Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 85>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 21:45
baš su dobri,po dva cvijeta na lukovici.brzo će oni procvijetati samo ih nemoj držati na suncu kad procvatu,jer im cvijet kratko traje.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 21:35
Nemam iskustva s amarilisima jer sam ih nekoliko nabavio prošle godine a s nestrpljenjem očekujem ovu godinu i njihovo cvjetanje. Koliko vidim mnogima od vas su već procvjetali a moji se tek propremaju.
Ovdje je nekoliko slika kako oni sada izgledaju.

















Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 20:09
Bugic krasni amarilisi! Clap
Fora je kako su sva tri procvjetala u isto vrijeme.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 20:04
bugic zašto bi odoljevala treba ga pokazati.prekrasan je i zaslužuje slikanje i pokazivanje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 19:38
Nisam mogla odoliti, a da vam ga ne pokazem.

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 20:10
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 20:05
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 19:54
i moji su počeli
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Manon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Manon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:10
Zbilja? Vau, nisam to znala, puno hvala, Wanesa! Budem pospremila sjeme obavezno. U prvi mah mi nije bilo jasno otkud mi crni papireki po stanu, dok nisam vidjela da je to iz njega  Wink
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 18:35
Kamelia,prekrasni crveni amarilisi! ,Dupli crveni imam i ja ,ali su mu drugacije latice!
Erutrina,tvoj amarilis ima prelepu boju!Fantastican je!
Manon,ako imas seme,nemoj bacati,probaj da posejes,i imaces hrpu malih amarilisa... Dve male lukovice pusti neka rastu pored glavne lukovice, dok ne budu dovoljno velike da ih mozes odvojiti. Treba dve -tri godine da bi te male lukovice procvale,a iz semena dobijene lukovice cvetaju posle 4 ili 5 godine,zavisno od uslova gajenja!
Na vrh
Manon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Manon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 10:40
Ove godine sam prvi put u životu imala amarilis i moram priznati da sam oduševljena, bio je ogroman i cvjetao je kao lud. E sad šta napraviti kad odcvjeta svoje? Moj je izbacio hrpu sjemenki, imaju one kakvu svrhu? Uz glavnu lukovicu imam i dvije male? Da ih odvojim kad ga budem vadila iz zemlje?
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 15:22
 
ako
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 15:23
kamelia moram ga ponoviti,oduševo me je
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 11:37
Originalno poslano od člana Sandra Šteko Sandra Šteko napisao:

Ja sam tek odnedavno vlasnica jednog prelijepog amarilisa koji je kad je procvao u kući odjednom objesio glavicu i ništa nije pomoglo.Dal ima tko kakav savjet.Jesam li ga možda prezalijevala i kako pomoći Cry

 

Bilo bi puno lakše odgonetnuti što mu je kad bi imali i sliku.
Nekad kupimo- zapravo u većini slučajeva, već zaražene lukovice pa nakon cvatnje trunu, venu....
Sve ovisi o tome kakva ti je lukovica, možda imaš crviće koji ju jedu, možda je trula, previše vode- premalo svjetla....
Pogledaj lukovicu- ako primjetiš bilo što da nije u redu onda ju dobro očisti i dobro operi pod mlazom vode ( možeš i sa četkom za nokte ), onda ju dobro posuši i ponovno posadi u drugu teglu i novu zemlju ( ili teglu i zemlju dezinficiraj ).
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 22:30
Draga agava i ostale cure koje se bojite da ste zabrljale.Iako su vam amarilisi krenuli s lišćem,a cvjetnom stapkom ne,još uvijek ima nade.Nedavno su cvali u prozoru par kuća dalje od mene,a od lišća prava šuma.Ja ih iznosim van dok zatopli toliko da mogu biti na terasi i ubrzo krenu s cvatnjom,a uglavnom prvo krene lišće.Zapravo moram priznati da sam od vas na forumu doznala kak bi se trebali ponašati,a prezimljavanje na hladnom i ostalo mi se slučajno poklopilo tak da je dobro ispalo!
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 22:26
mislim da mu je bilo prevruce....mozda grijesim...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 21:48

Ja sam tek odnedavno vlasnica jednog prelijepog amarilisa koji je kad je procvao u kući odjednom objesio glavicu i ništa nije pomoglo.Dal ima tko kakav savjet.Jesam li ga možda prezalijevala i kako pomoći Cry

Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 21:22
gledajući ove vaše ljepotane teško je ostati imun na njihovu ljepotusmile71
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:50
Kamelia, prekrasno!!!! A ovaj "duplak"...skoro kao da nije pravi.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:10
eh, pitam se da li će i moji jednog dana tako izgledati...Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.