
Datum objave: 30 Lipanj 2014 u 18:04
Malo sam došla pogledati vrt, i prekrasan je http://www.postsmile.com/" rel="nofollow">

-------------
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)


Objavio: Rokolina
Datum objave: 02 Srpanj 2014 u 11:22
Bugica, Monstera, Kaktus smile71

I ja sam kao dijete jela rajčicu iz noninog vrta, onako ko jabuku .. 

Salate tek u donjem vrtu ima isto ko  u priči ... pregusta, razrijeđujem ... 

Jučer sam i tikvice brala .. 

jedino mi mahune imaju uši valjda ... ono crno po njima. Poprskala sa koprivom, valjda će bit bolje. 

posijala sam 2 vrste kelja, i karfiol u teglu ... i ovih dana to moram presadit u vrt ... idem sad pogledat u temu pogled prema nebu .. da vidim kad je najbolje to napravit :D


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 02 Srpanj 2014 u 13:39
Vrijedna si, bravo! smile141


Objavio: Rokolina
Datum objave: 18 Srpanj 2014 u 02:10
evo mene opet malo sa novim slikicama ..

u mom vrtu .. opet jagode .. nisam pojma imala da u tako kratko vrijeme ponovo cvatu i daju plod



pa pomidori



paprike



ne znam sta je ovo crno na dnu ove tamno zelene paprike ..


Kelj pupčar


malo đungle



opet malo pomidori ... 



lubenica



pusa svima .. odoh spavat  .. baš sam noćna ptica a ujutro se treba rano dignut

smile78

Edit: ne vide se sve slike, sutra ću to sredit ... 


-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: Rokolina
Datum objave: 05 Kolovoz 2014 u 20:52
Ima li smisla nešto posaditi na mjesto di su bili pomidori. Danas sam ih sve počupala, svi su oboljeli od plemenjače. a pošto je pomidora bilo puno, sad mi je vrt baš prazan :(

-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 06 Kolovoz 2014 u 21:08
I kod mene isto - samo ih još nisam počupala. Gotovo da ih nismo ni probali, možda nekih tri, četiri kile od šezdesetak stabiljki paradajza. Užas. Na njihovo mjesto ne budem ništa sadila.


Objavio: Rokolina
Datum objave: 07 Kolovoz 2014 u 12:16
Ma užas :( valjda će sljedeća godina bit bolja

-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: NinettA
Datum objave: 07 Kolovoz 2014 u 16:39
Ako imaš sjemena tagetes-a (kadifice), nevena.... posij, do jeseni (kažu da će biti do kasna..) će se formirati biljčice, oplemeniti malo zemlju, a korova za čupati će biti manje... a na godinu... uz malo popela....nanovo s pomidorima... (to bi ja napravila, a ti razmisli...)

LP


Objavio: Rokolina
Datum objave: 08 Kolovoz 2014 u 18:34
NinettA hvala, pogledat ću ako mi je šta ostalo sjemena, mislim da je ... vjerovatno ću tako i napravit a popela imam još nešto malo u vrećici, ostalo mi još od kako sam puževe tjerala iz vrta .. pa ga mogu i sad pobacat po dijelu di su bili pomidori

-------------
Ja samo znam da ništa ne znam


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 08 Kolovoz 2014 u 21:24
I ja ću s pepelom, pa i s malo vapna... radi dezinfekcije zemlje, jer imam mali vrt pa nemam kuda svake godine seliti paradajze, tako da ih sadim gotovo na istom mjestu.




Objavio: Rokolina
Datum objave: 15 Travanj 2015 u 18:35
Hug veliki zagrljaj sa sunčanog Grobnika ...vrtni radovi skoro privedeni kraju

bit će i slika, samo da se sjetim kako ih postavit



-------------
Ja samo znam da ništa ne znam



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk